Silvestr v Krkonoších na sněžnicích

Výlety na sněžnicích a silvestrovská oslava v srdci Krkonoš

Zasněžené hřebeny, sněhově bílé pláně, Sněžka na horizontu, tiše padající sněhové vločky na hlavu usmívajícího se sněhuláka… Co tomu chybí? Jasně, sněžnice!

Během pobytu v srdci Krkonošského národního parku si užijeme všechno, co má něco společného se sněhem. Na výletech se společně podíváme na místa jako Labský důl, Ptačí kámen, Sněžné jámy atd. Projdeme si část hlavního krkonošského hřebene včetně vrcholů Velkého Šišáku (1410 m), Mužských a Dívčích kamenů. V neposlední řadě budeme na túrách také odpočívat v legendárních krkonošských boudách (Labská bouda, Petrovka, Špindlerova bouda…) u něčeho dobrého k jídlu a pití a v partě stejně naladěných lidí.

Pohybovat se budeme po turistických trasách s ohledem na ochranu přírody i aktuální sněhové a povětrnostní podmínky. Na každý den je připravena túra po okolí, někdy v kombinaci s metodickým výkladem a praktickým výcvikem lavinové prevence, jindy s relaxací v sauně a zaslouženým odpočinkem. Bydlet budeme v nadmořské výšce 1156 m ve stylové horské chatě Brádlerovy boudy. Celá akce vyvrcholí společnou oslavou příchodu nového roku.

Program zájezdu

  • 1. den: Sraz účastníků na chatě mezi okolo 17. hod., ubytování, večeře, brífink a seznamovací večírek.
  • 2. den: Okruh z chaty přes Martinovu a Labskou boudu k prameni Labe, odtud přes Violík (1472 m) k Sněžným jamám na polské straně hřebene a přes Velký Šišák (1410 m) zpět na chatu. (5-6 hod, ↑ 400 m, ↓ 400 m)
  • 3. den: Přes Davidovy boudy na Špindlerovu boudu (1208 m) s možností poobědvat, dále po hřebeni na Petrovku a přes Moravskou boudu zpět na Brádlerky. (5-6 hod, ↑ 350 m, ↓ 350 m)
  • 4. den: Přes Patejdlovu boudu do Labského dolu a kolem Labského vodopádu na Labskou boudu, návrat úbočím Vysokého kola (1509 m) zpět na chatu (5-6 hod, ↑ 650 m, ↓ 650 m). Silvestr! Oslava příchodu nového roku.
  • 5. den: Okruh z chaty přes Mužské kameny (1417 m) po hřebeni na Dívčí kameny (1414 m) a přes Petrovku a Ptačí kámen (1310 m) zpět na Brádlerovy boudy (3-4 hod, ↑ 250 m, ↓ 250 m). Možnost oběda, balení a vyklízení pokojů, odjezd k domovům.

Ubytování

4x na horské chatě Brádlerovy boudy nad Špindlerovým mlýnem. Bydlet budeme v útulných převážně 2lůžkových pokojích s umyvadlem. Společné WC a sprchy jsou na patře. K dispozici je prostorná prosklená jídelna s TV a úžasným výhledem do údolí, restaurace s barem, sauna, wifi. Na chatě není možné platit kartou.

Stravování

V ceně ubytování je místní polopenze, která začíná 1. den večeří a končí 5. den snídaní. Chutné a syté snídaně formou bufetu zahrnují párky, vejce, salám, šunku, sýr, máslo, džem, pečivo, jogurt, müsli, ovoce, zeleninu, kávu a čaj. K večeři je jedno hlavní jídlo podávané formou bufetu. Stravování přes den předpokládáme v restauracích horských chat v blízkém okolí nebo v podobě vlastní stravy z dovezených surovin. Určitě je na místě vzít s sebou také energetické tyčinky nebo čokoládu. Samostatné vaření na horské chatě není možné, ale v jídelně je k dispozici rychlovarná konvice, mikrovlnka a lednička. V ceně ubytování je i silvestrovské večerní menu (zahrnuje polévku, hlavní chod, bohatý raut + repro hudbu).

Další informace k zájezdu

Doprava:
1) Vlastní doprava. Sraz je na horské chatě Brádlerovy boudy nad Špindlerovým mlýnem.
Autem: parkování s omezeným počtem míst je možné v Medvědím koleni. Pro příjezd a parkování je třeba respektovat pokyny uvedené na webu ubytovatele. Parkovat lze rovněž u vodní nádrže Labská na parkovišti P1 a na místo srazu se dopravit místní autobusovou linkou.
Autobusem: např. z Prahy jede přímý autobus.

2) Naším mikrobusem s průvodci za příplatek. Odjezd z Brna je první den zájezdu v 11:00 hod.
Nástupní místa (v případě dopravy mikrobusem): Brno
V poznámce do přihlášky uveďte, o kterou variantu máte zájem.

Zájezd probíhá na území Krkonošského národního parku, je třeba dodržovat podmínky KRNAP a držet se značených tras.

Podrobněji: doplňující informace k zájezdu (náročnost, mapy, vybavení)

Nutná výbava: sněžnice, trekové hole se sněhovými talířky, kvalitní, vyzkoušené, pohodlné a nepromokavé pohorky, batoh cca 30 litrů, ideálně s možností připnutí sněžnic, výbava na jednodenní túry, pohodlné a praktické oblečení do každého počasí. Sněžnice vám můžeme zapůjčit z naší půjčovny.

Silvestr v Krkonoších na sněžnicích

Silvestr v Krkonoších na sněžnicích