Berchtesgadenské Alpy

Přechod po chatách v okolí Orlího hnízda nad jezerem Königssee

Navštívíme jednu z nejatraktivnějších oblastí německých Alp, kouzelný národní park Berchtesgaden, s jezerní perlou Königssee, nad níž ční kouzelný masiv mohutného Watzmannu. Užijeme si nádhernou horskou turistiku s výhledy na skalnaté hory a jezero Königssee. V rámci NP Berchtesgaden se budeme pohybovat ve třech pohořích - v hlavních Berchtesgadenských Alpách, hraničním Hagengebirge a rakouském Steinernes Meer - a vystoupíme i na snadno dostupný a více jak 2200 m vysoký vrchol Schneibstein.

Akce je vhodná pro ty, co s horskými přechody začínají, i pro zkušené horaly. Čekají nás alpské pěší túry po značených cestách s denním převýšením i přes 1000 m nahoru a totéž dolů, které nám zaberou průměrně 8 hodin chůze (náročnost podrobněji). Jedná se o atraktivní horský přechod s noclehy na alpských chatách, kde je možné zakoupit snídaně a večeře. Díky tomu zásadně ušetříte na váze zátěže a můžete jít po celou dobu jen s malým batohem. Ve skupině bývá obvykle do 15 osob.

Program zájezdu

  • 1. den: Předpokládaný odjezd kolem 20 hod z Brna přes Jihlavu, Prahu a České Budějovice, noční přejezd Rakouska.
  • 2: den: Výjezd lokálním busem pod chatu Vorderbrand na zastávku Hinterbrand. Náročnější výstup (s exponovanými úseky) pod vrchol Grosse Archenkopf (2391 m) a přes Hohes Brett (2340 m), sestup k chatě Carl von Stahlhaus (1733 m) (9 hod, ↑ 1400 m, ↓ 800 m). Alternativně pohodový výstup kolem stanice lanovky Jennerbahn, salaše Strubalm, okolo vrcholu Jenner (1874 m), k chatě Carl von Stahlhaus (1733 m) (6 hod, ↑ 800 m, ↓ 200 m).
  • 3. den: Výstup na vrchol Schneibstein (2275 m) na německo-rakouské hranici v pohoří Hagengebirge. Sestup pod hřeben k jezírku Seeleinsee (1850 m) poté alpskými lesy a stezkou Rőthsteig k salaši Wasseralm in der Rőth (1423 m) (8,5 hod, ↑ 1100 m, ↓ 1500 m).
  • 4. den: Po úbočí Ebenhornu (2371 m) a poté kolem malých jezer Schwarzsee (1590 m) a Grünsee (1490 m) k chatě Kärlinger Haus (1631 m) nad jezerem Funtensee. Po občerstvení stoupání horskou vápencovou krajinou k chatě Ingolstädter Haus (2119 m), na které strávíme poslední noc v horách. (7,5 hod, ↑ 1100 m, ↓ 500 m)
  • 5. den: Pod vrcholy Schindlkőpfe (2356 m) a Schartenkopf (2308 m) přechod do sedla Weissbachlscharte (2259 m) a poté již sestup na svačinu na chatu Peter Wiechenthaler Hütte (1752 m) a poté již jen klesání do osady Bachwinkl (800 m) (6 hod, ↑ 300 m, ↓ 1500 m). Návrat přes České Budějovice, Prahu a Jihlavu do Brna kolem půlnoci.

Ubytování

3x na příjemných horských chatách Carl-von-Stahl-Haus, Wasseralm a Ingolstädterhaus. Spí se ve společných noclehárnách na matracích, potřeba hygienická spací vložka nebo lehký spacák. Na chatě Carl-von-Stahl-Haus je placená sprcha (cca 5 € za 5 min.). Wifi připojení k internetu běžně k dispozici není.

Stravování

Na chatách je možno zakoupit polopenzi za standardní alpské ceny (cca 33-44 €). Na chatách není možné si vařit. 2. a 3 den nejsou po trase žádné chaty, svačinu na túry je tedy nutno mít s sebou z ČR. 4. a 5. den si lze koupit oběd na chatách na trase. Dokupovat základní potraviny není během zájezdu možné.

Berchtesgadenské Alpy

Berchtesgadenské Alpy

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Totes Gebirge

Přechod Mrtvých hor po horských chatách (Rakousko)

Karavanky

Nejdelší hřebenovka ve Slovinsku

Vysoké Taury

Horský přechod v blízkosti rakouské nejvyšší hory Grossglockner

Švýcarsko - Albulské Alpy

Kesch Trek - přechod po chatách pod ledovci v blízkosti Davosu

Dachsteinský Gosaukamm

Horská turistika kolem divoce rozeklaného hřebene rakouských Dolomit

Hochschwab

Přechod po chatách blízkých dvoutisícových Alp (Rakousko)