Tenerife - horská turistika

Největším a nejpestřejším z Kanárských ostrovů (Španělsko)

Tenerife, vzdálené pouze 300 km od afrického pobřeží, je největším z Kanárských ostrovů. Původem sopečný ostrov rozhodně nenabízí jen plážové vyžití. Naše kroky povedou přes hory, sopky, vyprahlé pouště i mlžný prales, bizarní skalní formace a hluboko zařezané soutěsky. Pohádkový ostrov věčného jara, jak je díky své kráse a stálým teplotám často nazýván, je výborným útočištěm před středoevropským chladnějším počasím jak na jaře, tak na podzim.

Budeme se pohybovat po téměř liduprázdných trasách, ale navštívíme i nejznámější přírodní turistickou atrakci skalní útvary Roques de Garcia s tzv. „Božím prstem“ - Roque Cinchado v UNESCO chráněném národním parku Parque Nacional del Teide. Vydáme se do pohoří Anaga kolem divoce strmých pobřežních úseků a ostrých hřebenů. Zdoláme, z celého ostrova viditelnou, nejvyšší horu celého Španělska - spící sopku Pico del Teide, která ze své výšky 3718 m při východu slunce vrhá nejdelší, až 200 km dlouhý stín na světě. Okolí této hory poskytuje úchvatnou podívanou - od téměř měsíční krajiny, přes lávové svahy s vulkanickými kužely až po rozmanitou vegetaci. Bude příležitost užít si i sluníčka na vyhlášených plážích a ochutnat místní speciality.

Čeká nás pestrý a nabitý program v podobě jednodenních túr, nalehko ale absolvujeme i jednu túru dvoudenní při výstupu na Pico del Teide s noclehem na horské chatě Altavista. S výjimkou právě tohoto výstupu, kdy zdoláme převýšení přes 1300 m, překonáme denně převýšení v rozmezí 400-800 m. Většinu dní v programu lze vynechat a užít si individuálně odpočinkový den na pláži. Ubytovaní budeme v hotelu v Puerto de la Cruz. Po ostrově se přepravíme vypůjčenými auty, budeme tedy nezávislí na autobusech a jízdních řádech. Ve skupině bývá obvykle 14 cestovatelů.
Zájezd 4143 můžete spojit s předchozím zájezdem Gran Canaria - horská turistika, zájezd 4144 můžete spojit s předchozím zájezdem La Gomera a La Palma, za cenu jedné letenky tak můžete podniknout více cest.

S realizací zájezdů na Tenerife dle současných Covid-podmínek počítáme! Kanárské ostrovy jsou z hlediska Covidu bezpečná a dlouhodobě otevřená destinace. Pro vstup na ostrov je třeba potvrzení o negativním výsledku PCR testu na COVID-19 ne starší 72 hod a vyplnění elektronického dotazníku. S vyplněním dotazníku vám budeme maximálně nápomocni a pošleme vám podrobný návod. Návrat do ČR je bez podmínek a bez potřeby testu.

Program zájezdu

  • 1. den: Odlet z Prahy, přílet na Tenerife. Ubytování v hotelu v Puerto de la Cruz.
  • 2. den: Výlet zavlažovacími kanály a místy i tunely, vysoko nad údolím v oblasti pohoří Anaga ve východní části ostrova. Odpoledne možnost koupání na nejkrásnější pláži Teresitas s bílým pískem dovezeným ze Sahary. (3 hod, ↑ 350 m, ↓ 350 m)
  • 3. den: Výstup na vrchol Guajara (2718 m) s velkolepými výhledy na Pico del Teide a sousední ostrovy. Bizarní skalní útvary Roques de García s Roque Cinchado. (5 hod, ↑ 600 m, ↓ 600 m)
  • 4. den: Výstup k chatě Altavista přes „botanickou zahradu“ a kolem lávových bomb známých jako Teidská vejce (6 hod, ↑ 1350 m, ↓ 150 m). Navíc možnost výstupu na třetí nejvyšší vrchol ostrova Montaňa Blanca (+0,5 hod, ↑ +50 m, ↓ +50 m) nebo k ledové jeskyni Cueva del Hielo (+1,5 hod, ↑ +250 m, ↓ +250 m). Nocování na horské chatě Altavista.
  • 5. den: Brzký ranní výstup na Pico del Teide (3718 m), východ slunce na vrcholu, nejdelší stín na světě, sestup přes mohutný kráter Pico Viejo. Návrat do hotelu v Puerto de la Cruz. (7 hod, ↑ 700 m, ↓ 1650 m)
  • 6. den: Túra hřebenovým chodníkem Fortaleza vysoko nad soutěskou Masca s výhledy do údolí i na strmé pobřeží Atlantiku a na další Kanárské ostrovy La Gomeru a La Palmu (5 hod, ↑ 400 m, ↓ 400 m).
  • 7. den: Výlet vavřínovým lesem a krásnou vyhlídkovou trasou nad útesy nejvýchodnější částí ostrova v pohoří Anaga (5 hod, ↑ 800 m, ↓ 800 m). Odpoledne koupání na nejznámější pláži Teresitas.
  • 8. den: Návštěva města Candelaria s poutní katedrálou, ve které se skrývá černá Madona, prohlídka pyramid v Güimaru, koupání na pláži v El Médano. Přesun na letiště a odlet do Prahy.

Ubytování

V hotelu v centru Puerto de la Cruz převážně ve 2lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Na hotelu je bezplatné wifi a venkovní střešní bazén. Hotel se nachází 300 m od oblázkové pláže a 600 m od pláže písečné. Jednu noc při výstupu na Pico del Teide strávíme na horské chatě Altavista na patrových postelích vybavených povlečením.

Stravování

Na hotelu dostaneme snídaně s dobrým výběrem (je zde možné rezervovat i večeře na místě za příplatek cca 10 EUR), jinak se budeme stravovat z vlastních zdrojů. Každý den bude možné dokoupit zásoby v obchodech. Kromě dvoudenní túry na Pico del Teide je možné každý den zajít do restaurace na večeři, při některých výletech i na oběd. Ceny v restauracích i obchodech jsou zpravidla o 30 % vyšší než u nás, v supermarketech se dají nakoupit některé potraviny i levněji. Na chatu Altavista je třeba si vzít vlastní jídlo, k dispozici je zde společná vybavená kuchyňka.

Další informace k zájezdu

Doprava na místě: Na místě se budeme přepravovat vypůjčenými auty. Auto řídí průvodce a některý z klientů po předchozí dohodě za slevu 2000 Kč na zájezd (požadujeme: český ŘP a alespoň desetileté zkušenosti aktivního řidiče). Řidič na místě najezdí do 2 hodin za celý den. Váš zájem o řízeni osobního vozu prosím uveďte do poznámky v přihlášce.

Cestovní formality: Kanárské ostrovy jsou součástí Španělska a tedy i EU, k překročení hranic postačuje platný občanský průkaz nebo cestovní pas.

Podrobněji: doplňující informace k zájezdu (náročnost, letenky, pojištění atd.).

Zájezd 4143 můžete spojit s předchozím zájezdem Gran Canaria - horská turistika, zájezd 4144 můžete spojit s předchozím zájezdem La Gomera a La Palma, za cenu jedné letenky tak můžete podniknout více cest.
Zpáteční letenka ve všech případech stojí okolo 9000 Kč. Navíc zaplatíte jen transfery mezi ostrovy a noclehy navíc mezi programy. Noclehy navíc stojí okolo 30 €/os./noc - jedná se o 1-3 noci. V případě zájmu o spojení zájezdů nás prosím informujte v přihlášce, přesné ceny transferů a noclehů pro vás zjistíme a vše rezervujeme.

Více informací o koupi letenek a placení zájezdu.

Tenerife - horská turistika

Tenerife - horská turistika

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Korsika - horská turistika

Perla středomoří - nejvyšší hory, přírodní krásy, města a moře

Madeira - horská turistika

Perla Atlantiku, ostrov věčného jara (Portugalsko)

Azorské ostrovy - horská turistika

Sopečné perly Atlantiku - ostrovy Sao Miguel, Pico a Faial

La Gomera a La Palma - horská turistika

Dobrodružné ostrovy, sopky a hvězdy

Gran Canaria - horská turistika

Divoké pobřeží, sopky, písečné duny a jedinečná příroda

Mallorca - pohodová turistika

Hory, moře, španělský temperament a bohatá historie