Informace k zájezdu
Innská cyklostezka a Ötztal

Úvodní stránka zájezdu Innská cyklostezka a Ötztal ( Švýcarsko, Rakousko, Cykloturistika nenáročná, Cykloturistika, Cyklistické zájezdy, Otevřené země, Cyklostezky )

CHARAKTERISTIKA A NÁROČNOST 2-3

Počáteční etapy vedou zvlněným terénem po přírodních stezkách. V dolní části cyklostezky profil již převážně klesá a povrch je asfaltový. Na výběr jsou vždy dvě varianty s rozdílnou délkou etap (A: 40-60 km, B: 60-80 km). Na celé trase vystřídáme všechny typy povrchů. Terén však není nijak technicky náročný a zvládnou ho i treková kola. Každý den vyrazíme nalehko, naše věci nám poveze autobus nebo je budeme mít uloženy na ubytování. Po celou dobu zájezdu bude autobus s námi a během všech etap bude možné se s ním setkat a doplnit oblečení či potraviny.

POČASÍ

Aktuální předpověď počasí můžete sledovat na:
Landeck:
http://www.wetter.at/wetter/oesterreich/tirol/landeck
Silvretta Bielerhöhe:
http://www.wetter.at/wetter/sport-freizeit/ski-wetter/oesterreich/vorarlberg/silvretta-bielerhoehe-gaschurn-partenen
Innsbruck:
http://www.wetter.at/wetter/oesterreich/tirol/innsbruck/prognose/9-tage
V Alpách je nutné být připraven i v tomto období na jakékoliv počasí - déšť i chladno, ale může být také příjemné teplo. Možný rozsah denních teplot v horách cca 0 až 25 °C. V nejvyšších polohách (až 2030 m) se může i v druhé polovině června a srpna objevit čerstvý sníh.

MĚNA A KAPESNÉ

Ceny: Na místě dostanete místní polopenzi. Výrazné výdaje již nejspíš mít nebudete. Potraviny jsou v Rakousku zhruba 1,5-2x dražší než u nás. Ceny ostatního spotřebního zboží jsou srovnatelné s cenami v ČR. Každopádně si s sebou k předpokládaným výdajům vezměte finanční rezervu cca 50 € dle vašeho uvážení.
Výměna peněz: Pro útratu na zájezdu je potřeba hotovost. Před odjezdem si vyměňte eura, na místě už nebude možnost žádné oficiální směny. Kartou lze teoreticky platit pouze při cestě tam a zpět na benzínkách, v obcích (Landeck) je možnost v obchodech platba kartou či výběr z bankomatu, na tuto možnost však raději příliš nespoléhejte.

MAPY A LITERATURA

Seženete v každém větším knihkupectví nebo na internetu (doporučujeme: http://www.pruvodcenakopce.cz ).
Zájemcům doporučujeme tyto originální mapy:
• Kompass 35 Imst, Telfs, Kühtai, Mieminger Kette 1 : 50 000
• Kompass 42 Landeck, Nauders, Samnaungruppe 1 : 50 000
• Kompass 292 Vorarlberg 1 : 50 000 (okrajově)
Alternativně:
• Freytag & Berndt WK 251 Otztal - Pitztal - Kaunertal - Wildspitze 1 : 50 000
• Freytag & Berndt WK 254 Landeck, Reschenpass, Samnaungruppe, Paznaun 1 : 50 000
• Freytag & Berndt WK 374 Montafon-Silvretta 1 : 50 000
• Freytag & Berndt RK2 Innradweg 1 : 125 000
Co se týče knižních průvodců, lze narazit na info o Silvrettě a Verwallských Alpách v některých obecných průvodcích po Rakouských Alpách.

V současnosti existuje pro vaše „chytré“ mobily spousta kvalitních offline GPS map, které nevyžadují použití dat v zahraničí.
Aplikace Mapy.cz od Seznamu umožňuje nyní stáhnout i zahraniční OpenStreet mapy (po spuštění vpravo nahoře kliknete na tři tečky - Offline mapy - Mapy ke stažení).
Pro pokročilou mobilní aplikaci Locus Maps a další si můžete OpenStreet mapy stáhnout zdarma zde:
http://www.openandromaps.org/en/downloads/europe
Návod na instalaci mapy pro Locus (Android) najdete zde: http://www.alpina.cz/t/gps-locus-zaklad
Mapy doporučujeme stahovat ještě před odjezdem na zájezd přes wifi.

PŘEPRAVA KOL

Kola jsou přepravována na speciálním krytém vleku, konstruovaném s ohledem na minimalizaci možnosti jejich poškození. Jejich nakládku a vykládku řídí průvodci, součinnost klientů je žádoucí. Kola jsou uchycena ve speciálních držácích a připevněna za rám polstrovanou tyčí. Zadní kolo je navíc přichycené řemínkem ke kolejnici. Většinu kol není třeba nijak speciálně upravovat, přesto se při dnešní široké škále konstrukce a vybavení kol mohou vyskytnout problémy s jejich bezpečným uložením na vlek zejména při extrémně vysokých nebo širokých řidítkách s dlouhými rohy, vysoko vysunutých sedlech apod. Aby nedošlo k poškození sousedních kol, je někdy nutné sedla snížit nebo vyndat, rohy nebo řidítka pootočit. Mohou také překážet široké košíky připevněné k nosiči. Před nakládkou vyndejte computery, blikačky a hustilky, tyto doplňky se mohou během manipulace a přepravy vytřást a poškodit. Kapacita většiny vleků je 40-42 kol. V případě, že uvažujete si s sebou vzít elektrokolo, lehokolo a jiné nestandardní dopravní prostředky, zkonzultujte prosím svůj záměr včas s CK. Bližší informace o přepravě kol včetně fotografií uložení kol naleznete na https://www.alpina.cz/t/preprava-kol/.

DOPORUČENÉ VYBAVENÍ

Jelikož nikdy není potřeba nosit vaše věci dále od autobusu, je lepší sbalit si veškeré vybavení raději do větší cestovní tašky (je skladnější do busu namísto velkých batohů s popruhy a bederními pásy). Je nutné dodržet váhový limit zavazadel, tj. 15 kg a snažte se o maximální skladnost.
Nezbytné vybavení: platný cestovní doklad, adekvátní množství eur, české koruny na útratu v autobuse, kartička zahraničního cestovního pojištění, evropský průkaz zdravotního pojištění, kolo, cyklistická přilba.
Doporučené vybavení: Malý batoh na kolo (10-15 l), (výhodný batoh s hydrovakem - Camelbag, ale určitě není podmínkou) do kterého se vejde vše potřebné pro jednodenní vyjížďky na kole. Potřeby osobní hygieny, ručník, krém na opalování s UV filtrem. Sluneční brýle s UV filtrem do hor kategorie 3 a vyšší. Pravidelně užívané léky, zavírací nůž, čelovku, tužku, zápisník, mapy, GPS, hudební nástroj (menší než basa), foťák a náhradní baterie, nabíječku na telefon. Ledvinku nebo kapsičku na krk na doklady a peníze.
Na kolo: Náhradní duše, případně pláště odpovídajících rozměru vašich ráfků (1x duše je minimum, 2x ventilek, …). Skládací kapesní nářadí, soupravu na lepení, hustilku, cykloláhev na vodu. Doporučujeme zadní červenou blikačku, zámek na kolo raději s delším lankem a k němu 2 klíče (kdyby se jeden ztratil) a také kapsičku na rám kola či brašničku pod sedátko. Klientům s koly vybavenými kotoučovou brzdou doporučujeme přibalit klínky mezi brzdové destičky.
Oblečení: Boty a oblečení pro jízdu na kole. Sandály či tenisky na lehčí pochůzky i jako přezutí do autobusu. Vyžadujeme cyklohelmu a doporučujeme cyklorukavice a cyklistické brýle. Dále něco nepromokavého (pláštěnku nebo pončo) a větru odolného. Také nezapomeňte na čepici a rukavice pro případ psího počasí. Oblečení do zimy i tepla (kraťasy, dlouhé kalhoty, trička, …), termoprádlo (Moira, Klimatex), plavky, plavecká čepice a případně brýle.
Strava: V ceně ubytování je polopenze. Vezměte si jídlo na snídani na 2. den po příjezdu do Rakouska. Polopenze začíná až večeří. Pro posilnění během etap doporučujeme energetické tyčinky a nápoje, trvanlivé potraviny (salámy, sýry, balený chléb, …) a rozpustné nápoje v prášku. Jídlo můžeme dokoupit i na místě, příležitostí budeme mít dost.
Osobní lékárničku: Léky, které běžně užíváte, dezinfekce, náplast, obinadlo, něco na bolesti, na kašel a nachlazení, na sražení teploty, na průjem, ... V každém případě vsaďte raději na prevenci nežli na to, že vás někdo stejně ošetří.

Více informací o doporučeném vybavení naleznete na: http://www.alpina.cz/t/vybaveni-na-zajezdy

POJIŠTĚNÍ:

V ceně zájezdů není zahrnuto cestovní pojištění ani pojištění storna zájezdu. Účastníkům zájezdů CK Alpina nabízíme možnost zprostředkování zahraničního cestovního pojištění i pojištění storna zájezdu od pojišťovny Generali, a.s. Ti, co cestují častěji, si mohou sjednat členství v alpském spolku Alpenverein, jehož pojištění pokrývá téměř všechny rizikové sportovní aktivity a platí jeden kalendářní rok.