Silvestr v Krkonoších na sněžnicích

Výlety na sněžnicích a silvestrovská oslava v srdci Krkonoš

Zasněžené hřebeny, sněhově bílé pláně, Sněžka na horizontu, tiše padající sněhové vločky na hlavu usmívajícího se sněhuláka… Co tomu chybí? Jasně, sněžnice!

Během týdenního pobytu v srdci Krkonošského národního parku si užijete všechno, co má něco společného se sněhem. Na výletech se zkušeným průvodcem poznáte místa jako Labský důl, Harrachovy kameny, údolí Bílého Labe, Sněžné jámy atd. Projdeme si část hlavního krkonošského hřebene včetně vrcholů Velkého Špičáku (1410 m), Mužských a Dívčích kamenů. A v neposlední řadě budeme na túrách odpočívat v legendárních krkonošských boudách (Labská bouda, Vrbatova bouda, Vosecká bouda, Špindlerova bouda, …) u něčeho dobrého k jídlu a k pití a v partě stejně naladěných lidí.

Pohybovat se budeme po turistických trasách s ohledem na ochranu přírody a aktuální sněhové a povětrnostní podmínky. Bydlet budeme v nadmořské výšce 1156 m ve stylové chatě Brádlerovy boudy. Celá akce vyvrcholí společnou oslavou příchodu Nového roku.

Program zájezdu

  • 1. den: Sraz účastníku na chatě v 17 hod. Ubytování, večeře, kontrola výzbroje a výstroje, brífink družstva, volná zábava.
  • 2. den: Od chaty výstup kolem Martinovy boudy na hřeben, po něm přes Mužské (1417 m) a Dívčí kameny (1414 m) až na Špindlerovku, návrat přes Davidovy boudy. (5 hod, ↑ 400 m, ↓ 400 m)
  • 3. den: Přes Martinovy boudy na hřeben, dále přes Velký Šišák (1410 m) dolů do Polska, úbočím Sněžných jam až k boudě Pod Łabskim Szczytem, odtud zpátky na hřeben a kolem Vysokého kola na chalupu. (7 hod, ↑ 800 m, ↓ 800 m)
  • 4. den: Z boudy dolů do Labského dolu, tím k Labské boudě a úbočím Vysokého kola zpátky. (5 hod, ↑ 550 m, ↓ 550 m)
  • 5. den: Úbočím (nebo po hřebeni) na Labskou boudu, k prameni Labe, dále na Vrbatovu boudu a zpátky na Brádlerky (5 hod, ↑ 450 m, ↓ 450 m). Oslava příchodu nového roku.
  • 6. den: Přes Davidovy boudy do údolí Bílého Labe, tím až k Čertově strouze, odtud na hřeben ke Špindlerovce, po hřebeni na Petrovu boudu a zpátky na chalupu. (7 hod, ↑ 550 m, ↓ 550 m)
  • 7. den: Na hřeben, po něm přes Velký Šišák (1410 m) a Violík (1472 m) až na Voseckou boudu a úbočím přes pramen Labe a Labskou boudu na chalupu. (7 hod, ↑ 550 m, ↓ 550 m)
  • 8. den: Snídaně, balení a vyklízení pokojů, ukončení akce, odjezd.

Ubytování

7x na horské chatě Brádlerovy boudy ve Špindlerově mlýně. Spát budeme ve společné noclehárně pro 8-12 osob, kde je potřeba mít vlastní spacák. Společné WC a sprchy jsou na patře. K dispozici je společenská místnost s televizí, bar, sauna, wifi a úžasný výhled.

Stravování

V ceně ubytování je místní polopenze, která začíná 1. den večeří a končí 8. den snídaní. Chutné a syté snídaně formou bufetu zahrnují párky, vejce, salám, šunku, sýr, máslo, džem, pečivo, jogurt, müsli, ovoce, zeleninu, kávu a čaj. K večeři je hlavní jídlo formou bufetu. Stravování přes den předpokládáme v restauracích horských chat v blízkém okolí nebo v podobě vlastní stravy z dovezených surovin. Samostatné vaření na horské chatě není možné (v jídelně k dispozici rychlovarná konvice, mikrovlnka a lednička). V ceně ubytování je i silvestrovské večerní menu (předkrm, polévka, hlavní chod, večerní raut + repro hudba).

Další informace k zájezdu

Doprava:
1) Vlastní doprava. Sraz je na horské chatě Brádlerovy boudy ve Špindlerově mlýně v 17 hod, parkování je možné v Medvědím koleni. Pro příjezd a parkování je třeba respektovat pokyny uvedené na webu ubytovatele.

2) Naším mikrobusem s průvodci za příplatek 600 Kč. Odjezd z Brna je v neděli v 11:30 h.

V poznámce do přihlášky uveďte, o kterou variantu máte zájem.

Nutná výbava: sněžnice, trekové hole se sněhovými talířky, kvalitní, vyzkoušené, pohodlné a nepromokavá pohorky, batoh 30-40 litrů, ideálně s možností připnutí sněžnic, výbava na jednodenní túry, pohodlné a praktické oblečení do každého počasí. Sněžnice vám můžeme zapůjčit z naší půjčovny.

Silvestr v Krkonoších na sněžnicích

Silvestr v Krkonoších na sněžnicích

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Ukrajina - zimní turistika na sněžnicích

Pohodové túry na sněžnicích v Ukrajinských Karpatech

Silvestr v Černé Hoře na sněžnicích

Pohodové túry na sněžnicích v pohoří Durmitor a Bjelasica

Malá Fatra - kurz pohybu na sněžnicích

Vrátna Dolina, Velký Rozsutec a další (Slovensko)

Kurz pohybu na sněžnicích

Hrubý Jeseník – Praděd, osada Vidly a blízké okolí

Nízké Tatry - zimní přechod

Sněžnicový přechod Ďumbiérských Tater po chatách (Slovensko)