Berchtesgadenské Alpy

Přechod po chatách v okolí Orlího hnízda nad jezerem Königssee

Navštívíme jednu z nejatraktivnějších oblastí německých Alp, kouzelný národní park Berchtesgaden, s jezerní perlou Königssee, nad níž ční kouzelný masiv mohutného Watzmannu. Užijeme si nádhernou horskou turistiku s výhledy na skalnaté hory a jezero Königssee. V rámci NP Berchtesgaden se budeme pohybovat ve třech pohořích - v hlavních Berchtesgadenských Alpách, hraničním Hagengebirge a rakouském Steinernes Meer - a vystoupíme i na snadno dostupný a více jak 2200 m vysoký vrchol Schneibstein.

Akce je vhodná pro ty, co s horskými přechody začínají, i pro zkušené horaly. Čekají nás alpské pěší túry po značených cestách s denním převýšením okolo 1000 m nahoru a totéž dolů, které nám zaberou průměrně 8 hodin chůze. Jednotlivé dny lze zvolit i pohodovější alternativy trasy. Jedná se o atraktivní, technicky méně náročný horský přechod s noclehy na alpských chatách, kde je možné zakoupit snídaně a večeře. Díky tomu zásadně ušetříte na váze zátěže a můžete jít po celou dobu jen s malým batohem. Ve skupině bývá obvykle do 15 osob.

Program zájezdu

 • 1. den: Předpokládaný odjezd kolem 22 hod z Brna přes Jihlavu, Prahu a České Budějovice, noční přejezd Rakouska.
 • 2: den: Výjezd lokálním busem pod chatu Vorderbrand na zastávku Hinterbrand. Náročnější výstup pod vrchol Grosse Archenkopf (2391 m) a přes Hohes Brett (2340 m), sestup k chatě Carl von Stahlhaus (1733 m) (9 hod, ↑ 1200 m, ↓ 800 m). Alternativně pohodový výstup kolem stanice lanovky Jennerbahn, salaše Strubalm, okolo vrcholu Jenner (1874 m), k chatě Carl von Stahlhaus (1733 m) (6 hod, ↑ 800 m, ↓ 250 m).
 • 3. den: Výstup na vrchol Schneibstein (2276 m) na německo-rakouské hranici v pohoří Hagengebirge. Sestup pod hřeben k jezírku Seeleinsee a k chatě Gotzenalm (1685 m) (6 hod, ↑ 1000 m, ↓ 1000 m). Fakultativně nalehko výstup na vrchol Jenner (1874 m) s nádhernými výhled na jezero Königssee (+2 hod, ↑ +300 m, ↓ +300 m).
 • 4. den: Přechod pod skalními stěnami visutým údolím Landtal, kolem malebné chaty Wasseralm (1416 m) - možnost oběda, podél horských jezer Schwarzensee (1568 m) a Grünsee (1474 m) k chatě Kärlingerhaus (1631 m) u jezera Funtensee. (9 hod, ↑ 850 m, ↓ 900 m)
 • 5. den: Přes vrchol Sommerstein (2306 m) sestup do osady Maria Alm (6 hod, ↑ 800 m, ↓ 1000 m). Návrat přes České Budějovice, Prahu a Jihlavu do Brna kolem půlnoci.

Ubytování

3x na příjemných horských chatách Carl-von-Stahl-Haus, Gotzenalm a Kärlingerhaus. Spí se ve společných noclehárnách na matracích, potřeba je vlastní lehký spacák. Na chatách Carl-von-Stahl-Haus a Karlingerhaus je placená sprcha (cca 5 € za 5 min.), na chatě Gotzenalm jsou pouze umývárny.

Stravování

Na chatě Gotzenalm je snídaně v ceně ubytování, lze přikoupit i večeře. Ubytování bez stravování zde není možné. Na chatě Carl-von-Stahl-Haus a Kärlingerhaus je možno zakoupit večeře i snídaně za standardní alpské ceny (bohatá snídaně 10 €, polévky 4-5 €, hlavní jídla 8-14 €). Na chatách není možné si vařit. 3. den si lze koupit oběd na menší chatě Wasseralm na trase. Jinak je třeba mít jídlo na den s sebou z ČR. Dokupovat základní potraviny není během zájezdu možné.

 • 03.08.2022 - 07.08.2022
 • 5 dní
 • Číslo: 3512
 • 5 400 Kč
 • Rezervace

Berchtesgadenské Alpy

Berchtesgadenské Alpy

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Totes Gebirge

Přechod Mrtvých hor po horských chatách (Rakousko)

Karavanky

Nejdelší hřebenovka ve Slovinsku

Vysoké Taury

Horský přechod v blízkosti rakouské nejvyšší hory Grossglockner

Švýcarsko - Albulské Alpy

Kesch Trek - přechod po chatách pod ledovci v blízkosti Davosu

Hochschwab

Přechod po chatách blízkých dvoutisícových Alp (Rakousko)

Dachsteinský Gosaukamm

Horská turistika divoce rozeklaným hřebenem rakouských Dolomit