Zugspitztour

Přechod přes nejvyšší vrchol Německa

Projděte s námi během prodlouženého víkendu monumentální vápencové pohoří Wetterstein na pomezí Německa a Rakouska nedaleko známého lyžařského centra Garmisch-Partenkirchen. Naše putování začneme v divoké soutěsce s peřejemi, poznáme alpské pastviny, louky s barevnými květy a s výhledy na ledovec, který je v posledních letech v letních měsících zakrýván izolační fólií kvůli záchraně před táním. Jako prémii zdoláme nejvyšší vrchol Německa, 2962 m vysokou Zugspitze.

Čeká nás třídenní přechod s nocováním na horské chatě s možností stravování, díky čemuž si naše putování budeme moci užít jen s lehkým batohem. Na své si zde přijdou zkušení horští turisté, ale i lidé, kteří teprve chtějí zkusit, co alpská vysokohorská turistika obnáší. Túry nám zaberou většinou 7 hod a zdoláme při nich převýšení 700-1500 m, některé si můžeme zkrátit využitím lanovky. I přes značnou nadmořskou výšku, kdy téměř dosáhneme magické hranice 3000 m, se budeme pohybovat po klasických alpských stezkách, horolezecké vybavení tedy nebude potřeba. Ve skupině bývá obvykle 10-20 osob.

Program zájezdu

  • 1. den: Předpokládaný odjezd ve 21 hod z Brna přes Jihlavu, Prahu a Plzeň, noční přejezd Německa.
  • 2. den: Od olympijského stadionu na jižním okraji obce Garmisch-Partenkirchen (760 m) výstup údolím říčky Partnach s divokou soutěskou Partnachklamm, kolem jezera Blaue Gumpe na chatu Reintalangerhűtte (1370 m). (5 hod, ↑ 700 m, ↓ 300 m)
  • 3. den: Přes ohromné vápencové plato k dolní stanici lanovky Sonn Alpin (2576 m). Výstup na samotný vrchol Zugspitze (2962 m). Sestup zpět k chatě Reintalangerhűtte (možnost využít lanovku na Sonn Alpin). (9 hod, ↑ 1500 m, ↓ 1500 m; při využití lanovky ↑ 1100 m, ↓ 1100 m)
  • 4. den: Horským chodníkem obejdeme masiv Zugspitze a Alpspitze na vyhlídkovou chatu Kreuzeckhaus (1652 m), sjezd lanovkou do obce Garmisch-Partenkirchen k autobusu (6 hod, ↑ 600 m, ↓ 300 m). Přejezd Německa, návrat přes Plzeň, Prahu a Jihlavu do Brna v nočních hodinách.

Ubytování

2x na horské chatě Reintalangerhűtte . Spí se na matracích ve společných noclehárnách, teplé deky jsou k dispozici. Spacák není potřeba, je nutná vlastní vložka do spacáku. Na chatě je restaurace, pitná voda, WC a sprcha.

Stravování

Doporučujeme si kupovat večeře a snídaně na chatách. Za snídani (marmeláda, sýr, salám, pečivo, čaj, káva) zaplatíte cca 12,5 €, večeře stojí do cca 13,5 €. Pokud si chcete vařit sami, což nedoporučujeme, jsou nutné vlastní věci na přípravu jídla včetně vařiče. Vařit pak lze jen venku, ne v chatách. Základní potraviny není během zájezdu možné dokupovat, studenou stravu na den si vezměte určitě s sebou z ČR. Na trase túr jsou další chaty, na kterých je možné zakoupit nápoje i teplé jídlo.

Zugspitztour

Zugspitztour

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Totes Gebirge

Přechod Mrtvých hor po horských chatách (Rakousko)

Karavanky

Nejdelší hřebenovka ve Slovinsku

Vysoké Taury

Horský přechod v blízkosti rakouské nejvyšší hory Grossglockner

Verwallské Alpy

Přechod po chatách vysokohorské trasy Paznauer Höhenweg (Rakousko)

Dachsteinský Gosaukamm

Horská turistika kolem divoce rozeklaného hřebene rakouských Dolomit

Hochtor

Horská turistika s nejvyšším vrcholem Ennstálských Alp (Rakousko)