Informace k zájezdu
Turistika v okolí Zell am See

Úvodní stránka zájezdu Turistika v okolí Zell am See ( Rakousko, Alpy, Turistika nenáročná, Víkendovky )

CHARAKTERISTIKA A NÁROČNOST 2-3


Čekají nás jednodenní túry spojené s prohlídkami místních pozoruhodností a turistických cílů. Jedná se o lehčí horské túry, při nichž se dostaneme do nadmořské výšky až 2450 m, ve stoupáních si však vypomůžeme lanovkami. Samotné túry nám zaberou okolo 6 hod, vystoupáme maximálně 850 m a sestoupáme až 1000 m. Program je vhodný i pro zdatnější děti od cca 10 let. Díky velké atraktivitě tohoto území a rozvinuté turistické infrastruktuře je zde celá řada možností pro individuální program. Po celou dobu zájezdu budeme mít k dispozici autobus. Během některých túr bude možné se i s autobusem setkat a doplnit si oblečení či potraviny. O těchto možnostech vás bude před každou túrou informovat průvodce.

POČASÍ

Aktuální předpověď počasí můžete sledovat na: http://www.wetter.at/wetter/oesterreich/salzburg/zell-am-see (Zell am See, 750 m n. m.)
Počasí je podobné našemu. Mějte však na paměti, že se budeme pohybovat ve vysokých horách. Změna počasí může být tedy nenadálá.

MĚNA A KAPESNÉ

Ceny: Cena jídla v restauracích: pivo stojí 2,80-3 €, menu 8-12 €, Wiener Schnitzel 7,50 €, polévka 2,50-3,50 €.
Výměna peněz: Výměnu peněz (EUR) doporučujeme už v ČR. Na místě jsou Kč obtížně směnitelné. Provádět platby všemi obvyklými platebními kartami je většinou všude možné. Množství záleží na každém z vás a na tom, jestli si všechno jídlo povezete z ČR nebo se chystáte jídlo dokupovat na místě (příležitost k tomu bude). Na útratu (jídlo, pití, vstupy, …) lze doporučit částku cca 150 €.

MAPY A LITERATURA

Seženete v každém větším knihkupectví nebo na internetu (doporučujeme: http://www.pruvodcenakopce.cz/ ).
Zájemcům doporučujeme tyto originální mapy:
Zell am See - Kaprun - Saalbach č. WK 382 (Freytag&Berndt)
Kitzbühleler Alpen č. 29 (Kompass)
Venedigergruppe, Oberpinzgau č. 38 (Kompass)

V současnosti existuje pro vaše „chytré“ mobily spousta kvalitních offline GPS map, které nevyžadují použití dat v zahraničí.
Aplikace Mapy.cz od Seznamu umožňuje nyní stáhnout i zahraniční OpenStreet mapy (po spuštění vpravo nahoře kliknete na tři tečky - Offline mapy - Mapy ke stažení).
Pro pokročilou mobilní aplikaci Locus Maps a další si můžete OpenStreet mapy stáhnout zde:
http://www.openandromaps.org/en/downloads/europe
Návod na instalaci mapy pro Locus (Android) najdete zde: http://www.alpina.cz/t/gps-locus-zaklad
Mapy doporučujeme stahovat ještě před odjezdem na zájezd přes wifi.

DOPORUČENÉ VYBAVENÍ

Je nutné dodržet váhový limit zavazadel, tj. 15 kg a snažte se o maximální skladnost.
Nezbytné vybavení: Platný cestovní doklad, valuty, české koruny na útratu v autobuse, kartičku zahraničního cestovního pojištění.
Doporučené vybavení: Malý batoh do 25 l, teleskopické hole, krém na opalování (ochranný faktor min. 30), sunblock na rty s vyšším ochranným faktorem, sluneční brýle s UV filtrem, čelovka, hygienické potřeby v minimalistické verzi, ručník, mapa, telefon vč. nabíječky, …
Oblečení: Oblečení do pohody i nepohody volte tak, aby se dalo vrstvit podle povětrnostních podmínek: 1. vrstva termoprádlo, 2. a 3. vrstva silnější termoprádlo, fleece, polartec, windstopper, no wind, 4. vrstva svrchní - "šusťák", gore-tex, gelanots, … (moderní materiály nejsou samozřejmě podmínkou, ale zajistí vám větší komfort), dále kraťasy a tričko. Ponožky, nejlépe trekové z moderních materiálů. Plavky, čepice, rukavice, pláštěnku (i na batoh), kvalitní "rozchozené" boty do hor, sandály (na přezutí, na cestu do busu).
Strava: Polopenzi máte v ceně zájezdu. Vezměte si jídlo na snídani na 2. den po příjezdu do Rakouska. Samotná polopenze začíná až večeří. Přes den na túry je dobré mít vlastní jídlo: chleba a něco na něj - ideální je kus štangle suchého salámu, tvrdé nebo měkké sýry, paštiky, na první túru trochu trvanlivější zeleniny a ovoce, dále například müsli, čokolády, cereální tyčinky, bonbony, hroznový cukr, sušené ovoce, oříšky a další lehké a vysokoenergetické potraviny, ... Některé dny je možné i využít pohostinnosti místních restaurací. Na hostelu je pitná voda. Pivo si můžete koupit v místě ubytování. S sebou vezměte na túry láhev nebo hydrovak o objemu cca 1,5 až 2 l na osobu, dle vaší osobní spotřeby. Doporučujeme také rozpustné nápoje v sáčcích, vitamíny do vody a slivovici :-)
Osobní lékárnička: Léky, které běžně užíváte, dezinfekce, náplast, obinadlo, něco na bolesti, na kašel a nachlazení, na sražení teploty, na průjem, ... V každém případě vsaďte raději na prevenci nežli na to, že vás někdo stejně ošetří.

Více informací o doporučeném vybavení naleznete na: http://www.alpina.cz/t/vybaveni-na-zajezdy

POJIŠTĚNÍ:

V ceně zájezdů není zahrnuto cestovní pojištění ani pojištění storna zájezdu. Účastníkům zájezdů CK Alpina nabízíme možnost zprostředkování zahraničního cestovního pojištění i pojištění storna zájezdu od pojišťovny Generali, a.s. Ti, co cestují častěji, si mohou sjednat členství v alpském spolku Alpenverein, jehož pojištění pokrývá téměř všechny rizikové sportovní aktivity a platí jeden kalendářní rok.