Zugspitze - pohodová turistika

Turistika v Bavorských Alpách a nejvyšší vrchol Německa

Projděte s námi během prodlouženého víkendu Bavorské Alpy, pohoří Ammergebirge a monumentální vápencové pohoří Wetterstein na pomezí Německa a Rakouska nedaleko známého lyžařského centra Garmisch-Partenkirchen. Pokoříme alpské vrcholy, projdeme se po ledovci, pokocháme se alpskými pastvinami a barevnými rozkvetlými loukami a staneme i na nejvyšší hoře Německa, 2962 m vysoké Zugspitze.

Užijeme si relativně méně náročné jednodenní túry v dobře přístupném horském terénu, nečekají nás žádné technicky náročnější partie. Pokocháme se nádhernými výhledy na divoké vrcholy i na celý masív Zugspitze. Denní výlety trvají průměrně 5 hodin včetně pauz a převýšení se pohybuje kolem 800 m nahoru i dolů. Výstupy si usnadníme pomocí lanovek. Den v horách si můžeme zpříjemnit posezením na horských chatách či odpočinkem na alpských loukách. Naší základnou bude malebný bavorský penzion nedaleko Garmisch-Partenkirchen, kde dostaneme místní snídani. Ve skupině bývá obvykle kolem 15 osob.

Program zájezdu

  • 1. den: Předpokládaný odjezd ve 21 hod z Brna přes Jihlavu, Prahu a Plzeň, noční přejezd Německa.
  • 2. den: Wetterstein: Výjezd nově vybudovanou lanovkou pod nejvyšší německou horu Zugspitze, procházka a výstup k vrcholovému kříži (2962 m), po ledovcovém platu Sonnalpin v nadmořské výšce 2000 m k vyhlídce Windloch s pohledy na rakouskou stranu masivu. Sjezd unikátní zubačkou do Hammersbachu a průchod divokou soutěskou Höllentalklamm s mohutnými vodopády k chatě Höllentalangerhűtte. (5 hod, ↑ 750 m, ↓ 750 m)
  • 3. den: Ammergebirge: Od chaty Almhűtte výstup k vyhlídkové horské chatě Stepbergalm (1592 m) nebo až na vrchol Kramerspitze (1985 m) majestátně se tyčící nad Garmisch-Partenkirchenem. Nejlepší panoramatické pohledy na celý masiv pohoří Wetterstein. (5 hod, ↑ 800 m, ↓ 1000 m, s výstupem na Kramerspitze +2 hod, ↑ +400 m, ↓ +400 m)
  • 4. den: Bavorské Alpy: Lanovkou na vrchol Laber (1682 m), alpskou krajinou až na skalnatý vrchol Ettaler Mandl (1633 m) s dalekými výhledy na Mnichov a celou jezerní oblastí Fünfseenland jako na dlani. Sestup do obce Ettal s rozlehlým barokním klášterem (4 hod, ↑ 200 m, ↓ 850 m). Přejezd Německa, návrat přes Plzeň, Prahu a Jihlavu do Brna v nočních hodinách.

Ubytování

2x v příjemném bavorském penzionu Landgasthof Kirchmayer, v městečku Farchant nedaleko Garmisch-Partenkirchen. K dispozici jsou útulné 2-3lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením. V penzionu je k dispozici wifi.

Stravování

V penzionu dostaneme bohatou snídani formou bufetu. Obědvat můžeme na chatách nebo v hospůdkách, které potkáme během túr. Na večeře lze zajít do restaurací v okolí penzionu v městečku Farchant. Ceny v obchodech jsou o něco vyšší než u nás, v restauracích je asi 2x dráž.

CHARAKTERISTIKA A NÁROČNOST 2

Během zájezdu nás čeká díky lanovkám pohodová horská turistika, budeme se pohybovat po značených horských stezkách. Jednodenní túry jsou technicky snadné a zaberou nám průměrně 5 hodin s denním převýšením kolem 800 m nahoru i dolů. Výstup na vrchol Ettaler Mandl je zajištěn ocelovými lany, terén však není náročný. Po celou dobu zájezdu nám bude k dispozici autobus. Pro túru nepotřebné věci si lze nechávat na ubytování nebo v autobuse.

Zugspitze - pohodová turistika

Zugspitze - pohodová turistika

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Lago di Garda

Horská turistika v okolí největšího italského jezera (Dolomity)

Raxalpe

Turistika v nejbližších dvoutisícovkách

Turistika v okolí Zell am See

Turistika ve Vysokých Taurách a Dientener Berge

Silvretta a Verwallské Alpy

Vyhlídkové túry na hranicích Rakouska a Švýcarska

Solná komora

Pěší túry v jezerním království v oblasti Dachsteinu (Rakousko)

Jižní Dachstein - turistika v okolí Ramsau

Dachstein a Nízké Taury s podporou lanovek