Informace k zájezdu
Vrcholy Pyrenejí (letecky)

Úvodní stránka zájezdu Vrcholy Pyrenejí (letecky) ( Španělsko, Evropa letecky, Turistika horská, Letecké zájezdy, Novinky )

CHARAKTERISTIKA A NÁROČNOST 3-4

Jádrem programu jsou výstupy na nejvyšší vrcholy Pyrenejí, dvě třítisícovky Monte Perdido a Pico de Aneto, s noclehy na horských chatách, kde doporučujeme využít místní polopenzi a jít díky tomu téměř nalehko. Následují dvě relativně snazší jednodenní horské túry, na kterých se také vystupuje na vrcholy. Celkově se jedná o středně náročnou až náročnější horskou turistiku. Denní převýšení se pohybuje většinou mezi 750-1500 m ve výstupu a totéž v sestupu, na 2 vrcholových túrách strávíme 8-10 hod včetně přestávek, na snazších túrách 5-7 hod. Jednodenní túry lze zkrátit či vynechat, program lze individuálně upravovat.Většinou se jde po horských stezkách, které jsou místy málo patrné, vedou i ve skalách a po suti, na pár místech je třeba překonat relativně náročnější úsek (lehčí lezení, řetězy, ...). Ledovec na Pico de Anetu lze přejít jedině v mačkách a s cepínem, obojí je pro výstup povinné (průvodci seznámí ty méně zkušené s používáním), obojí vám můžeme půjčit z naší půjčovny. V autech je možné si vždy nechávat na túry aktuálně nepotřebné věci a zásoby na další průběh akce.

Vzhledem k nadmořské výšce nad 3000 m a chůzi po ledovci na Anetu doporučujeme mít sjednané odpovídající cestovní pojištění. U nás si můžete sjednat cestovní pojištění Generali, které pokrývá sportovní činnost v rámci programu, nebo členství v Alpenverein s celoročním pojištěním.

LETENKY

Termín zájezdu může být po dohodě s účastníky mírně pozměněn (o 1-2 dny) s ohledem na nejlevnější a nejvýhodnější nabídku letenek. Obecně platí - čím dříve se přihlásíte, tím levnější letenky pro vás budou. Uvedená cena je spíše orientační, může být nižší i vyšší. Odlétáme z Prahy. V případě vašeho zájmu letět z jiného letiště nám to prosím sdělte, ne vždy je však jiné odletové místo možné.
Více informací o koupi letenek a placení zájezdu.

POJIŠTĚNÍ

V ceně zájezdů není zahrnuto cestovní pojištění ani pojištění storna zájezdu. Účastníkům zájezdů CK Alpina nabízíme možnost zprostředkování zahraničního cestovního pojištění i pojištění storna zájezdu od pojišťovny Generali, a.s. Ti, co cestují častěji, si mohou sjednat členství v alpském spolku Alpenverein, jehož pojištění pokrývá téměř všechny rizikové sportovní aktivity a platí jeden kalendářní rok.