Korsika - horská turistika

Perla středomoří - nejvyšší hory, přírodní krásy, města a moře

Korsika je právem nazývána "Pohořím v moři". Najdeme zde rozeklané, ostré a divoké hory, skalní věže, křišťálově čistá jezera, ale i rozsáhlé lesy, malebné zátoky a dlouhé kilometry písečných pláží. Dravé řeky a horské potoky zde tvoří hluboké kaňony, soutěsky, kaskády a vodopády. Snad nikde jinde nevytvořila příroda na tak malém území tolik zázraků.

Poznáme nejvyšší vrcholy Korsiky Monte Cinto (2706 m) a Monte d'Oro (2389 m) i úžasné Capu d'Ortu, ze kterého z dechberoucí výšky 1294 m shlédneme na malebný přístav Porto. Zažijeme, jak je příjemné osvěžit se po túře v průzračné a chladivé vodě horských tůní Anglických kaskád nebo na pláži. Uvidíme bizarní skalní útvary Calanches, jejichž rudá barva se ještě více rozzáří při západu slunce v Portu, a pobavíme se pohledem na prasata, kozy a krávy pasoucí se přímo na hlavních cestách. Korsika je neskutečně pestrý ostrov, každý den bude jiný než ten předešlý.

Na tomto zájezdu je ideálně skloubena turistika s odpočinkem a poznáváním nádherného středomořského ostrova. Pohybovat se budeme v hornatém a technicky náročnějším terénu. Délka jednotlivých túr je přibližně 7-9 hodin celkového času i s přestávkami a převýšení je často kolem 1000 m, někdy i více. Náročný program lze odlehčit zkrácením túry o výstup na vrchol. Nocujeme v kempech u moře i v horách a dostanete polopenzi z naší polní kuchyně. Dopravu i ubytování máme společné se zájezdem Korsika - pohodová turistika se snadnějšími a kratšími túrami, ke kterému je možné se kterýkoliv den přidat. Zájezd je tak vhodný pro skupiny i páry s odlišnými požadavky na náročnost. V nabídce máme i zájezd Hory a moře Korsiky s ubytováním v bungalovech.

Program zájezdu

 • 1. den: Předpokládaný odjezd kolem 13-14 hod (bude upřesněno v závěrečných informacích) z Brna přes Mikulov (termíny 4843 a 4849 z Brna kolem 10 hod a přes Prahu, termín 4846 i z Ostravy přes Olomouc), přejezd přes Rakousko do Itálie.
 • 2. den: Dopolední trajekt na Korsiku, koupání na krásné písčité pláži u Bastie, příjezd do horského městečka Tattone.*
 • 3. den: Výstup pod Monte Renoso, okružní túra přes hřeben Punta del Oriente (2112 m) s jedinečnými výhledy na okolní vrcholy. (7 hod, ↑ 1050 m, ↓ 1050 m)
 • 4. den: Výstup na okouzlující vrchol Mte d'Oro (2389 m) po lesní stezce, travnaté pláni a skalnaté vrcholové pasáži. V závěru možnost koupání v Anglických kaskádách. (10 hod, ↑ 1450 m, ↓ 1300 m)
 • 5. den: Vodní túra kaskádami nebo po lesní pěšině v soutěsce Spelunca z Evisy k Otě s koupáním v několika tůních na trase (4 hod, ↑ 200 m, ↓ 650 m). Individuální prohlídka malebného večerního Porta.
 • 6. den: Oblast Calanches: Výstup mírně lezeckou zážitkovou cestou na Capu d'Ortu s výhledem na Porto z výšky 1294 m. Prohlídka bizarních skalních útvarů Calanches (UNESCO). Koupání v moři při západu slunce. (7-8 hod, ↑ 800 m, ↓ 800 m)
 • 7. den: Od vyhlídky nad vesnicí Osani sestup na divokou pláž Cala di Tuara s možností koupání a dále do přístavního městečka Girolata s oficiálně 8 obyvateli. Koupání, pevnost, restaurace a hlavně zcela bez aut - po souši sem nevede cesta (5-6 hod, ↑ 600 m, ↓ 600 m). Alternativně možnost výletu lodí z Porta přes zátoku Girolata za mořskou faunou do přírodní rezervace Scandola, případně podél rudých skal Les Calanches.
 • 8. den: Okružní túra ze sedla Col de Vergio (1477 m) k horskému jezeru Lac de Nino (1743 m) s divokými koňmi. (7-8 hod, ↑ 700 m, ↓ 1000 m)
 • 9. den: Impozantní závěr zájezdu: Náročný výstup na nejvyšší vrchol Korsiky Mte Cinto (2706 m) přes chatu Ercu s možností zastávky u jezera Lac du Cinto (2300 m). (11 hod, ↑ 1700 m, ↓ 1700 m)
 • 10. den: Návštěva starobylého města Corte, vyhlídka, nákupy, kavárny, pevnost. Přejezd do Bastie, koupání na krásných písečných plážích, prohlídka večerní Bastie se skvělou atmosférou, možnost korsické večeře v místní hospůdce.
 • 11. den: Dopolední koupání na krásné písečné pláži v kempu. Odpolední trajekt z Bastie na italskou pevninu, noční přejezd přes Itálii a Rakousko.*
 • 12. den: Návrat na stejná místa jako při odjezdu (Brno v dopoledních hodinách).

(*) Poznámka: Program na tento den může být v průběhu sezóny upraven v závislosti na konkrétním trajektu, kterým pojedeme.

Nocování

9x v kempech ve vlastních stanech (4x u moře, 5x v horách): 3x v Tattone (wifi), 3x v Portu (v kempu s bazénem, wifi za poplatek), 2x v Lozzi (wifi) a 1x u Bastie (přímo u pláže, wifi). Kempy na pobřeží jsou vybaveny lépe a jsou větší. V horách jsou kempy menší, ale zelenější, teplá voda je k dispozici vždy.

Stravování

Připravíme vám polopenzi z naší polní kuchyně. Polopenze začíná 2. den večeří a končí 11. den snídaní, 10. den není večeře. Poblíž všech kempů jsou restaurace, kde se dá popíjet víno nebo si objednat některé z vynikajících korsických jídel. V kempech u moře jsou obchody, ve všech je možné objednat bagety. V restauracích jsou obecně ceny cca 2,5x vyšší než u nás. Některé potraviny v obchodech jsou cca o 50 % dražší než u nás, ale naopak řada potravin je stejně drahá nebo levnější.

Video ze zájezdu Korsika - horská a pohodová turistika z roku 2016 (natočil: Aleš Paděra, sestříhala: Monča Bezuchová):


Korsika - horská turistika

Korsika - horská turistika

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Tenerife - horská turistika

Největším a nejvyšším z Kanárských ostrovů (Španělsko)