La Gomera a La Palma - horská turistika

Dobrodružné ostrovy, sopky a hvězdy

Kanárské ostrovy si díky své izolované poloze zachovaly zcela ojedinělé přírodní bohatství. Dva menší z těchto ostrovů, La Gomera a La Palma, nabízejí mnoho z těchto krás. Můžete se procházet v mlžném pralese, zdolat sopečné vrcholy, projít hluboká údolí a úzké soutěsky, ale i relaxovat na plážích. Tyto ostrovy nepatří svou rozlohou mezi největší, ani svými vrcholy mezi nejvyšší. Nabízejí však na malé ploše velmi rozmanitou přírodu, nejsou turisticky tolik navštěvované a jsou klidnější. Dozvíme se i více o původu Guančů, domorodých obyvatel Kanárských ostrovů, a tajemstvích spjatých s osidlováním těchto ostrovů.

Ostrov La Gomera je též známý jako Isla Redonda (Okrouhlý ostrov). Patronem ostrova je Kryštof Kolumbus, který se tu údajně zastavil na cestě, při které objevil Nový svět. Ostrov nabízí úchvatnou krajinu s hlubokými roklemi a soutěskami jako například soutěska Barranco de la Era Nueva, kterou projdeme. Najdeme zde oblast připomínající měsíční krajinu či jeden z nejstarších přírodních lesů na světě s vavřínovým hájem v Národním parku Garajonay, jenž prozkoumáme cestou na nejvyšší horu ostrova se stejným jménem Garajonay (1484 m). Navštívíme i krásné a historicky zajímavé vesnice jako jsou Agulo nebo Vallehermoso s tradičními bílými domky ze vzácného dřeva. Ostrov La Palma je přezdívaný též La Isla Bonita (Krásný ostrov). Projdeme zde sopečnou krajinou s lávovými poli a sopkami San Antonio (657 m) a Teneguia (427 m) v přírodním parku Cumbre Vieja. Prozkoumáme zde jedno z kouzelných a unikátních míst - Národní park Caldera de Taburiente se sopečnou kalderou Taburiente, která je jedna z největších na světě. Nejvyšší vrchol ostrova Roque de Los Muchachos (2426 m), neboli Skála chlapců, nás ohromí zvláštním kouzlem. Klikatou cestou vystoupáme nad mraky až do nebe za dechberoucím pohledem na kupole hvězdářských dalekohledů. Všem dalekohledům vévodí ten největší s průměrem zrcadla přes 10 metrů - Velký kanárský teleskop. Na ostrově je úžasná viditelnost hvězd i pouhým okem bez rušivého světelného smogu velkoměst.

Jedná se o program s horskou turistkou a jednodenními túrami či výlety, budeme chodit nalehko. Denně strávíme na túrách 5-7 hodin a zdoláme převýšení zpravidla 700-950 metrů nahoru a totéž dolů. Většinu dní v programu lze vynechat a užít si individuálně odpočinkový den. Ubytovaní budeme v hotelech, kde budeme mít uschovány i všechny na túry aktuálně nepotřebné věci - 3 noci na ostrově La Gomera, 4 noci pak na ostrově La Palma. Přepravovat se po ostrovech budeme vypůjčenými auty, budeme tedy nezávislí na autobusech a jízdních řádech. Ve skupině bývá obvykle do 14 cestovatelů.
Zájezd můžete spojit s předchozím zájezdem 41315 Madeira - horská turistika nebo se zájezdem 408 Gran Canaria - horská turistika, nebo i s následným zájezdem 4144 Tenerife, za výhodnější cenu letenky tak můžete podniknout více cest.

S realizací zájezdů na Kanárské ostrovy počítáme! Kvůli drobným změnám podmínek při vjezdu do země nebo při návratu domů zájezdy rušit nebudeme. Kanárské ostrovy jsou z hlediska Covidu bezpečná a pro turisty dlouhodobě otevřená destinace, služby, restaurace a ubytování fungují.
Aktuální povinnosti - vstup na Kanárské ostrovy: splnění jedné ze tří podmínek: dokončené očkování, negativní antigenní (48 hod) nebo PCR test (72 hod), prodělání Covidu v minulých 6 měsících; pro všechny povinné vyplnit pro vstup do země elektronický sanitární formulář. Při návratu do ČR je třeba: vyplnění elektronického příjezdového formuláře a splnění jedné ze tří podmínek: dokončené očkování, antigenní nebo PCR test v ČR do 5ti dnů po návratu, prodělání Covidu.

Program zájezdu

  • 1. den: Odlet z Prahy, přílet na Tenerife, přejezd do přístavu a trajektem na ostrov La Gomera. Ubytování v hotelu.
  • 2. den: Z historicky zajímavé vsi Agulo, jedné z nejkrásnějších vesnic na ostrově, výstup horskou stezkou na hřeben s vyhlídkou Mirador de Agulo - výhled na ves i na sousední ostrov Tenerife. Dále kolem přehrady Presa de Amalahuigue en Agulo do vesničky Juego de Bolas a zpět do vesnice Agulo. (6 hod, ↑ 800 m, ↓ 800 m)
  • 3. den: Zdolání nejvyššího vrcholu ostrova La Gomera - Garajonay (1484 m), dále sestup Národním parkem Garajonay s miliony let starým lesem a s původním vavřínovým hájem do malebné vesnice El Cedro v srdci NP, s možností ochutnávky vyhlášené a tradiční gomerské řeřichové polévky. (5 hod, ↑ 750 m, ↓ 750 m)
  • 4. den: Z vesnice Vallehermoso s tradičními bílými domky ze vzácného dřeva, mírným stoupáním soutěskou Barranco de la Era Nueva a oblastí připomínající měsíční krajinu ke kapli Svaté Kláry a dále na hřeben Cumbre de Chigueré s výhledy na sousední ostrovy La Palma, El Hierro či Tenerife. Sestup údolím zpět do vesnice Vallehermoso přes pláž stejného jména (6 hod, ↑ 800 m, ↓ 800 m). Večer přesun trajektem na ostrov La Palma, ubytování v hotelu.
  • 5. den: Cesta vulkánů - hřebenová túra v přírodním parku Cumbre Vieja mezi centrálními a jižními regiony ostrova La Palma, sopečnou krajinou s lávovými poli a sopkami San Antonio (657 m) a Teneguia (427 m), která ještě v nedávné minulosti chrlila lávu. (6 hod, ↑ 700 m, ↓ 700 m)
  • 6. den: Trasa Národním parkem Caldera de Taburiente sopečnou kalderou Taburiente s výstupem na vrchol Pico de la Nieve (2239 m) a dále až na vyhlídku z nejvyššího vrcholu Roque de los Muchachos (2426 m) - jedno z mála míst na světě s nejlepší oblohou pro astronomická pozorování. (6,5 hod, ↑ 950 m, ↓ 950 m)
  • 7. den: Cesta soutěskami ve vnitřní části kaldery Taburiente, kolem zavlažovacích kanálů k barevným vodopádům Cascada de Colores. (5 hod, ↑ 800 m, ↓ 800 m)
  • 8. den: Ranní návrat trajektem na Tenerife (dle příjezdu trajektu zbude čas i na obhlídku jižní části ostrova), přesun na letiště a návrat do Prahy.

Ubytování

3x na ostrově La Gomera v Apartamentos Los Telares ve 2-3lůžkových apartmánech s vlastním sociálním zařízením a vybavenou kuchyňkou. Ubytování se nachází v údolí Hermigua v blízkosti starobylého kláštera Santo Domingo s nádherným výhledem na na hory a banánové plantáže. Dále 4x na ostrově La Palma v Apartamentos La Caleta ve 2-3lůžkových apartmánech s vlastním sociálním zařízením a vybavenou kuchyňkou v městečku Los Cancajos ve východní části ostrova. Součástí vybavení pokojů na obou místech je TV a wifi. Obě ubytování nabízejí venkovní bazén a sluneční terasy pro relaxaci.
Samostatní cestovatelé nic navíc nedoplácejí (jsou doobsazeni na pokoj s jiným klientem/klientkou stejného pohlaví).

Stravování

Na obou ubytováních dostaneme jednoduchou snídani a dále se budeme stravovat z vlastních zdrojů. Většinu dní bude možné dokoupit zásoby v obchodech a cestou z výletů je možné navštívit společně místní restaurace. Ceny v restauracích i obchodech jsou zpravidla o 30 % vyšší než u nás, v supermarketech se dají nakoupit některé potraviny i levněji.

Další informace k zájezdu

Doprava na místě: Trajektem z Tenerife a zpět, též trajektem mezi ostrovy. Na ostrovech se budeme přepravovat vypůjčenými auty. Auto řídí průvodce a některý z klientů po předchozí dohodě za slevu 2000 Kč na zájezd (požadujeme: český ŘP a alespoň desetileté zkušenosti aktivního řidiče). Váš zájem o řízeni osobního vozu prosím uveďte do poznámky v přihlášce.

Cestovní formality: Kanárské ostrovy jsou součástí Španělska a tedy i EU, k překročení hranic postačuje platný občanský průkaz nebo cestovní pas. Pro rezervaci jízdenek na trajekt uveďte číslo a platnost Vašeho cestovního dokladu, se kterým budete skutečně cestovat.

Podrobněji: doplňující informace k zájezdu (náročnost, letenky, pojištění atd.).

Zájezd můžete spojit s předchozím zájezdem 41315 Madeira - horská turistika nebo se zájezdem 408 Gran Canaria - horská turistika, nebo i s následným zájezdem 4144 Tenerife, za výhodnější cenu letenky tak můžete podniknout více cest. Zpáteční letenka při spojení obou zájezdů stojí 9000 - 12000 Kč, noc navíc kolem 45 EUR/noc. V případě zájmu o spojení zájezdů nás prosím informujte v přihlášce, přesné ceny transferů a noclehů pro vás zjistíme a vše rezervujeme.

Více informací o koupi letenek a placení zájezdu.

La Gomera a La Palma - horská turistika

La Gomera a La Palma - horská turistika

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Tenerife - pohodová turistika

Pohodově největším a nejpestřejším z Kanárských ostrovů (Španělsko)