Raxalpe

Turistika v nejbližších dvoutisícovkách

Prožijte s námi víkend nedaleko Vídně v království bílých vápencových stěn krásného pohoří Raxalpe, které prozkoumáme po trasách procházejících voňavými borovými lesy, opuštěnými údolími a skalnatými plošinami. V sobotu nás čeká túra s dechberoucími výhledy. V neděli vystoupáme na nejvyšší vrchol Heukuppe (2007 m). Po oba dny si odpočineme při ochutnávce specialit na horských chatách a zažijeme malebné louky poseté tisíci květy. Rax je pohoří tvořící vysoko vyzdvižená náhorní plošina se strmě spadajícími okraji. Silně erodovaná plošina ve výškách 1500 až 2007 m je pokryta obrovskými krasovými závrty.

Pohybovat se budeme po typických horských stezkách, na své si zde přijdou jak zkušení horští turisté, tak rovněž ti, kteří s horskou turistikou teprve začínají. Oba dny nás čekají túry s délkou tras okolo 7 hodin a převýšením do 1000 m (náročnost podrobněji). Ve skupině bývá obvykle do 15 osob. Ubytování i doprava autobusem jsou společné s ferratovým zájezdem Raxalpe - ferraty pro začátečníky.

Program zájezdu

  • 1. den: Předpokládaný odjezd okolo 16 hod z Brna odpolední přejezd do oblasti Raxalpen, ubytování.
  • 2. den: Výjezd z údolí lanovkou k chatě Berggasthof (1540 m), výstup k chatě Ottohaus (1644 m) s nedalekou vyhlídkou. Dále přes Hohe Kanzel a Preiner Wand (1783 m) kolem chaty Neue Seehütte (1643 m) na vrchol Scheibwaldhöhe (1943 m). Odtud kolem útulny Rax zpět k horní stanici lanovky. (6,5 hod, ↑ 700 m, ↓ 700 m)
  • 3. den: Ze sedla Preiner Gschaid (1070 m) výstup k chatě Waxriegelhaus (1361 m) a k chatě Neue Seehütte (1643 m) a dále po hřebenu na Predigstuhl (1899 m) a nejvyšší vrchol Raxalpe Heukuppe (2007 m), sestup zpět do sedla. (7 hod, ↑ 1 000 m, ↓ 1 000 m)
  • Přejezd Rakouska, návrat do Brna kolem 21 hod.

Ubytování

2x v penzionu Gasthof Kobald. Spí se ve 2-4lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. K dispozici je zde restaurace s barem. 2lůžkový pokoj garantujeme za příplatek 800 Kč/os. a svůj zájem o něj uveďte do přihlášky. Pokoje doobsazujeme do jejich plné kapacity ostatními spolucestujícími.

Stravování

V ceně zájezdu je 2x snídaně formou bufetu (pečivo, máslo, pomazánka, marmeláda, sýry, uzeniny, jogurt, müsli, džus, káva, čaj). Doporučujeme zakoupit si zde i večeře o 3 chodech za cca 18 €. Na túrách potkáme několik horských chat, jejichž nabídek můžeme využít ke svačinám či obědům a omezit tak množství vlastního jídla v batohu na minimum. Ceny jídel na horských chatách jsou asi 2x dražší než u nás.

Raxalpe

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Velká Fatra

Pohodová turistika v krásných slovenských horách

Nejkrásnější hory jižního Rakouska

Vysoké Taury, Sextenské a Lienzské Dolomity

Turistika v okolí Zell am See

Turistika ve Vysokých Taurách a Dientener Berge

Solná komora

Pěší túry v jezerním království v oblasti Dachsteinu (Rakousko)

Vápencové Alpy

Příjemné túry mezi bělostnými dvoutisícovými štíty s impozantními výhledy.

Eisenerzské Alpy

Turistika vápencovými skalami mezi Hochschwabem a Hochtorem (Rakousko)