Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy - horská i pohodová turistika

Kdo se domnívá, že jméno Kanárských ostrovů je odvozeno od drobných kanárků, tak se mýlí. Podle legend byly totiž ostrovy hlídány ohromnými psy, a právě z latinského překladu „canis“ jejich jméno pochází. Kanárské ostrovy jsou autonomní společenství Španělska. Je to souostroví sedmi hlavních ostrovů (Tenerife, Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote, La Palma, La Gomera, El Hierro) a několika dalších menších ostrůvků sopečného původu v severním Atlantiku.
Ostrovy nabízí příjemné počasí v jakémkoli ročním období a úžasně rozmanitou přírodu. Nachází se zde čtyři z patnácti španělských národních parků. Některé z nich můžeme poznat na našich zájezdech - Národní park Teide s nejvyšší španělskou horou Pico de Teide (3718 m) a kráterem Las Caňadas, vzácné původní vavřínové lesy na La Gomeře a oblast kaldery Caldera de Taburiente na ostrově La Palma.

S realizací zájezdů na Kanárské ostrovy dle vyhlášených Covid-podmínek počítáme! Kanárské ostrovy jsou z hlediska Covidu bezpečná a pro turisty dlouhodobě otevřená destinace s rozvolněnými opatřeními.
Aktuální povinnosti - vstup na Kanárské ostrovy: splnění jedné ze tří podmínek: dokončené očkování, negativní antigenní (48 hod) nebo PCR test (72 hod), prodělání Covidu v minulých 6 měsících; pro všechny povinné vyplnit pro vstup do země elektronický sanitární formulář. Při návratu do ČR je třeba: antigenní test na Kanárských ostrovech; vyplnění elektronického příjezdového formuláře a splnění jedné ze tří podmínek: dokončené očkování, antigenní nebo PCR test v ČR do 5ti dnů po návratu, prodělání Covidu.
Podmínky cestování do zahraničí najdete v tabulce Alpina semafor - kam je možné s námi cestovat.

Zájezdy

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Tenerife - horská turistika

Největším a nejpestřejším z Kanárských ostrovů (Španělsko)

Tenerife - pohodová turistika

Pohodově největším a nejpestřejším z Kanárských ostrovů (Španělsko)

La Gomera a La Palma - horská turistika

Dobrodružné ostrovy, sopky a hvězdy