Berchtesgadenské Alpy

Přechod po chatách v okolí Orlího hnízda nad jezerem Königssee

Navštívíme jednu z nejatraktivnějších oblastí německých Alp, kouzelný národní park Berchtesgaden, s jezerní perlou Königssee, nad níž ční kouzelný masiv mohutného Watzmannu. Užijeme si nádhernou horskou turistiku s výhledy na skalnaté hory a jezero Königssee. Zatímco náš výlet zahájíme v Německu, končit jej budeme v mohutném údolí řeky Salzach nedaleko rakouského Salzburgu. Vystoupíme i na snadno dostupné a více jak 2200 m vysoké vrcholy Schneibstein, Hohes Brett, Grosser Archenkopf a Hoher Göll.

Budeme ubytovaní na horské chatě v nadmořské výšce 1736 m a každý den odtud nalehko vyrazíme na celodenní túru.
Akce je vhodná pro ty, co s horskou turistikou začínají, i pro zkušené horaly. Čekají nás alpské pěší túry po značených cestách s denním převýšením okolo 1000 m nahoru a totéž dolů, které nám zaberou průměrně 8 hodin chůze.
Každý den se vydáme jiným směrem a k večeru se opět vrátíme na chatu, kde je možné zakoupit snídaně a večeře. Ve skupině bývá obvykle do 15 osob.

Program zájezdu

  • 1. den: Předpokládaný odjezd kolem 22 hod z Brna přes Jihlavu, Prahu a České Budějovice, noční přejezd Rakouska.
  • 2: den: Výjezd lokálním busem pod chatu Vorderbrand na zastávku Hinterbrand. Pohodový výstup kolem stanice lanovky Jennerbahn, salaše Strubalm, okolo vrcholu Jenner (1874 m), k chatě Carl von Stahlhaus (1733 m) (6 hod, ↑ 800 m, ↓ 200 m).
  • 3. den: Hřebenová túra přes vrcholy Hohes Brett (2340 m), Grosser Archenkopf (2391 m) a Hoher Göll (2522 m) s krásnými výhledy (7 hod, ↑ 1000 m, ↓ 1000 m).
  • 4. den: Jižní okruh s výhledy na Konigsee. Výstup na Schneibstein (2275 m), podél rakouské hranice k jezeru Seeleinsee. Přes Priesbergalm zpět k chatě (8 hod, ↑ 900 m, ↓ 900 m).
  • 5. den: Sestup do údolí kolem vodopádu Bluntau Wasserfall a jezera Bluntausee až do údolí řeky Salzach, kde se setkáme s autobusem (4 hod, ↓ 1200 m). Návrat přes České Budějovice, Prahu a Jihlavu do Brna kolem půlnoci.

Ubytování

3x na příjemné horské chatě Carl-von-Stahl-Haus, Spí se ve společných noclehárnách na matracích, potřeba hygienická spací vložka nebo lehký spacák. Je zde placená sprcha (cca 5 € za 5 min.). Wifi připojení k internetu běžně k dispozici není.

Stravování

Na chatách je možno zakoupit polopenzi za standardní alpské ceny (cca 30-40 €). Na chatách není možné si vařit. 2. a 3 den nejsou po trase žádné chaty, svačinu na túry je tedy nutno mít s sebou z ČR. 4. a 5. den si lze koupit oběd na chatách na trase. Dokupovat základní potraviny není během zájezdu možné.

Berchtesgadenské Alpy

Berchtesgadenské Alpy