Raxalpe

Turistika v nejbližších dvoutisícovkách - Raxech a Hohe Wandu

Prožijte s námi víkend nedaleko Vídně v království bílých vápencových stěn krásného pohoří Raxalpe, které prozkoumáme po trasách procházejících voňavými borovými lesy, opuštěnými údolími a skalnatými plošinami. V sobotu vystoupáme na nejvyšší vrchol Heukuppe (2007 m), odpočineme si při ochutnávce specialit na horských chatách a zažijeme malebné louky poseté tisíci květy. Neděli strávíme na túře po stolové hoře Hohe Wand lemované bílými vápencovými skalami s dalekými rozhledy na Vídeňskou pánev, zvláště pak z panoramatické vyhlídky Skywalk.

Pohybovat se budeme po nenáročných horských stezkách a na své si zde přijdou jak zkušení horští turisté, tak i lidé, kteří s horskou turistikou teprve začínají. Čekají nás sobotní túra na 9 hodin a nedělní túra na 6 hodin s převýšením asi 1200 m. Ve skupině bývá obvykle do 15 osob. Nocujeme na horské chatě Weichtalhaus. Ubytování i doprava autobusem jsou společné s ferratovým zájezdem Raxalpe - ferraty pro začátečníky a přechodem Schneeberg.

Program zájezdu

  • 1. den: Předpokládaný odjezd okolo 16 hod z Brna do oblasti Raxalpen. Ubytování na chatě Weichtalhaus.
  • 2. den: Výjezd z údolí lanovkou k chatě Berggasthof (1540 m), výstup k chatě Ottohaus (1644 m) s nedalekou vyhlídkou. Dále přes Hohe Kanzel a Preiner Wand (1783 m) k chatě Neue Seehütte (1643 m). Přechod hřebene přes vrchol Predigstuhl (1902 m), výstup na nejvyšší vrchol Raxalpe Heukuppe (2007 m), sestup do sedla Preiner Gscheid (1070 m). (9 hod, ↑ 900 m, ↓ 1200 m)
  • 3. den: Přejezd do oblasti stolové hory Hohe Wand. Z obce Oberhöflein (500 m) výstup na náhorní plato k vyhlídce Hohe Kanzel (1052 m), pro zájemce visutá vyhlídka Skywalk (892 m) u osady Postl (892 m) (6 hod, ↑ 700 m, ↓ 300 m). Přejezd Rakouska, návrat do Brna kolem 21 hod.

Ubytování

2x na moderní horské chatě Weichtalhaus. Spí se na patrových postelích ve společné noclehárně, potřeba je vlastní spacák, povlečení na polštář a přezůvky. Na chatě je restaurace, pitná voda, WC a sprcha. Nabíjení mobilních telefonů a foťáků je možné jen na určených místech. Wifi připojení k internetu je k dispozici, na chatě je nižší kvalita signálu pro MT.

Stravování

V ceně zájezdu je 2x základní snídaně na chatě (pečivo, máslo, marmeláda, sýr, uzenina), doporučujeme si zde koupit i večeře. Polévky stojí 4-5 €, hlavní jídlo 9-12 €. Na túrách potkáme několik horských chat, jejichž nabídek můžeme využít ke svačinám či obědům a omezit tak množství vlastního jídla v batohu na minimum. Ceny jídel na horských chatách jsou asi 2x dražší než u nás.

  • 25.08.2023 - 27.08.2023
  • 3 dny
  • Číslo: 4952
  • 5 300 Kč
  • Rezervace

Raxalpe

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Velká Fatra

Pohodová turistika v krásných slovenských horách

Nejkrásnější hory jižního Rakouska

Vysoké Taury, Sextenské a Lienzské Dolomity

Turistika v okolí Zell am See

Turistika ve Vysokých Taurách a Dientener Berge

Solná komora

Pěší túry v jezerním království v oblasti Dachsteinu (Rakousko)

Jižní Dachstein - pohodová turistika

Dachstein a Nízké Taury s podporou lanovek

Jezera, vodopády a soutěsky Julských Alp

Pohodová turistika nejkrásnějšími místy Julských Alp (Slovinsko)