Korsika - pohodová turistika

Perla středomoří - přírodní krásy, hory, moře, kaskády a tůně

Korsika si plně zaslouží svou přezdívku „Ile de Beauté“ - Ostrov krásy. Najdeme zde nádherné hory, hluboká údolí, křišťálově čistá jezera, malebné zátoky, kilometry písečných pláží i městečka plná historie. Některá z měst na nás dýchnou středomořskou atmosféru plnou hudebníků v ulicích, rozzářených kaváren a restaurací, příjemného nočního vánku a odlesků mořské hladiny v přístavech. Zajímavé je také poznat tajemné Korsičany, kteří se nepovažují za Francouze ani Italy, a přitom mají z každého národa velký kus v sobě.

Turistika povede krásnou přírodou, skrz horská údolí pod korsickými velikány. Užijeme si koupání v moři na písečných plážích v okolí Bastie, v Portu a nedaleko Piany. Těšit se můžeme na výhledy z hřebene Punta del Oriente, z průsmyků Col de Vergio a Col de Vizzavona nebo na trase pod majestátními vrcholy Mte Cinto a Mte d'Oro. Nádherným zážitkem bude koupání v průzračné horské říčce Golo nebo řádění na přírodních skluzavkách kaskád Manganello. Zažijeme i jedinečnou denní nebo noční atmosféru historických měst Bastia, Corte a Porto. Korsika je neskutečně pestrý ostrov, každý den je jiný než ten předešlý.

Zájezd je určen pro milovníky přírody a turistiky bez potřeby dosáhnout nejvyšších vrcholů. Pohybovat se budeme v hornatém a technicky středně náročném terénu. Délka jednotlivých výletů je nejčastěji 6-7 hodin i s mnoha přestávkami s průměrným převýšením kolem 650 m (náročnost podrobněji). Nocujeme v kempech u moře i v horách a dostaneme polopenzi z naší polní kuchyně. Doprava a ubytování je společné se zájezdem Korsika - horská turistika, který je zaměřený na těžší a delší výstupy, a k jehož programu je možné se kterýkoliv den přidat. Zájezd je tak vhodný pro skupiny i páry s odlišnými požadavky na náročnost. V nabídce máme i zájezd Hory a moře Korsiky s ubytováním v bungalovech.

Program zájezdu

 • 1. den: Předpokládaný odjezd kolem 13-14 hod (bude upřesněno v závěrečných informacích) z Brna přes Mikulov (termíny 4812 a 4819 z Brna kolem 10 hod a přes Prahu, termín 4815 i z Ostravy přes Olomouc), přejezd přes Rakousko do Itálie.
 • 2. den: Dopolední trajekt na Korsiku, koupání na krásné písčité pláži u Bastie, příjezd do horského městečka Tattone.*
 • 3. den: Výstup pod Monte Renoso do sedla Punta del Oriente (2112 m) s jedinečnými výhledy na okolní vrcholy. V závěru možnost koupání v Anglických kaskádách. (6 hod, ↑ 900 m, ↓ 900 m, lze zkrátit)
 • 4. den: Turistika údolím Manganello: Výlet ke kaskádám a tůním, koupání v pohádkově krásné horské krajině s výhledem na Mte D'Oro (2389 m), salaš Bergerie de Tolla (1011 m) s výborným místním sýrem a uzeninami. (6-7 hod, ↑ 700 m, ↓ 700 m)
 • 5. den: Přejezd na západní pobřeží, vodní túra kaskádami či po lesní pěšině v soutěsce Spelunca z Evisy k Otě s koupáním v několika tůních po trase (4 hod, ↑ 200 m, ↓ 650 m), lze vynechat a strávit den na pláži. Individuální prohlídka malebného večerního Porta.
 • 6. den: Oblast Calanches: Výstup na vrchol Capu d'Ortu (1294 m) s výhledem na Porto. Prohlídka bizarních skalních útvarů Calanches (UNESCO). Koupání v moři při západu slunce. (7-8 hod, ↑ 850 m, ↓ 900 m)
 • 7. den: Jedna z nejhezčích korsických pláží Arone, cestou výšlap na nejzápadnější výběžek Corse du Sud Capo Rosso s janovskou věží a výhledem na všechny strany (3 hod, ↑ 350 m, ↓ 350 m), zastávka v obci Piana, zapsané na seznamu nejkrásnějších francouzských obcí. Alternativně možnost výletu lodí z Porta přes zátoku Girolata za mořskou faunou do přírodní rezervace Scandola, případně podél rudých skal Les Calanches.
 • 8. den: Lehká túra z Col de Vergio k salaším Radule, koupání v kaskádách pod vodopády. (4-5 hod, ↑ 250 m, ↓ 350 m)
 • 9. den: Divokým kaňonem Scala di Santa Regina po staré oslí stezce do malebné vsi Corscia, po cestě možnost koupání. (6 hod, ↑ 700 m, ↓ 150 m)
 • 10. den: Návštěva starobylého města Corte, vyhlídka, nákupy, kavárny, pevnost. Přejezd do Bastie, koupání na krásných písečných plážích, prohlídka večerní Bastie se skvělou atmosférou, možnost korsické večeře v místní hospůdce.
 • 11. den: Dopolední koupání na krásné písčité pláži v kempu. Odpolední trajekt z Bastie na italskou pevninu, noční přejezd přes Itálii a Rakousko.*
 • 12. den: Návrat na stejná místa jako při odjezdu (Brno v dopoledních hodinách).

(*) Poznámka: Program na tento den může být v průběhu sezóny upraven v závislosti na konkrétním trajektu, kterým pojedeme.

Nocování

9x v kempech ve vlastních stanech (4x u moře, 5x v horách): 3x v Tattone (wifi), 3x v Portu (v kempu s bazénem, wifi za poplatek), 2x v Lozzi (wifi) a 1x u Bastie (přímo u pláže, wifi). Kempy na pobřeží jsou vybaveny lépe a jsou větší. V horách jsou kempy menší, ale zelenější, teplá voda je k dispozici vždy.

Stravování

Připravíme vám polopenzi z naší polní kuchyně. Polopenze začíná 2. den večeří a končí 11. den snídaní, 10. den není večeře. Poblíž všech kempů jsou restaurace, kde se dá popíjet víno nebo si objednat některé z vynikajících korsických jídel. V kempech u moře jsou obchody, ve všech je možné objednat bagety. V restauracích jsou obecně ceny cca 2,5x vyšší než u nás. Některé potraviny v obchodech jsou cca o 50 % dražší než u nás, ale naopak řada potravin je stejně drahá nebo levnější.

 • 04.07.2024 - 15.07.2024
 • 12 dní
 • Číslo: 4813
 • 18 800 Kč
 • Rezervace

Video ze zájezdu Korsika - horská a pohodová turistika z roku 2016 (natočil: Aleš Paděra, sestříhala: Monča Bezuchová):


Korsika - pohodová turistika

Korsika - pohodová turistika

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Korsika - horská turistika

Perla středomoří - nejvyšší hory, přírodní krásy, města a moře

Madeira - horská turistika

Perla Atlantiku, ostrov věčného jara (Portugalsko)

Hory a moře Korsiky

Perla středomoří - turistika a koupání

Sardinie - pohodová turistika

Nenáročné výlety po pobřeží i vnitrozemím (Itálie)

Francouzské Alpy - NP Écrins

Turistika v okolí Les Deux Alpes a Briançonu

Provence pěšky i na kole

Nenáročná turistika a cyklistika v kraji vína a levandule