Kurz běžeckého lyžování v Lackenhof - Ötscher

Zdokonalovací kurz pro mírně pokročilé běžkaře v Lackenhof – Ötscher (Rakousko)

Pokud již máte první krůčky na běžkách za sebou nebo jste třeba absolvovali náš základní Kurz běžeckého lyžování v Novém Městě na Moravě a chcete se i dále zdokonalovat nebo si zatrénovat na skvěle upravených běžeckých tratích pod vedením instruktora běžeckého lyžování, připravili jsme pro vás jedinečnou příležitost. Lackenhof - Ötscher je bohatě vybavené středisko v Ybbstalských Alpách v Dolním Rakousku. Vyjma celé řady sjezdových lyžařských tratí je vyhlášené i skvěle upravovanými běžeckými trasami o délce 30 km v nadmořské výšce okolo 850 m.

Kurz je určen pro mírně až středně pokročilé běžkaře, kteří si chtějí osvěžit nebo zlepšit techniku jízdy jak klasickým, tak i skatovým stylem a naběhat tréninkové kilometry. Budeme si opakovat cvičení pro zdokonalení rovnováhy, skluzu i odrazu a bude i dostatek prostoru na individuální vyježdění a trénink. Večer strávíme přednáškami o lyžích a mazání a rozborem techniky na videu. Kurz povede instruktor běžeckého lyžování, který se bude celé skupině věnovat minimálně 2 hodiny denně a dále vám bude individuálně k dispozici s radou či doporučením cvičení. Vítáni jsou jak dospělí, tak i do běžkařského sportu zapálené děti od cca 12 let. Velikost skupiny bývá obvykle 10-20 osob, účastníci budou rozděleni podle výkonnosti do menších skupin, cca 10 osob. Kurzu se můžete účastnit se slevou 10 % i jako doprovod, který se neúčastní organizované výuky a udělá si svůj vlastní program.

Co se naučíme

Během teoretických přednášek a praktického výcviku v terénu se budeme pod vedením zkušeného instruktora běžek věnovat následujícím oblastem a tématům:

 • běžkařské vybavení, nové trendy
 • údržba a mazání lyží
 • základy pohybu na běžeckých lyžích - chůze, obraty, vstávání, ...
 • technika odrazu, skluzu, přenášení váhy - klasická technika běhu
 • technika sjíždění a brždění
 • terénní nerovnosti a jejich překonávání
 • základy bruslení - přenos těžiště, odraz, skluz
 • seznámení s technikou práce paží 2:1, 1:1 dle zkušenosti účastníků

Program zájezdu

 • 1. den: Sraz účastníků v 9 hod v obci Langau bei Gaming, ubytování a zahájení první běžkařské části kurzu. Odpoledne po přestávce pokračování výuky a tréninku. V případě zájmu přednáška o mazání a běžeckých lyžích.
 • 2. den: Celodenní dvoufázový trénink. Večer společné posezení, rozbor techniky běhu, tréninkové rady a doporučení.
 • 3. den: Dopoledne individuální vyježdění s možností individuálních konzultací s instruktorem. Ukončení kurzu kolem 14 hod a odjezd. Příjezd do Brna okolo 19 hod.

Ubytování

2x v rodinném penzionu Pöllinger nedaleko lyžařského areálu Lackenhof-Ötscher v 2-5lůžkových pokojích se sociálním zařízením. Za příplatek 300Kč vám můžeme zajistit 1lůžkový pokoj (svůj zájem uveďte do poznámky přihlášky). Pokud chcete přijet již ve čtvrtek, můžeme vám za příplatek 1000 Kč zařídit noc se snídaní navíc. Svůj zájem o toto službu prosím uveďte do poznámky v přihlášce. V penzionu je k dispozici sauna.

Stravování

V ceně ubytování je zahrnuta místní bohatá polopenze, která začíná 1. den večeří a končí 3. den snídaní. Snídaně se podává formou bufetu. Večeře je tříchodová s výběrem ze dvou jídel. V nabídce večeře je vždy jedno vegetariánské jídlo. Doporučujeme vzít s sebou občerstvení na jednotlivé tréninkové dny. Dokupování potravin na místě je možné ve slušně vybaveném obchůdku přímo v penzionu. Samostatné vaření v penzionu není možné. Na návštěvu restaurace bude čas během oběda. Ceny v restauracích jsou asi 2x vyšší než u nás.

Další informace k zájezdu

Doprava:
1) Vlastní doprava: Sraz je v pátek v 9 hod v horském penzionu Pöllinger v obci Langau bei Gaming.

2) Naším mikrobusem s průvodci za příplatek 1100 Kč za dopravu a 1000 Kč za nocleh se snídaní navíc. Odjezd je již ve čtvrtek v 17 hod.

Nástupní místa (v případě dopravy mikrobusem): Brno, Mikulov

V poznámce do přihlášky uveďte, o kterou variantu máte zájem.

Vybavení: Běžky, ideálně na klasiku i na skate , běžecké boty, hole, sadu vosků (pevné i klistry - dle počasí a sněhových podmínek), smývač vosků, hadr, korek. Nemáte-li své vlastní běžecké vybavení nebo chcete zkusit nové a lepší lyže, doporučujeme vám si vybavení půjčit v půjčovně Sun sport.

Podrobněji: doplňující informace k zájezdu (náročnost, počasí, mapy, vybavení, pojištění atd.), Rakousko - informace o zemi

Kurz běžeckého lyžování v Lackenhof - Ötscher

Kurz běžeckého lyžování v Lackenhof - Ötscher

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Norsko na běžkách (letecky)

Nekonečné pláně lyžařského střediska Sjusjoen