Řecko pěšky a na kole

To nejlepší z Řecka – moře, Olymp, Atény, Meteora, Delfy, ...

Zájezd Řecko pěšky i na kole v letošním roce nemáme v nabídce, můžete si vybrat například zájezd Řecko nebo další cyklistické zájezdy.

Antické Řecko s bájným Olympem. Kdo z nás by nechtěl stanout na vrcholu této hory a následně si projet na kole nejznámější památky v Řecku a spojit to s koupáním v průzračném moři? Kláštery Meteora - první pohled na mohutné skály s "létajícími" kláštery se nám vryje do paměti a zůstane tam navždy. Athény - celodenní prohlídka památek od Parthenonu až po Olympijský stadion, včetně posezení v taverně u frappé. Delfy, Akrokorint, Mykény, divadlo Epidauros - co jméno, to pojem z antické mytologie. A prohlídka Olympie s antickým olympijským areálem bude zlatou tečkou za putováním po Řecku. Zájezd zakončíme pohodlnou plavbou lodí Jónským a Jaderským mořem do Itálie, s výhledy na Jónské ostrovy.

Po příjezdu do Řecka jsou první dva dny věnovány výstupu na Olymp s nocováním na horské chatě. Další dny pak už patří cykloturistice a poznávání řeckých památek. Vzhledem k tomu, že Řecko je velmi kopcovitá země, je nutno počítat s převýšením někdy až 800 m. Ubytovaní budeme většinu dní v kempech u moře ve vlastních stanech a během zájezdu vám připravíme polopenzi z naší polní kuchyně.

Program zájezdu

 • 1. den: Odjezd z Brna ve večerních hodinách, přejezd Slovenska a Maďarska.
 • 2. den: Přejezd Srbska a Makedonie do Řecka. Ubytování v kempu u moře s odpoledním koupáním.
 • 3. den: Přejezd k úpatí Olympu k chatě Prionia (1060 m). Začátek dvoudenní túry, výstup na chatu Refuge A (2060 m), nocleh. (3 hod, ↑ 1000 m)
 • 4. den: Pokus o dobytí Olympu. Výstup na předvrchol Skala (2866 m), poté dvojí možnost: náročným skalnatým terénem na hlavní vrchol Mytikas (2917 m), nebo na vrchol Skolio (2912 m). Sestup zpět na chatu Refuge A a k autobusu. Přejezd zpět do kempu u moře a večerní koupání. (9 hod, ↑ 850 m, ↓ 1850 m)
 • 5. den: Etapa pod skalními věžemi Meteora. Okruh kolem šesti přístupných létajících klášterů s možností návštěvy. (↔ 30 km, ↑ 450 m, ↓ 450 m)
 • 6. den: Přesun busem do kempu u moře na úpatí pohoří Pilion, kde strávíme dvě noci. Odpočinek u moře v kempu, nebo výlet na kole přes vesnice Ano Lechonia, Strofilos a AG Georgios Nilias s nádhernými výhledy na moře. (↔ 35 km, ↑ 650 m, ↓ 650 m)
 • 7. den: Okruh přes sedlo Hania hřebene Pilion (1100 m). Travers nad Egejským mořem přes Lambinou až do vesničky Millies. Závěrečný sjezd zpět do kempu na pobřeží. (↔ 70 km, ↑ 750 m, ↓ 1150 m)
 • 8. den: Busem přes pohoří Parnasos do Delf. Prohlídka nejslavnější svatyně Řecka zasvěcené Apollónovi. Přejezd do hlavního města Řecka Athén.
 • 9. den: Athény: Celodenní individuální prohlídka města řeckých bohů: Parthenon na Akropoli, Hadrianův oblouk, Diův chrám, rekonstruovaný Olympijský stadion, Prezidentský palác, Parlament a starobylá městská čtvrť Plaka. Agora, Hefaistův chrám a pro zájemce přístav Pireus či lanovka na vyhlídku na kopci Lykavittos.
 • 10. den: Busem přes Korintský průplav (krátká prohlídka korintského hradu) na poloostrov Peloponés, prohlídka slavných Mykén s vykopávkami královského hradu. Odpolední koupání v Egejském moři.
 • 11. den: Prohlídka Epidauru, nejstaršího antického divadla na evropském kontinentu. Na kole stezkou lemující pobřeží do městečka Nafplio se středověkým hradem. Odpolední koupání v kempu u moře. (↔ 60 km, ↑ 300 m, ↓ 300 m)
 • 12. den: Z městečka Karitena v nitru Peloponéského poloostrova okruh na kolech v kaňonu Luisios přes monastýr Prodhomos nalepený na jeho stěně. Kemp u moře. (↔ 40 km, ↑ 900 m, ↓ 900 m)
 • 13. den: Prohlídka antického olympijského areálu, kde byla v chrámu umístěna Diova socha, jednoho ze sedmi divů světa, a místa, kde se dodnes zapaluje olympijský oheň. Přejezd busem do Patry na večerní trajekt.*
 • 14. den: Trajekt z Řecka do Itálie. Plavba kolem Jónských ostrovů do Itálie.
 • 15. den: Příjezd do Itálie, návrat do Brna v dopoledních hodinách.

(*) Poznámka: Program na tento den může být v průběhu sezóny upraven v závislosti na plavebním řádu trajektů.

Ubytování a stravování na zájezdu

Nocování: Ubytovaní budeme v 6 různých kempech v Řecku ve vlastních stanech, z toho 4 kempy leží u moře. Součástí většiny kempů je restaurace, obchod a kvalitní sociální zařízení (i když nejednou narazíme na turecký záchod). Jednu noc přespíme na horské chatě pod Olympem a dvě noci na trajektu při zpáteční cestě. Na trajektu můžete spát na palubě ve vlastním spacáku nebo za příplatek ve 4lůžkové kajutě. Jedno lůžko v kajutě je za příplatek 500 Kč/os. Svůj zájem o spaní v kajutě uveďte již v přihlášce.

Stravování: Připravíme Vám polopenzi z naší polní kuchyně. Polopenze začíná 2. den večeří (3. den je pouze snídaně a 4. den je pouze večeře) a končí 13. den snídaní. Při výstupu na Olymp doporučujeme využít možnost stravování na chatě. V okolí kempů není problém si zajít na řecký salát nebo jiné občerstvení, stejně jako během jednotlivých etap. Můžeme také navštívit některou z vyhlášených restaurací v Athénách. Ceny jsou asi o 20 % vyšší než u nás.

Řecko pěšky a na kole

Řecko pěšky a na kole

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Černá Hora na kole

Pohoří Durmitor, Sinjajevina, Bjelasica, Komovi a moře

Pobřeží Korsiky na kole

Ostrov tisíce vůní - cykloturistika přes hory i kolem moře

Transylvánie na kole

Cyklistika pod Fagarašem, Brašov a opevněné kostely Sedmihradska

Krásy hor a jezer Makedonie

Národní parky Šar Planina, Mavrovo, Galičica, Pelister a jezero Ohrid

Provence pěšky i na kole

Nenáročná turistika a cyklistika v kraji vína a levandule