Tenerife - pohodová turistika

Pohodově ostrovem jara, největším a nejpestřejším z Kanárských ostrovů (Španělsko)

Tenerife, vzdálené pouze 300 km od afrického pobřeží, je největším z Kanárských ostrovů. Původem sopečný ostrov rozhodně nenabízí jen plážové vyžití. Naše kroky povedou přes hory, sopky, vyprahlé pouště i mlžný prales, bizarní skalní formace a hluboko zařezané soutěsky. Pohádkový ostrov věčného jara, jak je díky své kráse a celoročním stálým teplotám často nazýván, je výborným útočištěm před středoevropským chladnějším počasím jak na jaře, tak na podzim.

Budeme se pohybovat po téměř liduprázdných trasách, ale navštívíme i nejznámější přírodní turistické atrakce jako jsou skalní útvary Roques de Garcia s tzv. „Božím prstem“ - Roque Cinchado v UNESCO chráněném národním parku Parque Nacional de Teide. Vydáme se do pohoří Anaga kolem divoce strmých pobřežních úseků a ostrých hřebenů. Lanovkou vyjedeme až skoro pod vrchol nejvyšší hory celého Španělska, spící sopky Pico de Teide a poté nás čeká krátký výstup až na samý vrchol (3718 m). Projdeme se mlžným vavřínovým pralesem a vykoupeme se na pláži Playa de Las Teresitas s pískem dovezeným až ze Sahary. Ostrov sám poskytuje úchvatnou podívanou - od téměř měsíční krajiny, přes lávové svahy s vulkanickými kužely až po rozmanitou vegetaci. Bude příležitost užít si sluníčka i na dalších plážích a ochutnat místní speciality.

Čeká nás pestrý a nabitý program v podobě jednodenních túr, nalehko. Denně překonáme převýšení v rozmezí 50-500 m. Tento zájezd je tak vhodný i pro rodiny se zdatnějšími dětmi (některé cesty se dají upravovat či zkracovat). Většinu dní v programu lze vynechat a užít si individuálně odpočinkový den na pláži. Ubytovaní budeme v hotelu, v severní části ostrova, v Puerto de la Cruz. Po ostrově se přepravujeme vypůjčenými auty, budeme tedy nezávislí na autobusech a jízdních řádech. Ve skupině bývá obvykle 14 cestovatelů. Pokud máte raději výzvy, poleťte s námi na zájezd Tenerife - horská turistika.

Aktuálně - vstup na Kanárské ostrovy: vstup je povolen všem bez jakýchkoli dokladů o testech či očkování. Návrat do ČR: návrat odkudkoli je pro všechny bez jakýchkoli podmínek, tak jak tomu bylo před Covidem.

Program zájezdu

 • 1. den: Odlet z Prahy, přílet na Tenerife. Ubytování v hotelu v Puerto de la Cruz.
 • 2. den: Výšlap mlžným vavřínovým pralesem v pohoří Anaga z Cruz del Carmen po starých obchodních stezkách s několika úchvatnými výhledy na celé pohoří Anaga (3,5 hod, ↑ 400 m, ↓ 400 m). Odpolední koupání na pláži nebo prohlídka Puerto de la Cruz.
 • 3. den: Procházka kolem bizarních skalních útvarů Roques de García se známým vulkanickým Roque Cinchado (2,5 hod, ↑ 200 m, ↓ 200 m). S ohledem na počasí buď výlet borovicovým lesem ke skalním útvarům známým jako Paisaje Lunar (Měsíční karajina) (3 hod, ↑ 350 m, ↓ 350 m) nebo relax na některé z místních pláží.
 • 4. den: Výjezd lanovkou na Pico de Teide (3718 m), v případě zájmu a volných míst pro vstup do rezervace na vrcholku dokončení výstupu (cca 1 hod, ↑ 200 m, ↓ 200 m). Pěšky dolů přes nejbarevnější kopec na Tenerife Montaňa Blanca (2748 m) a zpět k autům (4 hod, ↓ 1250 m). Fakultativně možné sjet lanovkou i dolů.
 • Cesta může být, v některém z termínů, i opačná s ohledem na vstupní podmínky do rezervace na vrcholu.
 • 5. den: Výlet v pohoří Teno na vyhlídkovou cestu pod vrcholem Cruz de Gala s panoramatickými výhledy na Pico de Teide, vesnici Masca a celé pohoří Teno. (5 hod, ↑ 550 m, ↓ 550 m)
 • 6. den: Túra hřebenovým chodníkem Fortaleza vysoko nad soutěskou Masca s výhledy do údolí i na strmé pobřeží Atlantiku a na další Kanárské ostrovy La Gomeru a La Palmu (5 hod, ↑ 550 m, ↓ 550 m). Alternativně fakultativně vstup do vyhlášeného Zoo parku Loro Park v Puerto de la Cruz.
 • 7. den: Okružní trasa v pohoří Anaga přes horské sedlo Cruz del Draguillo, kolem zříceniny Casas de Tafada až na vyhlídku na Montaña de Tafada a zpět k autům (3,5 hod, ↑ 450 m, ↓ 450 m). Odpoledne koupání na nejznámější pláži Playa de Las Teresitas s pískem dovezeným ze Sahary.
 • 8. den: Návštěva města Candelaria s poutní katedrálou, ve které se skrývá černá Madona, případně prohlídka pyramid v Güímaru nebo koupání na pláži v El Médano. Přesun na letiště a odlet do Prahy.

Ubytování

7x v apartmánovém komplexu Tenerife Ving ve 2-3lůžkových studiích s balkonem, vlastním sociálním zařízením a mini kuchyňkou s ledničkou. Komplex disponuje střešním bazénem a je vzdálen cca 5 minut od pláže. Wi-Fi je zdarma dostupné v celém komplexu.
Pokoje doobsazujeme do plné kapacity ostatními spolucestujícími.

Stravování

Na hotelu dostaneme snídani s dobrým výběrem (do hotelové restaurace z apartmánů je to cca 6 minut chůze). Na místě je pak možné rezervovat i bufetové večeře za příplatek cca 12 EUR. Přes den se budeme stravovat z vlastních zdrojů. Většinu dní budeme mít možnost zastavit se i v místních hospůdkách či restauracích po trase našich cest a ochutnat tak místní kuchyni. Každý den bude možné dokoupit zásoby v obchodech. Ceny potravin jsou v průměru cca o 30 % vyšší než u nás, ale v supermarketech lze nakoupit levněji a často i za ceny podobné našim. Ceny v restauracích jsou vyšší cca o 50-100 %. Dovoz jídla z ČR je na vašem uvážení. Můžete si s sebou však vzít pár energetických sladkostí typu müsli tyčinka, čokoláda, hroznový cukr, sušené ovoce či oříšky, příp. energetické práškové nápoje.
Na ostrově je mnoho pramenů s pitnou vodou a balenou vodu lze koupit v každém obchodě. Doporučujeme vzít si sebou lahev na vodu či Camelbag (objem zvažte, dle vaši osobní žíznivosti).

V termínu 40310 je možné si v hotelu objednat bohatou Silvestrovskou večeři za cenu 30 EUR/osoba. Váš zájem o večeři uveďte do přihlášky.

Další informace k zájezdu

Doprava na místě: Na místě se budeme přepravovat vypůjčenými auty. Auto řídí průvodce a některý z klientů po předchozí dohodě za slevu 2400 Kč na zájezd. Požadujeme: platný český ŘP a dlouhodobé zkušenosti aktivního řidiče. Váš zájem o řízení osobního vozu prosím uveďte do poznámky v přihlášce.

Cestovní formality: K této cestě potřebujete cestovní pas nebo občanský průkaz, platný nejméně po dobu trvaní zájezdu. Je dobré si pořídit fotku cestovního dokladu pro snadnější řešení situace v případě ztráty.

Předběžné informace k letům: Letíme přímými lety se společností Smart Wings.
Praha - Tenerife: 12:00-16:15
Tenerife - Praha: 17:05-23:05
(časy letů jsou místní)

Podrobněji: doplňující informace k zájezdu (náročnost, počasí, doporučené vybavení atd.).

Více informací o koupi letenek a placení zájezdu.

 • 30.06.2023 - 07.07.2023
 • 8 dní
 • Číslo: 4033
 • 33 600 Kč
  Bez letenky: 22 600 Kč
 • Rezervace
 • 28.07.2023 - 04.08.2023
 • 8 dní
 • Číslo: 40311
 • 32 600 Kč
  Bez letenky: 22 600 Kč
 • Rezervace
 • 21.08.2023 - 28.08.2023
 • 8 dní
 • Číslo: 40312
 • 32 600 Kč
  Bez letenky: 22 600 Kč
 • Rezervace

Tenerife - pohodová turistika

Tenerife - pohodová turistika

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Azorské ostrovy - horská turistika

Sopečné perly Atlantiku - ostrovy Sao Miguel, Pico a Faial

Madeira - horská turistika

Perla Atlantiku, ostrov věčného jara (Portugalsko)

Tenerife - horská turistika

Největším a nejvyšším z Kanárských ostrovů (Španělsko)

Gran Canaria - horská turistika

Nejkrásnějším z Kanárských ostrovů s jedinečnou přírodou (Španělsko)

Mallorca - pohodová turistika

Hory, moře, španělský temperament a bohatá historie