Gran Canaria - horská turistika

Divoké pobřeží, sopky, písečné duny a jedinečná příroda

Gran Canaria je třetím největším ostrovem Kanárských ostrovů, zároveň je třetím nejstarším a třetím nejvyšším ostrovem tohoto souostroví. Ze severozápadu na jihovýchod rozděluje ostrov centrální horský masív na dvě velmi rozdílná klimatická i krajinná pásma. A právě díky této různorodosti klimatu a terénu se o Gran Canarii hovoří jako o „miniaturním kontinentu“. Původem sopečný ostrov rozhodně nenabízí jen plážové vyžití, díky izolované poloze se zde zachovalo i zcela jedinečné přírodní bohatství. Naše kroky povedou přes hory, sopky, bizarní skalní formace, hluboko zařezané soutěsky i pláže. Obdivovat budeme též takřka nedotčené divoké západní pobřeží.

Budeme se pohybovat po téměř liduprázdných trasách, ale navštívíme i turisty navštěvovaná místa, jako je nejvyšší vrchol Gran Canaria Pico de las Nieves (1949 m) či ikonu ostrova a posvátný symbol domorodých obyvatel - skalní útvar Roque Nublo (1813 m), neboli mračné skalisko. Navštívíme slavné jeskynní domy v úchvatném údolí Barranco de Guayadeque, které je také skrytým šperkem přírody a ohromí vás drsným vzhledem i strmými úbočími. Projdeme se známými písečnými dunami dosahujícími výšky až 30 metrů v Maspalomas, které tvoří přírodní rezervaci s rozlohou 250 hektarů. Obejdeme kráter Pico de Bandama s možností sestoupit i do jeho nitra. Nevynecháme ani některé z četných archeologických míst s odkazy na původní obyvatele Kanárských ostrovů, Guanče. Užijeme si i sluníčka na romantických plážích a ochutnáme místní speciality.

Čeká nás pestrý program s horskou turistikou v podobě lehčích a středně náročných jednodenních túr a výletů, budeme chodit nalehko. Denně strávíme na túrách 5-7 hodin a překonáme převýšení v rozmezí 500-1100 m nahoru a totéž dolů. Většinu dní v programu lze vynechat a užít si individuálně odpočinkový den na pláži. Po ostrově se přepravíme vypůjčenými auty, budeme tedy nezávislí na autobusech a jízdních řádech. Pojedeme ve skupině do 14 cestovatelů.
Zájezd můžete spojit s navazujícím zájezdem La Gomera a La Palma - horská turistika a případně i dalším Tenerife - horská turistika a vidět tak všechny námi nabízené Kanárské ostrovy v jedné "šňůře". Též ho můžete spojit i s navazujícím zájezdem Madeira - horská turistika a za cenu jedné letenky tak podniknout více cest.

S realizací zájezdů na Kanárské ostrovy počítáme! Kvůli drobným změnám podmínek při vjezdu do země nebo při návratu domů zájezdy rušit nebudeme. Kanárské ostrovy jsou z hlediska Covidu bezpečná a pro turisty dlouhodobě otevřená destinace, služby, restaurace a ubytování fungují.
Aktuální povinnosti - vstup na Kanárské ostrovy: splnění jedné ze tří podmínek: dokončené očkování, negativní antigenní (48 hod) nebo PCR test (72 hod), prodělání Covidu v minulých 6 měsících; pro všechny povinné vyplnit pro vstup do země elektronický sanitární formulář. Při návratu do ČR je třeba: vyplnění elektronického příjezdového formuláře a splnění jedné ze tří podmínek: dokončené očkování, antigenní nebo PCR test v ČR do 5ti dnů po návratu, prodělání Covidu.

Program zájezdu

  • 1. den: Odlet z Prahy, přílet na Gran Canarii. Ubytování v hotelu v Las Palmas na 7 nocí.
  • 2. den: Výstup soutěskou Barranco de Guayadeque a dále po hřebeni nad údolím s typickými jeskynními příbytky (5 hod, ↑ 850 m, ↓ 850 m). Odpoledne přejezd do Maspalomas na procházku písečnými dunami nazývanými „malá Sahara“, tvořící přírodní rezervaci o rozloze 250 hektarů s možností koupání na pláži. (1 hod, ↑ 50 m, ↓ 50 m)
  • 3. den: Po dobře upravených cestách zdoláme nejvyšší vrchol ostrova Pico de las Nieves (1949 m) (4 hod, ↑ 400 m, ↓ 400 m). Dále nás čeká cesta k nejznámějšímu klenotu a ikoně ostrova Roque Nublo (1813 m) neboli mračné skalisko, které je unikátním monolitem a pro domorodé obyvatele bylo i posvátným symbolem (3 hod, ↑ 300 m, ↓ 300 m). V případě zájmu návštěva historického města Teror.
  • 4. den: Okruh přes liduprázdnou náhorní plošinu a dále po hřebeni ke skalnímu útvaru Roque Mulato s dalekými výhledy nejen na sousední ostrov Tenerife s vrcholem Pico del Teide topící se v mracích, kolem rozmanitých skalních stěn a hlubokých údolí. (7 hod, ↑ 1050 m, ↓ 1050 m)
  • 5. den: Odpočinkový den s poznáváním zajímavostí ostrova. Návštěva vyhlášené palírny rumu Arucas, s tradicí sahající až do roku 1884, spojená s ochutnávkou. Dále zastávka na sopečném kuželu Montana de Arucas s krásným výhledem na oceán, Las Palmas, Arucas a okolní hory. Poté navštívíme dvě archeologická naleziště Guančů: Cenobio de Valerón a pak Cueva Pintada v Gáldaru. Pozdní odpoledne s možností koupání na okolních plážích.
  • 6. den: Trek oblastí velkého přírodního bohatství přes kalderu Bandama kolem kráteru Pico de Bandama po jeho hraně se sestupem na jeho dno (3 hod, ↑ 700 m, ↓ 700 m). Přejezd a výlet do dobrodružné soutěsky Barranco Los Cernicalos s několika krásnými vodopády (4 hod, ↑ 300 m, ↓ 300 m).
  • 7. den: Okruh kolem nejvyšší a největší přehrady ostrova Presa de las Ninas obklopené úžasnými kanárskými borovicemi a údolím Soria s nepřekonatelnými výhledy na dramatickou krajinu z vysokého skalního útesu. (7 hod, ↑ 500 m, ↓ 500 m)
  • 8. den: Rozloučení s Gran Canarií, koupání v oceánu, možná dopolední návštěva historického centra Las Palmas. Přesun na letiště a odlet do Prahy.

Ubytování

7x v hotelu v Las Palmas ve 2-3lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením.

Stravování

Na ubytování dostaneme každý den jednoduchou snídani. Přes den se budeme stravovat z vlastních zdrojů. Většinu dní budeme mít možnost zastavit se i v místních hospůdkách či restauracích po trase našich cest a ochutnat tak místní kuchyni. Ceny v restauracích i obchodech jsou zpravidla o 30 % vyšší než u nás, v supermarketech se dají nakoupit některé potraviny i levněji.

Další informace k zájezdu

Doprava na místě: Na místě se budeme přepravovat vypůjčenými auty. Auto řídí průvodce a některý z klientů po předchozí dohodě za slevu 2000 Kč na zájezd (požadujeme: český ŘP a dlouhodobé zkušenosti aktivního řidiče). Řidič na místě najezdí do 2,5 hodin za celý den. Váš zájem o řízení osobního vozu prosím uveďte do poznámky v přihlášce.

Cestovní formality: Kanárské ostrovy jsou součástí Španělska a tedy i EU, k překročení hranic postačuje platný občanský průkaz nebo cestovní pas.

Podrobněji: doplňující informace k zájezdu (náročnost, letenky atd.).

Zájezd můžete spojit s navazujícím zájezdem La Gomera a La Palma - horská turistika a případně i dalším Tenerife - horská turistika a vidět tak všechny námi nabízené Kanárské ostrovy v jedné "šňůře". Též ho můžete spojit i s navazujícím zájezdem Madeira - horská turistika a za cenu jedné letenky tak podniknout více cest. Zpáteční letenka stojí okolo 11000 Kč. Navíc zaplatíte jen transfery mezi ostrovy a noclehy navíc mezi programy (jedná se o 1-2 noci, cca 40 €/os./noc). V případě zájmu o spojení zájezdů nás prosím informujte v přihlášce, přesné ceny transferů a noclehů pro vás zjistíme a vše rezervujeme.

Více informací o koupi letenek a placení zájezdu.

Gran Canaria - horská turistika

Gran Canaria - horská turistika

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Tenerife - pohodová turistika

Pohodově největším a nejpestřejším z Kanárských ostrovů (Španělsko)