Informace k zájezdu
Bhútán - poslední Šangri-La

Úvodní stránka zájezdu Bhútán - poslední Šangri-La ( Bhútán, Nepál, Himálaj, Turistika horská, Letecké zájezdy, Daleké cesty, Vysokohorská turistika, Novinky )

NáročnostLetenkyPojištění léčebných výlohPojištění storna

CHARAKTERISTIKA A NÁROČNOST 3

Během zájezdu vystřídáme poznávací program se středně náročným trekem ve vysokých horách západního Bhútánu. Čeká nás šestidenní přechod přes dvě vysoko položená sedla s nadmořskou výškou téměř 5000 m. Po celou dobu treku půjdeme nalehko jen s malým batohem s věcmi potřebnými na den, všechny ostatní věci nám ponesou muly nebo jaci. Na túrách strávíme většinou 6-7 hodin, výjimečně pak 8-9 hodin včetně přestávek na jídlo a odpočinek. Denní převýšení se bude většinou pohybovat kolem 700-800 m ve stoupání i klesání, výjimečně dosáhne 1100 m v klesání. Poznávací část programu již nebude fyzicky příliš náročná a dostane se nám bohatého servisu od našich bhútánských hostitelů. Vyhlídkový asi 12 km dlouhý trek v oblasti Nagarkot povede po pohodlných a bezpečných cestách.

LETENKY

Termín zájezdu může být po dohodě s účastníky mírně pozměněn (o 1-2 dny) s ohledem na nejlevnější a nejvýhodnější nabídku letenek. Obecně platí - čím dříve se přihlásíte, tím levnější letenky pro vás budou. Uvedená cena je orientační. Zpravidla odlétáme z Prahy. V případě vašeho zájmu letět z Vídně či z jiného letiště nám to prosím sdělte, ne vždy je však jiné odletové místo možné.
Více informací o koupi letenek a placení zájezdu.

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění, proto doporučujeme si ho sjednat.
Na tento zájezd nabízíme 3 varianty pojištění:
1) cestovní pojištění UNIVERSAL sportovec na území svět (s max. krytím do 3 mil. Kč) od Generali: na 17 dní za 1105 Kč.
2) cestovní pojištění UNIVERSAL sportovec na území svět s vyšším pojistným limitem (s max. krytím do 100 mil. Kč) od Generali: na 17 dní za 1360 Kč.
3) členství v rakouském alpském svazu Alpenverein s celoročním pojištěním za 1690 Kč.

POJIŠTĚNÍ STORNA

Účastníkům zájezdu nabízíme možnost zprostředkování pojištění storna zájezdu u pojišťovny Generali až do pojistného limitu 100000 Kč. Pojištění storna je možné sjednat pouze s pojištěním léčebných výloh. Informace k limitům pojistného

FOTOGALERIE Z MINULÝCH ZÁJEZDŮ

Článek od průvodce zájezdu Davida Hainalla - Bhútánské mužství, Klášter popírající zákony gravitace.