Gran Canaria - horská turistika

Divoké pobřeží, sopky, písečné duny a jedinečná příroda

Gran Canaria je třetím největším ostrovem Kanárských ostrovů, zároveň je třetím nejstarším a třetím nejvyšším ostrovem tohoto souostroví. Ze severozápadu na jihovýchod rozděluje ostrov centrální horský masív na dvě velmi rozdílná klimatická i krajinná pásma. A právě díky této různorodosti klimatu a terénu se o Gran Canarii hovoří jako o „miniaturním kontinentu“. Původem sopečný ostrov rozhodně nenabízí jen plážové vyžití, díky izolované poloze se zde zachovalo i zcela jedinečné přírodní bohatství. Naše kroky povedou přes hory, sopky, bizarní skalní formace, hluboko zařezané soutěsky i pláže. Obdivovat budeme též takřka nedotčené divoké západní pobřeží.

Budeme se pohybovat po téměř liduprázdných trasách, ale navštívíme i turisty navštěvovaná místa, jako je nejvyšší vrchol Gran Canaria Pico de las Nieves (1949 m) či ikonu ostrova a posvátný symbol domorodých obyvatel - skalní útvar Roque Nublo (1813 m), neboli mračné skalisko. Navštívíme slavné jeskynní domy v úchvatném údolí Barranco de Guayadeque, které je také skrytým šperkem přírody a ohromí vás drsným vzhledem i strmými úbočími. Projdeme se známými písečnými dunami dosahujícími výšky až 30 metrů v Maspalomas, které tvoří přírodní rezervaci s rozlohou 250 hektarů. Obejdeme kráter Pico de Bandama s možností sestoupit i do jeho nitra. Nevynecháme ani některé z četných archeologických míst s odkazy na původní obyvatele Kanárských ostrovů, Guanče. Užijeme si i sluníčka na romantických plážích a ochutnáme místní speciality.

Čeká nás pestrý program s horskou turistikou v podobě lehčích a středně náročných jednodenních túr a výletů, budeme chodit nalehko. Denně strávíme na túrách 5-7 hodin a překonáme převýšení v rozmezí 500-1100 m nahoru a totéž dolů. Většinu dní v programu lze vynechat a užít si individuálně odpočinkový den na pláži. Po ostrově se přepravíme vypůjčenými auty, budeme tedy nezávislí na autobusech a jízdních řádech. Pojedeme ve skupině do 14 cestovatelů. Zájezd můžete spojit s následným zájezdem Tenerife, za výhodnější cenu letenek tak můžete podniknout více cest.

S realizací zájezdů na Gran Canarii dle současných Covid-podmínek počítáme! V nejbližší době si bez testů asi nikam nezaletíme. Kanárské ostrovy jsou z hlediska Covidu bezpečná a dlouhodobě otevřená destinace.
Aktuální povinnosti jsou tyto: Před odletem na Kanárské ostrovy je nutné mít negativní PCR test (ne starší než 72 h); vyplnit "Zdravotní formulář" pro vstup na Kanárské ostrovy (pošleme vám podrobný návod). Před odletem z Kanárských ostrovů je nutné mít negativní antigenní test (ne starší než 24 h) - doporučíme Vám odběrové místo, cena antigenního testu je cca 25 EUR; vyplnit "Příjezdový formulář" do ČR. Po příletu do ČR je nutné do 5ti dnů po návratu podstoupit kontrolní PCR test a nosit roušku nebo respirátor
Pro klienty naší CK z okolí Brna nabízíme PCR test za cenu 990 Kč ve smluvní laboratoři Hola Biolabs. Zájem o test uveďte, prosím, v poznámce přihlášky.

Program zájezdu

  • 1. den: Odlet z Prahy, přílet na Gran Canarii. Ubytování v hotelu v Las Palmas na 7 nocí.
  • 2. den: Výstup soutěskou Barranco de Guayadeque a dále po hřebeni nad údolím s typickými jeskynními příbytky (5 hod, ↑ 850 m, ↓ 850 m). Odpoledne přejezd do Maspalomas na procházku písečnými dunami nazývanými „malá Sahara“, tvořící přírodní rezervaci o rozloze 250 hektarů s možností koupání na pláži. (1 hod, ↑ 50 m, ↓ 50 m)
  • 3. den: Po dobře upravených cestách zdoláme nejvyšší vrchol ostrova Pico de las Nieves (1949 m) (4 hod, ↑ 400 m, ↓ 400 m). Dále nás čeká cesta k nejznámějšímu klenotu a ikoně ostrova Roque Nublo (1813 m) neboli mračné skalisko, které je unikátním monolitem a pro domorodé obyvatele bylo i posvátným symbolem (3 hod, ↑ 300 m, ↓ 300 m). V případě zájmu návštěva historického města Teror.
  • 4. den: Okruh přes liduprázdnou náhorní plošinu a dále po hřebeni ke skalnímu útvaru Roque Mulato s dalekými výhledy nejen na sousední ostrov Tenerife s vrcholem Pico del Teide topící se v mracích, kolem rozmanitých skalních stěn a hlubokých údolí. (7 hod, ↑ 1050 m, ↓ 1050 m)
  • 5. den: Odpočinkový den s poznáváním zajímavostí ostrova. Návštěva palírny Arucas s ochutnávkou místního třtinového rumu, dále zastávka na sopečném kuželu Montana de Arucas s krásným výhledem na oceán, Las Palmas, Arucas a okolní hory. Poté navštívíme dvě archeologická naleziště Guančů: Cenobio de Valerón a pak Cueva Pintada v Gáldaru. Pozdní odpoledne s možností koupání na okolních plážích.
  • 6. den: Trek oblastí velkého přírodního bohatství přes kalderu Bandama kolem kráteru Pico de Bandama po jeho hraně se sestupem na jeho dno (3 hod, ↑ 700 m, ↓ 700 m). Přejezd a výlet do dobrodružné soutěsky Barranco Los Cernicalos s několika krásnými vodopády (4 hod, ↑ 300 m, ↓ 300 m).
  • 7. den: Okruh kolem nejvyšší a největší přehrady ostrova Presa de las Ninas obklopené úžasnými kanárskými borovicemi a údolím Soria s nepřekonatelnými výhledy na dramatickou krajinu z vysokého skalního útesu. (7 hod, ↑ 500 m, ↓ 500 m)
  • 8. den: Rozloučení s Gran Canarií, koupání v oceánu, možná dopolední návštěva historického centra Las Palmas. Přesun na letiště a odlet do Prahy.

Ubytování

7x v hotelu Apartamento Bajamar v Las Palmas ve 2lůžkových světlých pokojích typu studio. Pokoje mají vlastní koupelnu a vybavený kuchyňský kout s ledničkou, rychlovarnou konvicí a varnou deskou. Na hotelu je zdarma wifi připojení. Hotel se nachází cca 20 metrů od pláže.

Stravování

Stravovat se budeme z vlastních zdrojů. Pokoje mají vybavený kuchyňský kout. Každý den bude možné dokoupit zásoby v obchodech a cestou z výletů je možné navštívit společně místní hospůdky. Ceny v restauracích i obchodech jsou zpravidla o 30 % vyšší než u nás, v supermarketech se dají nakoupit některé potraviny i levněji.

Další informace k zájezdu

Doprava na místě: Na místě se budeme přepravovat vypůjčenými auty. Auto řídí průvodce a některý z klientů po předchozí dohodě za slevu 2000 Kč na zájezd (požadujeme: český ŘP a alespoň desetileté zkušenosti aktivního řidiče). Řidič na místě najezdí do 2 hodin za celý den. Váš zájem o řízeni osobního vozu prosím uveďte do poznámky v přihlášce.

Cestovní formality: Kanárské ostrovy jsou součástí Španělska a tedy i EU, k překročení hranic postačuje platný občanský průkaz nebo cestovní pas.

Podrobněji: doplňující informace k zájezdu (náročnost, letenky, pojištění atd.).

Zájezd můžete spojit s následným zájezdem Tenerife, za výhodnější cenu letenek tak můžete podniknout více cest. Zpáteční letenka stojí okolo 9000 Kč. Navíc zaplatíte jen transfery mezi ostrovy a noclehy navíc mezi programy (jedná se o 1-2 noci, 20-25 €/os./noc). V případě zájmu o spojení zájezdů nás prosím informujte v přihlášce, přesné ceny transferů a noclehů pro vás zjistíme a vše rezervujeme.

Více informací o koupi letenek a placení zájezdu.

Gran Canaria - horská turistika

Gran Canaria - horská turistika

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Korsika - pohodová turistika

Perla středomoří - přírodní krásy, města, moře, kaskády a tůně

Madeira - horská turistika

Perla Atlantiku, ostrov věčného jara (Portugalsko)

Azorské ostrovy - horská turistika

Sopečné perly Atlantiku - ostrovy Sao Miguel, Pico a Faial

La Gomera a La Palma - horská turistika

Dobrodružné ostrovy, sopky a hvězdy

Tenerife - horská turistika

Největším a nejpestřejším z Kanárských ostrovů (Španělsko)

Mallorca - pohodová turistika

Hory, moře, španělský temperament a bohatá historie