Informace k zájezdu
Bhútán - poslední Šangri-La

Úvodní stránka zájezdu Bhútán - poslední Šangri-La ( Nepál, Bhútán, Himálaj, Daleké cesty, Turistika horská, Horské přechody s podporou, Letecké zájezdy, Vysokohorská turistika, Novinky )

NáročnostLetenkyPojištění

CHARAKTERISTIKA A NÁROČNOST 3

Během zájezdu vystřídáme poznávací program se středně náročným trekem ve vysokých horách západního Bhútánu. Čeká nás šestidenní přechod přes dvě vysoko položená sedla s nadmořskou výškou téměř 5000 m. Po celou dobu treku půjdeme nalehko jen s malým batohem s věcmi potřebnými na den, všechny ostatní věci nám ponesou muly nebo jaci. Na túrách strávíme většinou 6-7 hodin, výjimečně pak 8-9 hodin včetně přestávek na jídlo a odpočinek. Denní převýšení se bude většinou pohybovat kolem 700-800 m ve stoupání i klesání, výjimečně dosáhne 1100 m v klesání. Poznávací část programu již nebude fyzicky příliš náročná a dostane se nám bohatého servisu od našich bhútánských hostitelů. Vyhlídkový asi 12 km dlouhý trek v oblasti Nagarkot povede po pohodlných a bezpečných cestách.

LETENKY

Termín zájezdu může být po dohodě s účastníky mírně pozměněn (o 1-2 dny) s ohledem na nejlevnější a nejvýhodnější nabídku letenek. Obecně platí - čím dříve se přihlásíte, tím levnější letenky pro vás budou. Uvedená cena je orientační. Zpravidla odlétáme z Prahy. V případě vašeho zájmu letět z Vídně či z jiného letiště nám to prosím sdělte, ne vždy je však jiné odletové místo možné.
Více informací o koupi letenek a placení zájezdu.

POJIŠTĚNÍ

V ceně zájezdů není zahrnuto cestovní pojištění ani pojištění storna zájezdu. Účastníkům zájezdů CK Alpina nabízíme možnost zprostředkování zahraničního cestovního pojištění i pojištění storna zájezdu od pojišťovny Generali, a.s. Ti, co cestují častěji, si mohou sjednat členství v alpském spolku Alpenverein, jehož pojištění pokrývá téměř všechny rizikové sportovní aktivity a platí jeden kalendářní rok.

FOTOGALERIE Z MINULÝCH ZÁJEZDŮ

Článek od průvodce zájezdu Davida Hainalla - Bhútánské mužství, Klášter popírající zákony gravitace.