Tenerife - pohodová turistika

Pohodově největším a nejpestřejším z Kanárských ostrovů (Španělsko)

Tenerife, vzdálené pouze 300 km od afrického pobřeží, je největším z Kanárských ostrovů. Původem sopečný ostrov rozhodně nenabízí jen plážové vyžití. Naše kroky povedou přes hory, sopky, vyprahlé pouště i mlžný prales, bizarní skalní formace a nad hluboko zařezanými soutěskami. Pohádkový ostrov věčného jara, jak je díky své kráse a celoročním stálým teplotám často nazýván, je výborným útočištěm před středoevropským chladnějším počasím jak na jaře, tak na podzim.

Budeme se pohybovat po téměř liduprázdných trasách, ale navštívíme i nejznámější přírodní turistické atrakce jako jsou skalní útvary Roques de Garcia s tzv. „Božím prstem“ - Roque Cinchado v UNESCO chráněném národním parku Parque Nacional de Teide. Vydáme se do pohoří Anaga kolem divoce strmých pobřežních úseků a ostrých hřebenů. Vyjedeme lanovkou pod vrchol nejvyšší hory celého Španělska, spící sopky Pico de Teide (3718 m) a pak cestou dolů nahlédneme do kráteru Pico Viejo. Projdeme se mlžným vavřínovým pralesem a vykoupeme se na pláži Playa de Las Teresitas s pískem dovezeným až ze Sahary. Navštívíme "skalní městečko" s útvary rozmanitých až mimozemských tvarů Paisaje Lunar. Ostrov sám poskytuje úchvatnou podívanou - od téměř měsíční krajiny, přes lávové svahy s vulkanickými kužely až po rozmanitou vegetaci. Bude příležitost užít si sluníčka, moře a ochutnat místní speciality.

Čeká nás pestrý a nabitý program v podobě středně náročných jednodenních túr nalehko. Denně překonáme převýšení v rozmezí 200-650 m. Tento zájezd je vhodný i pro rodiny se zdatnějšími dětmi (některé cesty se dají upravovat či zkracovat). Ubytovaní budeme v hotelu, v severní části ostrova, v Puerto de la Cruz. Většinu dní v programu lze vynechat a užít si individuálně odpočinkový den procházkou po starobylé části města Puerto de la Cruz, návštěvou vyhlášeného Loro Parque nebo botanické zahrady a též vyzkoušet černé pláže v okolí. Po ostrově se přepravujeme vypůjčenými auty, budeme tedy nezávislí na autobusech a jízdních řádech. Ve skupině bývá obvykle 14 cestovatelů.
Pokud máte raději výzvy, poleťte s námi na zájezd Tenerife - horská turistika.

Program zájezdu

 • 1. den: Odlet z Prahy, přílet na Tenerife. Ubytování v hotelu v Puerto de la Cruz.
 • 2. den: Výšlap z Punta de Hidalgo do vesnice Chinamada v masivu Anaga s úžasnými výhledy (5-6 hod, ↑ 500 m, ↓ 500 m). Odpolední koupání na pláži v mořských bazéncích Bajamar, případně prohlídka Puerto de la Cruz.
 • 3. den: Auty do Vilaflor, návštěva "skalního městečka" Paisaje Lunar, což v překladu znamená měsíční krajina, s útvary různých až mimozemských tvarů v krásné krajině nízkých jehličnatých lesů. (6 hod, ↑ 650 m, ↓ 650 m)
 • 4. den: Návštěva městečka Masca. Túra kamenitým hřebenovým chodníkem Fortaleza s mírně exponovanými úseky, vysoko nad soutěskou Masca s výhledy do údolí i na strmé pobřeží Atlantiku a na další Kanárské ostrovy La Gomeru a La Palmu (5 hod, ↑ 650 m, ↓ 650 m). Přejezd do historického města Garachico, prohlídka nebo koupání v mořských bazéncích (pokud vlny dovolí). *
 • 5. den: Auty k Pico de Teide (3718 m) a lanovkou nahoru ke stanici La Rambleta (lanovka končí ve výšce 3555 m), dále cestou pod vrcholem za úžasnými pohledy. Dolů pak půjdeme pěšky, přes sopku Pico Viejo (3134 m) s ohromujícími výhledy do kráteru (6 hod, ↑ 300 m, ↓ 1500 m). Fakultativně je možné sjet i dolů lanovkou. * Alternativní program dne, pokud lanovka nebude v provozu: Procházka kolem bizarních skalních útvarů Roques de García se známým vulkanickým Roque Cinchado (2,5 hod, ↑ 200 m, ↓ 200 m). Přejezd auty a okruh kolem vulkánu Chinyero do oblasti, kde se snoubí krása měsíční krajiny, zkamenělé lávy a černých sopečných hor se svěží zelení Teidských borovic. (3 hod, ↑ 250 m, ↓ 250 m) Po cestě zpět na hotel zastávka a procházka po „Marsu“ barevnou vulkanickou krajinou v Caňadas.
 • 6. den: Výlet v pohoří Teno na vyhlídkovou cestu pod vrcholem Cruz de Gala s panoramatickými výhledy na Pico de Teide, vesnici Masca a celé pohoří Teno. (5 hod, ↑ 550 m, ↓ 550 m). Podle času návštěva městečka Icod de Los Vinos s prý nejstarším dračincem na světě, případně místní fakultativní prohlídky muzea banánů či motýlária.
 • 7. den: Okružní trasa v pohoří Anaga od vesnice Chamorga přes horské sedlo Cruz del Draguillo, kolem zříceniny Casas de Tafada až na vyhlídku na Montaña de Tafada a zpět k autům (4-5 hod, ↑ 450 m, ↓ 450 m). Odpoledne koupání na nejznámější pláži Playa de Las Teresitas s pískem dovezeným ze Sahary.
 • 8. den: Program tohoto dne je variabilní (i podle času odletu), po dohodě účastníků s průvodcem. A: Návštěva města Candelaria s poutní katedrálou, ve které se skrývá Černá Madona (pokud poslední den zájezdu nevychází na pondělí, kdy je kostel uzavřen). B: Procházka v Reserva Natural Especial del Malpais de Guimar. Dále, i podle počasí, koupání na pláži v El Médano nebo Playa de las Americas.
 • Přesun na letiště a odlet do Prahy.

(*) Poznámka ke 4. dni: V říjnu 2023 byla cesta Fortaleza uzavřena z důvodu sesuvu půdy. V případě stálého uzavření v termínu našeho zájezdu bude program nahrazen alternativní variantou pěší túry, případně je možné fakultativně navštívit Loro Parque.

Poznámka k 5. dni: Program tohoto dne závisí hlavně na počasí. Počítejte i s možností, že se na Teide lanovkou nedostanete. Provoz lanovky nedokážeme předem předvídat s ohledem na případné špatné počasí a silný vítr. V těchto případech lanovka nejezdí vůbec.

Program dní může být i v závislosti na počasí prohozen či upraven.

Ubytování

7x v hotelu v Puerto de la Cruz ve 2lůžkových pokojích s balkonem/terasou, vlastním sociálním zařízením a mini kuchyňkou. 3lůžkový pokoj je možný na objednání a podle dostupnosti ubytovatele. 1lůžkový pokoj (též podle dostupnosti ubytovatele) je za příplatek cca 4500 Kč/pobyt (příplatek se podle termínu může lišit). Komplex disponuje vlastním bazénem. Wifi je zdarma dostupné v celém komplexu. Pokoje doobsazujeme do plné kapacity ostatními spolucestujícími.

Stravování

Na hotelu dostaneme dobré snídaně formou švédských stolů. Na svačinu/oběd si připravíme studené jídlo z vlastních zásob (větší obchod je cca 5 minut od hotelu). Většinu dní, po treku, budeme mít možnost se na večeře zastavit i v místních hospůdkách či restauracích po trase našich cest a ochutnat tak místní kuchyni. Sám hotel nabízí dobré bufetové večeře za cenu cca 15 EUR. V okolí hotelu je i několik dalších restaurací. Jeden večer nabízíme i možnost fakultativní zážitkovou ochutnávku místní kuchyně (cca 9 chodů, pivo, víno a nealko - cena 20 EUR/osoba).
Ceny potravin jsou v průměru cca o 20 % vyšší než u nás, ale v supermarketech lze nakoupit levněji a často i za ceny podobné našim. Ceny v restauracích jsou vyšší cca o 50 %. Dovoz jídla z ČR je na vašem uvážení. Můžete si s sebou však vzít pár energetických sladkostí typu müsli tyčinka, čokoláda, hroznový cukr, sušené ovoce či oříšky, příp. energetické práškové nápoje.
Na ostrově najdete několik pramenů s pitnou vodou, ale balenou vodu lze koupit v každém obchodě. Doporučujeme vzít si s sebou lahev na vodu či hydrovak (objem zvažte, dle vaši osobní žíznivosti).

Další informace k zájezdu

Doprava na místě: Na místě se budeme přepravovat vypůjčenými auty. Počítejte s omezeným úložným prostorem pro vaše zavazadla (ne velké skořepinové kufry), abychom se všichni pohodlně vešli. Auto řídí průvodce a některý z klientů po předchozí dohodě za slevu 3000 Kč na zájezd. Požadujeme: platný ŘP a dlouhodobé zkušenosti aktivního řidiče. Řidič by měl umět fungovat s navigací ve svém telefonu (offline Mapy.cz). Váš zájem o řízení osobního vozu prosím uveďte do poznámky v přihlášce.
Přihlášky řidičů můžou být zpracovány přednostně s ohledem na hladký průběh zájezdu.

Výstup až na vrchol Pico del Teide do NP (posledních 200 výškových metrů od stanice lanovky La Rambleta ve výšce 3555 m) není součástí tohoto programu. Potřebujete mít tzv. access permit (je zdarma) a ten je nutné rezervovat předem s velkým časovým předstihem (cca 2-3 měsíce, na prázdninové/sváteční termíny i 4 měsíce) na konkrétní jméno a číslo cestovního dokladu. Počet permitů na den je omezen na 200 osob a je přísně kontrolován místními strážci NP. Pokud máte o tento permit/výstup zájem, můžete si ho rezervovat sami, na 5. den zájezdu (většinou tento den vychází na úterý). Volné dny a počet permitu zjistíte zde.

Cestovní formality: K této cestě potřebujete cestovní pas nebo občanský průkaz, platný nejméně po dobu trvání zájezdu. Je dobré si pořídit fotku cestovního dokladu pro snadnější řešení situace v případě ztráty.

Předběžné informace k letům: Letíme přímými lety (cca 5:15 hod) se společností Smart Wings. Časy letů se můžou lišit s ohledem na případné změny přímo u letecké společnosti.
Praha - Tenerife: 12:00-16:15
Tenerife - Praha: 17:05-23:05
(časy letů jsou místní)

Podrobněji: doplňující informace k zájezdu (náročnost, počasí, doporučené vybavení atd.).

Více informací o koupi letenek a placení zájezdu.

 • 28.06.2024 - 05.07.2024
 • 8 dní
 • Číslo: 4036
 • 34 900 Kč
  Bez letenky: 22 900 Kč
 • Rezervace
 • 16.08.2024 - 23.08.2024
 • 8 dní
 • Číslo: 4037
 • 32 900 Kč
  Bez letenky: 22 900 Kč
 • Rezervace

Tenerife - pohodová turistika

Tenerife - pohodová turistika

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Gran Canaria - horská turistika

Nejkrásnějším z Kanárských ostrovů s jedinečnou přírodou (Španělsko)

Azorské ostrovy - horská turistika

Tři sopečné perly Atlantiku - ostrovy Sao Miguel, Pico a Faial (Portugalsko)

Albánie - divoká a přátelská (letecky)

Turistika, hory, města i moře Albánie

La Gomera a La Palma - horská turistika

Dobrodružné Kanárské ostrovy, sopky a hvězdy (Španělsko)

Portugalsko - Rota Vicentina

Fisherman´s Trail - 8denní přechod na lehko s ubytováním

Tenerife - horská turistika

Největším a nejvyšším z Kanárských ostrovů (Španělsko)