Jižní Dachstein - turistika v okolí Ramsau

Dachstein a Nízké Taury s podporou lanovek

Jižně od Dachsteinu, nám nejbližší alpské „třítisícovky“, leží krásné údolí řeky Enns sevřené horskými velikány, které má každému milovníkovi pobytu v horách co nabídnout. Monumentální jižní stěna Dachsteinu láká horolezce a ferratisty, v zimě je zde eldorádo sjezdových lyžařů, běžkařů a skokanů na lyžích. Ani horští turisté nepřijdou zkrátka - divoké soutěsky, krásné hřebeny a vrcholy s nádhernými výhledy, barevné květy alpských rostlin, dachsteinský ledovec a horské chaty lákající k osvěžení... Navíc díky řadě lanovek jsou i ta nejatraktivnější místa dostupná během túr, na které se vyráží z pohodlí a zázemí penzionů a hotýlků z obcí dole v údolí. I v případě zhoršeného počasí rozvinutá volnočasová infrastruktura zaručuje, že se nudit nebudeme.

Čeká nás divoce sevřená soutěska Silberkarklamm a daleké výhledy ze Sky Walku pod majestátním vrcholem Hoher Dachsteinu (2995 m). Výhledů si budeme užívat i na svazích a hřebenech nejen v okolí Planai a Krummholzhütte, ale také v blízkosti nepřehlédnutelného vrcholu Höchstein. Po túrách si budeme moci odpočinout v hotelové sauně, jejíž použití je zahrnuté v ceně ubytování.

Čekají nás jednodenní túry po klasických alpských stezkách a turistických chodnících, využijeme i lanovky. Na své si zde přijdou zkušení horští turisté, ale i ti, kteří teprve chtějí zkusit, co turistika v Alpách obnáší. Program je vhodný pro seznámení se s alpskou krajinou i pro děti. Základní túry nám zaberou okolo 6 hodin a zdoláme při nich převýšení maximálně 750 m, túry lze alternativně prodloužit (náročnost podrobněji). K dispozici nám bude Sommercard umožňující zdarma využít 1x denně lanovku a další výhody. Ubytovaní budeme v příjemném hotelu v obci Haus im Ennstal s kvalitní polopenzí. Dopravu máme společnou s dalšími zájezdy do oblasti Dachsteinu. Na zájezd nabízíme speciální slevu pro děti.

Program zájezdu

 • 1. den: Předpokládaný odjezd z Brna kolem 22 hod přes Jihlavu, Prahu a České Budějovice, noční přejezd Rakouska.
 • 2. den: Prohlídka soutěsky Silberkarklamm v blízkosti obce Ramsau (1100 m) a výstup k chatě Silberkarhütte (1223 m). Odpoledne výjezd lanovkou Dachstein Südwandbahn až do výšky 2687 m na okraj Schladminger Gletscher. Po ledovci k Seethalerhütte (2740 m) ležící pod vrcholem Hoher Dachsteinu (2995 m). Ledový palác Eispalast, výhledy ze Sky Walku nebo z atrakce Treppe ins Nichts (Schody do prázdna), 81 m dlouhý visutý most Hängebrücke 400 m nad propastí (7 hod, ↑ 400 m, ↓ 400 m). Sjezd lanovkou na parkoviště Türlwand (1962 m). Alternativně od horní stanice lanovky výstup po vzdušném skalnatém hřebínku s fantastickými výhledy na zdejší ledovce na vrchol Hoher Gjaidstein (2794 m) (+1,5 hod, ↑ 300 m, ↓ 300 m).
 • 3. den: Nízké Taury: Z obce Haus (774 m) výjezd lanovkou ke Krummholzhütte (1840 m), dále na vyhlídkové vrcholy Hauser Kaibling (2015 m) a Bärfallspitze (2150 m). Sestup kolem jezera Moaralmsee zpět k horní stanici lanovky u Krummholzhütte (1840 m) (5-6 hod, ↑ 750 m, ↓ 750 m). Pro zdatné lze túru prodloužit o výstup na dominantní vrchol Höchstein (2543 m) (+2 hod, ↑ 450 m, ↓ 450 m).
 • 4. den: Ze Schladmingu výjezd lanovkou na Planai (1828 m) a výstup na vyhlídkový vrchol Krahbergzinken (2134 m) s parádními výhledy (3-4 hod, ↑ 350 m, ↓ 350 m). Odpolední odjezd zpět do ČR, návrat přes České Budějovice, Prahu a Jihlavu do Brna před půlnocí.

Ubytování

2x v hotelu Landhotel Kolb v obci Haus im Ennstal ve 2lůžkových pokojích se sprchou, WC, balkonem a TV. K dispozici je také wifi a sauna zdarma. Pokoje doobsazujeme do plné kapacity ostatními spolucestujícími.

Stravování

V ceně ubytování je místní polopenze, která začíná 2. den večeří a končí 4. den snídaní. Snídaně je formou bufetu. K večeři se podává polévka, hlavní jídlo (možnost výběru ze 2-3 variant včetně vegetariánského jídla), dále salát a dezert. Zájem o vegetariánskou stravu uveďte v přihlášce. Na trase túr jsou chaty s nabídkou stravování, určitě je ale dobré mít s sebou nachystané svačiny. Ceny v obchodech jsou o něco vyšší než u nás, v restauracích je asi 2x dráž.

 • 22.08.2024 - 25.08.2024
 • 4 dny
 • Číslo: 4162
 • 9 800 Kč
 • Rezervace

Jižní Dachstein - turistika v okolí Ramsau

Jižní Dachstein - turistika v okolí Ramsau

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Dolomity - turistika v okolí Marmolady

Horské skupiny Marmolada, Sella a Rosengarten (Itálie)

Gurktalské Alpy - pohodová turistika

Turistika po zelených oblých kopcích knedlíkových hor Nockberge

Nejkrásnější hory jižního Rakouska

Vysoké Taury, Sextenské a Lienzské Dolomity

Turistika v okolí Zell am See

Turistika ve Vysokých Taurách a Dientener Berge

Silvretta a Verwallské Alpy

Vyhlídkové túry na hranicích Rakouska a Švýcarska

Solná komora

Pěší túry v jezerním království v oblasti Dachsteinu (Rakousko)