Turistika v okolí Zell am See

Turistika ve Vysokých Taurách a Dientener Berge

Pojeďte s námi na jedinečný turistický zájezd objevující nejkrásnější místa v okolí horského střediska Zell am See. Čekají nás pohodové výlety po hřebenech i v nádherných údolích obklopených třítisícovými vrcholy rakouských Alp. V Dientener Berge se vydáme na túru bohatou na výhledy, lanovkou se vyvezeme až ke Kaprunským ledovcům pod majestátným Kitzsteinhornem (3203 m). Projdeme se nádherným alpským údolím s hučící masou vody Krimmelských vodopádů a v závěru podnikneme vzdušnou výpravu do soutěsky Kitzlochklamm.

Zájezd je určen všem milovníkům turistiky, kteří chtějí nasát pravou atmosféru rakouských Alp. Průměrná délka túr je okolo 6 hod s převýšením do 850 m. Ubytovaní budeme v horském středisku Maria Alm v penzionu s polopenzí. Doprava a ubytování jsou společné s cyklistickým zájezdem Tauernská cyklostezka. Na tento zájezd nabízíme speciální slevu pro děti.

Program zájezdu

  • 1. den: Předpokládaný odjezd kolem 20 hod z Brna přes Jihlavu, Prahu a České Budějovice, noční přejezd Rakouska.
  • 2. den: Výjezd lanovkou Gletscherjet II. k Alpincentrum (2450 m) pod ledovcem Schmiedinger Kees. Odtud pohodová túra Alexander-Enzinger Weg k chatě Maiskogelalm (1540 m) (5 hod, ↑ 300 m, ↓ 900 m), nebo náročnější túra kolem plesa Gletschersee (2400 m) a dále po východním úbočí majestátního vrcholu Kitzsteinhorn (3203 m) na salaš Fürthermoaralm (1800 m) u velkolepého alpského vodního díla Wasserfallboden. (6 hod, ↑ 450 m, ↓ 1050 m)
  • 3. den: Od obce Hintermoos výjezd lanovkou naSchwarzeckalm (1430 m) a po alpských loukách k vrcholu Langegg (1899 m). Po hřebenu s parádními výhledy možno pokračovat až na Hundstein (2117 m). Návrat do údolí opět lanovkou. (7 hod, ↑ 700 m, ↓ 700 m)
  • 4. den: Procházka kolem Krimmelských vodopádů, nejvyšších vodopádů v Evropě, a dále romantickým údolím Krimmler Ache s výhledy na štíty Wildkarapitze (3073 m) a Westliche Simonyspitze (3481 m), rozkvetlými alpskými loukami a pastvinami k útulné chatě Holzlahneralm (1583 m). Po obědě starou keltskou obchodní stezkou do městečka Krimmel. (4 hod, ↑ 600 m, ↓ 600 m)
  • 5. den: Návštěva soutěsky Kitzlochklamm nad obcí Taxenbach. Příjemný výlet po dřevěných lávkách upevněných přímo na vápencové stěny skal s vodopády a hučící dravou řekou nad strmou roklinou (2 hod, ↑ 400 m, ↓ 400 m). Návrat přes České Budějovice, Prahu a Jihlavu do Brna kolem půlnoci.

Ubytování

3x v penzionu Tyrol. K dispozici jsou komfortní 2, 3 a 4lůžkové pokoje se sociálním zařízením a 4lůžkový apartmán se 2 ložnicemi v protější budově. Ubytování ve 2lůžkovém pokoji garantujeme za příplatek 1000 Kč/os, svůj zájem o něj uveďte do přihlášky. Pokoje doobsazujeme do plné kapacity ostatními spolucestujícími.

Stravování

V ceně ubytování je chutná polopenze, která začíná 2. den večeří a končí 5. den snídaní. Polopenze zahrnuje snídani formou bufetu s teplými a studenými pokrmy a večeři formou 3chodového menu (polévka, salátový bufet a hlavní chod). K pití si můžete vybrat z řady alkoholických i nealkoholických nápojů, mimo jiné i moravské víno či čepovanou Plzeň 12°. Během jednotlivých etap je dostatek možností zakoupit občerstvení. Ceny v obchodech jsou o něco vyšší než u nás, v restauracích je asi 2x dráž.

Turistika v okolí Zell am See

Turistika v okolí Zell am See