Tenerife - horská turistika

Největším a nejpestřejším z Kanárských ostrovů (Španělsko)

Tenerife, vzdálené pouze 300 km od afrického pobřeží, je největším z Kanárských ostrovů. Původem sopečný ostrov rozhodně nenabízí jen plážové vyžití. Naše kroky povedou přes hory, sopky, vyprahlé pouště i mlžný prales, bizarní skalní formace a hluboko zařezané soutěsky. Pohádkový ostrov věčného jara, jak je díky své kráse a stálým teplotám často nazýván, je výborným útočištěm před středoevropským chladnějším počasím jak na jaře, tak na podzim.

Budeme se pohybovat po téměř liduprázdných trasách, ale navštívíme i nejznámější přírodní turistickou atrakci skalní útvary Roques de Garcia s tzv. „Božím prstem“ - Roque Cinchado v UNESCO chráněném národním parku Parque Nacional de Teide. Vydáme se do pohoří Anaga kolem divoce strmých pobřežních úseků a ostrých hřebenů. Zdoláme, z celého ostrova viditelnou, nejvyšší horu celého Španělska - spící sopku Pico de Teide, která ze své výšky 3718 m při východu slunce vrhá nejdelší, až 200 km dlouhý stín na světě. Okolí této hory poskytuje úchvatnou podívanou - od téměř měsíční krajiny, přes lávové svahy s vulkanickými kužely až po rozmanitou vegetaci. Bude příležitost užít si i sluníčka na vyhlášených plážích a ochutnat místní speciality.

Čeká nás pestrý a nabitý program v podobě jednodenních túr, nalehko ale absolvujeme i jednu túru dvoudenní při výstupu na Pico de Teide s noclehem na horské chatě Altavista. S výjimkou právě tohoto výstupu, kdy zdoláme převýšení přes 1300 m, překonáme denně převýšení v rozmezí 400-800 m. Většinu dní v programu lze vynechat a užít si individuálně odpočinkový den na pláži. Ubytovaní budeme v hotelu v Puerto de la Cruz. Po ostrově se přepravíme vypůjčenými auty, budeme tedy nezávislí na autobusech a jízdních řádech. Ve skupině bývá obvykle 15 cestovatelů.
Pokud byste ostrov Tenerife raději absolvovali v pohodovějším tempu i převýšení, pojeďte s námi na zájezd Tenerife - pohodová turistika. Zájezd 4142 můžete spojit s předchozím zájezdem La Gomera a El Hierro - horská turistika, případně i La Palma - horská turistika a za cenu jedné letenky tak můžete podniknout více cest.

S realizací zájezdů na Kanárské ostrovy počítáme! Kvůli drobným změnám podmínek při vjezdu do země nebo při návratu domů zájezdy rušit nebudeme. Kanárské ostrovy jsou z hlediska Covidu bezpečná a pro turisty dlouhodobě otevřená destinace, služby, restaurace a ubytování fungují.
Aktuální povinnosti - vstup na Kanárské ostrovy: splnění jedné ze tří podmínek: dokončené očkování, negativní antigenní (24 hod) nebo PCR test (72 hod), prodělání Covidu v minulých 6 měsících; výjimka pro děti do 12 let. Návrat do ČR: návrat odkudkoli je pro všechny bez jakýchkoli podmínek, tak jak tomu bylo před Covidem.

Program zájezdu

 • 1. den: Odlet z Prahy, přílet na Tenerife. Ubytování v hotelu v Puerto de la Cruz.
 • 2. den: Výlet zavlažovacími kanály a místy i tunely, vysoko nad údolím v oblasti pohoří Anaga ve východní části ostrova. (6 hod, ↑ 700 m, ↓ 700 m)
 • 3. den: Výstup na vrchol Guajara (2718 m) s velkolepými výhledy na Pico de Teide a sousední ostrovy. Bizarní skalní útvary Roques de García s Roque Cinchado. (5 hod, ↑ 600 m, ↓ 600 m)
 • 4. den: Výstup k chatě Altavista přes „botanickou zahradu“ a kolem lávových bomb známých jako Teidská vejce (6 hod, ↑ 1450 m, ↓ 150 m). Navíc možnost výstupu na třetí nejvyšší vrchol ostrova Montaňa Blanca (+0,5 hod, ↑ +50 m, ↓ +50 m) nebo k ledové jeskyni Cueva del Hielo (+1,5 hod, ↑ +250 m, ↓ +250 m). Nocování na horské chatě Altavista.
 • V případě stálého uzavření chaty Altavista je program následující: Výstup na vrchol Pico del Teide kolem lávových bomb známých jako Teidská vejce (6 hod, ↑ 1450 m, ↓ 150 m). Navíc možnost výstupu na třetí nejvyšší vrchol ostrova Montaňa Blanca (+0,5 hod, ↑ +50 m, ↓ +50 m). Lanovkou či pěšky dolů.
 • 5. den: Brzký ranní výstup na Pico de Teide (3718 m), východ slunce na vrcholu, nejdelší stín na světě, sestup přes mohutný kráter Pico Viejo. Návrat do hotelu v Puerto de la Cruz. (7 hod, ↑ 700 m, ↓ 1650 m)
 • V případě stálého uzavření chaty Altavista je program dne následující: Výlet vavřínovým lesem v pohoří Teno na vyhlídkovou cestu pod vrcholem Cruz de Gala s panoramatickými výhledy na Pico del Teide, vesnici Masca a celé pohoří Teno. (5 hod, ↑ 500 m, ↓ 500 m)
 • 6. den: Túra hřebenovým chodníkem Fortaleza vysoko nad soutěskou Masca s výhledy do údolí i na strmé pobřeží Atlantiku a na další Kanárské ostrovy La Gomeru a La Palmu (5 hod, ↑ 400 m, ↓ 400 m).
 • 7. den: Výlet vyhlídkovou trasou nad útesy nejvýchodnější částí ostrova v pohoří Anaga k majáku. (5 hod, ↑ 800 m, ↓ 800 m). Odpoledne možnost koupání na nejkrásnější pláži Teresitas s bílým pískem dovezeným ze Sahary.
 • 8. den: Návštěva města Candelaria s poutní katedrálou, ve které se skrývá černá Madona, případná prohlídka pyramid v Güímaru, koupání na pláži v El Médano. Přesun na letiště a odlet do Prahy.

Program 11denního zájezdu číslo 414 je do 5. dne stejný. Poté je následující:

 • 6. den: Odpočinkový den - možnost individuální procházky v Puerto de la Cruz, návštěva místní botanické zahrady nebo krásné zoologické zahrady Loro Parque, která bývá označována za jednu z nejkrásnějších ZOO na světě.
 • 7. den: Výstup na vyhlídkový vrchol El Sombrero (2405 m) na hraně kaldery s výhledy na celou kalderu, sopku Teide i jižní část ostrova. Při dobré viditelnosti bývají vidět i okolní ostrovy La Gomera, La Palma, El Hierro a Gran Canaria. (5 hod, ↑ 500 m, ↓ 500 m)
 • 8. den: Výlet kolem nejmladší sopky na Tenerife - Chinyero, která chrlila lávu naposledy v roce 1909 a vytvořila tak zajímavou lávovou krajinu, kterou již prorůstají mladé borovice. (5 hod, ↑ 450 m, ↓ 450 m)
 • 9. den: Túra hřebenovým chodníkem Fortaleza vysoko nad soutěskou Masca s výhledy do údolí i na strmé pobřeží Atlantiku a na další Kanárské ostrovy La Gomeru a La Palmu (5 hod, ↑ 400 m, ↓ 400 m).
 • 10. den: Výlet vyhlídkovou trasou nad útesy nejvýchodnější částí ostrova v pohoří Anaga k majáku. (5 hod, ↑ 800 m, ↓ 800 m). Odpoledne možnost koupání na nejkrásnější pláži Teresitas s bílým pískem dovezeným ze Sahary.
 • 11. den: Návštěva města Candelaria s poutní katedrálou, ve které se skrývá černá Madona, případná prohlídka pyramid v Güímaru, koupání na pláži v El Médano. Přesun na letiště a odlet do Prahy.

Ubytování

6x (9x) v Apartamentos La Carabela v letovisku Puerto de la Cruz ve 2-3lůžkových světlých apartmánech s vlastním sociálním zařízením a mini kuchyňkou. Ve většině prostor je zdarma dostupné Wi-Fi. Samostatné cestovatele ubytováváme společně, do kapacity pokoje.
Jednu noc při výstupu na Pico de Teide strávíme na horské chatě Altavista na patrových postelích vybavených povlečením.
V současné chvilce je chata Altavista uzavřena z důvodu rekonstrukce. Pokud tomu tak bude i v době našeho zájezdu, budeme spát na našem hotelu a zajistíme náhradní program na "ušetřený" den.

Stravování

Na hotelu dostaneme bohatou snídani (do hotelové restaurace z apartmánů je to cca 6 minut chůze). Na místě je pak možné rezervovat i večeře za příplatek cca 12 EUR. Přes den se budeme stravovat z vlastních zdrojů. Většinu dní (kromě dvoudenní túry na Pico de Teide) budeme mít možnost zastavit se i v místních hospůdkách či restauracích po trase našich cest a ochutnat tak místní kuchyni. Skoro každý den bude možné dokoupit zásoby v obchodech. Ceny v restauracích i obchodech jsou zpravidla o 30 % vyšší než u nás, v supermarketech se dají nakoupit některé potraviny i levněji. Dovoz jídla z ČR je na vašem uvážení. Můžete si s sebou však vzít pár energetických sladkostí typu müsli tyčinka, čokoláda, hroznový cukr, sušené ovoce či oříšky, příp. energetické práškové nápoje.
Na chatu Altavista je třeba si vzít vlastní jídlo, k dispozici je zde společná vybavená kuchyňka.
Na ostrově není mnoho pramenů s pitnou vodou, budeme si tedy na výlety nosit vodu vlastní (balenou vodu lze koupit v každém obchodě). Doporučujeme vzít si sebou lahev na vodu či Camelbag (objem zvažte, dle vaši osobní žíznivosti).

Další informace k zájezdu

Doprava na místě: Na místě se budeme přepravovat vypůjčenými auty. Auto řídí průvodce a některý z klientů po předchozí dohodě za slevu 2400 Kč/3300 Kč na zájezd. Požadujeme: platný český ŘP a dlouhodobé zkušenosti aktivního řidiče. Váš zájem o řízení osobního vozu prosím uveďte do poznámky v přihlášce.

Cestovní formality: K této cestě potřebujete cestovní pas nebo občanský průkaz, platný nejméně po dobu trvaní zájezdu. Je dobré si pořídit fotku cestovního dokladu pro snadnější řešení situace v případě ztráty.

Předběžné informace k letům: Letíme přímými lety se společností Smart Wings.
Praha - Tenerife: 12:00-16:15
Tenerife - Praha: 17:05-23:05
(časy letů jsou místní)

Podrobněji: doplňující informace k zájezdu (náročnost, počasí, doporučené vybavení atd.).

Zájezd 4142 můžete spojit s předchozím zájezdem La Gomera a El Hierro - horská turistika, případně i La Palma - horská turistika a za cenu jedné letenky tak můžete podniknout více cest. Zpáteční letenka stojí okolo 9000 Kč. Navíc zaplatíte jen transfery mezi ostrovy. V případě zájmu o spojení zájezdů nás prosím informujte v přihlášce, přesné ceny letenek i transferů pro vás zjistíme a vše rezervujeme.

Více informací o koupi letenek a placení zájezdu.

 • 01.05.2023 - 11.05.2023
 • 11 dní
 • Číslo: 4143
 • 34 000 Kč
  Bez letenky: 25 000 Kč
 • Nelze rezervovat

Tenerife - horská turistika

Tenerife - horská turistika

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Korsika - horská turistika

Perla středomoří - nejvyšší hory, přírodní krásy, města a moře

Azorské ostrovy - horská turistika

Sopečné perly Atlantiku - ostrovy Sao Miguel, Pico a Faial

Island

Země ledu, ohně, polární záře a pověstí o elfech

Madeira - horská turistika

Perla Atlantiku, ostrov věčného jara (Portugalsko)

Vrcholy Pyrenejí (letecky)

Vysoké hory, národní parky a jezera centrálních Pyrenejí

Gran Canaria - horská turistika

Divoké pobřeží, sopky, písečné duny a jedinečná příroda