Informace k zájezdu
Provence na kole - romantická a přátelská

Úvodní stránka zájezdu Provence na kole - romantická a přátelská ( Francie, Provence, Cykloturistika nenáročná, Cykloturistika, Cyklistické zájezdy )

CHARAKTERISTIKA A NÁROČNOST 2

Zájezd osloví především cykloturisty, kteří kromě sportovního vyžití ocení i odpočinek a pohodu u skleničky dobrého vína nebo při ochutnávání nejrůznějších lahůdek francouzské kuchyně. Během etap bude dostatek možností k zastavení na okraji vinic a levandulových polí, která dělají Provence takovou, jaká je. Délka etap se pohybuje od 40 do 65 km a každou z nich je možné alternativně prodloužit či zkrátit. Jezdit budeme po silnicích s převýšením okolo 600 m. V Provence není problém po trase dobrat vodu a nebývá zapotřebí vozit další vrstvy na přioblečení, a tak se dá většina etap odjet nalehko bez batohu. Zájezd se jede společně se zájezdem Provence na kole, který je zaměřený na další varianty etap a ke kterému je možné se kterýkoli den přidat. Rovněž je možné vynechat plánovanou etapu a zvolit si vlastní program. V případě, že uvažujete si s sebou vzít elektrokolo, informujte prosím o svém záměru včas CK. Po celou dobu zájezdu nám bude k dispozici autobus, kde bude možné si nechávat nepotřebné věci.

POČASÍ

Aktuální předpověď počasí můžete sledovat na: https://meteofrance.com/previsions-meteo-france/vaucluse/84 , dlouhodobou předpověď najdete na: http://provence.ikn.cz/pocasi/dlouhodoba-predpoved-pocasi-pro-provence/.

MÍSTNÍ MĚNA

1 EUR (euro) = 24,745 Kč
Budete potřebovat eura, která nakoupíte v každé české směnárně. Na většině míst lze platit kartou. Na některých místech je možné vybírat peníze i v bankomatech.

MAPY A LITERATURA

Zájemcům doporučujeme tyto originální mapy:

  • MICHELIN: 332 - Drôme, Vaucluse, 1 : 150 000
  • IGN: čísla map 163 a 164, 1 : 100 000 (edice Top 100).

V současnosti existuje pro vaše „chytré“ mobily spousta kvalitních GPS map, které fungují i v terénu, kde mobilní data nejsou (tzv. offline mapy). Tyto offline mapy doporučujeme stahovat ještě v ČR, nejlépe přes WiFi. Pro zájezdy v EU je velmi doporučujeme, mimo EU jsou díky extrémním cenám mobilních dat nutností.
Aplikace Mapy.cz má kromě ČR i kvalitní zahraniční mapy, které jdou snadno stáhnout offline. Pro off-line použití je třeba mít v telefonu staženou konkrétní mapu. Pro zájezd do Provence nemusíte do mobilu stahovat celou mapu Francie, která má cca 4,7 GB, ale stačí mapa „Provence-Alpes-Côte d'Azur“ (352 MB).

MOBILY

Roaming v EU: Při používání mobilu v EU (včetně Norska, Islandu a Lichtenštejnska) platíte stejné ceny jako v ČR - https://europa.eu/youreurope/citizens/consumers/internet-telecoms/mobile-roaming-costs/index_cs.htm

PŘEPRAVA KOL

Kola jsou přepravována na speciálním krytém vleku, konstruovaném s ohledem na minimalizaci možnosti jejich poškození. Jejich nakládku a vykládku řídí průvodci, součinnost klientů je žádoucí. Kola jsou uchycena ve speciálních držácích a připevněna za rám polstrovanou tyčí. Zadní kolo je navíc přichycené řemínkem ke kolejnici. Většinu kol není třeba nijak speciálně upravovat, přesto se při dnešní široké škále konstrukce a vybavení kol mohou vyskytnout problémy s jejich bezpečným uložením na vlek zejména při extrémně vysokých nebo širokých řídítkách, vysoko vysunutých sedlech apod. Aby nedošlo k poškození sousedních kol, je někdy nutné sedla snížit nebo vyndat, rohy nebo řídítka pootočit. Kapacita většiny vleků je 40 kol. V případě, že uvažujete si s sebou vzít lehokolo, koloběžku či jiné nestandardní dopravní prostředky, zkonzultujte prosím svůj záměr včas s CK. Bližší informace včetně fotografií uložení kol naleznete na stránce přeprava kol.

Elektrokola jsou na našich zájezdech povolena, vzhledem k jejich rozměrům a hmotnosti jich ale můžeme vzít jen omezené množství. Proto nás prosím již při přihlášení o účasti s elektrokolem informujte (uveďte do poznámky na Přihlášce). Nenahlášená elektrokola mohou být z kapacitních důvodů z přepravy vyloučena. Před přepravou prosím demontujte z kola baterii.
Z minulých let nemáme žádné informace o tom, že by byl na zájezdech problém s nabíjením elektrokol, ale vzhledem k jejich rostoucímu počtu se může stát, že vás bude na jednu zásuvku více a nabíjení bude časově náročnější, časově omezené, nebo by mohlo být na místě zpoplatněno. Bohužel nemůžeme garantovat 100 % možnost nabíjení elektrokol, ani jejich dobíjení během etap. Svoje kolo znáte nejlépe vy sami, proto prosím zvažte, zda je vhodné na konkrétní zájezd s ohledem na délku, převýšení a terén etap.

DOPORUČENÉ VYBAVENÍ

  • Je nutné dodržet váhový limit zavazadel, tj. 20 kg a snažte se o maximální skladnost.
  • Doklady a peníze: platný cestovní doklad, dostatečné množství peněz (viz kapitola Místní měna), kartička zahraničního cestovního pojištění, průkaz zdravotního pojištění, české koruny na útratu v autobuse
  • Nocování: stanová varianta - kvalitní stan (vodě a větru odolný), karimatka, spacák; ubytovací varianta - viz kapitola Ubytování
  • Na kolo: kolo, cyklohelma, malý batoh na kolo, náhradní duše, případně i plášť, skládací kapesní nářadí, souprava na lepení, pumpička, zámek na kolo, cykloláhev, přední světlo, zadní červená blikačka. Navíc např. cyklocomputer, oddělávací blatníky, držák na mobil či GPS, kapsička na rám či brašna pod sedlo.
  • Oblečení: oblečení do tepla i zimy (kraťasy, dlouhé kalhoty, trička), oblečení na kolo, cyklistické boty, sandály či tenisky na lehčí pochůzky i jako přezutí po etapě, pláštěnku nebo pončo, větru a vodě odolnou bundu, termoprádlo, oblečení na noc, cyklorukavice, cyklistické brýle, plavky, dle lokality zvažte rukavice, čepici
  • Ostatní: sluneční brýle s UV filtrem, krém na opalování s vyšším ochranným faktorem, sunblock na rty, zavírací nůž, hygienické potřeby, toaletní papír, ručník, mobil, nabíječka a ev. powerbanka, čelovka
  • Strava: stanová varianta - miska, lžíce či příbor, hrníček na pití; pro všechny - mycí prostředky, utěrka, energeticky vydatné obědy/svačiny (pečivo, tvrdé salámy, paštiky, tvrdý a měkký sýr, tyčinky, čokolády, sušené ovoce, ořechy, hroznový cukr, oplatky, iontové nápoje, šumivé vitamíny atd.), láhev na pití nebo hydrovak - minimálně 1,5 l. V mobilhomech je pouze malý hrneček, doporučujeme přivézt si větší hrnek na čaj. Pivařům přijde vhod vlastní půllitr.
  • Osobní lékárnička: pravidelně užívané léky, dezinfekce, náplast, obinadlo, něco na bolesti, na kašel a nachlazení, na sražení teploty, na průjem

CESTOVNÍ DOKLADY

K této cestě potřebujete cestovní pas nebo občanský průkaz, platný nejméně po dobu trvaní zájezdu. Je dobré si pořídit fotku cestovního dokladu pro snadnější řešení situace v případě ztráty.

DŮLEŽITÉ ADRESY A TELEFONY

Velvyslanectví ČR ve Francii
Ambassade de la République Tchèque
15, Avenue Charles Floquet, 75007 Paris
Tel: +331/40651300,
sekretariát - 40651301
Fax: +331/40651313
Nouzová linka +33/607764394
Email: paris@embassy.mzv.cz
Web: http://www.mzv.cz/paris
Provozní hodiny úřadu: po-pá 09.00-13.00, 13.30-17.30
Úřední hodiny pro veřejnost: po-pá 09.00-13.00, 13.00-17.30

Konzulární oddělení velvyslanectví ČR ve Francii
18, rue Bonaparte, 75006 Paris
Tel: +33/144320200
Fax: +331/44320212
Nouzová linka: +33/607764394
Email: consulate.paris@embassy.mzv.cz
Web: http://www.mzv.cz/paris
Úřední hodiny pro veřejnost: po-st, pá 09.30-12.30

Důležitá telefonní čísla:
První pomoc (SAMU) 15, Policie - pohotovostní služba 17, Hasiči 18, SOS linka 112

FOTOGALERIE Z MINULÝCH ZÁJEZDŮ


Lucie Marečková - Provence na kole 2014