SKI ACADEMY

Lyžovačka s profi instruktory ve Francii - Vars/Risoul

Vzpomínáte s nostalgií na středoškolské lyžáky a rádi byste se alespoň na chvilku vrátili do těch časů? Milujete lyžování a chcete se zlepšovat tak, aby byla na vaši jízdu radost pohledět? Chcete hoblovat sjezdovky a nebaví vás pořád čekat na svou méně zdatnou drahou polovičku? Pojeďte s námi na Ski Academy do Varsu! Čeká na vás parádní středisko s obrovským množstvím sjezdovek všech obtížností! Atmosféra v partě lidí jako tenkrát, instruktoři pro každou výkonnostní skupinu a spousta prostoru pro vlastní lyžařskou seberealizaci.

Během 4 dnů absolvujete celkem 10 hodin profi výcviku s instruktorem ve skupince podobně zdatných lyžařů. Začátečníci se při troše dobré vůle naučí sjet svah s převahou a bez strachu o život, pokročilí jezdci vyladí techniku a obloučky k dokonalosti. A všichni společně se budete na svahu dobře bavit v partě stejně naladěných nadšenců.

Výcvik proběhne ve francouzských Jižních Alpách, ve středisku Vars/Risoul. Toto místo je vyhlášené kombinací krátkých, vydatných chumelenic a dlouhých úseků krásného, slunečného počasí. Více než 180 km sjezdovek všech obtížností a expozic je ideální množství na týdenní lyžování ve Francii. V resortu se nachází jak snadnější sjezdovky zelené a modré obtížnosti, tak i strmější svahy pro statečné dravce. Vertikálně mohutné středisko končí až na vrcholech ve výšce okolo 2 700 m n. m. Plných 83 % sjezdovek se nachází nad 2 000 m n. m. Celkem na příznivce alpského lyžování čeká 115 sjezdovek všech obtížností, které obsluhuje 42 přepravních zařízení (lanovek i vleků). A dole ve Varsu obchody, restaurace, bary a zábava.

Lyžování, snowboarding a freeride
Středisko Vars/Risoul patří mezi neotřesitelné stálice mezi lyžařskými resorty jižních Alp. Unikátní geografická poloha mu zajišťuje přívaly sněhu i slunečních paprsků a zábavné, dlouhé a různorodé sjezdovky zase přívaly lyžařů. Sjezdovek je tu ale tolik, že stejně nejsou nikdy přeplněné. Pro každého je zde ideální svah, který bude odpovídat přesně jeho gustu. Pro milovníky skoků, přemetů, triků a sádry je zde navíc celkem 8 snowparků, včetně obřího Park de L'Eyssina - jednoho z nejlepších slopestyle parku v Evropě. Velké množství terénu zde najdou i freerideři, od těch začínajících až po protřelé vymetače strmých žlabů. Vertikální rozsah střediska je 1100 m, což zaručuje opravdu dlouhou jízdu a minimální výška 1650 m, což zase zaručuje dostatek hmoty i na dojezdech.

CK PuxtravelTento zájezd pořádáme ve spolupráci se sesterskou CK PUXtravel, která pořádá zimní zájezdy do Alp.

Program zájezdu

  • 1. den: Odjezd z Brna ve večerních hodinách, noční přejezd Rakouska
  • 2. den: Odpolední příjezd do střediska, ubytování.
  • 3. - 7. den: Lyžařský výcvik: Každý den 2,5 hodinová lekce lyžování, dopolední nebo odpolední (na střídačku), zbytek dne ježdění, wellness nebo párty.
  • 8. den: - Společné SKI SAFARI: Projížďka s instruktory napříč střediskem, prozkoumání odlehlejších liduprázdných sjezdovek a společné zastávky na vyhlídkách a restauračních terasách, za dobrých podmínek i freeride.
  • 9. den: Ranní vyklizení apartmánů a odjezd ze střediska kolem poledne. Zastávka na nákup v Brianconu, noční přejezd přes Itálii a Rakousko.
  • 10. den: Příjezd do Brna v brzkých ranních hodinách.

Ubytování

Ve 4* residenci Chalet de Rennes na okraji Varsu. Na svah je to odsud 350 m. Apartmány jsou moderně vybavené a na francouzské poměry i neobyčejně prostorné, jejich součástí jsou povlečení a ručníky. Residence se nachází na jižním okraji vesničky, v docházkové vzdálenosti do centra městečka s obchody, restauracemi a zdravotním střediskem. K zázemí rezidence patří i nově otevřený krytý bazén pro pohodovou polyžařskou relaxaci. K dispozici jsou apartmány pro 4 a pro 6 osob.

Stravování

Stravování na zájezdu je individuální. V každém apartmánu je plně vybavený kuchyňský kout. Ve Varsu se nachází několik dobře zásobených supermarketů s potravinami. Pekárny s čerstvými bagetami jsou samozřejmostí. K dispozici jsou i restaurace s typickou francouzskou kuchyní, ale i burgrárny, pizzerie nebo fast food.

SKI ACADEMY

SKI ACADEMY