Gran Canaria

Divoké pobřeží, sopky, písečné duny i pláže Kanárského ostrova

Gran Canaria je třetím největším ostrovem Kanárských ostrovů, zároveň je třetím nejstarším a třetím nejvyšším ostrovem tohoto souostroví. Často je nazývána "malým kontinentem" a to hlavně díky rozdílným mikroklimatům - v jeden den můžete prožít všechna roční období v různých částech ostrova. Původem sopečný ostrov rozhodně nenabízí jen plážové vyžití, díky izolované poloze se zde zachovalo zcela jedinečné přírodní bohatství. Obdivovat budeme takřka nedotčené divoké západní pobřeží. Přiblížíme si historii ostrova a původních obyvatel Guančů návštěvou archeologických nalezišť, na které je tento ostrov velmi bohatý. Naše kroky povedou přes hory, sopky, bizarní skalní formace, hluboko zařezané soutěsky i pláže.

Budeme se pohybovat po téměř liduprázdných trasách, ale navštívíme i nejznámější přírodní turistické atrakce, jako je nejvyšší vrchol Pico de las Nieves (1949 m) či typický skalní útvar Roque Nublo (1813 m). Projdeme se známými písečnými dunami v Maspalomas, které tvoří přírodní rezervaci s rozlohou 250 hektarů. Některé duny dosahují výšky až 30 metrů. Obejdeme kráter Pico de Bandama, případně můžeme sestoupit i do jeho nitra. Nevynecháme ani některé z četných archeologických míst s odkazy na původní obyvatele Kanárských ostrovů, Guanče. Užijeme si i sluníčka na vyhlášených plážích a ochutnáme místní speciality.

Čeká nás pestrý program s horskou turistikou v podobě lehčích a středně náročných jednodenních túr a výletů, budeme chodit nalehko. Denně strávíme na túrách 5-7 hodin a překonáme převýšení v rozmezí 500-1100 m nahoru a totéž dolů. Většinu dní v programu lze vynechat a užít si individuálně odpočinkový den na pláži. Ubytovaní budeme v hotelu v Las Palmas, kde budeme mít uschovány i všechny na túry aktuálně nepotřebné věci. Přepravovat se po ostrově budeme vypůjčenými auty, budeme tedy nezávislí na autobusech a jízdních řádech. Pojedeme ve skupině do 14 cestovatelů. Zájezd můžete spojit s navazujícími zájezdy Tenerife i Madeira - horská turistika, za cenu jedné letenky tak můžete podniknout více cest.

Program zájezdu

 • 1. den: Odlet z Prahy, přílet na Gran Canarii. Ubytování v hotelu v Las Palmas na 7 nocí.
 • 2. den: Výstup soutěskou Barranco de Guayadeque a dále po hřebeni nad údolím s typickými jeskynními příbytky (5 hod, ↑ 850 m, ↓ 850 m). Odpoledne přejezd do Maspalomas na procházku písečnými dunami nazývanými „malá Sahara“, tvořící přírodní rezervaci o rozloze 250 hektarů s možností koupání na pláži. (1 hod, ↑ 50 m, ↓ 50 m)
 • 3. den: Po dobře upravených cestách zdoláme nejvyšší vrchol ostrova Pico de las Nieves (1949 m) (4 hod, ↑ 400 m, ↓ 400 m). Dále nás čeká cesta k nejznámějšímu klenotu a ikoně ostrova Roque Nublo (1813 m) neboli mračné skalisko, které je unikátním monolitem a pro domorodé obyvatele bylo i posvátným symbolem (3 hod, ↑ 300 m, ↓ 300 m). V případě zájmu návštěva historického města Terror.
 • 4. den: Okruh přes liduprázdnou náhorní plošinu a dále po hřebeni ke skalnímu útvaru Roque Mulato s dalekými výhledy nejen na sousední ostrov Tenerife s vrcholem Pico del Teide topící se v mracích, kolem rozmanitých skalních stěn a hlubokých údolí. (7 hod, ↑ 1050 m, ↓ 1050 m)
 • 5. den: Odpočinkový den s poznáváním zajímavostí ostrova. Návštěva palírny Arucas s ochutnávkou místního třtinového rumu, dále zastávka na sopečném kuželu Montana de Arucas s krásným výhledem na oceán, Las Palmas, Arucas a okolní hory. Poté navštívíme dvě archeologická naleziště Guančů: Cenobio de Valerón a pak Cueva Pintada v Gáldaru. Pozdní odpoledne s možností koupání na okolních plážích.
 • 6. den: Trek oblastí velkého přírodního bohatství přes kalderu Bandama kolem kráteru Pico de Bandama po jeho hraně se sestupem na jeho dno (3 hod, ↑ 700 m, ↓ 700 m). Přejezd a výlet do dobrodružné soutěsky Barranco Los Cernicalos s několika krásnými vodopády (4 hod, ↑ 300 m, ↓ 300 m).
 • 7. den: Okruh kolem nejvyšší a největší přehrady ostrova Presa de las Ninas obklopené úžasnými kanárskými borovicemi a údolím Soria s nepřekonatelnými výhledy na dramatickou krajinu z vysokého skalního útesu. (7 hod, ↑ 500 m, ↓ 500 m)
 • 8. den: Rozloučení s Gran Canarií, koupání v oceánu, možná dopolední návštěva historického centra Las Palmas. Přesun na letiště a odlet do Prahy.

Ubytování

V hotelu Pedro Del Castillo Westerling 4 v Las Palmas ve 2lůžkových apartmánech s vlastním sociálním zařízením a s vybaveným kuchyňským koutem (lednička, mikrovlnka, varná deska). Na pokojích je také TV a na hotelu je wifi. Pláž je cca 150 metrů a supermarket cca 400 metrů.

Stravování

Stravovat se budeme z vlastních zdrojů. V apartmánech je k dispozici vybavený kuchyňský kout. Každý den bude možné dokoupit zásoby v obchodech a cestou z výletů je možné navštívit společně místní hospůdky. Ceny v restauracích i obchodech jsou zpravidla o 30 % vyšší než u nás, v supermarketech se dají nakoupit některé potraviny i levněji.

Další informace k zájezdu

Doprava na místě: Na místě se budeme přepravovat vypůjčenými auty.

Cestovní formality: Kanárské ostrovy jsou součástí Španělska a tedy i EU, k překročení hranic postačuje platný občanský průkaz nebo cestovní pas.

Podrobněji: doplňující informace k zájezdu (náročnost, letenky, pojištění atd.), Španělsko - informace o zemi

Zájezd můžete spojit s navazujícímí zájezdy Tenerife nebo Madeira - horská turistika, za cenu jedné letenky tak můžete podniknout více cest. Zpáteční letenka ve všech případech stojí okolo 9000 Kč. Navíc zaplatíte jen transfery mezi ostrovy a noclehy navíc mezi programy. Přelet či přeplutí trajektem Tenerife - Gran Canaria stojí okolo 1000 Kč, přelet Gran Canaria - Madeira, resp. Madeira - Tenerife stojí okolo 2500 Kč. Noclehy navíc stojí okolo 20-25 €/os./noc - jedná se dle termínu o 1-3 noci. V případě zájmu o spojení zájezdů nás prosím informujte v přihlášce, potřebné transfery a noclehy pro vás zajistíme.

Více informací o koupi letenek a placení zájezdu.

Gran Canaria

Gran Canaria

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Řádkový seznam zájezdů dle termínů odjezdu

 • Název
 • Termín
 • Dnů
 • Obj. č.
 • Cena
 • Tenerife
 • Termín: 07.10. - 14.10.2019
 • Dnů: 8
 • Obj. č.: 4142
 • Cena: 28 000 Kč

Madeira - horská turistika

Perla Atlantiku, ostrov věčného jara (Portugalsko)

 • Cena od: 26 000
 • Délka: 8 dní

Tenerife

Turistika na nejpestřejším z Kanárských ostrovů (Španělsko)

 • Cena od: 28 000
 • Délka: 8 dní