Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy - horská i pohodová turistika

Kdo se domnívá, že jméno Kanárských ostrovů je odvozeno od drobných kanárků, tak se mýlí. Podle legend byly totiž ostrovy hlídány ohromnými psy, a právě z latinského překladu „canis“ jejich jméno pochází. Kanárské ostrovy jsou autonomní společenství Španělska. Je to souostroví sedmi hlavních ostrovů (Tenerife, Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote, La Palma, La Gomera, El Hierro) a několika dalších menších ostrůvků sopečného původu v severním Atlantiku.
Ostrovy nabízí příjemné počasí v jakémkoli ročním období a úžasně rozmanitou přírodu. Nachází se zde čtyři z patnácti španělských národních parků. Některé z nich můžeme poznat na našich zájezdech - Národní park Teide s nejvyšší španělskou horou Pico de Teide (3718 m) a kráterem Las Caňadas, vzácné původní vavřínové lesy na La Gomeře a oblast kaldery Caldera de Taburiente na ostrově La Palma.

Dle současných Covid-podmínek počítáme s realizací všech zájezdů na Kanárské ostrovy! Z hlediska Covidu se jedná o bezpečné a dlouhodobě otevřené destinace. Pro vstup na ostrovy je třeba potvrzení o negativním výsledku PCR testu na COVID-19 ne starší 72 hod a vyplnění elektronického dotazníku. S vyplněním dotazníků vám budeme maximálně nápomocni a pošleme vám podrobný návod. Návrat do ČR je bez podmínek a bez potřeby testu.

Zájezdy

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Tenerife - horská turistika

Největším a nejpestřejším z Kanárských ostrovů (Španělsko)

La Gomera a La Palma - horská turistika

Dobrodružné ostrovy, sopky a hvězdy

Gran Canaria - horská turistika

Divoké pobřeží, sopky, písečné duny a jedinečná příroda