Silvestrovská lyžovačka pod Dachsteinem

Silvestrovské lyžování v areálech Dachstein West a Krippenstein

Dachstein West je největší lyžařské středisko Horního Rakouska. Celá lokalita je nedaleko českých hranic a je známá, mimo jiné, výbornou a stabilní sněhovou nadílkou díky své specifické poloze v blízkosti ledovce Dachstein. Najdete zde 51 km krásných a rozmanitých svahů, které kombinují kratší vrcholové sjezdovky na pláních s dlouhými sjezdy lesem do údolí. Středisko disponuje 4 snowparky, moderní infrastrukturou a velkou porcí atrakcí a zázemím pro děti. Skipas Dachstein West je platný i v přírodním ráji Freeride Arena Krippenstein, pyšnící se titulem nejlepší freeridová oblast Rakouska. Aby toho nebylo málo, tak v oblasti se nachází spousta upravovaných běžkařských tratí, jako např. Predigstuhl, Gosau, Postalmklamm, Abtenau, Rettenbachalm nebo Bad Mitterndorf. Zkrátka vše, co je potřeba pro aktivní lyžařskou dovolenou.

Bydlet budeme v penzionu Luise-Wehrenfennig ve městečku Bad Goisern, cca 19 km od nejbližších lanovek. V ceně zájezdu je polopenze a večírek na oslavu příchodu Nového roku. Tento zájezd je bez organizovaného programu, doprava pod kopec i lyžování probíhají individuálně. Na místě bude přítomný průvodce, který bude přes den na túrách se skupinou skialpinistů, ale odpoledne a večer vám bude na ubytování k dispozici.

Program zájezdu

  • 1. den: Sraz účastníků v 18 hod v hostelu v městečku Bad Goisern. Ubytování, večeře, seznamování, volná zábava.
  • 2. - 4. den: Podle chuti a vůle každého jednotlivce lyžování, běžky, freeride, procházky kolem jezera, bruslení, gastroprůzkum Solné komory, termály atd. Oslava příchodu nového roku 2. den zájezdu.
  • 5. den: Dopolední lyžování nebo běžkování. Ukončení akce a odjezd kolem 15 hod. Návrat do ČR ve večerních hodinách.

Ubytování

V městečku Bad Goisern ve velmi příjemném hostelu Luise-Wehrenfennig Haus, ve 2lůžkových a v 6lůžkovém pokoji s vlastním sociálním zařízením. 2lůžkový pokoj garantujeme za příplatek 700 Kč\/os., svůj zájem o něj uveďte do přihlášky. K dispozici je také wifi a společenská místnost s TV a kulečníkem.

Stravování

Dostaneme místní polopenzi. Polopenze začíná 2. den večeří a končí 5. den snídaní. Snídaně obvykle zahrnuje šunku, sýr, džem, pečivo, jogurt, müsli, ovoce, kávu, čaj a džus. K večeři se podává polévka a chutné hlavní jídlo. Polopenze zahrnuje i silvestrovské večerní menu. Silvestrovská večeře formou bufetu zahrnuje polévku, vepřovou pečeni, řízky, kuřátka, různé druhy salátů, obložené chlebíčky, šunkové rolky, plněná vajíčka...
Stravování přes den předpokládáme z vlastních zásob. Případně lze zakoupit jídlo, teplé či studené nápoje na horských chatách a v restauracích. Na náměstí v Bad Goisern se nachází také několik příjemných kaváren, vynikající pekárna a pizzerie. Ceny v obchodech jsou o něco vyšší než u nás, v restauracích je asi 2x dráž.

Další informace k zájezdu

Doprava:
Vlastním autem: z Prahy 360 km, cca 4:30 hod a z Brna 420 km, cca 4:40 hod. Sraz je ve středu v 18 hod v hostelu Luise-Wehrenfennig Haus, parkování před hostelem zdarma (vjezd z ulice Permdanner-Promenade).

Lyžařské středisko - Dahchstein West - Krippenstein:
Lyžařské středisko Gosau - Dachstein West leží ve výšce 900-1650 m. Celková délka sjezdovek je 45 km (13 km modrých, 30 km červených a 2 km černých) - mapka sjezdovek a lanovek. Při koupi vícedenního skipasu můžete využít celkem až 160 km sjezdovek v dalších menších areálech Solné komory. Nejbližší a nejzajímavější je Krippenstein freeride arena s 11 km sjezdovek a cca 30 km freeride terénů (mapka). Skipasy pro Dachstein West i dalších 6 skiareálů: hlavní sezóna - 2 dny 96,50 €, 3 dny 143, 50 €, 4 dny 187,60 €; děti ročníky 2005-2014 zhruba polovinu, mladší děti zdarma, mladiství cca 70% ceny dospělých, 1 den jen na Dachstein-West 48,60 €.

  • 29.12.2021 - 02.01.2022
  • 5 dní
  • Číslo: 166
  • 7 600 Kč
  • Rezervace

Silvestrovská lyžovačka pod Dachsteinem

Silvestrovská lyžovačka pod Dachsteinem

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Zakarpatská Ukrajina v zimě

Bukovel a Dragobrat - lyžování, snowboarding a freeride

Makedonie v zimě

Lyže, snowboard, freeride a skialp na Popově Šapce a v Mavrovu

Lyžování v Bosně a Hercegovině

Lyžování na olympijských sjezdovkách Jahorina a Bjelašnica

Silvestrovský skialp pod Dachsteinem

Pohodový skialp s novoročním přípitkem