Tenerife - pohodová turistika

Pohodově největším a nejpestřejším z Kanárských ostrovů (Španělsko)

Tenerife, vzdálené pouze 300 km od afrického pobřeží, je největším z Kanárských ostrovů. Původem sopečný ostrov rozhodně nenabízí jen plážové vyžití. Naše kroky povedou přes hory, sopky, vyprahlé pouště i mlžný prales, bizarní skalní formace a nad hluboko zařezanými soutěskami. Pohádkový ostrov věčného jara, jak je díky své kráse a celoročním stálým teplotám často nazýván, je výborným útočištěm před středoevropským chladnějším počasím jak na jaře, tak na podzim.

Budeme se pohybovat po téměř liduprázdných trasách, ale navštívíme i nejznámější přírodní turistické atrakce jako jsou skalní útvary Roques de Garcia s tzv. „Božím prstem“ - Roque Cinchado v UNESCO chráněném národním parku Parque Nacional de Teide. Vydáme se do pohoří Anaga kolem divoce strmých pobřežních úseků a ostrých hřebenů. Vyjedeme lanovkou pod vrchol nejvyšší hory celého Španělska, spící sopky Pico de Teide (3718 m). Projdeme se mlžným vavřínovým pralesem a vykoupeme se na pláži Playa de Las Teresitas s pískem dovezeným až ze Sahary. Ostrov sám poskytuje úchvatnou podívanou - od téměř měsíční krajiny, přes lávové svahy s vulkanickými kužely až po rozmanitou vegetaci. Bude příležitost užít si sluníčka, moře a ochutnat místní speciality.

Čeká nás pestrý a nabitý program v podobě jednodenních túr, nalehko. Denně překonáme převýšení v rozmezí 200-650 m. Tento zájezd je vhodný i pro rodiny se zdatnějšími dětmi (některé cesty se dají upravovat či zkracovat). Ubytovaní budeme v hotelu, v severní části ostrova, kousek od centra Puerto de la Cruz. Většinu dní v programu lze vynechat a užít si individuálně odpočinkový den procházkou po starobylé části města Puerto de la Cruz, návštěvou vyhlášeného Loro Parque nebo botanické zahrady a též vyzkoušet černé pláže v okolí. Po ostrově se přepravujeme vypůjčenými auty, budeme tedy nezávislí na autobusech a jízdních řádech. Ve skupině bývá obvykle 14 cestovatelů.
Pokud máte raději výzvy, poleťte s námi na zájezd Tenerife - horská turistika.

Aktuálně - vstup na Kanárské ostrovy: vstup je povolen všem bez jakýchkoli dokladů o testech či očkování.
Návrat do ČR: návrat odkudkoli je pro všechny bez jakýchkoli podmínek, tak jak tomu bylo před Covidem.

Program zájezdu

 • 1. den: Odlet z Prahy (v termínu 40312 i z Brna), přílet na Tenerife. Ubytování v hotelu v Puerto de la Cruz.
 • 2. den: Výšlap z Punta de Hidalgo do vesnice Chinamada v masivu Anaga s úžasnými výhledy (5-6 hod, ↑ 500 m, ↓ 500 m). Odpolední koupání na pláži v mořských bazéncích Bajamar, případně prohlídka Puerto de la Cruz.
 • 3. den: Procházka kolem bizarních skalních útvarů Roques de García se známým vulkanickým Roque Cinchado (2,5 hod, ↑ 200 m, ↓ 200 m). Přejezd auty a okruh kolem vulkánu Chinyero do oblasti, kde se snoubí krása měsíční krajiny, zkamenělé lávy a černých sopečných hor se svěží zelení Teidských borovic. (3 hod, ↑ 250 m, ↓ 250 m) Po cestě zpět na hotel zastávka a procházka po „Marsu“ barevnou vulkanickou krajinou v Caňadas.
 • 4. den: Návštěva městečka Masca. Náročnější túra kamenitým hřebenovým chodníkem Fortaleza s mírně exponovanými úseky, vysoko nad soutěskou Masca s výhledy do údolí i na strmé pobřeží Atlantiku a na další Kanárské ostrovy La Gomeru a La Palmu (5 hod, ↑ 650 m, ↓ 650 m). Přejezd do historického města Garachico, prohlídka nebo koupání v mořských bazencích.
 • 5. den: Auty k Pico de Teide (3718 m) a lanovkou nahoru ke stanici La Rambleta (lanovka končí ve výšce 3555 m), dále cestou pod vrcholem za úžasnými výhledy, případně vstup do rezervace na vrcholku pouze v případě volných permitů (cca 1 hod, ↑ 200 m, ↓ 200 m). Dolů pak půjdeme pěšky, přes nejbarevnější kopec na Tenerife Montaňa Blanca (2748 m) (5-6 hod, ↑ 200 m, ↓ 1250 m) nebo přes sopku Pico Viejo (3134 m) (6 hod, ↑ 300 m, ↓ 1500 m). Fakultativně je možné sjet i dolů lanovkou. *
 • 6. den: Výlet v pohoří Teno na vyhlídkovou cestu pod vrcholem Cruz de Gala s panoramatickými výhledy na Pico de Teide, vesnici Masca a celé pohoří Teno. (5 hod, ↑ 550 m, ↓ 550 m). Podle času návštěva městečka Icod de Los Vinos s prý nejstarším dračincem na světě, případně místní fakultativní prohlídky Muzea banánů či Motýlária.
 • 7. den: Okružní trasa v pohoří Anaga od vesnice Chamorga přes horské sedlo Cruz del Draguillo, kolem zříceniny Casas de Tafada až na vyhlídku na Montaña de Tafada a zpět k autům (4-5 hod, ↑ 450 m, ↓ 450 m). Odpoledne koupání na nejznámější pláži Playa de Las Teresitas s pískem dovezeným ze Sahary.
 • 8. den: Program tohoto dne je variabilní (i podle času odletu), po dohodě účastníků s průvodcem. A: Návštěva města Candelaria s poutní katedrálou, ve které se skrývá černá Madona (pokud poslední den zájezdu nevychází na pondělí, kdy je kostel uzavřen.), případně fakultativní návštěva Pyramid v Güímaru. B: Dále, i podle počasí, koupání na pláži v El Médano nebo Playa de las Americas.
 • Přesun na letiště a odlet do Prahy (v termínu 40312 i do Brna).

(*) Poznámka k 5. dni: Program tohoto dne závisí hlavně na počasí. Počítejte i s možností, že se na Teide lanovkou nedostanete. Provoz lanovky nedokážeme předem předvídat s ohledem na případné špatné počasí a silný vítr. V těchto případech lanovka nejezdí vůbec a průvodce navrhne alternativní program dne. Též nedokážeme později dohlášeným garantovat vstup do rezervace na vrcholku Teide. Permit do rezervace je nutné rezervovat s velkým časovým předstihem (2-3 měsíce) na konkrétní jméno a číslo cestovního dokladu.

Programy dnů může průvodce na místě přehazovat s ohledem na počasí a též podle volného permitu pro vstup na vrchol Teide.

Ubytování

7x v hotelu Skyview Hotel v centru Puerto de la Cruz ve 2lůžkových moderních studiích s rozkládací pohovkou, balkonem, vlastním sociálním zařízením, mini kuchyňkou se dvěma indukčními plotýnkami (kuchyňka je vybavena základními věcmi na vaření - kastrol, talíře, skleničky, hrnky, příbory) a ledničkou. Komplex disponuje menším střešním bazénem s vyhlídkou a je vzdálen cca 15 minut od černé písčito-kamenité pláže. Wi-Fi je zdarma dostupné v celém komplexu.
Pokoje doobsazujeme do plné kapacity ostatními spolucestujícími.

Stravování

Na hotelu dostaneme velmi dobré a bohaté snídaně. Na svačinu/oběd si připravíme studené jídlo z vlastních zásob (větší obchod je cca 5 minut od hotelu). Většinu dní, po treku, budeme mít možnost se na večeře zastavit i v místních hospůdkách či restauracích po trase našich cest a ochutnat tak místní kuchyni. Sám hotel nabízí dobré bufetové večeře za cenu cca 12 EUR. V okolí hotelu je i několik dalších restaurací. Skvělou možností je dát si například dary moře v historické části města v příjemných restauracích (cca 20 minut chůze). Jeden večer nabízíme i možnost fakultativní zážitkovou ochutnávku místní kuchyně (cca 9 chodů, pivo, víno a nealko - cena 20 EUR/osoba).
Ceny potravin jsou v průměru cca o 20 % vyšší než u nás, ale v supermarketech lze nakoupit levněji a často i za ceny podobné našim. Ceny v restauracích jsou vyšší cca o 50 %. Dovoz jídla z ČR je na vašem uvážení. Můžete si s sebou však vzít pár energetických sladkostí typu müsli tyčinka, čokoláda, hroznový cukr, sušené ovoce či oříšky, příp. energetické práškové nápoje.
Na ostrově je mnoho pramenů s pitnou vodou a balenou vodu lze koupit v každém obchodě. Doporučujeme vzít si sebou lahev na vodu či Camelbag (objem zvažte, dle vaši osobní žíznivosti).

Další informace k zájezdu

Doprava na místě: Na místě se budeme přepravovat vypůjčenými auty. Auto řídí průvodce a některý z klientů po předchozí dohodě za slevu 2800 Kč na zájezd. Požadujeme: platný český ŘP a dlouhodobé zkušenosti aktivního řidiče. Váš zájem o řízení osobního vozu prosím uveďte do poznámky v přihlášce.

Přihlášky řidičů můžou být zpracovány přednostně s ohledem na hladký průběh zájezdu.

Cestovní formality: K této cestě potřebujete cestovní pas nebo občanský průkaz, platný nejméně po dobu trvaní zájezdu. Je dobré si pořídit fotku cestovního dokladu pro snadnější řešení situace v případě ztráty.

Předběžné informace k letům: Letíme přímými lety (cca 5:15 hod) se společností Smart Wings.
Praha - Tenerife: 12:00-16:15
Tenerife - Praha: 17:05-23:05
(časy letů jsou místní)

Podrobněji: doplňující informace k zájezdu (náročnost, počasí, doporučené vybavení atd.).

Více informací o koupi letenek a placení zájezdu.

Tenerife - pohodová turistika

Tenerife - pohodová turistika

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Madeira - horská turistika

Perla Atlantiku, ostrov věčného jara (Portugalsko)

Kréta - pohodová turistika

Největším řeckým ostrovem s ohromující rozmanitostí, mýty a legendami

Azorské ostrovy - horská turistika

Tři sopečné perly Atlantiku - ostrovy Sao Miguel, Pico a Faial (Portugalsko)

Tenerife - horská turistika

Největším a nejvyšším z Kanárských ostrovů (Španělsko)

Mallorca - pohodová turistika

Hory, moře, španělský temperament a bohatá historie

Gran Canaria - horská turistika

Nejkrásnějším z Kanárských ostrovů s jedinečnou přírodou (Španělsko)