Informace k zájezdu Korsika - pohodová turistika

Úvodní stránka zájezdu Korsika - pohodová turistika (Francie, Korsika, Turistika nenáročná, Dětská sleva)

NáročnostPočasíMěnaMapyVybaveníPojištěníFotogalerie

CHARAKTERISTIKA A NÁROČNOST 1-2

Délka túr je přibližně 4-5 hodin čistého času chůze, což odpovídá asi 6-7 hodinám i s přestávkami. Denní převýšení je průměrně 700 m nahoru a 700 m dolů. Po každé těžší túře následuje odpočinkový den spojený s koupáním u moře nebo u řeky. Nejtěžší je 3. a 6. den, kdy je zapotřebí počítat s převýšením okolo 1000 m. Všechny túry lze zkrátit nebo vynechat a volný čas věnovat třeba koupání v moři. Zájezd se jede společně se zájezdem Korsika - horská turistika, který je zaměřený na těžší a delší výstupy, a je možné se k němu každý den přidat. Vzhledem k náročnosti terénu (lehké lezecké partie na Mte Cinto v rámci programu Korsika - horská turistika) doporučujeme připojištění k základnímu pojištění léčebných výloh. Např. připojištění sportovec u Generali nebo členství v Alpenverein s celoročním pojištěním. Po celou dobu zájezdu nám bude k dispozici autobus, kde bude možné si nechávat nepotřebné věci.

POČASÍ

Aktuální předpověď počasí můžete sledovat zde: Předpověď počasí pro Korsiku
Vzhledem ke geografické poloze bývá počasí v létě teplé a suché, takže i v horách může sluníčko pěkně „péct“, ale už jsme na Korsice zažili deštivo a a denní teploty kolem 10 °C. Proto doporučujeme připravit se na oba extrémy. Počítejte s vysokou spotřebou tekutin.

MĚNA A KAPESNÉ

Ceny: Bageta: 0,8-1,3 €, sýr v obchodě: 2-4 € za 200 g, víno v obchodě: od 2 €, pizza v restauraci: 8-12 €, hlavní jídlo v restauraci: od 10 €, pivo v restauraci: 3-5 €, káva nebo víno v restauraci: od 1,3 €, zmrzlina: 1,5-2 €. V restauracích jsou obecně ceny cca 2,5x vyšší než u nás. Některé potraviny v obchodech jsou cca o 50 % dražší než u nás, ale naopak řada potravin je stejně drahá nebo levnější. Doporučujeme kapesné 100-250 € na osobu. Celková výše útraty záleží jen na vašich chutích a představách o dovolené. Doporučujeme si vzít k předpokládané útratě navíc finanční rezervu cca 50-100 € na osobu.
Výměna peněz: Pro cestu do Francie budete potřebovat eura, která je možné nakoupit ve všech směnárnách. Peníze v dostatečné výši doporučujeme vyměnit v ČR, na místě jsou koruny obtížně směnitelné. Platební karty přijímají větší obchody a lepší restaurace. V autobusu si můžete za české koruny koupit pivo, kávu, čaj a nealko nápoje.

MAPY A LITERATURA

Seženete v každém větším knihkupectví nebo na internetu
(doporučujeme: http://www.pruvodcenakopce.cz/ ).
Zájemcům doporučujeme tyto originální mapy:
Zájemcům doporučujeme tyto originální mapy:
IGN, Corte Monte Cinto 1 : 25 000
IGN, Porto Calanche de Piana 1 : 25 000
IGN, Monte d´Oro, Monte Rotondo 1 : 25 000

V současnosti existuje pro vaše „chytré“ mobily spousta kvalitních offline GPS map, které nevyžadují použití dat v zahraničí.
Aplikace Mapy.cz od Seznamu umožňuje nyní stáhnout i zahraniční OpenStreet mapy (po spuštění vpravo nahoře kliknete na tři tečky - Offline mapy - Mapy ke stažení).
Pro pokročilou mobilní aplikaci Locus Maps a další si můžete OpenStreet mapy stáhnout zde:
http://www.openandromaps.org/en/downloads/europe. Pro zájezdy na Korsiku potřebujete mapu Corse. Návod na snadnou instalaci mapy pro Locus (Android) najdete zde - http://www.alpina.cz/t/gps-locus-zaklad Další velmi podrobné turistické i cyklistické rastrové mapy Korsiky pro aplikaci Locus a další ve fromátu .sqlitedb můžete stáhnou zde: Mapy Korsika
Mapy doporučujeme stahovat ještě před odjezdem na zájezd přes wifi.

DOPORUČENÉ VYBAVENÍ

Je nutné dodržet váhový limit zavazadel, tj. 20 kg (vč. stanu) a snažte se o maximální skladnost.
Nezbytné vybavení: Platný cestovní doklad, měna příslušné země (viz. Měna a kapesné), české koruny na útratu v autobuse, kartička pojištění léčebných výloh, spolehlivý stan (nejlépe samonosný), spacák, karimatka.
Doporučené vybavení: Teleskopické hole, pláštěnka (i na batoh), batoh (cca 20-30 l), do kterého se vejde vše potřebné ke strávení jednoho dne v přírodě. Potřeby osobní hygieny, ručník, toaletní papír, krém na opalování s UV filtrem, sluneční brýle s UV filtrem. Pravidelně užívané léky, zavírací nůž, čelovka, tužka, zápisník, mapy, GPS, foťák a náhradní baterie, nabíječka na telefon. Ledvinka nebo kapsička na krk na doklady a peníze.
Oblečení: Kvalitní "rozchozené" boty, oblečení do pohody i nepohody. Oblečení volte tak, aby se dalo vrstvit podle povětrnostních podmínek: 1. vrstva termoprádlo, 2. a 3. vrstva silnější termoprádlo, fleece, polartec, windstopper, no wind, 4. vrstva svrchní - "šusťák", gore-tex, gelanots (moderní materiály nejsou samozřejmě podmínkou, ale zajistí vám větší komfort), dále kraťasy a tričko. Ponožky, nejlépe trekové z moderních materiálů, plavky (v Portu vstup do bazénu v koupacích šortkách není povolen), čepice, rukavice, pláštěnka, sandály (aby si nohy po celodenní túře odpočinuly + na cestu do busu) a pro túru v 5. dni jsou vhodné boty do vody.
Strava: Miska, lžíce či příbor, hrníček na pití, utěrka, mycí prostředky, energeticky vydatné jídlo (tyčinky, čokolády, tvrdé salámy, paštiky, oplatky, sušené ovoce, šumivé vitamíny atd.), minimálně 1,5 l plastovou láhev na vodu.
Osobní lékárnička: Léky, které běžně užíváte, dezinfekce, náplast, obinadlo, něco na bolesti, na kašel a nachlazení, na sražení teploty, na průjem, (rum či slivovice jako dezinfekce a anestetikum). Komu se dělává špatně v autobuse, doporučujeme přibalit Kinedryl. V každém případě vsaďte raději na prevenci nežli na to, že vás někdo stejně ošetří.

Více informací o doporučeném vybavení naleznete na: http://www.alpina.cz/t/vybaveni-na-zajezdy

POJIŠTĚNÍ:

Účastníkům zájezdů CK Alpina nabízíme možnost zprostředkování pojištění léčebných výloh a pojištění storna zájezdu u pojišťovny Generali, a.s. Pojištění léčebných výloh v zahraničí nabízíme ve dvou variantách: základní pojištění (běžná turistika, cyklistika) a připojištění sportovec (via ferraty, MTB, ...). Pojištění storna zájezdu je možné si sjednat pouze spolu s pojištěním léčebných výloh v zahraničí, nejpozději však s plným doplacením zájezdu. Vztahuje se ke zrušení zájezdu ze strany klienta (např. vážné akutní onemocnění pojištěného, smrt manžela, manželky, dětí apod.). Těm, co cestují častěji, doporučujeme členství v Alpenvereinu, toto pojištění pokrývá téměř všechny rizikové aktivity a platí jeden kalendářní rok. Studenti, učitelé a mladí lidé do 26 let si mohou sjednat pojištění k průkazu ISIC, IYTC nebo ITIC. Další možností je sjednat si pojištění k platební kartě, zjistěte si však, zda toto pojištění pokrývá případná rizika pro aktivity, jež se chystáte podnikat.

FOTOGALERIE Z MINULÝCH ZÁJEZDŮ

David Hainall - Korsika 2011 - deník z cesty + Korsika 2011 - fotky, Tomáš Bičiště - Korsika - pohodová turistika 2011 + výběr 2011 a Korsika - pohodová turistika 2012, Alena Ilčíková - Deník z červnového zájezdu na Korsiku, Aleš Paděra - Korsika 2016, Anna Stehlíková - Korsika 2016 + Korsika - video, Barbora Nová - Korsika 2017

 

Korsika - pohodová turistika

Pohodová turistika v korsických horách

 

©2018 CK Alpina - zájezdy a dovolená | e-mail ck@alpina.cz | telefon +420 548 522 652 | mobil +420 777 257 462 (+420 777ALPINA) | webdesign | odkazy