Provence na kole - opomíjená a tajemná

 

Termíny zájezdů

Náročnost: 1-3

 
 • Termín
 • Délka
 • Cena
 • Obj.číslo
 •  
 • Rezervace
 • Přihláška
 • 09.06.2017 - 18.06.2017
 • 10 dní
 • 14600 Kč
 • 6882
 • Na tento zájezd již není možné se hlásit.
 •  
 •  

Provence - kraj vína, levandule a umělců je perlou a lákadlem jižní Francie nejen kvůli krásné přírodě provoněné levandulí a provensálskými bylinkami, ale i vyhlášeným cyklistickým rájem.

Toužíte po aktivní dovolené na kole v opěvované Provence, ale bojíte se davů turistů? Navštivte s námi skrytou, odvrácenou tvář Provence se stejně uchvacující krajinou zalitou svitem slunce a prosycenou tou typicky opojnou a výraznou vůní na místech davy neobjevených. Návštěvu odlehlých koutů si okořeníme poznáváním známějších míst, která k Provence neodmyslitelně patří. Majestátní a ohromující tříposchoďový akvadukt Pont-du-Gard, van Goghovo Arles nebo Gordes a okrový Roussillon jsou nosnými pilíři, které Provence dělají takovou, jaká je a jakou ji máme rádi. Cyklistickým zážitkem pro všechny po dlouhou dobu určitě zůstane okružní jízda okolo kultovního místa všech cyklistů Mont Ventoux (1911 m).

Denně se můžete sami rozhodnout pro jednu ze dvou variant etap podle jejich délky (A: 30-50 km, B: 50-70 km). Všechny etapy je možné prodloužit, zkrátit nebo zcela vynechat a udělat si volný den s vlastním programem. Zájezd je tak vhodný i pro skupinky či páry s odlišnými požadavky na náročnost tras. Během etap bude vždy dostatek času posedět u dobrého jídla se sklenkou francouzského vína nebo si jen tak zobnout vynikajícího sýru. Nocovat budeme v zařízených mobilhomech v kempu na okraji lázeňského městečka L'Isle-sur-la-Sorgue. Strava na zájezdu bude přizpůsobena typickému francouzskému "savoir vivre" (umění žít), a tak pro vás připravíme naši speciální provensálskou polopenzi.

Program zájezdu

 • 1. den: Dopolední odjezd z Brna přes Prahu a Plzeň, noční přejezd Německa na jih Francie.
 • 2. den: Přes kopečky do kempu: A: Z Pernes-les-Fontaines se 42 kašnami přes středověké opevněné Vénasque a vyvěračku Fontaine-de-Vaucluse do provensálských Benátek L'Isle-sur-la-Sorgue s trhy a kavárničkami podél kanálů se spoustou monumentálních kol na čerpání vody (↔ 40 km, ↑ 500 m, ↓ 450 m). B: Navíc vápencovým kaňonem a přes levandulový klášter Sénanque a město umělců Gordes (↔ +30 km, ↑ +550 m, ↓ +550 m).
 • 3. den: Okrová pohádka: A: Pěšky magickým Colorado Provençal de Rustrel (2 hod). Po okrové cyklostezce vesnička Villars a impozantní St Saturnin s větrným mlýnem, návštěva dolu v Bruoux a přes Roussillon s domy zářícími všemi odstíny okru k římskému mostu Pont Julien (↔ 35 km, ↑ 500 m, ↓ 700 m). B: Navíc kaňonem přes Lioux skrytý pod skalní stěnou a miniaturní Joucas (↔ +20 km, ↑ +300 m, ↓ +300 m).
 • 4. den: Opomíjený Luberon: A: Luberonskou cyklostezkou přes Vachéres se zastřešenými uličkami a Viens s pozoruhodnými věžemi. Nahlédnutí do kaňonu říčky Calavon a vesnička Caseneuve s širokými výhledy do všech koutů Luberonu (↔ 45 km, ↑ 600 m, ↓ 700 m). B: Navíc rázovitý trh ve Forcalquier s výhledy na Montagne de Lure (1826 m) a historický i astronomický St-Michel-l'Observatoire (↔ +20 km, ↑ +200 m, ↓ +400 m).
 • 5. den: Vinařskými vesničkami: A: Z antického i středověkého Vaison-la-Romaine rozeklaným vápencovým pohořím Dentelles-de-Montmirail přes skvost červeného vína Gigondas do romantického „muškátového“ Beaumes-de-Venice (↔ 40 km, ↑ 400 m, ↓ 400 m). B: Navíc mezi skalami přes vesničky Lafare a La Roque-Alric (↔ +10 km, ↑ +300 m, ↓ +300 m).
 • 6. den: Odpočinkový den: Pohodové splutí říčky Gardon na kajacích (3 hod) s koupáním pod světoznámým římským akvaduktem Pont du Gard (UNESCO), prohlídka mostu. Odpolední prohlídka Arles: římská aréna, divadlo, lázně, katedrála St Trophime s velmi ceněným románským portálem a klášterem, připomínky Vincenta van Gogha, nekropole Élyscamps.
 • 7. den: Velký Luberon: A: Sjezd do Saignonu s jedinečným rozhledem, Auribeau ve svahu pod romantickou zříceninou a po Luberonské cyklostezce malebnými loukami k římskému mostu v Céreste (↔ 35 km, ↑ 300 m, ↓ 500 m). B: Sjezd po asfaltu kaňonem k Lourmarinu a výjezd šotolinou na hřebenovku Velkého Luberonu za nekonečnými výhledy (↔ 65 km, ↑ 1000 m, ↓ 1200 m).
 • 8. den: Okolo Mt Ventoux: A: Z levandulového centra Sault panoramatickou cestou kolem cyklistické modly Mt Ventoux (1911 m) do městečka Malaucéne (↔ 50 km, ↑ 500 m, ↓ 900 m). B: Navíc lázeňské i zcela středověké Montbrun-les-Bains a terasovitý Brantes s jedinečným panoramatem Mt Ventoux (↔ +10 km, ↑ +200 m, ↓ +200 m). Alternativa: Výšlap ze Sault na vrchol Mont Ventoux (1911 m) se sjezdem do Malaucéne (↔ 40 km, ↑ 1300 m, ↓ 1700 m).
 • 9. den: Rozloučení s L'Isle-sur-la-Sorgue a odjezd přes slavné Châteauneuf du Pape s ochutnávkou a nákupem pověstného vína. Noční přejezd přes Německo.
 • 10. den: Příjezd přes Plzeň a Prahu do Brna v dopoledních hodinách.

Ubytování a stravování na zájezdu

Ubytování: V mobilhomech v kempu v L'Isle-sur-la-Sorgue. Mobilhome je chatkový apartmán určený většinou pro 4-6 osob se 2-3 oddělenými ložnicemi a společnou obytnou místností (mobilhomy podrobněji). Jeho součástí je také plně vybavená kuchyň, WC a sprchový kout. Před mobilhomem je možnost venkovního posezení. Nabízíme i možnost ubytování ve vlastním stanu se slevou 2000 Kč. Svůj zájem o spaní ve stanu uveďte již v přihlášce. V kempu je ve společenské místnosti k dispozici wifi zdarma. Vedle kempu teče řeka Sorgue, ve které se můžete osvěžit, a v dosahu pěší procházky je historický střed městečka L'Isle-sur-la-Sorgue (trhy, restaurace, kavárny, obchody).

Stravování: Připravíme vám provensálskou polopenzi z naší kuchyně. Polopenze začíná 2. den večeří a končí 9. den snídaní. 6. den bude večeře formou balíčku. V rámci polopenze budeme využívat náš gril a polopenzi vám zpestříme o potraviny zakoupené v místních obchůdcích a na místních trzích: chutné sýry, sušené salámy, mořské plody, ovoce, zeleninu i čerstvé pečivo a mnohé další delikatesy, které nám Provence a Francie jako taková nabízí. Na místě si můžete zakoupit točené české pivo. Nakupovat potraviny je možné v supermarketu nedaleko kempu, v krámcích i vinných sklepech během našich výletů. Doporučujeme zejména vynikající kozí sýry, víno, olivy a francouzské uzeniny. Ceny v obchodech jsou o něco vyšší než u nás, v restauracích je asi 2x dráž.

Další informace k zájezdu

Nástupní místa: Brno, Praha-Zličín, Plzeň

Vhodný typ kola: crossové kolo, trekové kolo, silniční kolo
Povrch: 80-100 % asfalt, 0-20 % šotolina
Informace o přepravě kol na cyklovleku: přeprava kol
V případě, že uvažujete si s sebou vzít elektrokolo, zkonzultujte prosím svůj záměr včas s CK.
Podrobněji: doplňující informace k zájezdu (náročnost, počasí, mapy, vybavení, pojištění atd.), Francie - informace o zemi

Cena zájezdu Provence na kole - opomíjená i tajemná

Cena zahrnuje: dopravu autobusem, 7x ubytování v mobilhomech (možnost slevy za ubytování ve stanech), 7x provensálskou polopenzi, návštěvu vinotéky Châteauneuf du Pape s ochutnávkou vín, průvodce, elektronické informační materiály, pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje (ceny z roku 2016): volitelné výdaje: případné vstupné do památek a muzeí (20-40 € dle výběru), lodičky na řece Gardon (20 €), příplatek za dvousedadlo v buse

 

Provence na kole - opomíjená a tajemná

Levandulová Provence Okruh okolo Mt. Ventoux Roussillon Pont du Gard
 

Provence na kole - opomíjená a tajemná

Orange Provence Roussillon Krajina Provence Provence - aktivní dovolená Gordes Atmosféra Provence Dovolená v Provence Cyklistika v Provence Provence na kole - aktivní dovolená Provence na kole Provence - levandulová pole Provence - Caseneuve Arles - hlavní náměstí Provence - Velký Luberon Mont Ventoux (1912 m) Na lodičkách pod Pont du Gard Provence Okruh okolo Mt. Ventoux - Reilhanette Abbaye du Sénanque
 
 

©2018 CK Alpina - zájezdy a dovolená | e-mail ck@alpina.cz | telefon +420 548 522 652 | mobil +420 777 257 462 (+420 777ALPINA) | webdesign | odkazy