Tenerife - horská turistika

Největším a nejvyšším z Kanárských ostrovů (Španělsko)

Tenerife, vzdálené pouze 300 km od afrického pobřeží, je největším z Kanárských ostrovů. Původem sopečný ostrov rozhodně nenabízí jen plážové vyžití. Naše kroky povedou přes hory, sopky, vyprahlé pouště i mlžný prales, bizarní skalní formace a hluboko zařezané soutěsky. Pohádkový ostrov věčného jara, jak je díky své kráse a stálým teplotám často nazýván, je výborným útočištěm před středoevropským chladnějším počasím jak na jaře, tak na podzim.

Budeme se pohybovat po téměř liduprázdných trasách, ale navštívíme i nejznámější přírodní turistickou atrakci skalní útvary Roques de Garcia s tzv. „Božím prstem“ - Roque Cinchado v UNESCO chráněném národním parku Parque Nacional de Teide. Vydáme se do pohoří Anaga kolem divoce strmých pobřežních úseků a ostrých hřebenů. Zdoláme, z celého ostrova viditelnou, nejvyšší horu celého Španělska - spící sopku Pico de Teide, která ze své výšky 3718 m při východu slunce vrhá nejdelší, až 200 km dlouhý, stín na světě. Okolí této hory poskytuje úchvatnou podívanou - od téměř měsíční krajiny, přes lávové svahy s vulkanickými kužely až po rozmanitou vegetaci. Též vystoupáme na vrchol Guajara s velkolepými výhledy právě na Pico de Teide.
Bude příležitost užít si i sluníčka na vyhlášených plážích a ochutnat místní speciality.

Čeká nás pestrý a nabitý program v podobě jednodenních túr, nalehko ale absolvujeme i jednu túru dvoudenní při výstupu na Pico de Teide s noclehem na horské chatě Altavista. S výjimkou právě tohoto výstupu, kdy zdoláme převýšení cca 1400 m, překonáme denně převýšení v rozmezí 400-800 m. Většinu dní v programu lze vynechat a užít si individuálně odpočinkový den na pláži. Ubytovaní budeme v hotelu v centru Puerto de la Cruz. Po ostrově se přepravíme vypůjčenými auty, budeme tedy nezávislí na autobusech a jízdních řádech. Ve skupině bývá obvykle 15 cestovatelů.
Pokud byste ostrov Tenerife raději absolvovali v pohodovějším tempu i převýšení, pojeďte s námi na zájezd Tenerife - pohodová turistika.

Aktuálně - vstup na Kanárské ostrovy: vstup je povolen všem bez jakýchkoli dokladů o testech či očkování.
Návrat do ČR: návrat odkudkoli je pro všechny bez jakýchkoli podmínek, tak jak tomu bylo před Covidem.

Program zájezdu

 • 1. den: Odlet z Prahy, přílet na Tenerife. Ubytování v hotelu v Puerto de la Cruz.
 • 2. den: Výlet zavlažovacími kanály a místy i tunely, vysoko nad údolím v oblasti pohoří Anaga ve východní části ostrova. (6 hod, ↑ 700 m, ↓ 700 m)
 • 3. den: Výstup na vrchol Guajara (2718 m) s velkolepými výhledy na Pico de Teide a sousední ostrovy. (6 hod, ↑ 650 m, ↓ 650 m) Pro zájemce je možné prodloužit si túru kolem bizarních skalních útvarů Roques de García s Roque Cinchado. (+2 hod, ↑ 200 m, ↓ 200 m)
 • 4. den: Výstup k chatě Altavista přes „botanickou zahradu“ a kolem lávových bomb známých jako Teidská vejce přes třetí nejvyšší vrchol ostrova Montaňa Blanca (4,5 hod, ↑ 950 m, ↓ 50 m). Navíc možnost dojít k ledové jeskyni Cueva del Hielo (+1,5 hod, ↑ +150 m, ↓ +150 m). Nocování na horské chatě Altavista. *
 • V případě stálého uzavření chaty Altavista je program dne následující: Výlet vavřínovým lesem v pohoří Teno na vyhlídkovou cestu pod vrcholem Cruz de Gala s panoramatickými výhledy na Pico del Teide, vesnici Masca a celé pohoří Teno. (5 hod, ↑ 500 m, ↓ 500 m)
 • 5. den: Brzký ranní výstup na Pico de Teide (3718 m), východ slunce na vrcholu, nejdelší stín na světě, sestup přes mohutný kráter Pico Viejo, zpět k autům. Návrat do hotelu v Puerto de la Cruz. (7,5 hod, ↑ 550 m, ↓ 1650 m)
 • V případě stálého uzavření chaty Altavista je program následující: Výstup na vrchol Pico del Teide kolem lávových bomb známých jako Teidská vejce (6-7 hod, ↑ 1400 m, ↓ 150 m). Navíc možnost výstupu na třetí nejvyšší vrchol ostrova Montaňa Blanca a návštěva ledové jeskyně Cueva del Hielo (+1,5 hod, ↑ +200 m, ↓ +50 m). Lanovkou nebo pěšky dolů.
 • 6. den: Odpočinkový den - možnost individuální procházky v Puerto de la Cruz, návštěva místní botanické zahrady nebo návštěva vyhlášeného ZOO parku a místa pro studium zvířat Loro Parque označovaného za jeden z nejkrásnějších na světě, nebo relaxovat na některé z černých pláží.
 • 7. den: Výstup na vyhlídkový vrchol El Sombrero (2405 m) na hraně kaldery s výhledy na celou kalderu, sopku Teide i jižní část ostrova. Při dobré viditelnosti bývají vidět i okolní ostrovy La Gomera, La Palma, El Hierro a Gran Canaria. (5 hod, ↑ 500 m, ↓ 500 m)
 • 8. den: Kolem nejmladší sopky na Tenerife - Chinyero, která chrlila lávu naposledy v roce 1909, oblastí, kde se snoubí krása měsíční krajiny, zkamenělé lávy a černých sopečných hor se svěží zelení Teidských borovic. (5,5 hod, ↑ 400 m, ↓ 400 m)
 • 9. den: Návštěva městečka Masca. Túra hřebenovým chodníkem Fortaleza vysoko nad soutěskou Masca s výhledy do údolí i na strmé pobřeží Atlantiku a na další Kanárské ostrovy La Gomeru a La Palmu (5 hod, ↑ 650 m, ↓ 650 m). Přejezd do historického města Garachico, prohlídka nebo koupání v mořských bazencích.
 • 10. den: Výlet vyhlídkovou trasou nad útesy nejvýchodnější částí ostrova v pohoří Anaga k majáku (5 hod, ↑ 800 m, ↓ 800 m). Odpoledne možnost koupání na nejkrásnější pláži Playa de Las Teresitas s bílým pískem dovezeným ze Sahary.
 • 11. den: Prohlídka pyramid v Güímaru, koupání na pláži v El Médano nebo Playa de las Americas. Přesun na letiště a odlet do Prahy.

Programy dnů může průvodce na místě přehazovat s ohledem na počasí.

(*) Chata Altavista, bohužel, zůstává v roce 2023 stále uzavřena.

Ubytování

9x v hotelu Tenerife Ving v centru Puerto de la Cruz ve 2lůžkových moderních studiích s balkonem, vlastním sociálním zařízením, mini kuchyňkou se dvěma indukčními plotýnkami (kuchyňka je vybavena základními věcmi na vaření - kastrol, talíře, skleničky, hrnky, příbory) a ledničkou. Komplex disponuje menším střešním bazénem s vyhlídkou a je vzdálen cca 15 minut od černé kamenito-písčité pláže. Wi-Fi je zdarma dostupné v celém komplexu. Pokoje doobsazujeme do plné kapacity ostatními spolucestujícími.
1x při výstupu na Pico de Teide strávíme na horské chatě Altavista na patrových postelích vybavených povlečením. Pokud bude chata v době našeho zájezdu uzavřena, budeme spát na našem hotelu a zajistíme náhradní program na "ušetřený" den.

Stravování

Na hotelu dostaneme velmi dobré a bohaté snídaně. Na svačinu/oběd si připravíme studené jídlo z vlastních zásob (větší obchod je cca 5 minut od hotelu). Většinu dní, po treku, budeme mít možnost se na večeře zastavit i v místních hospůdkách či restauracích po trase našich cest a ochutnat tak místní kuchyni. Sám hotel nabízí dobré bufetové večeře za cenu cca 12 EUR (není nutné objednat předem). V okolí hotelu je i několik dalších restaurací. Skvělou možností je dát si například dary moře v historické části města v příjemných restauracích (cca 20 minut chůze). Jeden večer nabízíme fakultativně i zážitkovou ochutnávku místní kuchyně (cca 9 chodů, pivo a víno - cena 20 EUR/osoba).
Ceny potravin jsou v průměru cca o 20 % vyšší než u nás, ale v supermarketech lze nakoupit levněji a často i za ceny podobné našim. Ceny v restauracích jsou vyšší cca o 50 %. Dovoz jídla z ČR je na vašem uvážení. Můžete si s sebou však vzít pár energetických sladkostí typu müsli tyčinka, čokoláda, hroznový cukr, sušené ovoce či oříšky, příp. energetické práškové nápoje.
Na ostrově je mnoho pramenů s pitnou vodou a balenou vodu lze koupit v každém obchodě. Doporučujeme vzít si sebou lahev na vodu či Camelbag (objem zvažte, dle vaši osobní žíznivosti).
Na chatu Altavista je třeba si vzít vlastní jídlo, k dispozici je zde společná vybavená kuchyňka.

Další informace k zájezdu

Doprava na místě: Na místě se budeme přepravovat vypůjčenými auty. Auto řídí průvodce a některý z klientů po předchozí dohodě za slevu 3850 Kč na zájezd. Požadujeme: platný český ŘP a dlouhodobé zkušenosti aktivního řidiče. Váš zájem o řízení osobního vozu prosím uveďte do poznámky v přihlášce.

Přihlášky řidičů můžou být zpracovány přednostně s ohledem na hladký průběh zájezdu.

Cestovní formality: K této cestě potřebujete cestovní pas nebo občanský průkaz, platný nejméně po dobu trvaní zájezdu. Je dobré si pořídit fotku cestovního dokladu pro snadnější řešení situace v případě ztráty.

Předběžné informace k letům: Letíme přímými lety (cca 5:15 hod) se společností Smart Wings.
Praha - Tenerife: 12:00-16:15
Tenerife - Praha: 17:05-23:05
(časy letů jsou místní)

Podrobněji: doplňující informace k zájezdu (náročnost, počasí, doporučené vybavení atd.).

Více informací o koupi letenek a placení zájezdu.

 • 29.09.2023 - 09.10.2023
 • 11 dní
 • Číslo: 4144
 • 38 600 Kč
  Bez letenky: 28 600 Kč
 • Rezervace

Tenerife - horská turistika

Tenerife - horská turistika

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Korsika - horská turistika

Perla středomoří - nejvyšší hory, přírodní krásy, města a moře

Madeira - horská turistika

Perla Atlantiku, ostrov věčného jara (Portugalsko)

Azorské ostrovy - horská turistika

Tři sopečné perly Atlantiku - ostrovy Sao Miguel, Pico a Faial (Portugalsko)

Mallorca - pohodová turistika

Hory, moře, španělský temperament a bohatá historie

Island

Země ledu, ohně, polární záře a pověstí o elfech (pohodová turistika)

Gran Canaria - horská turistika

Nejkrásnějším z Kanárských ostrovů s jedinečnou přírodou (Španělsko)