Tenerife - horská turistika

Největším a nejpestřejším z Kanárských ostrovů (Španělsko)

Tenerife, vzdálené pouze 300 km od afrického pobřeží, je největším z Kanárských ostrovů. Původem sopečný ostrov rozhodně nenabízí jen plážové vyžití. Naše kroky povedou přes hory, sopky, vyprahlé pouště i mlžný prales, bizarní skalní formace a hluboko zařezané soutěsky. Pohádkový ostrov věčného jara, jak je díky své kráse a stálým teplotám často nazýván, je výborným útočištěm před středoevropským chladnějším počasím jak na jaře, tak na podzim.

Budeme se pohybovat po téměř liduprázdných trasách, ale navštívíme i nejznámější přírodní turistickou atrakci skalní útvary Roques de Garcia s tzv. „Božím prstem“ - Roque Cinchado v UNESCO chráněném národním parku Parque Nacional del Teide. Vydáme se do pohoří Anaga kolem divoce strmých pobřežních úseků a ostrých hřebenů. Zdoláme, z celého ostrova viditelnou, nejvyšší horu celého Španělska - spící sopku Pico del Teide, která ze své výšky 3718 m při východu slunce vrhá nejdelší, až 200 km dlouhý stín na světě. Okolí této hory poskytuje úchvatnou podívanou - od téměř měsíční krajiny, přes lávové svahy s vulkanickými kužely až po rozmanitou vegetaci. Bude příležitost užít si i sluníčka na vyhlášených plážích a ochutnat místní speciality.

Čeká nás pestrý a nabitý program v podobě jednodenních túr, nalehko ale absolvujeme i jednu túru dvoudenní při výstupu na Pico del Teide s noclehem na horské chatě Altavista. S výjimkou právě tohoto výstupu, kdy zdoláme převýšení přes 1300 m, překonáme denně převýšení v rozmezí 400-800 m. Většinu dní v programu lze vynechat a užít si individuálně odpočinkový den na pláži. Ubytovaní budeme v hotelu v Puerto de la Cruz. Po ostrově se přepravíme vypůjčenými auty, budeme tedy nezávislí na autobusech a jízdních řádech. Ve skupině bývá obvykle 14 cestovatelů. Zájezd můžete v jarním termínu spojit s navazujícími zájezdy Gran Canaria-horská turistika, v podzimním termínu pak s La Gomera a La Palma, za výhodnější cenu letenek tak můžete podniknout více cest.

Pro velký zájem vypisujeme nové termíny ještě v roce 2020 včetně SILVESTRA!

Pojeďte s námi nejen za sluncem. V listopadu se průměrné teploty vzduchu často vyšplhají až ke krásným 24°C. Teplota vody se pohybuje okolo 22°C. Rozhodně si tedy přibalte krém s ochranným faktorem, pohorky i plavky. ;-)

Oslavte s námi též příchod nového roku pod palmami. V prosinci se průměrné teploty vzduchu pohybují kolem 19°C. Teplota vody se pohybuje okolo 18-20°C.

Cesta na Kanárské ostrovy i zpět není podmíněna covid testem ani karanténou.

Program zájezdu

 • 1. den: Odlet z Prahy, přílet na Tenerife. Ubytování v hotelu v Puerto de la Cruz.
 • 2. den: Výlet zavlažovacími kanály, místy i tunely, vysoko nad údolím. Odpoledne možnost koupání na nejkrásnější pláži Teresitas s bílým pískem dovezeným ze Sahary. (3 hod, ↑ 350 m, ↓ 350 m)
 • 3. den: Náročnější aklimatizační výstup na vrchol Guajara (2718 m) s velkolepými výhledy na Pico del Teide a sousední ostrovy. Bizarní skalní útvary Roques de García s Roque Cinchado. (5 hod, ↑ 600 m, ↓ 600 m)
 • 4. den: Výstup k chatě Altavista přes „botanickou zahradu“ a kolem lávových bomb známých jako Teidská vejce (6 hod, ↑ 1350 m, ↓ 150 m). Navíc možnost výstupu na třetí nejvyšší vrchol ostrova Montaňa Blanca (+0,5 hod, ↑ +50 m, ↓ +50 m) nebo k ledové jeskyni Cueva del Hielo (+1,5 hod, ↑ +250 m, ↓ +250 m). Nocování na horské chatě Altavista. (*)
 • 5. den: Brzký ranní výstup na Pico del Teide (3718 m), východ slunce na vrcholu, nejdelší stín na světě, sestup přes mohutný kráter Pico Viejo. Návrat do hotelu v Puerto de la Cruz. (7 hod, ↑ 700 m, ↓ 1650 m)
 • 6. den: Túra hřebenovým chodníkem Fortaleza vysoko nad soutěskou Masca s výhledy do údolí i na strmé pobřeží Atlantiku a na další Kanárské ostrovy La Gomeru a La Palmu (5 hod, ↑ 400 m, ↓ 400 m).
 • 7. den: Výlet vavřínovým lesem a krásnou vyhlídkovou trasou nad útesy nejvýchodnější částí ostrova v pohoří Anaga (5 hod, ↑ 800 m, ↓ 800 m). Odpoledne koupání na nejznámější pláži Teresitas.
 • 8. den: Návštěva města Candelaria s poutní katedrálou, ve které se skrývá černá Madona, prohlídka pyramid v Güimaru, koupání na pláži v El Médano. Přesun na letiště a odlet do Prahy.

(*) Poznámka: Chata Altavista je v roce 2020 bohužel uzavřena. U termínů 4145 a 4146 bude tedy upraven program 4. a 5. den.
4. den: Výstup na mohutný kráter Pico Viejo a zpět (8 hod, ↑ 1000 m, ↓ 1000 m).
5. den: Výstup na Pico del Teide (3718 m), kolem horské chaty Altavista, přes „botanickou zahradu“ a kolem lávových bomb známých jako Teidská vejce (7 hod, ↑ 2050 m, ↓ 850 m). Navíc možnost výstupu na třetí nejvyšší vrchol ostrova Montaňa Blanca (+0,5 hod, ↑ +50 m, ↓ +50 m) nebo k ledové jeskyni Cueva del Hielo (+1,5 hod, ↑ +250 m, ↓ +250 m). Cesta dolů lanovkou od chaty Altavista.
POZOR! Pro výstup až na vrchol Pico del Teide je nutné povolení, které je možné rezervovat nejpozději 14 dní před plánovaným výstupem. Pro později dohlášené, nebude možné výstup na vrchol od chaty Altavista bohužel uskutečnit.

Ubytování

V hotelu v centru Puerto de la Cruz převážně ve 2lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Na hotelu je bezplatné wifi a venkovní střešní bazén. Hotel se nachází 300 m od oblázkové pláže a 600 m od pláže písečné. Jednu noc při výstupu na Pico del Teide strávíme na horské chatě Altavista na patrových postelích vybavených povlečením. (V roce 2020 je chata Altavista bohužel uzavřena.)

Stravování

Na hotelu dostaneme snídaně s dobrým výběrem (je zde možné rezervovat i večeře na místě za příplatek), jinak se budeme stravovat z vlastních zdrojů. Každý den bude možné dokoupit zásoby v obchodech. Kromě dvoudenní túry na Pico del Teide je možné každý den zajít do restaurace na večeři, při některých výletech i na oběd. Ceny v restauracích i obchodech jsou zpravidla o 30 % vyšší než u nás, v supermarketech se dají nakoupit některé potraviny i levněji. Na chatu Altavista je třeba si vzít vlastní jídlo, k dispozici je zde společná vybavená kuchyňka.

Další informace k zájezdu

Doprava na místě: Na místě se budeme přepravovat vypůjčenými auty. Auto řídí průvodce a některý z klientů po předchozí dohodě za slevu 2000 Kč na zájezd (požadujeme: český ŘP a alespoň desetileté zkušenosti aktivního řidiče). Řidič na místě najezdí do 2 hodin za celý den. Váš zájem o řízeni osobního vozu prosím uveďte do poznámky v přihlášce.

Cestovní formality: Kanárské ostrovy jsou součástí Španělska a tedy i EU, k překročení hranic postačuje platný občanský průkaz nebo cestovní pas.

Podrobněji: doplňující informace k zájezdu (náročnost, letenky, pojištění atd.).

Zájezd 4143 můžete spojit s navazujícími zájezdy Gran Canaria - horská turistika, zájezd 4144 můžete spojit s navazujícími zájezdy La Gomera a La Palma, za cenu jedné letenky tak můžete podniknout více cest.
Zpáteční letenka stojí okolo 9000 Kč. Navíc zaplatíte jen transfery mezi ostrovy a noclehy navíc mezi programy. Noclehy navíc stojí okolo 30 €/os./noc - jedná se o 1-3 noci. V případě zájmu o spojení zájezdů nás prosím informujte v přihlášce, přesné ceny transferů a noclehů pro vás zjistíme a vše rezervujeme.

Více informací o koupi letenek a placení zájezdu.

 • 10.05.2021 - 17.05.2021
 • 8 dní
 • Číslo: 4143
 • 27 000 Kč
 • Rezervace
 • 01.10.2021 - 08.10.2021
 • 8 dní
 • Číslo: 4144
 • 27 000 Kč
 • Rezervace

Tenerife - horská turistika

Tenerife - horská turistika

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Madeira - horská turistika

Perla Atlantiku, ostrov věčného jara (Portugalsko)

Azorské ostrovy - horská turistika

Sopečné perly Atlantiku - ostrovy Sao Miguel, Pico a Faial

La Gomera a La Palma - horská turistika

Dobrodružné ostrovy, sopky a hvězdy

Gran Canaria - horská turistika

Divoké pobřeží, sopky, písečné duny a jedinečná příroda

Mallorca - pohodová turistika

Hory, moře, španělský temperament a bohatá historie