Ötztálské Alpy

Turistika v krajině pod nejvyšší horou Tyrolska

Ötztálské Alpy se řadí k nejkrásnějším rakouským pohořím. Jedná se o nejmohutněji zaledněnou oblast celých Východních Alp, nachází se zde více jak 130 vrcholů přesahujících hranici 3000 m. Mezi bělostnými ledovci a ocelově modrou oblohou shlíží do hlubokých údolí z nadmořské výšky 3774 metrů nejvyšší tyrolská a zároveň druhá nejvyšší rakouská hora Wildspitze. Ta je právem označována za královnu celé oblasti. Fantastické panorama ledovci ověnčených hor dotváří tři údolí: Kaunertal, Pitztal a nejdelší boční údolí v celém Rakousku - Ötztal. Túry nás zavedou do okolí jezera GepatschStausee, v údolí Pitztal se podíváme k ledovci Karlesferner, zájemci se můžou vydat na vyhlídkový vrchol Karleskopf (2901 m). Podíváme se také do známého lyžařského střediska Sölden.

Budeme se pohybovat po klasických alpských stezkách v nadmořské výšce do 2700 m, délka základních túr se pohybuje kolem 6-7 hodin s převýšením 650-1050 m ve výstupu a 850-1500 m v sestupu. Poslední dva dny si vypomůžeme lanovkou (náročnost podrobněji). Díky širokému množství tras různých délek a náročností můžeme bez problémů reagovat na případné vrtochy počasí a upravit tak program dle aktuálních podmínek na místě. Zájezd je vhodný i pro aktivní děti od cca 10 let. Na trasách túr jsou horské chaty a salaše s možností občerstvení. Ubytováni budeme v hotelu v Landecku, kde dostaneme polopenzi. Doprava a ubytování jsou společné s ferratovým zájezdem Ötztálské Alpy - ferraty pro začátečníky.

Program zájezdu

  • 1. den: Předpokládaný odjezd kolem 19 hod z Brna přes Jihlavu, Prahu a Plzeň, noční přejezd Německa a Rakouska.
  • 2. den: Od jezera Gepatsch Stausee (1765 m) v údolí Kaunertal stezkou Zirbenweg s okázalými výhledy na jezero až k chatě Gepatschhaus (1928 m), možnost občerstvení. Kolem salaše Gepatsch Alm (1920 m) k „pohádkové chaloupce“ Obere Birg Alm, sestup na parkoviště Fernergries (1930 m) k autobusu (7 hod, ↑ 1050 m, ↓ 950 m). Přejezd na ubytování.
  • 3. den: Od stanice lanovky Gletscherexpress (1740 m) údolím Pitztal přes chatu Gletscherstube (1915 m) podél vodopádů na říčce Pitze až k ledovci Karlesferner u chaty BraunschweigerHütte (2759 m), možnost výstupu na nedaleký vyhlídkový vrchol Karleskopf (2901 m). Od chaty na dohled ledovec Mittelbergferner, nad kterým se tyčí samotná Wildspitze (3774 m). Zpět stejnou stezkou k lanovce Gletscherexpress. (7 hod, ↑ 1050 m, ↓ 1050 m, s výstupem na Karleskopf +1 hod, ↑ 100 m, ↓ 100 m)
  • 4. den: Z údolí řeky Inn a vesnice Ried im Oberinntal (876 m) lanovkou k chatě Sattelklause (1900 m). Odtud přes vrcholy Mittagskopf (2616 m) a Roter Schrofen (2702 m) s fantastickými výhledy do údolí Kaunertal, přes salaš Fendler Alm (1970 m) sestup zpět k lanovce. (5 hod, ↑ 850 m, ↓ 850 m)
  • 5. den: Z legendárního lyžařského střediska Sölden (1368 m) v údolí Ötztal lanovkou Giggijochbahn přes vesničku Hochsölden (2083 m) a následně k překrásnému panoramatickému jezeru Peerlersee (2467 m). Poté zpět do Söldenu, prohlídka města (6 hod, ↑ 650 m, ↓ 1500 m). Ve večerních hodinách odjezd zpět do ČR . Přejezd Rakouska a Německa.
  • 6. den: V ranních hodinách příjezd do Plzně, Prahy, Jihlavy a následně Brna.

Ubytování

3x v Landecku v 3* hotelu Sonne na klidném místě v centru města, ve 2lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, telefonem, TV, rádiem a sedacím koutem. Hotel je 400 let starý a tomu odpovídá i některé jeho vybavení. V hotelu je k dispozici vlastní sauna, restaurace, bar a wifi. Pokoje doobsazujeme do plné kapacity ostatními spolucestujícími.

Stravování

V místě ubytování dostaneme polopenzi, která začíná 2. den večeří a končí 5. den snídaní. Snídaně je každý den stejná formou základního bufetu, k večeři se podává tříchodové menu. Stravování přes den je z vlastních zásob, svačiny na túry si tak vezměte s sebou z domova. Případně lze zakoupit jídlo, teplé či studené nápoje na horských chatách, které na túře potkáme. Ceny v obchodech jsou o něco vyšší než u nás, v restauracích je asi 2x dráž.

Ötztálské Alpy

Ötztálské Alpy

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Nejkrásnější hory jižního Rakouska

Vysoké Taury, Sextenské a Lienzské Dolomity

Silvretta a Verwallské Alpy

Vyhlídkové túry na hranicích Rakouska a Švýcarska

Ötztálské Alpy - přechod po chatách

V království ledovců pod nejvyšší horou Tyrolska

Zillertálské Alpy

Jednodenní túry v okolí Mayrhofen (Rakousko)

Stubaiské Alpy

Horské túry pod alpskými ledovci v jižním Tyrolsku

Eisenerzské Alpy

Turistika vápencovými skalami mezi Hochschwabem a Hochtorem (Rakousko)