Kilimanjaro, Mt. Kenya a safari

Nejvyšší hory Afriky (Keňa a Tanzanie)

 
 

Termíny zájezdů

Náročnost: 4

 
 • Termín
 • Délka
 • Cena
 • Obj.číslo
 •  
 • Rezervace
 • Přihláška
 • 13.01.2018 - 29.01.2018
 • 17 dní
 • 90000 Kč
 • 942
 • Na tento zájezd již není možné se hlásit.
 • Zarezervovat
 • Zájezd je uzamčen pro přihlášení

Trekový zájezd do magické Afriky za exotikou vašich snů, za velkými zkušenostmi a prožitky na černém kontinentu. Čeká nás Mt. Kenya (4985 m) - nejkrásnější vrchol Afriky s nadpozemskou krajinou stromových starčeků a obřích lobélií. Kilimanjaro (5896 m) - nejvyšší vrchol Afriky a nejvyšší osaměle stojící hora na světě, střecha kontinentu s rovníkovými ledovci, jeden ze slavných vrcholů 7 summits. "Hakuna matata" - žádný problém! Cílem je nejen pokusit se o výstup na nejvyšší vrcholy Keni a Tanzanie, ale hlavně si Afriku vychutnat a poznat. Nechybí proto safari v národních parcích Hell´s Gate a hlavně v proslulém Tarangire - savany se stády slonů, zeber, antilop, buvolů, pakoňů, žiraf, při troše štěstí i s krály zvířat lvy a s nejrychlejšími zvířaty gepardy, krajem s paviány a kočkodany, okolo jezera s hejny plameňáků a s obojživelnými hrochy. Africká safari jsou jednoznačně nejlepší na světě. Zpestřením je místní exotické etnikum - barevní Masajové.

Výstupy na vrcholy Mt. Kenya i Kilimanjaro jsou turistické treky ve velké nadmořské výšce, bez jakéhokoliv pohybu po ledovci a bez lezení. Při 5denním výstupu na Mt. Kenyu budete doprovázeni českým průvodcem a budete si sami vařit, ale je možné za příplatek využít služeb místních nosičů, což velmi doporučujeme. Uskutečníme přechod masivu Mt. Kenya s výstupem po trase Naro Moru a sestupem po trase Sirimon. Při 6denním výstupu na Kilimanjaro nám jsou kromě českého průvodce k dispozici místní průvodci, nosiči a kuchaři. Při výstupu na Kili tedy poneseme jen své věci potřebné na aktuální den a dostaneme plnou penzi. Vystupovat na Kilimanjaro budeme po nejhezčí trase Machame, sestupovat po trase Mweka. Při obou výstupech se táboří ve stanech. Denní etapy jsou nejčastěji 5-7 hodin chůze včetně pauz, výrazně delší a náročnější jsou oba vrcholové dny s velkým převýšením - jde se však tam a zpět stejnou cestou, je tedy možné se kdykoliv vrátit. Mezi oba výstupy je vložen odpočinkový program - safari po národních parcích. Pojedeme v malé skupině do 14 cestovatelů. Jinou variantou zájezdu je podobná akce v jiném termínu Kilimanjaro, Mt. Meru a safari.

Program zájezdu

 • 1.-2. den: Odlet z Prahy. Přílet do keňského Nairobi. Přejezd do kempu u jezera Naivasha (2 noci po sobě) s papyrem a prvními opicemi. NP Hells Gate - unikátně na půjčených kolech mezi stády zeber, gazel a antilop. Kočkodani a možná túra do erozní rokle (na kole ↔ 30 km, pěšky 1,5 hod).
 • 3. den: Aklimatizační výstup na spící vulkán Mt. Longonot (2780 m) se skvělými výhledy a s možností zahlédnout žirafy, možná túra okolo zeleného zalesněného kráteru (6 hod, ↑ 800 m, ↓ 800 m). Hroši a plameňáci v jezeře Oloiden.
 • 4. den: Přejezd do Naro Moru, dohoda s fakultativními nosiči. Mt. Kenya - nejhezčí hora Afriky. 5denní přechod rovníkového masivu s pokusem o výstup na vrchol. Odpoledne výstup na tábořiště k meteorologické stanici (3050 m). (3 hod, ↑ 650 m)
 • 5. den: Nahoru po kouzelném „starčekovém“ a „lobéliovém“ Naro Moru treku nadpozemsky krásnou krajinou na tábořiště Mackinders Camp (4200 m). (6 hod, ↑ 1250 m, ↓ 100 m)
 • 6. den: Překrásný půlkruh kolem masivu Mt. Kenya okolo modrých horských jezer Hut Tarn a Hausberg Tarn, přes vysokohorská sedla (4600 m). Nocleh v Shipton Camp (4200 m). (6 hod, ↑ 700 m, ↓ 700 m)
 • 7. den: Pokus o výstup na vrchol Pont Lenana (4985 m). (Nejvyšší vrchol Batian (5199 m) je čistě lezecká záležitost). Za pěkného počasí fantastický zážitek, barevné ráno na vrcholu s keňskou vlajkou. Ledovce na rovníku. Sestup do kempu Shipton a údolím se stromovými starčeky a obřími lobéliemi na tábořiště Sirimon (3350 m). (10 hod, ↑ 1000 m, ↓ 1850 m)
 • 8. den: Závěrečný sestup k bráně Sirimon (2 hod, ↓ 700 m). Překročení rovníku u Nanyuki. Návrat do Nairobi - kratší prohlídka hlavního města Keni.
 • 9. den: Z Nairobi přejezd autobusem savanou do Tanzanie do města Arusha - atmosféra divokého afrického tržiště.
 • 10. den: Špičkové safari v NP Tarangire - stáda slonů v krajině obřích baobabů a unikátních „salámovníků“. Zebry, žirafy, buvoli, impaly, gazely či pštrosi v savaně. Šance vidět i gepardy a lvy. Masajové - do červené zahalené vysoké postavy, vyholené hlavy žen, protažené ušní lalůčky, hůlky mužů. Masajský trh. Návrat do Arushe.
 • 11. den: Kilimanjaro - nejvyšší hora Afriky, 6 dní na masivu: Výstupová trasa Machame, sestupová Mweka. Podle místního hesla "pole, pole" - pomalu nahoru. Postupná aklimatizace. Výstup pralesem se stromovými kapradinami do kempu Machame (3000 m). (5 hod, ↑ 1200 m)
 • 12. den: Girlandy lišejníků na větvích pralesa, výstup do Shira kempu (3840 m), západy slunce nad Mt. Meru. (5 hod, ↑ 850 m)
 • 13. den: První pohledy k vrcholu Kili, důležitý aklimatizační výstup k Lawa Tower (4620 m), dolů do úžasného údolí stromových starčeků Baranco (3960 m). (7 hod, ↑ 800 m, ↓ 700 m)
 • 14. den: Výhledy na vodopády z Baranco Wall, vysoko nahoře na masívu Kibo visící ledovce. Přechod přes údolí Karanga. Poslední nocleh před výstupem v drsné krajině kempu Barafu (4650 m). (7 hod, ↑ 1000 m, ↓ 300 m)
 • 15. den: Kolem půlnoci nás probudí místní průvodce: "Tea time!", posilníme se a jdeme nahoru. Pokus o výstup na vrchol. Východ slunce nad divoce rozeklaným masivem Mawenzi z okraje vnějšího kráteru - Stella Point (5700 m). Závěrečný mírný hřeben. Uhuru (5896 m) - nejvyšší bod masivu Kilimanjaro. Radost a fotky u slavné vrcholové cedule. Před námi okraj vnitřního kráteru Reusch. Nejkrásnější jsou okraje podvrcholových ledovců. Sestup do posledního kempu Mweka (3080 m). (13 hod, ↑ 1250 m, ↓ 2800 m)
 • 16. den: Dolů tropickým pralesem k bráně Mweka (1630 m) (3 hod, ↓ 1450 m). Dojezd do Moshi, relaxace v hotelu, oslava výstupu.
 • 17. den: Odlet z letiště Kilimanjaro do Evropy, návrat do ČR.

Ubytování a stravování

Ubytování a nocování: Při výstupu na Mt. Kenya a na Kilimanjaro se táboří v horských a vysokohorských kempech -na Mt. Kenya spíme ve vlastních stanech, na Kilimanjaru je vhodnější využít místních stanů, které jsou pro nás k dispozici. Na tábořištích je suché WC. Na Mt. Kenya je voda pitná z pramenů na tábořištích, na Kilimanjaru dodá místní tým trošku ohřáté vody na umytí a zásobuje nás pitnou převařenou vodou. Ve vlastním stanu spíme i úvodní 2 noci v kempu u jezera Naivasha, v tomto kempu je i sprcha. V nejvýše položených kempech mohou ranní teploty i přes polohu u rovníku dosahovat méně než -5 °C. Ve městech se přespíme v Nairobi v levnějším čistém cestovatelském hotelu, v Arushe a v Moshi v čistých kvalitních hotelech střední třídy.

Stravování: Při výstupu na Kilimanjaro dostaneme místní plnou penzi - obědy jsou někdy studené balíčky, snídaně a večeře jsou bohaté, vařené v horských podmínkách místním kuchařem. Plná penze na Kili začíná obědem 1. den výstupu a končí obědem 6. den výstupu. Při výstupu na Mt. Kenya si vaříme sami převážně z dovezených surovin. Při safari v NP Tarangire dostaneme na oběd studený balíček. Při pobytu v hotelu v Arushe je v ceně 2x snídaně. Ostatní dny (ve městech mezi treky) se budeme stravovat sami z bohatých afrických zdrojů a budeme navštěvovat místní restaurace - stravování může být v Africe velmi levné, pokud navštěvujete místní podniky, ale i v turistických restauracích jsou ceny pro nás příjemné. Určitě ochutnáme typické místní jídlo ugali, smaženky ndazi a samosa, můžete jíst i pro nás zcela běžné pokrmy jako wali, maharagwe, kuku či samaki, ... Swahilština je lehká a základy brzy pochytíte. Ale věřte, že jak vám přestane chutnat ugali, skoro všude je k mání rýže s masem či špagety. Na trzích na nás čeká vynikající tropické ovoce, nejlepší jsou africká manga.

Další informace k zájezdu

Doprava v Africe: Tranzity v Keni pronajatými mikrobusy s místními řidiči. Dálkový autobus Nairobi-Arusha. Na safari v NP Tarangire pronajatými džípy s místními řidiči, do NP Hells Gate na půjčeném kole. Pod Kilimanjaro pronajatým autobusem i s nosiči.

Cestovní doklady a víza: K této cestě potřebujeme cestovní pas s platností minimálně o 6 měsíců přesahující dobu odletu z Afriky. Do Keni i Tanzánie jsou potřeba víza. Vízum do Keni je možné vyřídit POUZE online přes internet za 51 USD (podrobný návod, více vám poradíme, až to bude aktuální). Víza do Tanzánie se vyřizují až na místě - na pozemní hranici na trase Nairobi-Arusha a stojí 50 USD.

Očkování: Povinné je očkování proti žluté zimnici. S sebou je nutné mít mezinárodní očkovací průkaz s potvrzením o tomto očkování, což je podmínkou pro vstup do Tanzánie, průkaz může být při vstupu do země vyžadován. Velmi důrazně se doporučuje také cestovatelská "klasika" - očkování proti hepatitidě A a B a proti břišnímu tyfu. Přesvědčte se také, že máte platné očkování proti tetanu. Lze zvážit očkování proti choleře. Mimo horské polohy (v Keni do 2500 m, v Tanzánii do 1800 m) se vyskytuje malárie, jsou potřeba antimalarika. Malarické riziko není vysoké (zejména v době naší návštěvy v období sucha), ale existuje. Podrobné informace o očkování a antimalarikách vám sdělí zdravotní ústavy a očkovací centra.

Průvodce: Průvodcem bude Pavel Klejna. Případné dotazy zájemců o akci zodpoví garant zájezdu Antonín Hrabica na emailu tonda(zavináč)alpina.cz.

Podrobněji: doplňující informace k zájezdu (náročnost, letenky, pojištění atd.), Keňa a Tanzanie - informace o zemi

Více informací o koupi letenek a placení zájezdu.

Cena zájezdu Kilimanjaro, Mt. Kenya a safari

Cena 90000 Kč = 74000 Kč za zájezd + cca 16000 Kč za letenku včetně tax (cena za letenku je pouze přibližná, může být o něco vyšší i nižší - kvůli rezervaci letenky a nižší ceně je nutno se přihlásit s co největším časovým předstihem)
1. záloha = 10000 Kč (hradí se po přihlášení)
2. záloha = 40000 Kč (hradí se po dosažení min. počtu účastníků)

Cena 74000 Kč zahrnuje: kompletní dopravu v Africe (pronajaté minibusy, autobus a džípy s místními řidiči, dálkový autobus Nairobi-Arusha, kolo v Hell´s Gate), kompletní výstupový balíček na Kilimanjaro (permit na 6 dní, noclehy ve vysokohorských kempech, místní průvodce, nosiče a kuchaře, dopravu na začátek a konec výstupu), permit pro výstup na Mt. Kenya (zahrnuje i noclehy ve vysokohorských kempech), kompletní ubytování (mimo hory: 1x hotel v Nairobi, 2x hotel v Arusha se snídaní a 1x hotel v Moshi před odletem, 2x kemp), plnou penzi na Kilimanjaru (16 jídel), obědový balíček na safari v Tarangire, českého průvodce, vstupné do NP (Hell´s Gate, Longonot, Tarangire), elektronické informační materiály, pojištění CK proti úpadku

Cena 74000 Kč nezahrnuje: nutné výdaje: letenka z Evropy do Nairobi a zpět z Kilimanjara do Evropy (cca 16000 Kč včetně tax), vízové poplatky (Keňa 51 USD online předem, Tanzánie 50 USD na místě), spropitné pro místní týmy (místní průvodci, nosiči, kuchaři a řidiči, celkem okolo 210 USD); volitelné výdaje: nosiče na Mt. Kenya (okolo 100 USD na celý výstup); kurz: 1 USD = 24,43 Kč (listopad 2016)

 

Termíny zájezdů

Náročnost: 4

 
 • Termín
 • Délka
 • Cena
 • Obj.číslo
 •  
 • Rezervace
 • Přihláška
 • 13.01.2018 - 29.01.2018
 • 17 dní
 • 90000 Kč
 • 942
 • Na tento zájezd již není možné se hlásit.
 • Zarezervovat
 • Zájezd je uzamčen pro přihlášení
 

Další podobné zájezdy:

Hory Etiopie

Hory Etiopie

Exotické treky v pohořích Simien a Bale (Etiopie)


54000 Kč
Detail zájezdu

 • 18.11.-04.12.
 

Kilimanjaro, Mt. Kenya a safari

Mt. Kenya - vrchol Point Lenana (4985 m) Sloni Expedice do Afriky Na vrcholu Mt. Kenya
 

Kilimanjaro, Mt. Kenya a safari

Safari - mládě hyeny Plameňáci na březích alkalických jezer Jeřáb královský Domorodci při slavnosti NP Tarangire - baobaby Hodující lev v národním parku Dobroty na trhu Safari - stáda pakoňů Táboření pod Kilimanjarem Odpočívající lvíče Pod Mt. Kenya Mount Kenya Okraje ledovců na Kilimanjaru Seychelské želvy Stromový starček Mt. Longonot Masajové Arusha - trh Mešita v Nairobi Zájezd do Afriky Malí masajové
 
 

©2018 CK Alpina - zájezdy a dovolená | e-mail ck@alpina.cz | telefon +420 548 522 652 | mobil +420 777 257 462 (+420 777ALPINA) | webdesign | odkazy