Kilimanjaro, Mt. Meru a safari komfortněji

Výstup na střechu Afriky s noclehy na chatách (Tanzanie)

 
 

Termíny zájezdů

Náročnost: 4

 
 • Termín
 • Délka
 • Cena
 • Obj.číslo
 •  
 • Rezervace
 • Přihláška

Trekový zájezd do magické Afriky za exotikou vašich snů, za obrovskou zkušeností a velkými zážitky na černém kontinentu. Čeká nás aklimatizační výstup na atraktivní vrchol Mt. Meru (4566 m) s fantastickým pohledem na Ash Cone, mladý postranní sopečný kužel s vypreparovaným kráterem. Poté se vypravíme na Kilimanjaro (5895 m), nejvyšší horu Afriky a nejvyšší osaměle stojící horu na světě, střechu kontinentu s rovníkovými ledovci, jeden ze slavných vrcholů 7 summits. "Hakuna matata" - žádný problém! Cílem je nejen pokusit se vystoupit na nejvyšší vrcholy Tanzanie, ale také Afriku poznat. Nechybí proto safari v NP Arusha a hlavně v proslulém NP Tarangire - savanami se stády slonů, zeber, antilop, buvolů, pakoňů, žiraf, s paviány a kočkodany, s hejny plameňáků, při troše štěstí i s králi zvířat lvy a s nejrychlejšími zvířaty gepardy. Africká safari jsou jednoznačně nejlepší na světě. Zpestřením je místní exotické etnikum - barevně odění Masajové.

Výstupy na vrcholy Mt. Meru a zejména Kilimanjaro jsou treky ve velké nadmořské výšce, ovšem bez technicky obtížných partií, na Kilimanjaru se jedná o relativně nejsnazší výstupovou trasu. Při obou výstupech budeme spát pohodlněji v horských chatách, s sebou potřebujete jen spacák. Při 4denním výstupu na Mt. Meru budeme doprovázeni místním i českým průvodcem a rangerem NP. Vařit nám bude místní kuchař, dostaneme plnou penzi. Nosiči vašich osobních věcí nejsou na Meru potřeba. Při 6denním výstupu na Kilimanjaro nám jsou kromě českého průvodce k dispozici místní průvodci, kuchaři a nosiči. Při výstupu tedy poneseme jen své věci potřebné na aktuální denní túru a dostaneme plnou penzi. Vystupovat na Kilimanjaro budeme po trase Marangu, zvané také Coca-Cola route. Mezi oba výstupy je vložen odpočinkový program - safari po národních parcích. Pojedeme v malé skupině do 14 cestovatelů. Jinou variantou zájezdu je podobná akce v zářijovém termínu Kilimanjaro, Mt. Meru a safari.

Program zájezdu

 • 1.-2. den: Odlet z Prahy. Přílet do keňského Nairobi (nebo na tanzánské letiště Kilimanjaro). Tranzit do města Arusha, ubytování v hotelu. Procházka městem - atmosféra divokého afrického tržiště.
 • 3. den: Čtyřdenní výstup na Mt. Meru. Od brány Momela (1600 m) tropickým pralesem přes přírodní stromovou bránu Fig Tree Arch, přes sopečné pláně kaldery až na chatu Miriakamba Hut (2514 m). (5 hod, ↑ 1000 m, ↓ 100 m)
 • 4. den: Exotickým pralesem na chatu Saddle Hut (3570 m). Aklimatizační výstup na Little Meru (3820 m) - skvělý výhled na kalderu a hlavní vrchol. (6 hod, ↑ 1300 m, ↓ 250 m)
 • 5. den: V noci zahájení výstupu. Po hraně kaldery až na vrchol Mt. Meru (4566 m) - východ slunce a obrys Kilimanjara v dáli... Fantastický pohled na Ash Cone - mladý sopečný kužel v kaldeře s vypreparovaným kráterem. Nejkrásnější vyhlídka Rhino Point. Sestup na Miriakamba Hut (2514 m). (10 hod, ↑ 1200 m, ↓ 2250 m)
 • 6. den: Hezkou krajinou dolů k bráně Momela, krásný vodopád Tululusia (3 hod, ↓ 900 m). Úvodní africké safari - během treku a krátce během jízdy v NP Arusha - buvoli, zebry, žirafy a další kopytníci, paviáni, kočkodani, plameňáci,... Nocleh ve městě Arusha.
 • 7. den: Špičkové safari v NP Tarangire - stáda slonů v krajině obřích baobabů a unikátních „salámovníků“. Zebry, žirafy, buvoli, pakoně, impaly, gazely či pštrosi v savaně. Šance vidět i gepardy a lvy. Masajové - do červené zahalené vysoké postavy, vyholené hlavy žen, protažené ušní lalůčky, hůlky mužů. Masajský trh. Návrat do Arushe.
 • 8. den: Kilimanjaro - nejvyšší hora Afriky. Šest dní na masivu. Výstupová trasa Marangu. Podle místního hesla "pole, pole" - pomalu nahoru. Postupná aklimatizace. Výstup tropickým horským pralesem k chatám Mandara (2720 m). (5 hod, ↑ 850 m)
 • 9. den: Snižujícím se pralesem a porosty stromového vřesu výstup k chatám Horombo (3720 m), cestou první výhledy k masívům Mawenzi i Kibo. (6 hod, ↑ 1000 m)
 • 10. den: Důležitý aklimatizační a odpočinkový den. Výstup k pruhované skále Zebra Rock a dále pod divoký masív Mawenzi, ke stejnojmenné chatce (cca 4520 m) a zpět na chatu Horombo. (5 hod, ↑ 800 m, ↓ 800 m)
 • 11. den: Kolem nádherných stromových starčeků, dále sopečnou plání s malými vulkánky a měsíční krajinou do plochého sedla The Saddle mezi rozeklanou horou Mawenzi a nejvyšším masívem Kibo. Poslední nocleh před vrcholovým výstupem v drsné krajině na chatě Kibo (4700 m). (6,5 hod, ↑ 1000 m)
 • 12. den: Kolem půlnoci nás probudí místní průvodce: "Tea time!", posilníme se a jdeme nahoru. Pokus o výstup na vrchol. Východ slunce nad divoce rozeklaným masivem Mawenzi z okraje vnějšího kráteru - Gillman´s Point (5680 m). Závěrečný mírný hřeben. Uhuru (5895 m) - nejvyšší bod masivu Kilimanjaro. Radost a fotky u slavné vrcholové cedule. Před námi okraj vnitřního kráteru Reusch. Nejkrásnější jsou okraje podvrcholových ledovců. Sestup k chatám Horombo (3720 m). (12 hod, ↑ 1200 m, ↓ 2200 m)
 • 13. den: Dolů vřesovými porosty a tropickým pralesem k bráně Marangu (1860 m) (6 hod, ↓ 1850 m). Dojezd do Moshi, relaxace v hotelu, oslava výstupu.
 • 14. den: Odlet z letiště Kilimanjaro do Evropy, návrat do ČR.

Ubytování a stravování

Ubytování: Na Mt. Meru i na Kilimanjaru spíme v jednoduchých horských chatách na patrových postelích, zapotřebí je jen vlastní spacák. K dispozici je voda, suché WC. Na Mt. Meru jsou patrové postele v pokojích po 4, na Kilimanjaru se jedná o chatky většinou s 8 patrovými postelemi, chata Kibo má společné pokoje s více postelemi. V nejvýše položených kempech mohou ranní teploty i přes polohu u rovníku dosahovat i méně než -5 °C. Ve městě Arusha a v Moshi se ubytujeme v hotelu s převážně 2lůžkovými pokoji s vlastním sociálním zařízením.

Stravování: Při obou horských výstupech na Mt. Meru i na Kilimanjaru dostaneme místní plnou penzi. Obědy jsou někdy studené balíčky, snídaně a večeře jsou bohaté, vařené v horských podmínkách místním kuchařem. Na Mt. Meru začíná plná penze obědem 1. den výstupu a končí obědem poslední den výstupu (při safari v NP Arusha). Na Kilimanjaru začíná plná penze obědem 1. den výstupu a končí obědem poslední den. Na hotelu v Arushe je v ceně snídaně. Ostatní dny se budeme stravovat sami z bohatých afrických zdrojů, v turistických restauracích jsou ceny podobné jako u nás, místní podniky jsou o hodně levnější. Je možné ochutnat i typické místní jídlo ugali, smaženky ndazi a samosa, můžete jíst i pro nás zcela běžné pokrmy jako wali, maharagwe, kuku či samaki, ... Swahilština je lehká a základy brzy pochytíte. V turistických restauracích si můžete dát steaky, maso (kuře, hovězí, ryba) s rýží či s hranolky, špagety, pizzu, polévky, ... Na trzích na nás čeká vynikající tropické ovoce, nejlepší jsou africká manga. Mezi oběma výstupy je možné si dokoupit potraviny.

Další informace k zájezdu

Doprava na místě: Na a z letiště, pod hory a z hor pronajatým místním busem s místním řidičem. Na safari v Tarangire pronajatými safari džípy s místními řidiči.

Cestovní doklady a víza: K této cestě potřebujeme cestovní pas s platností minimálně o 6 měsíců přesahující dobu odletu z Afriky. Do Tanzánie jsou potřeba víza. V případě příletu do keňského Nairobi jsou potřeba i keňská tranzitní víza. Víza do Keni lze vyřídit POUZE předem online přes internet za 21 USD (podrobný návod, více vám poradíme, až to bude aktuální), víza do Tanzánie pak zakoupíme bez problému při vstupu do země za 50 USD.

Očkování: Povinné je očkování proti žluté zimnici. S sebou je nutné mít mezinárodní očkovací průkaz s potvrzením o tomto očkování, což je podmínkou pro vstup do Tanzánie, průkaz může být při vstupu do země vyžadován. Velmi se doporučuje také cestovatelská klasika - očkování proti hepatitidě A a proti břišnímu tyfu. Přesvědčte se také, že máte platné očkování proti tetanu. V nižších polohách do 1800 m se vyskytuje malárie (NP Tarangire a teoreticky Arusha), užívání antimalarik je na zvážení - vzhledem ke krátkodobosti našeho pobytu v těchto oblastech a navíc v období sucha - je třeba zhodnotit negativní účinky užívání léku a možná rizika. V NP Tarangire se vyskytuje dále i moucha tse-tse. Klíčová je prevence před hmyzím štípnutím - používání kvalitních repelentů. Podrobné informace o očkování vám sdělí zdravotní ústavy a očkovací centra.

Podrobněji: doplňující informace k zájezdu (náročnost, letenky, pojištění atd.), Keňa a Tanzanie - informace o zemi

Více informací o koupi letenek a placení zájezdu.

Cena zájezdu Kilimanjaro, Mt. Meru a safari

Cena 89000 Kč = 72000 Kč za zájezd + cca 17000 Kč za letenky včetně tax (cena za letenku je pouze přibližná, může být o něco vyšší i nižší - kvůli rezervaci letenky a nižší ceně je nutno se přihlásit s co největším časovým předstihem)
1. záloha = 10000 Kč (hradí se po přihlášení)
2. záloha = 35000 Kč (hradí se po dosažení min. počtu účastníků)

Cena 72000 Kč zahrnuje: kompletní dopravu v Africe (pronajatý autobus a džípy s místními řidiči), kompletní výstupový balíček na Kilimanjaro (permit na 6 dní, noclehy v horských chatách, místní průvodce, nosiče a kuchaře, dopravu na začátek a konec výstupu), kompletní výstupový balíček na Mt. Meru a do NP Arusha (permit na 4 dny, noclehy v horských chatách, místní průvodce a kuchaře, dopravu na začátek a konec výstupu, safari v NP Arusha), kompletní ubytování (mimo hory: 3x hotel v Arusha se snídaní a 1x v Moshi před odletem), plnou penzi na Kilimanjaru (16 jídel) a na Mt. Meru (10 jídel), obědový balíček na safari, českého průvodce, vstupné do NP (Arusha, Tarangire), elektronické informační materiály, organizační zajištění, pojištění CK proti úpadku

Cena 72000 Kč nezahrnuje: nutné výdaje: zpáteční letenka z Evropy do východní Afriky (cca 17000 Kč včetně tax), víza do Tanzánie (50 USD), případná tranzitní víza do Keni (cca 21 USD), spropitné pro místní tým (místní průvodci, nosiči, kuchaři a řidiči, celkem cca 250 USD/účastník), cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu (lze sjednat v přihlášce); kurz: 1 USD = 22,05 Kč (listopad 2017)

 

Termíny zájezdů

Náročnost: 4

 
 • Termín
 • Délka
 • Cena
 • Obj.číslo
 •  
 • Rezervace
 • Přihláška
 

Další podobné zájezdy:

Hory Etiopie

Hory Etiopie

Exotické treky v pohořích Simien a Bale (Etiopie)


56000 Kč
Detail zájezdu

 • 17.11.-03.12.
 

Kilimanjaro, Mt. Meru a safari komfortněji

Safari v NP Tarangire s Alpinou Aklimatizace na Litte Meru Safari - zebry Little Meru
 
 

©2018 CK Alpina - zájezdy a dovolená | e-mail ck@alpina.cz | telefon +420 548 522 652 | mobil +420 777 257 462 | Ochrana osobních údajů | odkazy