Švédsko na kole

Ostrovy, jezera a národní parky Švédského království, Stockholm

Zájezd Švédsko na kole v letošním roce nemáme v nabídce, můžete si vybrat například zájezd Norsko na kole nebo další cyklozájezdy.

Švédsko v sobě spojuje drsný půvab severské přírody s kultivovaným moderním životním stylem, kulturou i tradicí. Okouzlí vás klidné jezerní hladiny, severské lesy, stejně jako srdeční a přátelští lidé a historická města. Svou příjemně zvlněnou krajinou je Švédsko ideální zemí pro cyklistiku. Na kole navštívíme členité pobřeží Bohuslän, projedeme se kolem dvou největších švédských jezer Vänern a Vättern, projdeme se pěšky v NP Tiveden a návštěvu završíme ve švédské metropoli Stockholmu.

Jednotlivé denní etapy nejsou díky minimálnímu převýšení okolo 500 m nikterak náročné. Průměrná délka etap je 60 km. V závěru zájezdu podnikneme i pěší výlet a vykoupeme se v průzračných švédských jezerech. Spát budeme v kempech ve vlastních stanech a dostanete polopenzi z naší polní kuchyně.

Předběžný program zájezdu

 • 1. den: Ranní odjezd z Brna přes Jihlavu a Prahu do německého Rostocku a přejezd nočním trajektem do Švédska.
 • 2. den: Prohlídka stále zeleného Göteborgu. Na kole kouzelným Bohuslänským pobřežím, ostrov Örust s tajemnými megality a rybářskými vesnicemi. (↔ 50 km)
 • 3. den: Z Ellös krajinou tvořenou žulovými balvany vymodelovanými působením pevninského ledovce přes ostrovy Flatö a Skaftö do lázeňského Lysekilu s proslulým akváriem. (↔ 80 km)
 • 4. den: Vyjížďka vedoucí převážně podél plavebního kanálu přes švédskou Mekku filmového průmyslu Trollhättan a Vänersbog, přezdívaný „Malá Paříž“, na břehu jezera Vänern. V závěru typicky severskou krajinou stolové hory Hunneberg, obývané divokými losy. (↔ 55 km)
 • 5. den: Květinová hora Kinnekulle, sjezd krajem proslaveným díky historickým románům a filmům světoznámého švédského autora Jana Guillou přes vesničky Medelplana a Vesterplana do Husaby s kostelem z 10. století. Podél pobřeží jezera Vänern do městečka Mariestad. (↔ 60 km)
 • 6. den: Ostrov Brommö s okružní cyklostezkou bez aut a s mnoha příležitostmi ke koupání na některé z četných romantických pláží. (↔ 55 km)
 • 7. den: Od pobřeží jezera Vänern podél plavebního kanálu Götakanal s množstvím zdymadel přes Töreboda a Tåtorp až k jezeru Vättern do Karlsborgu s majestátnou pevností. (↔ 75 km)
 • 8. den: Pěšky cestou Trolích kostelů v NP Tiveden, koupání na písčitých plážích Vitsand. Návštěva večerního Stockholmu.
 • 9. den: Dopolední prohlídka Stockholmu: středověké uličky Gamla Stanu, Královský palác, živé muzeum v přírodě Skansen, stockholmská radnice se sálem, kde se udílejí Nobelovy ceny. Přejezd nočním trajektem do Německa.
 • 10. den: Příjezd přes Prahu a Jihlavu do Brna v odpoledních hodinách.

Ubytování a stravování na zájezdu

Nocování: Ve vlastních stanech ve 4 různých kempech na dobré evropské úrovni. V kempech je možnost sportovního vyžití, dokoupení základních potravin a případně i návštěva restaurace. Sprchy v kempech stojí 5-10 SEK. Tam i zpět pojedeme nočním trajektem. Spát můžete na palubách ve vlastním spacáku nebo za příplatek v kajutě. Jedno lůžko na jeden směr stojí 700 Kč/os. ve 4lůžkové a 1300 Kč/os. ve 2lůžkové kajutě. Svůj zájem o spaní v kajutě uveďte již v přihlášce.

Stravování: Připravíme vám polopenzi z naší polní kuchyně. Polopenze začíná 2. den večeří a končí 9. den snídaní. Každý den bude na trase možnost dokoupit základní potraviny nebo navštívit restauraci. Ceny ve Švédsku jsou 2x až 3x vyšší než u nás. Hlavní jídlo v restauraci vyjde na cca 100-150 SEK, točené pivo na cca 50 SEK, bochník chleba na cca 25-30 SEK.

CHARAKTERISTIKA A NÁROČNOST zájezdu Švédsko na kole

Zájezd je vhodný pro cyklisty, kteří na své aktivní dovolené touží také po poznání kulturních památek a zajímavostí. Denní etapy se budou pohybovat od 50 do 80 km s převýšením okolo 500 m. Pohodlné zpevněné cesty občas vystřídá i šotolina. Všechny etapy pojedeme nalehko, naše věci nám poveze autobus. Některé z etap je možné si alternativně prodloužit nebo naopak zkrátit.

Švédsko na kole

Švédsko na kole

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Provence na kole

Pohodově krajem vína a levandule, starobylá městečka a moře

Bretaň na kole

Poznávací cyklistika na pobřeží Atlantiku (Francie)

Pobřeží Korsiky na kole

Ostrov tisíce vůní - cykloturistika přes hory i kolem moře

Norsko na kole

Národní parky, jezera, divoké řeky

Holandsko na kole

Krajem sýrů, větrných mlýnů, dun a perfektních cyklostezek

Pobaltím na kole

Cyklistika pohádkovou krajinou Litvy, Lotyšska a Estonska