Wilder Kaiser

Via ferraty v říši Divokého Císaře (Rakousko)

Kaisergebirge jsou horstvem, pro nějž je název "Císařské hory" opravdu příznačný. Svět fantastických skalních špic a rozeklaných vápencových hřebenů je často považovaný za jedno z nejkrásnějších pohoří rakouských Alp. Nejzajímavější částí je Wilder Kaiser - Divoký Císař, který nadchne snad každého. Masív, čnící vysoko nad své tyrolské okolí, je rájem horolezců a ferratistů, přitahuje i pohodové a horské turisty - každý si v něm může najít to své.

Při našem ferratovém dobrodružství poznáme jižní a centrální část vrcholů Wilder Kaiseru, které projdeme, či spíše prolezeme přes skalnatá sedla a skalní rozsedliny, a zdoláme nejvyšší vrchol pohoří Ellmauer Halt (2344 m).

Akce je vhodná pro zkušenější ferratisty i pro ty, co s ferratami teprve začínají, nutná je každopádně určitá míra lezecké šikovnosti a dostatečné zkušenosti alespoň z náročnější horské turistiky. Náročnost zajištěných cest na této akci je nejčastěji B, délka túr je kolem 7 hodin chůze a lezení s převýšením maximálně do 1300 m. Pro výstup po via ferratách musíte mít povinné vybavení na zajištěné cesty (sedací + prsní úvazek, jistící set via ferrata, horolezeckou helmu). Vybavení vám můžeme zapůjčit z naší půjčovny. Nocovat budeme na útulné horské chatě Gruttenhütte s výbornou kuchyní. Túry tak absolvujeme pouze s lehkým batohem. Ve skupině bývá obvykle kolem 15 osob.

Program zájezdu

  • 1. den: Předpokládaný odjezd kolem 21 hod z Brna přes Jihlavu, Prahu a České Budějovice, noční přejezd Rakouska.
  • 2. den: Výstup od chaty Wochenbrunner Alm (1085 m) k našemu ubytování na chatě Gruttenhütte (1620 m) s krásnými výhledy. Lehká ferrata Jubiläumssteig (A/B) do skalní brány Ellmauer Tor, odtud snadné lezení na vrchol Hintere Goinger Halt (2192 m) a sestup zpět na chatu (7 hod, ↑ 1200 m, ↓ 600 m). Pro zájemce navíc sportovní ferrata Klamml Klettersteig (C/D) (+1,5 hod, ↑ +150 m, ↓ +150 m).
  • 3. den: Výstup na nejvyšší vrchol Wilder Kaiseru Ellmauer Halt (2344 m). Tam i zpět snazší a kratší zážitková ferrata Gamsänger Steig (B/C), nebo dlouhý, náročnější okruh lezecky nádhernou ferratou Kaiserschützen Klettersteig (B/C). Pro zájemce navíc i boční vrcholy Gamshalt a Kleines Halt a sestup k chatě ferratou Gamsänger Steig. (6-11 hod, ↑ 1300 m, ↓ 1300 m)
  • 4. den: Přes chatu Gaudeamushütte (1263 m) sestup k autobusu (2 hod, ↓ 700 m). Před polednem odjezd směr ČR. Návrat přes České Budějovice, Prahu a Jihlavu do Brna kolem půlnoci.

Ubytování a stravování na zájezdu

Ubytování: Nocujeme na příjemné horské chatě Gruttenhütte uprostřed Wilder Kaiseru. Spí se na matracích ve společné noclehárně, teplé deky jsou k dispozici. Spacák není potřeba, je nutná vlastní vložka do spacáku.

Stravování: Doporučujeme si kupovat snídaně a večeře na chatě. Snídaně stojí 6-9 €, polévky 4-7 €, hlavní jídlo od 10 €, pivo cca 4 €, dezerty 5-8 €. Polopenze (snídaně, k večeři polévka, hlavní jídlo, zákusek) 24,50 €. Základní potraviny není během zájezdu možné dokupovat, studenou stravu na den si vezměte určitě s sebou z ČR. Na trase túr nejsou žádné další chaty.

Wilder Kaiser

Wilder Kaiser

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Totes Gebirge - ferraty

Výstup nejdelší rakouskou zajištěnou cestou na Grosser Priel (Rakousko)

Výstup na Triglav

Malebnou dolinou Triglavských jezer na nejvyšší vrchol Julských Alp

Nejkrásnější ferraty jižního Rakouska

Klettersteigy Vysokých Taur, Sextenských a Lienzských Dolomit

Ferraty Stříbrné soutěsky

Atraktivní zajištěné cesty v oblasti Dachsteinu nad Ramsau (Rakousko)