Bosna a Hercegovina v zimě

 

Termíny zájezdů

Náročnost: 1-3

 
 • Termín
 • Délka
 • Cena
 • Obj.číslo
 •  
 • Rezervace
 • Přihláška

Bosna a Hercegovina je tím pravým místem pro všechny, kdo chtějí zažít nefalšovaný zimní Balkán ve všech jeho podobách a aktivitách od lyžování a snowboardingu na sjezdovkách, přes freeride, skialpinismus a sněžnice až po sněhový apres ski. Dalším bonusem je poznání multikulturního Sarajeva, jednoho z nejpůsobivějších měst Evropy. Sarajevo, pro svoji směs mešit, kostelů a synagog, bývá nazýváno evropský Jeruzalém. V nejbližším okolí Sarajeva zavítáme do olympijských středisek Jahorina a Bjelašnica. Obě skicentra jsou výborně vybavena, sjezdovky dobře upravovány a nechybí ani plnohodnotné apres ski od restauračních zařízení s živou hudbou až po bazén a saunu. A kdo by odolal zajezdit si v místech, kde se v roce 1984 rozdávaly olympijské medaile?

Ubytováni budeme v hostelu v centru Sarajeva a na Bjelašnicu budeme dojíždět cca 40 min autobusem, na Jahorině budeme ubytováni v hotelu přímo u sjezdovek.

SNOWBOARD A LYŽE - Obě střediska nabízejí upravené svahy, široké sjezdovky a také rozsáhlé možnosti pro freeride. Podrobnější informace o lanovkách, sjezdovkách a cenách skipasů - sjezdovky a vleky.
FREERIDE - Jahorina i Bjelašnica nabízí z hlediska freeridu různorodé terény na volných pláních nad hranicí lesa, v lesních porostech i sjezdy mezi skalami. Freeridů v dosahu vleků (bez šlapání) je opravdu hodně. K nejzajímavějším sjezdům je možné popojít či přetraverzovat na lyžích. Na Jahorině patří k nejdelším volným sjezdům původní olympijský sjezd žen z roku 1984, jehož první část je dnes neupravovaná. Na Bjelašnici je možný sjezd s impozantním převýšením přímo od meteostanice na vrcholu (2067 m) do sedla, za nímž je možné narazit na tabulky Pazi mine (Pozor miny), a následně dojet dolů do lyžařského střediska (1270 m) k dalšímu výjezdu lanovkami. Foto z roku 2013 - prašan a slunce + freeride na Jahorině.
SKIALPY A SNĚŽNICE - Okolí obou lyžařských středisek nabízí dobré možnosti pro půldenní až celodenní výlety na skialpinistických lyžích nebo sněžnicích. Jedná se o hřebenové túry i o sjezdy do odlehlých údolí. Upřednostňována je skialpinistická výstroj nebo splitboard (dělený snowboard) právě pro možnost sjezdů s velkým převýšením.
BEZPEČNÝ POHYB V ZIMNÍM TERÉNU, LAVINY - Zájemci budou mít možnost se seznámit se základy bezpečného pohybu v zimním terénu s potenciálním nebezpečím sněhových lavin stejně jako se základy ježdění ve volném terénu mimo sjezdovky.

Program zájezdu

 • 1. den: Předpokládaný odjezd z Brna kolem 19 hod přes Bratislavu, noční přejezd Maďarska a Chorvatska.
 • 2. den: Příjezd do lyžařského střediska Bjelašnica. Celodenní lyžování a snowboarding. Přejezd do Sarajeva a ubytování v hostelu v centru, procházka, tržiště Baščaršija. Společná večeře v pivovarské restauraci s pivem Sarajevsko točeným přímo z tanku.
 • 3. den: Bjelašnica - celodenní lyžování a snowboarding na sjezdovkách i ve volných terénech, neomezená možnost výletů na skialpech nebo sněžnicích dále do hor a následné sjezdy do údolí. Volný večer v nejlepším multietnickém balkánském městě, noční kluby.
 • 4. den: Celodenní lyžování a snowboarding na Bjelašnici, poté přejezd na Jahorinu a ubytování se v hotelu přímo ve skicentru.
 • 5.-7. den: Lyžování, snowboarding, freeride, skialpinismus, sněžnice v moderním lyžařském středisku Jahorina. Podle aktuálních podmínek bude jeden ze dnů věnován lavinovému výcviku a dalším kratochvílím ve volném terénu. 7. den po lyžování odjezd do ČR s krátkou zastávkou v Sarajevu.
 • 8. den: Dopolední příjezd přes Bratislavu do Brna.

Ubytování a stravování na zájezdu

Ubytování: 2 noci strávíme v centru Sarajeva v hostelu v pokojích pro 4-8 osob. V Sarajevu je možnost návštěvy spousty restaurací, obchodů i nočních klubů. 3 noci na Jahorině v hotelu v 2-5lůžkových pokojích. Pokoje jsou se sociálním zařízením. Hotel je v centru střediska asi 50 m od první sjezdovky, má vlastní restauraci, půjčovnu a saunu. Obchody, další restaurace a koliby jsou v nejbližším okolí hotelu. Rozdělení do pokojů proběhne až na místě. Ubytování v 2lůžkovém pokoji po celou dobu pobytu garantujeme za příplatek 500 Kč/os., zájem o něj uveďte v přihlášce. V obou ubytováních je wifi, stejně jako ve většině restaurací a skicentrech.

Stravování: 2 dny v hostelu v Sarajevu budeme mít připraveny snídaně hostelového (nižšího) standardu. Na Jahorině si to další 3 dny vynahradíme snídaněmi z bohatého švédského stolu (vařená i smažená vejce, sýry, salámy, ovoce, sladké pečivo, müsli atd.). Obědy pořešíme v hospůdkách na svahu (vždy k dispozici nějaká hustší polévka - čorba, několik druhů pečených mletých mas - čevapi, pljeskavica, dále grilovaná masa, burek, ryby a další místní speciality). V Sarajevu si na večeři zajdeme do restaurace nebo na burek či kebap. Na Jahorině jsou v dosahu obchody, restaurace a koliby, kde si můžete v místních hospůdkách pořídit jídlo za ceny srovnatelné s našimi horami, pouze pivo je dražší (kolem 50 Kč). V místních obchodech je dostatečný výběr potravin a je zcela zbytečné s sebou běžné potraviny přivážet z ČR, možnost nákupu bude každý den po lyžování.

Další informace k zájezdu

Nástupní místa: Brno, Bratislava

Sjezdovky a vleky: Horské středisko Bjelašnica obsluhuje v nová šestisedačka (z roku 2017), 5 vleků a 2 starší (pomalejší) sedačkové lanovky. Sjezdovky ve výšce 1270-2060 m jsou široké a téměř liduprázdné a denně jsou upravovány (mapka). Na sjezdových tratích se jely v roce 1984 olympijské disciplíny mužů ve sjezdovém lyžování. Ceny skipasů Bjelašnica 2018: jednodenní skipas 30 BAM (se skupinovou slevou jen 25 BAM = 12,5 €)!
Moderní středisko Jahorina obsluhuje 3 moderní šestisedačky, 2 dvojsedačky a 4 pomy ve výšce 1300-1890 m. Délka denně upravovaných sjezdovek cca 20 km. Na sjezdových tratích se jely v roce 1984 olympijské disciplíny žen ve sjezdovém lyžování. Ceny skipasů Jahorina 2017: jednodenní skipas: 34 BAM = 17 €, třídenní 99 BAM.
Obě střediska nabízí vynikající podmínky pro freeride podél sjezdovek a v blízkých lesíčcích v dosahu vleků, i téměř neomezené možnosti pro skialpinismus a freeride s trochou chození dále od sjezdovek.

Průvodce: Na zájezd pojede jako průvodce zkušený freerider a nadšený telemarkista Petr Štěpánek.

Podrobněji: doplňující informace k zájezdu (náročnost, počasí, měna, mapy, vybavení, pojištění atd.), Bosna a Hercegovina - informace o zemi

Cena zájezdu Bosna a Hercegovina v zimě

Cena zahrnuje: dopravu tam i zpět a veškeré poplatky s tím spojené, 5x ubytování se snídaní, průvodce, základní lavinový výcvik (práce s lavinovým vyhledávačem, hledání a vykopávání zasypaného), doprovod na freeride v obou oblastech, informační materiály, pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje: volitelné výdaje: skipas; půjčení ski/snb setu na místě 20 KM/den, sáňky 10 KM/den; hlavní měnou je konvertibilní bosenská marka (BAM), nicméně je běžné platit také eurem: kurz: 1 € = 1,96 BAM; 1 BAM = 13,12 Kč (listopad 2017)

 

Termíny zájezdů

Náročnost: 1-3

 
 • Termín
 • Délka
 • Cena
 • Obj.číslo
 •  
 • Rezervace
 • Přihláška
 

Video ze zájezdu do Bosny a Hercegoviny z roku 2013 (autor: Luděk Šmerda):

Další podobné zájezdy:

Zakarpatská Ukrajina v zimě

Zakarpatská Ukrajina v zimě

Bukovel a Dragobrat - snowboarding, lyžování a freeride


7700 Kč
Detail zájezdu

 • 09.03.-17.03.
 

Bosna a Hercegovina v zimě

Jahorina - prašan na sjezdovkách Lyžování na Jahorině Bosna - kopání záhrabu Lyžování a skialp v Bosně
 

Bosna a Hercegovina v zimě

Bosna a Hercegovina Bosenské dobrůtky Bosna - Sjezdovky v Bjelasnici Noční lyžování Jahorina - skialpový výlet Bjelašnica - nástup na freeride Freerideové terény v Bosně Lyžování a snowboarding v Bosně
 
 

©2018 CK Alpina - zájezdy a dovolená | e-mail ck@alpina.cz | telefon +420 548 522 652 | mobil +420 777 257 462 (+420 777ALPINA) | webdesign | odkazy