Informace k zájezdu
Silvestr v Krkonoších na sněžnicích

Úvodní stránka zájezdu Silvestr v Krkonoších na sněžnicích ( Česká republika, Zimní zájezdy na hory, Víkendovky, Zájezdy bez nočních přejezdů, Silvestr, Sněžnice )

CHARAKTERISTIKA A NÁROČNOST 2


Silvestrovský pobyt doplněný o lehčí až středně náročné túry nás vybídne k poznání velké části Krkonoš. V zasněženém terénu Krkonošského národního parku se budeme kochat výhledy do okolí a užijeme si též přátelskou atmosféru menšího kolektivu podobně naladěných lidí. Každý den je v plánu túra na sněžnicích, někdy v kombinaci s metodickým výkladem a praktickým výcvikem, jindy s relaxací v sauně a zaslouženým odpočinkem. Program je navržen tak, aby nebyl příliš náročný, ale je nutné počítat s tím, že se budeme pohybovat v zimním horském prostředí a teploty během dne mohou klesnout hluboko pod bod mrazu. Počítat musíme také se silným větrem. Náročnost celé akce je do značné míry závislá na aktuálních sněhových podmínkách, kvalitě sněhu i počasí. Délka jednotlivých túr je přibližně 5-6 hodin včetně přestávek na odpočinek. Denní převýšení se pohybuje v rozmezí 350-650 m. Trasy jsou voleny tak, abychom se vyhnuli lavinovým svahům. Na túrách si vystačíme jen s menším batohem.

Průvodce má právo definitivně rozhodnout o organizaci celého zájezdu i o jakýchkoliv změnách programu s ohledem na aktuální situaci (špatné počasí, zranění či jiné neočekávané okolnosti).

POČASÍ

Aktuální předpověď počasí v ČR můžete sledovat např. na stránkách Českého hydrometeorologického ústavu - www.chmi.cz. Data z ČHMÚ přebírá pak většina dalších českých serverů věnovaných počasí. Dalším zdrojem o počasí s podrobnými daty především o větru je Windy.com.
Do mobilu doporučujeme základní aplikaci ČHMÚ s podrobnou předpovědí pro všechna města v ČR, radarem, předpovědí srážek atd. Pro větší fanoušky počasí pak ČHMÚ+ a Windy.

MAPY A LITERATURA

Zájemcům doporučujeme tyto originální mapy:

  • Edice klubu českých turistů: 22 Krkonoše 1 : 50 000
  • EUROKART: Krkonoše - turistický atlas 1 : 25 000

V současnosti existuje pro vaše „chytré“ mobily spousta kvalitních GPS map, které fungují i v terénu, kde mobilní data nejsou (tzv. offline mapy).
Aplikace Mapy.cz má kvalitní mapy, které jdou snadno stáhnout offline.

DOPORUČENÉ VYBAVENÍ

  • Doklady a peníze: doklad totožnosti, adekvátní množství finančních prostředků, kartička zdravotní pojišťovny
  • Nutná výbava: sněžnice se zvedací patou a drapáky, turistické teleskopické hole se sněhovými kotouči
  • Oblečení: kvalitní, pohodlné, praktické a prověřené pro denní pohyb v zimních horách. Oblečení volte tak, aby se dalo vrstvit: funkční první vrstvu (termotriko, podvlíkačky), druhou termoizolační vrstvu (fleecová mikina) a větruodolné, nepromokavé a prodyšné svrchní oblečení, kvalitní a teplé ponožky nebo podkolenky, návleky, dvoje rukavice, čepice, šátek na obličej, oblečení na noc a na převlečení po programu.
  • Boty: kvalitní kotníkové, rozchozené, sněhu a vodě odolné, naimpregnované boty do zasněžených a zaledněných hor, boty na přezutí po túře
  • Ostatní: lyžařské brýle, sluneční brýle s UV filtrem, vícefaktorový opalovací krém proti mrazu a slunci, tyčinka na rty, termoska, zavírací nůž, hygienické potřeby, toaletní papír, ručník, mobil a nabíječka, případně buzola, batoh s možností připnutí sněžnic, kvalitní čelovka s náhradními bateriemi
  • Strava: energeticky vydatné obědy/svačiny (pečivo, tvrdé salámy, paštiky, sušené maso, sýr, cereální tyčinky, čokolády, sušené ovoce, ořechy, hroznový cukr, oplatky atd.), láhev na pití a termoska. Během túry není možné vařit, svačiny na den je třeba si připravit předem.
  • Osobní lékárnička: pravidelně užívané léky, dezinfekce, náplast, obinadlo, něco na bolesti, na kašel a nachlazení, na sražení teploty, na průjem

DŮLEŽITÉ ADRESY A TELEFONY

Důležitá telefonní čísla:
Zdravotnická záchranná služba 155
Policie 158
Městská policie 156
Hasiči 150
jednotné evropské číslo tísňového volání 112
Horská záchranná služba 1210