Berchtesgadenské Alpy

Přechod po chatách v okolí Orlího hnízda nad jezerem Königssee

Navštívíme jednu z nejatraktivnějších oblastí německých Alp, kouzelný národní park Berchtesgaden, s jezerní perlou Königssee, nad níž ční kouzelný masiv mohutného Watzmannu. Užijeme si nádhernou horskou turistiku s výhledy na skalnaté hory a jezero Königssee. Vychutnáme si plavbu po jezeře a s největším převýšením nám vypomůže lanovka. V rámci NP Berchtesgaden se budeme pohybovat ve třech pohořích - v hlavních Berchtesgadenských Alpách, hraničním Hagengebirge a rakouském Steinernes Meer - a vystoupíme i na snadno dostupný a více jak 2200 m vysoký vrchol Schneibstein.

Akce je vhodná pro ty, co s horskými přechody začínají, i pro zkušené horaly. Čekají nás alpské pěší túry po značených cestách s denním převýšením okolo 900 m nahoru a totéž dolů, které nám zaberou většinou 6, max. 9 hodin chůze. Jedná se o atraktivní, technicky méně náročný horský přechod s noclehy na alpských chatách, kde je možné zakoupit snídaně a večeře. Díky tomu zásadně ušetříte na váze zátěže a můžete jít po celou dobu jen s malým batohem. Ve skupině bývá obvykle do 15 osob.

Program zájezdu

  • 1. den: Předpokládaný odjezd kolem 22 hod z Brna přes Jihlavu, Prahu a České Budějovice, noční přejezd Rakouska.
  • 2. den: Výjezd lokálním busem pod chatu Vorderbrand, výstup na vrcholy Grosse Archenkopf (2391 m) a Hohes Brett (2340 m), sestup k chatě Carl-von-Stahl-Haus (1733 m). (6 hod, ↑ 1000 m, ↓ 800 m)
  • 3. den: Nalehko možnost výstupu na vrchol Jenner (1874 m) s nádhernými výhled na jezero Königssee (+2 hod, ↑ +300 m, ↓ +300 m). Výstup na vrchol Schneibstein (2276 m) na německo-rakouské hranici v pohoří Hagengebirge. Sestup pod hřeben k jezírku Seeleinsee a k chatě Gotzenalm (1685 m). (6 hod, ↑ 1000 m, ↓ 1000 m)
  • 4. den: Přechod pod skalními stěnami visutým údolím Landtal, kolem malebné chaty Wasseralm (1416 m) (možnost oběda), podél horských jezer Schwarzensee (1568 m) a Grünsee (1474 m) k chatě Kärlingerhaus (1631 m) u jezera Funtensee. (9 hod, ↑ 850 m, ↓ 900 m)
  • 5. den: Přes vrchol Sommerstein (2306 m) sestup do osady Maria Alm (6 hod, ↑ 800 m, ↓ 1000 m). Návrat přes České Budějovice, Prahu a Jihlavu do Brna kolem půlnoci.

Ubytování

3x na příjemných horských chatách Carl-von-Stahl-Haus, Gotzenalm a Kärlingerhaus. Spí se ve společné noclehárně na matracích. Z hygienických důvodů je potřeba vložka do spacáku, příp. lehčí spacák. Spacák lze na chatách i zapůjčit (5 € + 10 € záloha).

Stravování

Na chatě Gotzenalm je snídaně v ceně ubytování, lze přikoupit i večeře. Ubytování bez stravování zde není možné. Na chatě Carl-von-Stahl-Haus a Kärlingerhaus je možno zakoupit večeře i snídaně za standardní alpské ceny (bohatá snídaně 10 €, polévky 4-5 €, hlavní jídla od 8 €). Na chatách není možné si vařit. 3. den si lze koupit oběd na menší chatě Wasseralm na trase. Jinak je třeba mít jídlo na den s sebou z ČR. Dokupovat základní potraviny není během zájezdu možné.

Berchtesgadenské Alpy

Berchtesgadenské Alpy