Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy - horská i pohodová turistika

Kdo se domnívá, že jméno Kanárských ostrovů je odvozeno od drobných kanárků, tak se mýlí. Podle legend byly totiž ostrovy hlídány ohromnými psy, a právě z latinského překladu „canis“ jejich jméno pochází. Kanárské ostrovy jsou autonomní společenství Španělska. Je to souostroví sedmi hlavních ostrovů (Tenerife, Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote, La Palma, La Gomera, El Hierro) a několika dalších menších ostrůvků sopečného původu v severním Atlantiku.
Ostrovy nabízí příjemné počasí v jakémkoli ročním období a úžasně rozmanitou přírodu. Nachází se zde čtyři z patnácti španělských národních parků. Některé z nich můžeme poznat na našich zájezdech - Národní park Teide s nejvyšší španělskou horou Pico de Teide (3718 m) a kráterem Las Caňadas, vzácné původní vavřínové lesy na La Gomeře a oblast kaldery Caldera de Taburiente na ostrově La Palma.

Věříme, že letní dovolená ve Španělsku (včetně Kanárských ostrovů) bude! Od 15.6. se můžeme ze Španělska do ČR vracet bez omezení (bez covid-testu), ale v současnosti Španělsko zatím neotevřelo hranice. Otevření Španělska je očekáváno od 1.7. a předpokládáme, že naše podzimní termíny Kanárských ostrovů zrealizujeme. Aktuální info - mzv.cz - podmínky vstupu do Španělska a mzcr.cz - semafor bezpečných zemí.

Zájezdy

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Tenerife - horská turistika

Největším a nejpestřejším z Kanárských ostrovů (Španělsko)

La Gomera a La Palma - horská turistika

Dobrodružné ostrovy, sopky a hvězdy