Turistika v severním Maďarsku

Maďarské národní parky, víno a termály

Národní park Aggtelek tvoří mohutná vápencová plošina s jedním z nejrozsáhlejších jeskynních systémů v Evropě, který se na hranicích se Slovenskem přirozeně prolíná s Národným parkom Slovenský kras. Doposud zde bylo objeveno přes 200 jeskyní s rozmanitou výzdobou. Chodby známého jeskynního systému Domica pokračují ze Slovenska do Maďarska, kde k nejkrásnějším patří jeskyně Baradla zapsaná na seznam světového přírodního dědictví UNESCO. Mezi městy Eger a Miskolc se rozkládá Národní park Bükk, ostrov neporušené přírody, hlubokých údolí, roklí, strmých skalisek a kouzelných zákoutí, kde si budeme vychutnávat nejen atmosféru romantického prostředí osamělých vesniček uprostřed převážně bukových lesů, ale také relax v termálních lázních nebo večerní posezení v některém z místních vinných sklípků.

Čekají nás jednodenní túry s délkou 10-15 km a převýšením okolo 500 m ve středně náročném kopcovitém terénu převážně po šotolinových, terénních i asfaltem zpevněných cestách, na kterých strávíme denně okolo 5 hodin. Všechny plánované trasy je možné prodloužit, zkrátit nebo vynechat a nahradit vlastním odpočinkovým programem. Ubytovaní budeme v obci Bogács, v příjemném penzionu Margaréta Apartman & Üdülöház, kde dostaneme také místní polopenzi. Dopravu autobusem a ubytovaní máme společné se zájezdy Maďarské národní parky na kole a MTB v maďarských národních parcích. Na tento zájezd nabízíme speciální slevu pro děti.

S realizací zájezdů do Maďarska dle vyhlášených Covid-podmínek počítáme! Maďarsko je otevřené pro turisty a z hlediska Covidu patří mezi nejbezpečnější země Evropy (opatření v Maďarsku).
Aktuální povinnosti - vstup do Maďarska: pro občany ČR a SR není vstup do země nijak omezen, avšak pro vstup do hotelů, lázní a restaurací nutné splnění jedné ze tří podmínek: negativní PCR test (72 hod), očkování (stačí 1. dávka), prodělání Covidu (6 měsíců); (podrobnosti mzv.cz). Návrat do ČR vyplnění elektronického příjezdového formuláře a splnění jedné ze tří podmínek: antigenní nebo PCR test v ČR do 5ti dnů po návratu, dokončené očkování, prodělání Covidu.

Program zájezdu

 • 1. den: Večerní odjezd z Brna přes Bratislavu, noční přejezd Slovenska.
 • 2. den: Okružní túra z obce Aggtelek centrální částí národního parku do Jósvafö a působivou krasovou krajinou zpět do Aggtelek (5 hod, ↑ 400 m, ↓ 400 m). Volitelné zkrácení etapy a odpolední prohlídka jeskyně Baradla a následný přejezd autobusem na místo ubytování v Bogács. Podle chuti a času možná návštěva místního termálního akvaparku.
 • 3. den: Z opatství Bélapátfalva kolem cisterciánského kláštera na vrchol Bél-Kó (815 m) a přes lesní muzeum k závojovému vodopádu Fátyol v údolí Szalajka až do vesnice Szilvásvárad se státním hřebčínem lipicánů (6 hod, ↑ 550 m, ↓ 550 m). Cestou na ubytování možná návštěva unikátních termálních lázní Saliris Resort v obci Egerszalók s kaskádovitým úbočím travertinového svahu a vápennými jezírky připomínajícími turecké Pamukalle.
 • 4. den: Přejezd autobusem na okraj města Miskolc a odtud údolím kolem kaskádovitého vodopádu Mésztufa zúgó na náhorní plošinu s množstvím jeskynní Csókás. Sestup do údolí k údolnímu jezeru Hámori-tó a vesničce Lillafüred (4 hod, ↑ 300 m, ↓ 300 m). Návštěva přírodních termálních jeskynních lázní Barlangfürdo.
 • 5. den: Po přejezdu autobusem túra z obce Felsötárkány k chatě Novaji kunyhó a do vesnice Bükkzsérc, odtud až do místa ubytování v Bogács (5 hod, ↑ 350 m, ↓ 400 m). V případě nepřízně počasí možná návštěva termálů v Egeru nebo v Győru. Odpolední přejezd Maďarska přes Bratislavu, příjezd do Brna ve večerních hodinách.

Ubytování

3x v příjemném penzionu Margaréta Apartman & Üdülöház v obci Bogács ve 2-4lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením.

Stravování

Chutná polopenze ve standardu místní gastronomie. Polopenze začíná 2. den večeří a končí 5. den snídaní. Dokupovat potraviny je možné i během zájezdu. Ceny potravin i jídel jsou podobné jako u nás (polévka 900 HUF, zeleninový salát 900 HUF, hlavní jídlo 2 500 HUF, pizza 1 200 HUF, pivo 750 HUF, džus 350 HUF, pitná voda 300 HUF).

 • 24.09.2021 - 28.09.2021
 • 5 dní
 • Číslo: 402
 • 8 000 Kč
 • Rezervace

Turistika v severním Maďarsku

Turistika v severním Maďarsku

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Rila a Pirin

Perly západního Bulharska: Rila, Pirin, Vitoša, Melnik, monastýry

Raxalpe

Turistika v nejbližších dvoutisícovkách - Raxech a Hohe Wandu

Velká Fatra

Pohodová turistika v krásných slovenských horách

Vysoké Tatry

Horská turistika s výstupem na Gerlach (Slovensko)

Solná komora

Pěší túry v jezerním království v oblasti Dachsteinu (Rakousko)

Stubaiské Alpy

Přechod legendární Stubaier Höhenweg po chatách (Rakousko)