Informace k zájezdu
Vietnam na kole

Úvodní stránka zájezdu Vietnam na kole ( Vietnam, Daleké cesty, Cykloturistika, Letecké zájezdy, Novinky, Cyklistické zájezdy )

CHARAKTERISTIKA A NÁROČNOST 2-3

Akce je zaměřena na cyklistiku přírodou, kterou budeme kombinovat s aktivním poznáváním exotické kultury jihovýchodní Asie. Pro účast na zájezdu je třeba smysl účastníků pro dobrodružství. Všechny cyklistické etapy jsou nalehko - po celou dobu s námi pojede doprovodné vozidlo, které nám bude plně k dispozici. Délku denních etap je proto možné jakkoli kombinovat a zkracovat. Cykloetapy jsou svou délkou a převýšením středně náročné, délku denních etap je možné vždy přizpůsobit své aktuální kondici. Cykloetapy jsou většinou náročnosti 2-3, nejčastěji délky mezi 35-60 km denně s průměrným převýšením 300-1000 metrů ve výjezdu (některé dny možno až 1400 m) a 600-1400 m ve sjezdu (některé dny možno až 1800 m), povrch je téměř všude asfalt. V úvodu zájezdu se rozjezdíme v převážně rovinaté krajině. Poté následuje hlavní cyklistický program v hornatějším terénu na severu Vietnamu. V závěru se za odpočinkem na ostrov Cat Bat vydáme bez kol, program tam absolvujeme pěšky, plavbou na lodi a také na kajacích (předchozí zkušenost s jízdou na kajaku není nutná). Batohy budeme mít buď uschované na ubytování, nebo se s námi povezou naší dopravou, zavazadla nebudeme nikde přenášet na delší vzdálenost. Pojedeme ve skupině do maximálně 16 cestovatelů.

LETENKY

Termín zájezdu může být po dohodě s účastníky mírně pozměněn (o 1-2 dny) s ohledem na nejlevnější a nejvýhodnější nabídku letenek. Obecně platí - čím dříve se přihlásíte, tím levnější letenky pro vás budou. Uvedená cena je, může být nižší i vyšší. Zpravidla odlétáme z Prahy. V případě vašeho zájmu letět z Vídně či z jiného letiště nám to prosím sdělte, ne vždy je však jiné odletové místo možné.
Více informací o koupi letenek a placení zájezdu.

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění, proto doporučujeme si ho sjednat.
Na tento zájezd nabízíme 3 varianty pojištění:
1) cestovní pojištění UNIVERSAL sportovec na území svět (s max. krytím do 3 mil. Kč) od Generali: na 15 dní za 975 Kč.
2) cestovní pojištění UNIVERSAL sportovec na území svět s vyšším pojistným limitem (s max. krytím do 100 mil. Kč) od Generali: na 15 dní za 1200 Kč.
3) členství v rakouském alpském svazu Alpenverein s celoročním pojištěním za 1720 Kč.

POJIŠTĚNÍ STORNA


Účastníkům zájezdu nabízíme možnost zprostředkování pojištění storna zájezdu pro případ vážné nemoci či úrazu u pojišťovny Generali, které pokrývá cenu zájezdu včetně letenky. Pojištění storna je možné sjednat pouze s pojištěním léčebných výloh. Informace k limitům pojistného plnění a ceny najdete zde - pojištění storna zájezdů.