Ötztálské Alpy

Turistika v krajině pod nejvyšší horou Tyrolska

Ötztálské Alpy se právem řadí k nejkrásnějším rakouským pohořím. Jde o nejmohutněji zaledněnou oblast celých Východních Alp, nachází se zde více jak 130 vrcholů přesahujících hranici 3000 m. Nad bělostnými ledovci a ocelově modrou oblohou shlíží do hlubokých údolí z nadmořské výšky 3774 metrů nejvyšší tyrolská, a zároveň druhá nejvyšší rakouská hora Wildspitze. Ta je právem označována za královnu celé oblasti.

Fantastické panorama ledovci ověnčených hor dotváří tři dlouhá údolí: Kaunertal, Pitztal a nejdelší boční údolí v celém Rakousku - Ötztal. Túry nás zavedou do okolí jezera Gepatsch Stausee s možností návštěvy salaše a ochutnávky místních delikates. V údolí Pitztal se podíváme k ledovci Karlesferner, zájemci se můžou vydat na vyhlídkový vrchol Karleskopf (2902 m). Podíváme se také do známého lyžařského střediska Sölden.

Budeme se pohybovat po klasických alpských stezkách v nadmořské výšce do 2500 m, délka základních túr se pohybuje kolem 7 hodin s převýšením 700 až 1100 m ve výstupu a 700 až 1600 m v sestupu. Poslední den si vypomůžeme jednosměrně lanovkou. Díky takřka nepřebernému množství tras různých délek a náročností můžeme bez problémů reagovat na případné vrtochy počasí a upravit tak program dle aktuálních podmínek na místě. Zájezd je vhodný i pro aktivní děti od cca 10 let. Na trasách túr jsou horské chaty a salaše s možností občerstvení. Ubytovaní budeme v hotelu s kvalitní a pestrou polopenzí, v překrásném horském prostředí osady Tieflehn. Doprava a ubytování jsou společné s ferratovým zájezdem Ötztálské Alpy - ferraty pro začátečníky.

Program zájezdu

 • 1. den: Předpokládaný odjezd kolem 18 hod z Brna přes Jihlavu, Prahu a Plzeň, noční přejezd Německa a Rakouska.
 • 2. den: Od jezera Gepatsch Stausee (1765 m) stezkou Zirbenweg s okázalými výhledy na jezero až k chatě Gepatschhaus (1928 m). Cestou na Fernergriess (1930 m) případná návštěva salaše Gepatsch Alm (1920 m) a možnost ochutnávky místních delikates v podobě domácího alpského sýra a másla. (4 hod, ↑ 800 m, ↓ 700 m)
 • 3. den: Od stanice lanovky Gletscherexpress (1740 m) údolím Pitztal přes chatu Gletscherstuberl (1915 m) podél vodopádů na říčce Pitze až k ledovci Karlesferner u chaty Braunschweiger Hütte (2759 m), možnost výstupu na nedaleký vyhlídkový vrchol Karleskopf (2902 m). Od chaty na dohled ledovec Mittelbergferner, nad kterým se tyčí samotná Wildspitze (3774 m). Zpět stejnou stezkou k lanovce Gletscherexpress. (6 hod, ↑ 1050 m, ↓ 1050 m), s výstupem na Karleskopf. (+1 hod, ↑ 100 m, ↓ 100 m)
 • 4. den: Z legendárního lyžařského střediska Sölden (1368 m) v údolí Ötztal lanovkou Giggijochbahn přes vesničku Hochsölden (2083 m) a následně k překrásnému panoramatickému jezeru Peerlersee (2467 m). Poté zpět do Söldenu, prohlídka města (7 hod, ↑ 700 m, ↓ 1600 m). Ve večerních hodinách odjezd zpět do ČR, přejezd Rakouska a Německa.
 • 5. den: V ranních hodinách příjezd do Plzně, Prahy, Jihlavy a následně Brna.

Ubytování

2x v příjemném hotelu Wohlfühl Hotel Gundolf v osadě Tieflehn ve 2 a vícelůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. V hotelu je k dispozici wifi a wellness. Dvoulůžkový pokoj vám můžeme garantovat za příplatek 500 Kč/os.

Pokoje doobsazujeme do plné kapacity ostatními spolucestujícími.

Stravování

Dostaneme místní polopenzi, která začíná 2. den večeří a končí 4. den snídaní. Bohatá snídaně se podává formou bufetu. Kulinářská večeře se skládá z pětichodového menu. Stravování přes den je z vlastních zásob, svačiny na túry si tak vezměte s sebou z domu. Případně lze zakoupit jídlo, teplé či studené nápoje na horských chatách, které na túře potkáme. V osadě Tieflehn jsou dvě restaurace, supermarket se nachází v kilometr vzdálené vesničce Mandarfen. Ceny v obchodech jsou o něco vyšší než u nás, v restauracích je asi 2x dráž.

 • 10.08.2022 - 14.08.2022
 • 5 dní
 • Číslo: 472
 • 0 Kč
 • Rezervace

Ötztálské Alpy

Ötztálské Alpy

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Dolomity - turistika v okolí Marmolady

Nejvyšší hora Dolomit, Rosengarten, Sella (Itálie)

Livigno - turistika v italském Tibetu

Horská turistika na pomezí Itálie a Švýcarska

Raxalpe

Turistika v nejbližších dvoutisícovkách - Raxech a Hohe Wandu

Nejkrásnější hory jižního Rakouska

Vysoké Taury, Sextenské a Lienzské Dolomity

Solná komora

Pěší túry v jezerním království v oblasti Dachsteinu (Rakousko)

Polské Bieszczady

Horská turistika po karpatských poloninách