Tenerife - horská turistika

Největším a nejpestřejším z Kanárských ostrovů (Španělsko)

Tenerife, vzdálené pouze 300 km od afrického pobřeží, je největším z Kanárských ostrovů. Původem sopečný ostrov rozhodně nenabízí jen plážové vyžití. Naše kroky povedou přes hory, sopky, vyprahlé pouště i mlžný prales, bizarní skalní formace a hluboko zařezané soutěsky. Pohádkový ostrov věčného jara, jak je díky své kráse a stálým teplotám často nazýván, je výborným útočištěm před středoevropským chladnějším počasím jak na jaře, tak na podzim.

Budeme se pohybovat po téměř liduprázdných trasách, ale navštívíme i nejznámější přírodní turistickou atrakci skalní útvary Roques de Garcia s tzv. „Božím prstem“ - Roque Cinchado v UNESCO chráněném národním parku Parque Nacional del Teide. Vydáme se do pohoří Anaga kolem divoce strmých pobřežních úseků a ostrých hřebenů. Zdoláme, z celého ostrova viditelnou, nejvyšší horu celého Španělska - spící sopku Pico del Teide, která ze své výšky 3718 m při východu slunce vrhá nejdelší, až 200 km dlouhý stín na světě. Okolí této hory, poskytuje úchvatnou podívanou, od téměř měsíční krajiny (natáčelo se zde i několik scén z filmu Hvězdné války), přes lávové svahy s vulkanickými kužely až po rozmanitou vegetaci. Bude příležitost užít si i sluníčka na vyhlášených plážích a ochutnat místní speciality.

Čeká nás pestrý a nabitý program v podobě jednodenních túr, nalehko ale absolvujeme i jednu túru dvoudenní při výstupu na Pico del Teide s noclehem na horské chatě Altavista. S výjimkou právě tohoto výstupu, kdy zdoláme převýšení přes 1300 m, překonáme denně převýšení v rozmezí 400-800 m. Většinu dní v programu lze vynechat a užít si individuálně odpočinkový den na pláži. Ubytovaní budeme v hotelu v Puerto de la Cruz. Po ostrově se přepravíme vypůjčenými auty, budeme tedy nezávislí na autobusech a jízdních řádech. Ve skupině bývá obvykle 14 cestovatelů. Zájezd můžete v jarním termínu spojit s navazujícími zájezdy Gran Canaria-horská turistika a případně i Madeira - horská turistika, v podzimním termínu pak s La Gomera a La Palma, za výhodnější cenu letenek tak můžete podniknout více cest.

Předpokládáme, že se tento zájezd uskuteční a máme na něm ještě několik volných míst. Španělsko (Kanárské ostrovy) v současné době nevyžaduje covid-test či karanténu při příletu. Návrat zpět do ČR je též bez covid-testu nebo karantény.

Program zájezdu

 • 1. den: Odlet z Prahy, přílet na Tenerife. Ubytování v hotelu v Puerto de la Cruz.
 • 2. den: Výlet zavlažovacími kanály a místy i tunely vysoko nad údolím do vesnice El Batan s možností oběda v místní hospůdce. Zpět prudší klesání skalnatým terénem a zavlažovacími kanály. (6 hod, ↑ 650 m, ↓ 650 m)
 • 3. den: Náročnější aklimatizační výstup na vrchol Guajara (2718 m) s velkolepými výhledy na Pico del Teide a sousední ostrovy. Bizarní skalní útvary Roques de García s Roque Cinchado. (5 hod, ↑ 600 m, ↓ 600 m)
 • 4. den: Výstup k chatě Altavista přes „botanickou zahradu“ a kolem lávových bomb známých jako Teidská vejce (6 hod, ↑ 1350 m, ↓ 150 m). Navíc možnost výstupu na třetí nejvyšší vrchol ostrova Montaňa Blanca (+1 hod, ↑ +100 m, ↓ +100 m) nebo k ledové jeskyni Cueva del Hielo (+1,5 hod, ↑ +250 m, ↓ +250 m). Nocování na horské chatě Altavista.
 • 5. den: Brzký ranní výstup na Pico del Teide (3718 m), východ slunce na vrcholu, nejdelší stín na světě, sestup přes mohutný kráter Pico Viejo. Návrat do hotelu v Puerto de la Cruz. (7 hod, ↑ 700 m, ↓ 1650 m)
 • 6. den: Túra hřebenovým chodníkem Guergues vysoko nad soutěskou Masca s výhledy do údolí i na strmé pobřeží Atlantiku a na další Kanárské ostrovy La Gomeru a La Palmu (5 hod, ↑ 400 m, ↓ 400 m). *
 • 7. den: Výlet vavřínovým lesem a krásnou vyhlídkovou trasou nad útesy nejvýchodnější částí ostrova v pohoří Anaga (5 hod, ↑ 800 m, ↓ 800 m). Odpoledne koupání na nejznámější pláži Teresitas.
 • 8. den: Návštěva města Candelaria s poutní katedrálou, ve které se skrývá černá Madona, prohlídka pyramid v Güimaru, koupání na pláži v El Médano. Přesun na letiště a odlet do Prahy.

(*) Poznámka: Soutěska Masca byla dlouho neprůchozí z důvodu sesuvu (zákaz vstupu). V případě jejího zprůchodnění bude 6. den doplněn tímto programem: Dobrodružný sestup skalním labyrintem hluboké soutěsky Barranco de Masca (3,5 hod, ↑ 50 m, ↓ 600 m). Koupání v moři a přejezd lodí kolem vysokých útesů Los Gigantes.

Ubytování

V Hotel Marte v centru Puerto de la Cruz ve 2lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Na hotelu je wifi a venkovní střešní bazén. Hotel se nachází 300 m od oblázkové pláže a 600 m od pláže písečné. Jednu noc při výstupu na Pico del Teide strávíme na horské chatě Altavista na patrových postelích vybavených povlečením.

Stravování

Na hotelu dostaneme snídaně s dobrým výběrem (je zde možné rezervovat i večeře na místě za příplatek), jinak se budeme stravovat z vlastních zdrojů. Každý den bude možné dokoupit zásoby v obchodech. Kromě dvoudenní túry na Pico del Teide je možné každý den zajít do restaurace na večeři, při některých výletech i na oběd. Ceny v restauracích i obchodech jsou zpravidla o 30 % vyšší než u nás, v supermarketech se dají nakoupit některé potraviny i levněji. Na chatu Altavista je třeba si vzít vlastní jídlo, k dispozici je zde společná vybavená kuchyňka.

Další informace k zájezdu

Doprava na místě: Na místě se budeme přepravovat vypůjčenými auty. Auto řídí průvodce a některý z klientů po předchozí dohodě za slevu 2000 Kč na zájezd (požadujeme: český ŘP a alespoň desetileté zkušenosti aktivního řidiče). Řidič na místě najezdí do 2 hodin za celý den. Váš zájem o řízeni osobního vozu prosím uveďte do poznámky v přihlášce.

Cestovní formality: Kanárské ostrovy jsou součástí Španělska a tedy i EU, k překročení hranic postačuje platný občanský průkaz nebo cestovní pas.

Podrobněji: doplňující informace k zájezdu (náročnost, letenky, pojištění atd.).

Zájezd 414 můžete spojit s navazujícími zájezdy Gran Canaria - horská turistika a případně i Madeira - horská turistika, zájezd 4142 můžete spojit s navazujícími zájezdy La Gomera a La Palma, za cenu jedné letenky tak můžete podniknout více cest.
Zpáteční letenka ve všech případech stojí okolo 9000 Kč. Navíc zaplatíte jen transfery mezi ostrovy a noclehy navíc mezi programy. Noclehy navíc stojí okolo 30 €/os./noc - jedná se o 1-3 noci. V případě zájmu o spojení zájezdů nás prosím informujte v přihlášce, přesné ceny transferů a noclehů pro vás zjistíme a vše rezervujeme.

Více informací o koupi letenek a placení zájezdu.

 • 10.05.2021 - 17.05.2021
 • 8 dní
 • Číslo: 414
 • 27 000 Kč
 • Rezervace

Tenerife - horská turistika

Tenerife - horská turistika

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Korsika - horská turistika

Perla středomoří - nejvyšší hory, přírodní krásy, města a moře

Madeira - horská turistika

Perla Atlantiku, ostrov věčného jara (Portugalsko)

Azorské ostrovy - horská turistika

Sopečné perly Atlantiku - ostrovy Sao Miguel, Pico a Faial

La Gomera a La Palma - horská turistika

Dobrodružné ostrovy, sopky a hvězdy

Gran Canaria - horská turistika

Divoké pobřeží, sopky, písečné duny a jedinečná příroda

Mallorca - pohodová turistika

Hory, moře, španělský temperament a bohatá historie