Informace k zájezdu
Nepál - krajem Šerpů

Úvodní stránka zájezdu Nepál - krajem Šerpů ( Nepál, Himálaj, Daleké cesty, Přechody hor, Letecké zájezdy, Novinky )

CHARAKTERISTIKA A NÁROČNOST 3

Jedná se o trek po horských lodžích, jejichž pohostinnosti budeme využívat pro noclehy i stravu. Poneseme jen malý batůžek s věcmi na den, lékárničku, vodu, energetickou tyčku a nějaké oblečení pro případ změny počasí, jde se tedy opravdu nalehko. Ostatní věci, které nebudeme během denního pochodu potřebovat, nám ponesou nosiči (limit 10 kg/osoba). Trek zvládne každý, kdo má základní zkušenosti s horami a dobrou fyzickou kondici. Budeme se pohybovat ve vyšších, avšak ne extrémních nadmořských výškách - do 4000 m. Důležitá pro úspěšný pohyb v těchto podmínkách je postupná aklimatizace, na kterou klademe dostatečný důraz. Denní etapy trvají nejčastěji od 4 do 6 hodin včetně pauz. Denní převýšení je průměrně 500 m nahoru a 500 m dolů. Nejvýše položená chata, kde budeme spát, je v Tengboche (3850 m). Veškeré trasy vedou po horských cestách a stezkách, zájezd neobsahuje žádné technicky náročné partie, je však třeba počítat s množstvím kamenných schodů na stezkách. Hodí se použití trekových holí. Zájezd je určen pro skupinu maximálně 13 cestovatelů.

Aklimatizace: Postupný průběh treku a maximální dosažená nadmořská výška s rezervou splňují podmínky pro přirozenou aklimatizaci. Na začátku treku zařazujeme pro zlepšení aklimatizace odpočinkový den v Namche Bazaar.

LETENKY

Termín zájezdu může být po dohodě s účastníky mírně pozměněn (o 1-2 dny) s ohledem na nejlevnější a nejvýhodnější nabídku letenek. Obecně platí - čím dříve se přihlásíte, tím levnější letenky pro vás budou. Uvedená cena je orientační. Odlétáme z Prahy. V případě vašeho zájmu letět z jiného letiště nám to prosím sdělte, ne vždy je však jiné odletové místo možné.
Více informací o koupi letenek a placení zájezdu.

POJIŠTĚNÍ

V ceně zájezdů není zahrnuto cestovní pojištění ani pojištění storna zájezdu. Účastníkům zájezdů CK Alpina nabízíme možnost zprostředkování zahraničního cestovního pojištění i pojištění storna zájezdu od pojišťovny Generali, a.s. Ti, co cestují častěji, si mohou sjednat členství v alpském spolku Alpenverein, jehož pojištění pokrývá téměř všechny rizikové sportovní aktivity a platí jeden kalendářní rok.