Silvestr v Krkonoších na sněžnicích

Výlety na sněžnicích a silvestrovská oslava v srdci Krkonoš

Zasněžené hřebeny, sněhově bílé pláně, Sněžka na horizontu, tiše padající sněhové vločky na hlavu usmívajícího se sněhuláka… Co tomu chybí? Jasně, sněžnice!

Během pobytu v srdci Krkonošského národního parku si užijeme všechno, co má něco společného se sněhem. Na výletech se společně podíváme na místa jako Labský důl, Harrachovy kameny, údolí Bílého Labe, Sněžné jámy atd. Projdeme si část hlavního krkonošského hřebene včetně vrcholů Velkého Šišáku (1410 m), Mužských a Dívčích kamenů. A v neposlední řadě budeme na túrách také odpočívat v legendárních krkonošských boudách (Labská bouda, Vrbatova bouda, Špindlerova bouda, …) u něčeho dobrého k jídlu a pití a v partě stejně naladěných lidí.

Pohybovat se budeme po turistických trasách s ohledem na ochranu přírody i aktuální sněhové a povětrnostní podmínky. Na každý den je připravena túra po okolí, někdy v kombinaci s metodickým výkladem a praktickým výcvikem lavinové prevence, jindy s relaxací v sauně a zaslouženým odpočinkem. Bydlet budeme v nadmořské výšce 1156 m ve stylové horské chatě Brádlerovy boudy. Celá akce vyvrcholí společnou oslavou příchodu Nového roku.

V současní době platí pro ubytování, restaurace a některé další služby nutnost mít dokončené očkování nebo být po prodělání Covidu (6 měsíců); výjimka pro děti mladší 12 let. Mít antigenní nebo PCR test nyní bohužel nestačí. Podrobné info zde - Covid portál.
S realizací letních i zimních zájezdů v ČR počítáme! Kvůli drobným změnám podmínek zájezdy rušit nebudeme.

Program zájezdu

  • 1. den: Sraz účastníků na chatě ve 12 hod. Kontrola výzbroje i výstroje a okruh z chaty přes Martinovu boudu na hřeben a Mužské kameny (1417 m) i Dívčí kameny (1414 m), kolem Petrovy boudy přes Ptačí kámen (1310 m) zpět na Brádlerovy boudy (3,5 hod, ↑ 250 m, ↓ 250 m). Ubytování, večeře, brífink a seznamovací večírek.
  • 2. den: Okruh z chaty přes Martinovu boudu a Velký Šišák (1410 m) k Sněžným jamám na polské straně hřebene, odtud přes Violík (1472 m) a pramen Labe úbočím Vysokého kola (1509 m) zpět (4 hod, ↑ 400 m, ↓ 400 m). Odpoledne teoretická část lavinové prevence.
  • 3. den: Přes Davidovy boudy do údolí Bílého Labe, tudy až k Čertově strouze, odtud na hřeben ke Špindlerové boudě, po hřebeni na Petrovu boudu a zpět na Brádlerky (7 hod, ↑ 550 m, ↓ 550 m). Silvestr! Oslava příchodu nového roku.
  • 4. den: Přes Patejdlovu boudu do Labského dolu a kolem Labského vodopádu na Labskou boudu. Odtud přes Vrbatovu boudu a Harrachovy kameny (1421) zpět, kolem Labské boudy a úbočím Vysokého kola (1509 m) (7 hod, ↑ 650 m, ↓ 650 m). Odpoledne praktická část lavinové prevence.
  • 5. den: Snídaně, balení a vyklízení pokojů, ukončení akce, odjezd.

Ubytování

4x na horské chatě Brádlerovy boudy ve Špindlerově mlýně. Spát budeme ve 2-4 lůžkových pokojích s umyvadlem. Společné WC a sprchy jsou na patře. K dispozici je prostorná prosklená jídelna s TV a úžasným výhledem do údolí, restaurace s barem, sauna, wifi. Pro ubytované je k dispozici parkoviště v Medvědím koleni.

Stravování

V ceně ubytování je místní polopenze, která začíná 1. den večeří a končí 5. den snídaní. Chutné a syté snídaně formou bufetu zahrnují párky, vejce, salám, šunku, sýr, máslo, džem, pečivo, jogurt, müsli, ovoce, zeleninu, kávu a čaj. K večeři se podává hlavní jídlo formou bufetu. Stravování přes den předpokládáme v restauracích horských chat v blízkém okolí nebo v podobě vlastní stravy z dovezených surovin. Určitě je na místě vzít s sebou také energetické tyčinky nebo čokoládu. Samostatné vaření na horské chatě není možné (v jídelně je k dispozici rychlovarná konvice, mikrovlnka a lednička). V ceně ubytování je i silvestrovské večerní menu (zahrnuje předkrm, polévku, hlavní chod, večerní raut + repro hudbu).

Další informace k zájezdu

Doprava:
1) Vlastní doprava. Sraz je na horské chatě Brádlerovy boudy ve Špindlerově mlýně v 12 hod, parkování je možné v Medvědím koleni. Pro příjezd a parkování je třeba respektovat pokyny uvedené na webu ubytovatele.

2) Naším mikrobusem s průvodci za příplatek 600 Kč. Odjezd z Brna je ve středu v 6:30 h.

V poznámce do přihlášky uveďte, o kterou variantu máte zájem.

Nutná výbava: sněžnice, trekové hole se sněhovými talířky, kvalitní, vyzkoušené, pohodlné a nepromokavá pohorky, batoh 30-40 litrů, ideálně s možností připnutí sněžnic, výbava na jednodenní túry, pohodlné a praktické oblečení do každého počasí. Sněžnice vám můžeme zapůjčit z naší půjčovny.

CHARAKTERISTIKA A NÁROČNOST 2


Silvestrovský pobyt doplněný o lehčí a středně náročné túry nás vybídne k poznání velké části Krkonoš. V zasněženém terénu Krkonošského národního parku se budeme kochat výhledy do okolí a užijeme si též přátelskou atmosféru menšího kolektivu podobně naladěných lidí. Každý den je v plánu túra na sněžnicích, někdy v kombinaci s metodickým výkladem a praktickým výcvikem, jindy s relaxací v sauně a zaslouženým odpočinkem. Program je navržen tak, aby nebyl příliš náročný, ale je nutné počítat s tím, že se budeme pohybovat v zimním horském prostředí a teploty během dne mohou klesnout pod bod mrazu. Počítat musíme také se silným větrem. Náročnost celé akce je do značné míry závislá na aktuálních sněhových podmínkách, kvalitě sněhu i počasí. Délka jednotlivých túr je přibližně 4 -7 hodin včetně přestávek na odpočinek. Denní převýšení se pohybuje v rozmezí 400-650 m. Trasy jsou voleny tak, abychom se vyhnuli lavinovým svahům. Na túrách si vystačíme jen s malým batohem.

Silvestr v Krkonoších na sněžnicích

Silvestr v Krkonoších na sněžnicích

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Ukrajina - zimní turistika na sněžnicích

Pohodové túry na sněžnicích po poloninách ukrajinských Karpat

Silvestr v Černé Hoře na sněžnicích

Pohodové sněžnicové túry v pohoří Durmitor a Bjelasica

Malá Fatra - kurz pohybu na sněžnicích

Sněžnicové výlety v okolí Vrátné Doliny a Rozsutce

Jeseníky - kurz pohybu na sněžnicích

Nenáročné sněžnicové výlety v Jeseníkách v oblasti Pradědu

Nízké Tatry - přechod na sněžnicích

Sněžnicový přechod Ďumbierských Tater se spaním na chatách

Raxalpe na sněžnicích

Zimní turistika v nejbližších dvoutisícovkách