Mt. Kenya a safari

Výstup na nejkrásnější horu Afriky (Keňa a Tanzanie)

 
 

Termíny zájezdů

Náročnost: 4

 
 • Termín
 • Délka
 • Cena
 • Obj.číslo
 •  
 • Rezervace
 • Přihláška
 • 14.01.2017 - 27.01.2017
 • 14 dní
 • 61000 Kč
 • 932
 •  
 •  
 •  

Trekový zájezd do magické Afriky za exotikou vašich snů, za velkými zkušenostmi a prožitky na černém kontinentu. Čeká nás výstup na Mt. Kenya (4985 m) - nejkrásnější horu Afriky s nadpozemskou krajinou stromových starčeků a obřích lobélií. "Hakuna matata" - žádný problém! Cílem je nejen pokusit se vystoupit na nejvyšší masiv Keni, ale také Afriku poznat. Nechybí proto safari po těch nejlepších národních parcích Tanzánie - Ngorongoro a Tarangire - savanami se stády pakoňů, buvolů, zeber a antilop, s krky žiraf, s choboty slonů, s králi zvířat lvy, s nejrychlejšími gepardy, s obojživelnými hrochy, se smečkami hyen, s hejny plameňáků, se vzácnými nosorožci a levharty. Africká safari jsou jednoznačně nejlepší na světě. Zpestřením je místní zajímavé etnikum - barevní Masajové.

Výstup na vrchol Mt. Kenya je turistickým trekem ve velké nadmořské výšce, bez jakéhokoliv pohybu po ledovci a bez lezení. Při pětidenním výstupu na Mt. Kenyu budete doprovázeni českým průvodcem a budete si sami vařit, ale je možné za příplatek využít služeb místních nosičů, což velmi doporučujeme. Uskutečníme přechod masivu Mt. Kenya s výstupem po trase Naro Moru a sestupem po trase Sirimon. Při výstupu spíte ve vlastních stanech. Denní etapy jsou nejčastěji okolo 6 hodin chůze včetně pauz, kratší je první a poslední den treku. Výrazně delší a náročnější je vrcholový den s velkým převýšením, jde se však tam a zpět stejnou cestou, je tak možné se kdykoliv vrátit. Po výstupu pokračuje odpočinkový atraktivní program - safari po národních parcích Tanzánie. Zájezd si můžete také prodloužit a absolvovat jej ve verzi Kilimanjaro, Mt. Kenya a safari. Další kratší variantou v jiném termínu je zájezd Kilimanjaro, Mt. Meru a safari. Akce je určena pro maximálně 14 osob.

Program zájezdu

 • 1.-2. den: Odlet z Prahy. Přílet do Nairobi. Tranzit do kempu u jezera Naivasha (2 noci) s papyrem a prvními opicemi. NP Hells Gate - unikátně na půjčených kolech mezi stády zeber, gazel a antilop. Kočkodani a možná túra do erozní rokle (na kole ↔ 30 km, pěšky 1,5 hod).
 • 3. den: Aklimatizační výstup na spící vulkán Mt. Longonot (2780 m) s možnými žirafami a skvělými výhledy, možná túra okolo zeleného zalesněného kráteru (6 hod, ↑ 800 m, ↓ 800 m). Hroši a plameňáci v jezeře Oloiden.
 • 4. den: Přejezd do Naro Moru, dohoda s fakultativními nosiči. Mt. Kenya - nejhezčí hora Afriky. 5denní přechod rovníkového masivu s pokusem o výstup na vrchol. Odpoledne výstup k meteorologické stanici (3050 m). (3 hod, ↑ 650 m)
 • 5. den: Nahoru po kouzelném „starčekovém“ a „lobéliovém“ Naro Moru treku nadpozemsky krásnou krajinou na tábořiště Mackinders Camp (4200 m). (6 hod, ↑ 1050 m, ↓ 100 m)
 • 6. den: Překrásný půlkruh kolem masívu Mt. Kenya, okolo modrých horských jezer Hut Tarn a Hausberg Tarn, přes vysokohorská sedla (4600 m). Nocleh v Shipton Camp (4200 m). (6 hod, ↑ 700 m, ↓ 700 m)
 • 7. den: Pokus o výstup na vrchol Pont Lenana (4985 m). (Nejvyšší vrchol Batian (5199 m) je čistě lezecká záležitost). Za pěkného počasí fantastický zážitek, barevné ráno na vrcholu s keňskou vlajkou. Ledovce na rovníku. Sestup do kempu Shipton a údolím se stromovými starčeky a obřími lobéliemi na tábořiště Sirimon (3350 m). (10 hod, ↑ 1000 m, ↓ 1850 m)
 • 8. den: Závěrečný sestup k bráně Sirimon (2 hod, ↓ 650 m). Překročení rovníku u Nanyuki. Návrat do Nairobi - kratší prohlídka hlavního města Keni.
 • 9. den: Z Nairobi tranzit autobusem savanou do Tanzanie do města Arusha - atmosféra divokého afrického tržiště.
 • 10. den: Safari - 3 dny ve špičkových afrických národních parcích: NP Tarangire - stáda slonů v krajině obřích baobabů a unikátních „salámovníků“. Zebry, žirafy, buvoli, impaly, gazely či pštrosi v „deštníkové“ savaně. Masajové - do červené shuky zahalené vysoké postavy, vyholené hlavy žen, protažené ušní lalůčky, ozdobné korálky, hůlky mužů. Masajský trh.
 • 11. den: Speciální ranní safari v Tarangire - výborná příležitost na pozorování šelem, šance vidět gepardy a lvy. Mto-Wa-Mbu - krámky s africkými malbami Tingatinga a s barevnými banány - žluté, zelené i červené. Přes zlom Velké příkopové propadliny, do kempu u kráteru Ngorongoro.
 • 12. den: Kolem masajské vesnice bomy s chýšemi Masajů z větví, trusu a bláta, výhled na slavný kráter - obří Ngorongoro. To nejlepší safari na závěr v kráteru. Místo s největší koncentrací zvěře na světě. Stáda pakoňů, zeber, gazel a buvolů, sloni. Jezírko s hrochy. Pozorování lvů je časté, na černé nosorožce je třeba štěstí. Šance spatřit i levharta a zkompletovat slavnou africkou "pětku - Big 5" - slon, nosorožec, buvol, lev a levhart. Návrat do Arushy či do Moshi.
 • 13.-14. den: Odlet z letiště Kilimanjaro směr Evropa. Návrat do ČR.

Ubytování a stravování

Ubytování a nocování: Na Mt. Kenyi spíme ve vlastních stanech v horských a vysokohorských kempech. K dispozici je voda, suché WC. V nejvýše položených kempech mohou být ranní teploty, i přes polohu u rovníku, i pod -5 °C. Na safari nocujeme ve vlastních stanech v jednoduchých kempech. Ve městech (Nairobi, Arusha, případně Moshi) přespíme v levnějších, čistých cestovatelských hotelech a hostelech.

Stravování: Při výstupu na Mt. Kenya vlastní vaření z místních nebo z dovezených surovin. Při safari (3 dny) plná penze vařená místním kuchařem v podmínkách divočiny, začátek této plné penze je oběd 1. den safari, konec je oběd 3. den safari. Ostatní dny se budete stravovat sami z bohatých afrických zdrojů. Budeme navštěvovat místní restaurace - stravování může být v Africe velmi levné, pokud navštěvujete místní podniky, ale i v turistických restauracích jsou ceny pro nás příjemné. Určitě ochutnáme typické místní jídlo ugali, smaženky ndazi a samosa, můžete jíst i pro nás zcela běžné pokrmy jako wali, maharagwe, kuku či samaki, ... Swahilština je lehká a základy brzy pochytíte. Ale věřte, že jak vám přestane chutnat ugali, skoro všude je k mání rýže s masem či špagety. Na trzích na nás čeká vynikající tropické ovoce, nejlepší jsou africká manga.

Další informace k zájezdu

Doprava v Africe: Tranzity v Keni pronajatými mikrobusy s místními řidiči. Dálkový autobus Nairobi-Arusha. Na safari pronajatými džípy s místními řidiči, do NP Hells Gate na půjčeném kole.

Cestovní doklady a víza: K této cestě potřebujeme cestovní pas s platností minimálně o 6 měsíců přesahující dobu odletu z Afriky. Do Keni i Tanzánie jsou potřeba víza, která se vyřizují až na místě, tedy po příletu na letišti v Nairobi víza do Keni a na pozemní hranici na trase Nairobi-Arusha víza do Tanzánie.

Očkování: Povinné je očkování proti žluté zimnici. S sebou je nutné mít mezinárodní očkovací průkaz s potvrzením o tomto očkování, což je podmínkou pro vstup do Tanzánie, průkaz může být při vstupu do země vyžadován. Velmi důrazně se doporučuje také cestovatelská klasika - očkování proti hepatitidě A a B a proti břišnímu tyfu. Přesvědčte se také, že máte platné očkování proti tetanu. Lze zvážit očkování proti choleře. V nižších polohách do 1800 m se vyskytuje malárie (celý pobyt mimo hory), antimalarika jsou nezbytná. Podrobné informace o očkování vám sdělí zdravotní ústavy a očkovací centra.

Průvodce: Průvodcem a garantem expedice je Antonín Hrabica, cestovatel a zkušený průvodce - 5 let úspěšně vedl vlastní CK, nyní se živí jako profesionální průvodce. Jezdí a provádí světem i Evropou, vede horské i poznávací akce. Odprůvodcoval již ke stovce zájezdů, procestoval 100 zemí na všech kontinentech, vystoupil na polovinu vrcholů "7 Summits" a "7 Volcanic Summits". Průvodce rád zodpoví zájemcům o expedici jejich případné dotazy na emailu tonda(zavináč)alpina.cz a těší se na vás!

Podrobněji: doplňující informace k zájezdu (náročnost, letenky, pojištění atd.), Keňa a Tanzanie - informace o zemi

Více informací o koupi letenek a placení zájezdu.

Cena zájezdu Mt. Kenya a safari

Cena 61000 Kč = 45000 Kč za zájezd + cca 16000 Kč za letenku včetně tax (cena za letenku je pouze přibližná, může být o něco vyšší i nižší)
1. záloha = 10000 Kč (hradí se po přihlášení)
2. záloha = 20000 Kč (hradí se po dosažení min. počtu účastníků)

Cena 45000 Kč zahrnuje: kompletní dopravu v Africe (pronajatá auta s místními řidiči - na safari a na tranzity, autobus Nairobi-Arusha, kolo v Hell´s Gate), permit pro výstup na Mt. Kenya (zahrnuje i noclehy ve vysokohorských kempech), plnou penzi na safari v Tanzánii (3 dny), kompletní ubytování (mimo hory: dle časů letů 3-4x hotel a hostel, 4x kemp), českého průvodce, vstupné do NP (Hell´s Gate, Longonot, Tarangire, Ngorongoro), elektronické informační materiály, organizační zajištění, pojištění CK proti úpadku

Cena 45000 Kč nezahrnuje: nutné výdaje: letenka z Evropy do Nairobi a zpět z Kilimanjara do Evropy (cca 16000 Kč včetně tax), vízový poplatek do Keni a Tanzánie (2x 50 USD, vyřízení na místě), spropitné pro místní tým (místní průvodci, nosiči, kuchaři a řidiči, řádově cca 70 USD); volitelné výdaje: nosiče na Mt. Kenya (cca kolem 100 USD na celý výstup); kurz: 1 USD = 24,43 Kč (listopad 2016)

 

Další podobné zájezdy:

Kilimanjaro, Mt. Meru a safari


89000 Kč
Detail zájezdu

 • 09.09.-22.09.
Kilimanjaro, Mt. Meru a safari komfortněji

Kilimanjaro, Mt. Meru a safari komfortněji

Výstup na střechu Afriky s noclehy na chatách (Tanzanie)


89000 Kč
Detail zájezdu

 • 13.01.-26.01.
 

Mt. Kenya a safari

Mt. Kenya - vrchol Point Lenana Mt. Kenya - výstup na vrchol Mt. Kenya - stromové starčeky Mount Kenya - stromové starčeky
 

Mt. Kenya a safari

Mt. Kenya - vrchol Point Lenana Mt. Kenya - výstup na vrchol Mt. Kenya - stromové starčeky Mount Kenya - stromové starčeky
 
 

©2018 CK Alpina - zájezdy a dovolená | e-mail ck@alpina.cz | telefon +420 548 522 652 | mobil +420 777 257 462 | Ochrana osobních údajů | odkazy