Informace k zájezdu
Nepál - Everest trek přes tři sedla

Úvodní stránka zájezdu Nepál - Everest trek přes tři sedla ( Nepál, Himálaj, Daleké cesty, Přechody hor, Letecké zájezdy, Vysokohorská turistika )

CHARAKTERISTIKA A NÁROČNOST 4

Jedná se o přechod po horských lodžích (chatách), jejichž pohostinnosti budeme využívat pro noclehy i stravu. Poneseme si jen vlastní spacák a osobní věci, veškerou stravu koupíme vždy na místě, nebude tedy třeba nosit žádné zásoby a jde se tedy téměř nalehko. Trek zvládne každý, kdo má základní zkušenosti s horami a dobrou fyzickou kondici. Zájemci si mohou na celý trek najmout v Lukle nosiče. Jeden nosič může nést 20 kg, tedy výbavu pro dva trekaře. Cena za jednoho nosiče je přibližně 30 USD/den. Budeme se pohybovat delší dobu ve vyšších nadmořských výškách - několikrát přes 5000 m. Zásadní pro úspěšný pohyb v těchto podmínkách je postupná a dostatečná aklimatizace, na kterou klademe maximální důraz. Nejvyšším dosaženým bodem je vrchol Kala Patthar (5650 m). Nejvýše budeme ubytovaní ve výšce 5170 m. Denní etapy trvají nejčastěji 5-7 hodin včetně pauz, delší jsou jen přechody přes sedla. Denní převýšení je průměrně 500 m nahoru a 500 m dolů, více metrů nastoupáme a naklesáme opět při přechodech sedel. Veškeré trasy vedou po horských cestách a stezkách, zájezd neobsahuje žádné technicky náročné partie, mírně náročnější je jen přechod zasněženého sedla Kongma La a Cho La. Mačky ani cepín nejsou třeba, pouze v případě namrzlého sněhu se zde mohou hodit nesmeky (lze levně pořídit v Namche Bazaaru) a samozřejmě trekové hole. Zájezd je určen pro skupinu maximálně 13 cestovatelů.

Aklimatizace: Postupný průběh treku umožňuje optimální aklimatizaci. Celý průběh treku se jí maximálně přizpůsobíme. Během treku zařazujeme pro zlepšení aklimatizace ještě třikrát volný den s možnými jednodenními aklimatizačními výstupy (Namche Bazaar, Periche a Chukung). Před přechodem prvního sedla Kongma La bychom již měli být dostatečně aklimatizovaní, je ale možné, že se lehčím bolestem hlavy nevyhneme.

LETENKY

Termín zájezdu může být po dohodě s účastníky mírně pozměněn (o 1-2 dny) s ohledem na nejlevnější a nejvýhodnější nabídku letenek. Obecně platí - čím dříve se přihlásíte, tím levnější letenky pro vás budou. Uvedená cena je orientační. Odlétáme z Prahy. V případě vašeho zájmu letět z jiného letiště nám to prosím sdělte, ne vždy je však jiné odletové místo možné.
Více informací o koupi letenek a placení zájezdu.