Tenerife - pohodová turistika

Pohodově největším a nejpestřejším z Kanárských ostrovů (Španělsko)

Tenerife, vzdálené pouze 300 km od afrického pobřeží, je největším z Kanárských ostrovů. Původem sopečný ostrov rozhodně nenabízí jen plážové vyžití. Naše kroky povedou přes hory, sopky, vyprahlé pouště i mlžný prales, bizarní skalní formace a hluboko zařezané soutěsky. Pohádkový ostrov věčného jara, jak je díky své kráse a stálým teplotám často nazýván, je výborným útočištěm před středoevropským chladnějším počasím jak na jaře, tak na podzim.

Budeme se pohybovat po téměř liduprázdných trasách, ale navštívíme i nejznámější přírodní turistickou atrakci skalní útvary Roques de Garcia s tzv. „Božím prstem“ - Roque Cinchado v UNESCO chráněném národním parku Parque Nacional de Teide. Vydáme se do pohoří Anaga kolem divoce strmých pobřežních úseků a ostrých hřebenů. Lanovkou vyjedeme až skoro pod vrchol nejvyšší hory celého Španělska, spící sopky Pico de Teide a poté nás čeká krátký výstup až na samý vrchol (3718 m). Projdeme se mlžným vavřínovým pralesem a vykoupeme se na pláži Playa de Las Teresitas s pískem dovezeným až ze Sahary. Ostrov sám poskytuje úchvatnou podívanou - od téměř měsíční krajiny, přes lávové svahy s vulkanickými kužely až po rozmanitou vegetaci. Bude příležitost užít si sluníčka i na dalších plážích a ochutnat místní speciality.

Čeká nás pestrý a nabitý program v podobě jednodenních túr, nalehko. Denně překonáme převýšení v rozmezí 50-500 m. Tento zájezd je tak vhodný i pro rodiny se zdatnějšími dětmi (některé cesty se dají upravovat či zkracovat). Většinu dní v programu lze vynechat a užít si individuálně odpočinkový den na pláži. Ubytovaní budeme v hotelu v Puerto de la Cruz. Po ostrově se přepravujeme vypůjčenými auty, budeme tedy nezávislí na autobusech a jízdních řádech. Ve skupině bývá obvykle 14 cestovatelů.
Pokud máte raději výzvy, pojeďte s námi na zájezd Tenerife - horská turistika.

S realizací zájezdů na Kanárské ostrovy počítáme! Kvůli drobným změnám podmínek při vjezdu do země nebo při návratu domů zájezdy rušit nebudeme. Kanárské ostrovy jsou z hlediska Covidu bezpečná a pro turisty dlouhodobě otevřená destinace, služby, restaurace a ubytování fungují.
Aktuální povinnosti - vstup na Kanárské ostrovy: splnění jedné ze tří podmínek: dokončené očkování, negativní antigenní (48 hod) nebo PCR test (72 hod), prodělání Covidu v minulých 6 měsících; pro všechny povinné vyplnit pro vstup do země elektronický sanitární formulář. Při návratu do ČR je třeba: vyplnění elektronického příjezdového formuláře a splnění jedné ze tří podmínek: dokončené očkování, antigenní nebo PCR test v ČR do 5ti dnů po návratu, prodělání Covidu.

Program zájezdu

  • 1. den: Odlet z Prahy, přílet na Tenerife. Ubytování v hotelu v Puerto de la Cruz.
  • 2. den: Výšlap mlžným vavřínovým pralesem v pohoří Anaga z Cruz del Carmen po starých obchodních stezkách s několika úchvatnými výhledy na celé pohoří Anaga (3,5 hod, ↑ 400 m, ↓ 400 m). Odpolední koupání na pláži nebo prohlídka Puerto de la Cruz.
  • 3. den: Procházka kolem bizarních skalních útvarů Roques de García se známým vulkanickým Roque Cinchado (2,5 hod, ↑ 200 m, ↓ 200 m). S ohledem na počasí buď výlet borovicovým lesem ke skalním útvarům známým jkao Paisaje Lunar (Měsíční karajina) (3 hod, ↑ 350 m, ↓ 350 m) nebo relax na některé z místních pláží.
  • 4. den: Výjezd lanovkou na na Pico de Teide (3718 m), v případě zájmu a volných míst pro vstup do rezervace na vrcholku, dokončení výstupu na vrchol (cca 1 hod, ↑ 200 m, ↓ 200 m). Pěšky dolů přes nejbarevnější kopec na Tenerife Montaňa Blanca (2748 m) a zpět k autům (4 hod, ↓ 1250 m). Fakultativně možné sjet lanovkou i dolů.
  • Cesta může být, v některém z termínů, i opačná s ohledem na vstupní podmínky do rezervace na vrcholu.
  • 5. den: Výlet v pohoří Teno na vyhlídkovou cestu pod vrcholem Cruz de Gala s panoramatickými výhledy na Pico de Teide, vesnici Masca a celé pohoří Teno. (5 hod, ↑ 500 m, ↓ 500 m)
  • 6. den: Túra hřebenovým chodníkem Fortaleza vysoko nad soutěskou Masca s výhledy do údolí i na strmé pobřeží Atlantiku a na další Kanárské ostrovy La Gomeru a La Palmu (5 hod, ↑ 400 m, ↓ 400 m). Alternativně, s ohledem na počasí, výlet na nejzápadnějším výběžku ostrova Tenerife, poloostrově Punta Teno, k romantickému červeno-bílému majáku a poté relax na některé z místních pláží.
  • 7. den: Okružní trasa v pohoří Anaga přes horské sedlo Cruz del Draguillo, kolem zříceniny Casas de Tafada až na vyhlídku na Montaña de Tafada a zpět k autům (3,5 hod, ↑ 500 m, ↓ 500 m). Odpoledne koupání na nejznámější pláži Playa de Las Teresitas s pískem dovezeným ze Sahary.
  • 8. den: Návštěva města Candelaria s poutní katedrálou, ve které se skrývá černá Madona, prohlídka pyramid v Güimaru, koupání na pláži v El Médano. Přesun na letiště a odlet do Prahy.

Ubytování

V Apartamentos La Carabela v Puerto de la Cruz ve 2-3lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Ve většině prostor je zdarma dostupné wifi. Komplex se nachází cca 1 km od pláže a nabízí také bazén.

Stravování

Na hotelu dostaneme snídaně s dobrým výběrem (na místě je možné rezervovat i večeře za příplatek cca 10 EUR). Přes den se budeme stravovat z vlastních zdrojů. Většinu dní budeme mít možnost zastavit se i v místních hospůdkách či restauracích po trase našich cest a ochutnat tak místní kuchyni. Každý den bude možné dokoupit zásoby v obchodech. Ceny v restauracích i obchodech jsou zpravidla o 30 % vyšší než u nás, v supermarketech se dají nakoupit některé potraviny i levněji.

Další informace k zájezdu

Doprava na místě: Na místě se budeme přepravovat vypůjčenými auty (v některých případech i taxíky). Auto řídí průvodce a některý z klientů po předchozí dohodě za slevu 3000 Kč na zájezd (požadujeme: český ŘP a dlouhodobé zkušenosti aktivního řidiče). Řidič na místě najezdí do 2,5 hodin za celý den. Váš zájem o řízení osobního vozu, prosím, uveďte do poznámky v přihlášce.

Cestovní formality: Kanárské ostrovy jsou součástí Španělska a tedy i EU, k překročení hranic postačuje platný občanský průkaz nebo cestovní pas.

Podrobněji: doplňující informace k zájezdu (náročnost, letenky atd.).

Více informací o koupi letenek a placení zájezdu.

Tenerife - pohodová turistika

Tenerife - pohodová turistika