Innská cyklostezka a Ötztal

Alpské cyklostezky po proudu Tyrolských řek

Tyrolsko je třetí největší spolkovou zemí Rakouska. Leží ve Východních Alpách, které jsou geograficky rozčleněny do dvaceti horských skupin. Mezi sedmi z nich - Silvretta, Verwallgruppe, Samnaun, Stubaiské Alpy, Ötztalské Alpy, Karwendel, Lechtalské Alpy se budeme během našich vyjížděk pohybovat i my. Projedeme známá lyžařská střediska, navštívíme římské lázně, cisterciácký klášter, podíváme se do švýcarského údolí Engadin a vše zakončíme prohlídkou Innsbrucku, hlavního města Tyrolska. Zájemci mohou zdolat i závěrečný úsek ikonického stoupání po jedné z nejslavnějších alpských silnic Silvretta Hochalpenstrasse k přehradě Silvretta Stausee s výhledy na ledovci ověnčený vrchol Piz Buin. Našimi trasami nás budou provázet řeky Inn, Ötztaler Ache a Trisanna.

Jezdit budeme po spolehlivě značených cyklostezkách, většinou mimo silnice. Ráno se vždy vyvezeme autobusem na horní konec údolí, odkud na kolech pojedeme pohodově po proudu řeky dolů. Budeme tak mít dostatek času na odpočinek i prohlídky místních pamětihodností. Každý den nabízíme 2 varianty náročnosti podle délky etap (A: 40-60 km, B: 60-80 km). Na všech trasách budeme víceméně stále pozvolna klesat. Stoupat budeme pouze v krátkých terénních vlnkách, zejména proto, abychom se vyhnuli frekventovanějším silnicím. Nemusíte se tedy bát dlouhých táhlých kopců. Naší základnou bude příjemný hotel na okraji města Landeck, kde dostaneme kvalitní a bohatou polopenzi.

S realizací zájezdů do Rakouska dle vyhlášených Covid-podmínek počítáme! Rakousko se od 19.5. otevřelo turistům, fungují ubytování a opatření se postupně rozvolňují.
Aktuální povinnosti - vstup do Rakouska: splnění jedné ze čtyř podmínek: negativní antigenní (48 hod) nebo PCR test (72 hod), očkování (1. dávka + 22 dní), prodělání Covidu (6 měsíců), potvrzení o protilátkách (3 měsíce), výjimku mají děti do 10 let (podrobnosti mzv.cz). Návrat do ČR vyplnění elektronického příjezdového formuláře a splnění jedné ze tří podmínek: antigenní nebo PCR test v ČR do 5ti dnů po návratu, dokončené očkování, prodělání Covidu.

Program zájezdu

  • 1. den: Předpokládaný odjezd kolem 18 hod z Brna přes Jihlavu, Prahu a Plzeň, noční přejezd Německa a Rakouska.
  • 2. den: Paznauntal: A: Od jezera Kops-Stausee (1809 m), ležícího pod proslulým silničním sedlem Silvretta Stausee, sjezd údolím řeky Trisanna. Přes horskou obec Galtür, moderní lyžařské středisko Ischgl, na svazích rozesetý Kappl a turistické centrum See až do městečka Landeck (↔ 50 km, ↑ 500 m, ↓ 1250 m). B: Navíc výjezd k nejvyššímu bodu Silvretta Hochalpenstrasse, přehradě Silvretta Stausee (2030 m) (↔ +15 km, ↑ +300 m, ↓ +300 m).
  • 3. den: Engadin a Inn: A: Prohlídka typických engadinských domků ve švýcarské vesničce Guarda. Ze Scuol, města s minerálními prameny, přes švýcarsko-rakouský hraniční přechod Martina a serpentinami nebo podél vody do Pfunds. Poté cyklostezkou podél řeky Inn kolem lyžařských středisek Serfaus a Fiss-Ladis zpět do Landecku (↔ 60 km, ↑ 400 m, ↓ 850 m). B: Navíc od Guardy serpentinami zařezanými ve stráni nad Innem přes Ftan a Ardez s výhledem na majestátní hrad Tarasp do Scuolu (↔ +20 km, ↑ +300 m, ↓ +700 m).
  • 4. den: Ötztal: A: Z obce Obergurgl z nadmořské výšky 1929 metrů postupný sjezd cyklotrasou ve svazích a podél vody přes vyhlášené lyžařské středisko Sölden do městečka Oetz (↔ 60 km, ↑ 400 m, ↓ 1500 m). B: Navíc z Oetz do Haiming (↔ +15 km, ↑ +50 m, ↓ +200 m).
  • 5. den: Innská cyklostezka: A: Z Landecku podél Innu do obce Roppen, možnost návštěvy římských lázní. Ve Stams prohlídka rozsáhlého kláštera (↔ 45 km, ↑ 300 m, ↓ 450 m). B: Ze Stams kolem letiště Kranebitten do hlavního města Tyrolska Innsbrucku (↔ +35 km, ↑ +100 m, ↓ +150 m). Podvečerní prohlídka historického centra Innsbrucku a noční přejezd Rakouska a Německa.
  • 6. den: Návrat přes Plzeň, Prahu a Jihlavu do Brna v ranních hodinách.

Ubytování

3x v Landecku v 3* hotelu Sonne na klidném místě v nejstarší části města, v komfortně vybavených 2lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, telefonem, TV, rádiem a sedacím koutem. V hotelu je k dispozici vlastní wellness (sauna, parní lázeň, fitness), restaurace, bar a wifi.

Stravování

V místě ubytování dostaneme kvalitní polopenzi. Polopenze začíná 2. den večeří a končí 5. den snídaní. Snídaně je formou švédského stolu, k večeři se podává tříchodové menu. Ceny v obchodech jsou o něco vyšší než u nás, v restauracích je asi 2x dráž. Během dne je dostatek možností zastavit se na občerstvení nebo si nakoupit v obchodech po cestě.

Innská cyklostezka a Ötztal

Innská cyklostezka a Ötztal

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Jezera Solné komory na kole

Cyklistika v okolí jezer pod Dachsteinem

Tauernská cyklostezka

Cykloturistika podél řek Salzach a Saalach v okolí Zell am See

Drávská cyklostezka

Podhůřím Dolomit i Vysokých Taur (Rakousko)