Beskydy

Nejvyšší vrcholy Moravskoslezských Beskyd

Moravskoslezské Beskydy jsou nejvýchodnějším pohořím České republiky rozprostírajícím se u hranic se Slovenskem. Jedná se o největší chráněnou krajinnou oblast (CHKO) u nás. Nachází se zde 32 vrcholů přesahujících hranici 1000 m. Do hlubokých údolí shlíží z nadmořské výšky 1323 m nejvyšší hora, která je po právu označována za královnu celé oblasti - Lysá hora. Nepřehlédnutelnou dominantou je taktéž rozložitý masív druhé nejvyšší hory tohoto kraje přezdívané též jako beskydská K2 - Smrk (1276 m). Fantastické panorama beskydských tisícovek dotváří největší přehradní nádrž Beskyd - Šance.

Túry nás mimo jiné zavedou právě na dva z nejvyšších vrcholů celého pohoří Lysou horu a Smrk. Projdeme se také hluboce zaříznutými údolími s množstvím skalek, podél toků průzračných říček s několika vodopády. Zažijeme také nezapomenutelnou atmosféru valašského regionu včetně místní kuchyně. Že jste o pojmech jakými jsou kyselica, frgál, halušky či lék na všechny neduhy v podobě slivovice už někdy slyšeli? Máte jedinečnou příležitost všechny tyto místní speciality ochutnat! Poznáme zkrátka vše, co tato výjimečná oblast naší republiky nabízí.

Budeme se pohybovat po klasických turistických stezkách v nadmořské výšce do 1323 m, délka túr se pohybuje v rozmezí 4-8 hodin (včetně přestávek na odpočinek a občerstvení) s převýšením 350-950 m. Díky množství tras různých délek a náročností můžeme bez problémů reagovat na případné vrtochy počasí a upravit program dle aktuálních podmínek na místě. Po cestě budeme potkávat horské chaty a hospůdky s možností občerstvení. Ubytovaní budeme na horské chatě s kvalitní místní polopenzí v překrásném prostředí obce Ostravice. Ubytování je společné se zájezdem Beskydy na kole.

Program zájezdu

 • 1. den: V dopoledních hodinách příjezd do Ostravice (415 m). Krkavčí, Liščí a Medvědí stezkou vystoupáme k Medvědí skále (670 m) s nádherným výhledem do údolí Ostravice a také na druhý nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd - Smrk (1276 m). Po naučné stezce Lysá hora s prohlídkou Satinských vodopádů sestup do Malenovic. Místní autobusovou dopravou do Frýdlantu nad Ostravicí (357 m) a vlakem (autobusem) zpět do Ostravice, ubytování. (4 hod, ↑ 350 m, ↓ 350 m)
 • 2. den: Výstup na druhou nejvyšší horu Moravskoslezských Beskyd, přezdívanou také jako beskydská K2 - Smrk (1276 m). Po úpatí Malého Smrku (1174 m) sestup k největší přehradní nádrži Beskyd - Šanci. (8 hod, ↑ 900 m, ↓ 900 m)
 • 3. den: Vrchol programu: Výstup naučnou stezkou na nejvyšší bod - královnu Moravskoslezských Beskyd - Lysou horu (1323 m) s jedinečným panoramatickým 360° výhledem. Za dobré viditelnosti lze spatřit cíp Vysokých Tater a další významná slovenská pohoří. Sestup k přehradní nádrži Šance. (8 hod, ↑ 950 m, ↓ 950 m)
 • 4. den: Místní autobusovou dopravou do údolí říčky Černé Ostravice, stoupání Cyrilometodějskou stezkou na česko-slovenské pohraničí k vyhlídce u Vlčích skal, odkud je nádherný výhled na Lysou horu. Kolem Bílého Kříže (896 m) po překrásném panoramatickém hřebeni Gruňe s idylicky posazenou nejstarší chatou Beskyd - Švarnou Hankou a poeticky vyhlížejícím dřevěným kostelíkem Panny Marie do Jamníku (585 m). Místním autobusem zpět do Ostravice. (7 hod, ↑ 450 m, ↓ 400 m)

Ubytování

Spát budeme 3x v příjemné horské chatě Liptov v obci Ostravice, ve 2-4lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. V chatě je k dispozici společenská místnost s TV a wifi a také venkovní bazén.

Stravování

Dostaneme místní polopenzi, která začíná 1. den večeří a končí 4. den snídaní. Snídaně se podává formou švédských stolů. Jako zpestření pro vás paní domácí připraví jednu z chutných večeří přímo na otevřeném ohni. Stravování přes den je z vlastních zásob, svačiny na výlety si tak vezměte s sebou. Případně lze zakoupit jídlo, teplé či studené nápoje na chatách, či v hospůdkách, které na túře potkáme. V obci Ostravice je hned několik restaurací a obchodů s potravinami. Vyznavače zlatavého moku jistě potěší možnost ochutnávky speciálních druhů v jedinečném Beskydském pivovárku Ostravice.

 • 23.07.2020 - 26.07.2020
 • 4 dny
 • Číslo: 845
 • 4 300 Kč
 • Rezervace
 • 10.09.2020 - 13.09.2020
 • 4 dny
 • Číslo: 8452
 • 4 300 Kč
 • Rezervace

Beskydy

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Králický Sněžník a Rychlebské hory

Turistika zapomenutým krajem na severu Moravy a Slezska

Krkonoše

Turistika v našich nejvyšších horách s výstupem na Sněžku

Jeseníky

Pohodová turistika v nejvyšším pohoří Moravy a Slezska