Informace k zájezdu
Srí Lanka - horská turistika

Úvodní stránka zájezdu Srí Lanka - horská turistika ( Srí Lanka, Daleké cesty, Turistika horská, Letecké zájezdy, Novinky )

CHARAKTERISTIKA A NÁROČNOST 2

Jedná se o aktivní zájezd s jednodenními pěšími túrami nalehko po srílanské přírodě, horách a čajových plantážích. Túry mají nejrůznější délky - kratší na 2-3 hodiny, půldenní a nejdelší na 6-8 hodin, vše včetně pauz. Denní převýšení je od 100 m do maximálně 600 m nahoru a totéž dolů, větší převýšení překonáme jen při pouti na Adamovu horu (1050 m nahoru a totéž dolů). Jeden půlden budeme mezi ruinami Polonnaruwy jezdit na vypůjčeném kole. Trasy vedou po stezkách, na Adamovu horu se vystoupá po cca 5000 schodech, schody vedou i při kratších výstupech na skalní blok Sigiriya, na Pidurangalu a ke skalním chrámům Dambulla. Nikde se nepřekonávají žádné technicky náročnější úseky, jen při výstupu na Pidurangalu je třeba přelézt v závěrečné partii několik velkých kamenů. Pojedeme ve skupině max. 13 cestovatelů.

LETENKY

Termín zájezdu může být po dohodě s účastníky mírně pozměněn (o 1-2 dny) s ohledem na nejlevnější a nejvýhodnější nabídku letenek. Obecně platí - čím dříve se přihlásíte, tím levnější letenky pro vás budou. Uvedená cena je orientační. Odlétáme z Prahy. V případě vašeho zájmu letět z jiného letiště nám to prosím sdělte, ne vždy je však jiné odletové místo možné.
Více informací o koupi letenek a placení zájezdu.

POJIŠTĚNÍ

V ceně zájezdů není zahrnuto cestovní pojištění ani pojištění storna zájezdu. Účastníkům zájezdů CK Alpina nabízíme možnost zprostředkování zahraničního cestovního pojištění i pojištění storna zájezdu od pojišťovny Generali, a.s. Ti, co cestují častěji, si mohou sjednat členství v alpském spolku Alpenverein, jehož pojištění pokrývá téměř všechny rizikové sportovní aktivity a platí jeden kalendářní rok.