Turistika v okolí Zell am See

Turistika ve Vysokých Taurách a Dientener Berge

Pojeďte s námi na jedinečný turistický zájezd objevující nejkrásnější místa v okolí horského střediska Zell am See. Čekají nás pohodové výlety po hřebenech i v nádherných údolích obklopených třítisícovými vrcholy rakouských Alp. V Dientener Berge se vydáme na túru bohatou na výhledy, lanovkou se vyvezeme až ke Kaprunským ledovcům pod majestátným Kitzsteinhornem (3203 m). Projdeme se nádherným alpským údolím s hučící masou vody Krimmelských vodopádů a v závěru podnikneme výpravu do soutěsky Seisenbergklamm a jeskyně Lamprechtshöhle.

Zájezd je určen všem milovníkům turistiky, kteří chtějí nasát pravou atmosféru rakouských Alp. Průměrná délka túr je okolo 6 hod s převýšením do 850 m (náročnost podrobněji). Ubytovaní budeme v horském středisku Zell am See nebo Maria Alm v penzionu s polopenzí. Doprava a ubytování jsou společné s cyklistickým zájezdem Tauernská cyklostezka. Na tento zájezd nabízíme speciální slevu pro děti.

Program zájezdu

  • 1. den: Předpokládaný odjezd kolem 20 hod z Brna přes Jihlavu, Prahu a České Budějovice, noční přejezd Rakouska.
  • 2. den: Výjezd lanovkou Gletscherjet II. k Alpincentrum (2450 m) pod ledovcem Schmiedinger Kees. Odtud pohodová túra Alexander-Enzinger Weg k chatě Maiskogelalm (1540 m) (5 hod, ↑ 300 m, ↓ 900 m). V případě nepříznivého počasí prohlídka monumentálních alpských přehrad Wasserfallboden a Mooserboden. (4 hod, ↑ 300 m, ↓ 300 m). Na závěr možnost návštěvy soutěsky Sigmund Thun Klamm.
  • 3. den: Od obce Hintermoos výjezd lanovkou na Schwarzeckalm (1430 m) a po alpských loukách k vrcholu Langegg (1899 m). Po hřebenu s parádními výhledy možno pokračovat až na Hundstein (2117 m). Návrat do údolí opět lanovkou. (7 hod, ↑ 700 m, ↓ 700 m)
  • 4. den: Procházka kolem Krimmelských vodopádů, nejvyšších vodopádů v Evropě, a dále romantickým údolím Krimmler Ache s výhledy na štíty Wildkarapitze (3073 m) a Westliche Simonyspitze (3481 m), rozkvetlými alpskými loukami a pastvinami k útulné chatě Holzlahneralm (1583 m). Po obědě starou keltskou obchodní stezkou do městečka Krimmel. (4 hod, ↑ 600 m, ↓ 600 m)
  • 5. den: Návštěva soutěsky Seisenbergklamm nad obcí Weissbach bei Lofer. Příjemný výlet po dřevěných lávkách upevněných přímo ve skalách s vodopády a hučící dravou řekou nad strmou roklinou. Poté návštěva nedaleké jeskyně Lamprechtshöhle (3 hod, ↑ 400 m, ↓ 400 m). Návrat přes České Budějovice, Prahu a Jihlavu do Brna kolem půlnoci.

Ubytování

3x v penzionu Milan (termíny 415, 4152) nebo v penzionu Tyrol (termín 4153). K dispozici jsou komfortní 2, 3, 4 a 5lůžkové pokoje se sociálním zařízením. Ubytování ve 2lůžkovém pokoji garantujeme za příplatek 1000 Kč/os., svůj zájem o něj uveďte do přihlášky. Pokoje doobsazujeme do plné kapacity ostatními spolucestujícími.

Stravování

V ceně ubytování je chutná polopenze, která začíná 2. den večeří a končí 5. den snídaní. Polopenze zahrnuje snídani formou bufetu a večeři s polévkou, hlavním jídlem a salátem. Během jednotlivých etap je dostatek možností zakoupit občerstvení. Poblíž ubytování je menší obchod s potravinami a v centru městečka je možné posedět v romantických restauracích. Ceny v obchodech jsou o něco vyšší než u nás, v restauracích je asi 2x dráž.

Turistika v okolí Zell am See

Turistika v okolí Zell am See

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Gurktalské Alpy - pohodová turistika

Turistika po zelených oblých kopcích knedlíkových hor Nockberge

Nejkrásnější hory jižního Rakouska

Vysoké Taury, Sextenské a Lienzské Dolomity

Zillertálské Alpy

Jednodenní túry v okolí Mayrhofen (Rakousko)

Solná komora

Pěší túry v jezerním království v oblasti Dachsteinu (Rakousko)

Jižní Dachstein - turistika v okolí Ramsau

Dachstein a Nízké Taury s podporou lanovek