Švýcarsko - Albulské Alpy

Kesch Trek - přechod po chatách pod ledovci v blízkosti Davosu

Pohoří Albula je jedním z nejkrásnějších a zároveň velmi málo osídlených horských celků ve švýcarském kantonu Graubünden. Naši cestu začneme výhledy na překrásné scenérie snové krajiny v okolí třítisícové hory Schwarzhorn. Pohybovat se budeme po pohodlných stezkách dálkové horské trasy známé jako Kesch Trek. Cesta se vine mezi divoce modelovanými masivy, často na dohled ledovců, až k Albulskému průsmyku, kterým jezdí vlaky po Rhaetian Railway, jedné z nejimpozantnějších železnic na světě, zapsané na seznam UNESCO. Vláček z Bergünu nakonec sami na cestě do Davosu vyzkoušíme.

Přestože se budeme pohybovat téměř stále nad hranicí 2000 m, není tento přechod nijak extrémně náročný. Čekají nás túry průměrně na 6 hodin s převýšením okolo 1000 m po klasických značených alpských horských stezkách. Vzhledem k nocování a stravě na útulných chatách je přechod možné absolvovat téměř nalehko. I díky tomu je tento zájezd ideální pro seznámení se s klasickou alpskou vysokohorskou turistikou a pro otestování vaší fyzické kondice. Ve skupině bývá obvykle do 15 osob.

Program zájezdu

 • 1. den: Předpokládaný odjezd z Brna kolem 17 hod přes Jihlavu, Prahu a Plzeň. Noční přejezd přes Německo do švýcarských Alp.
 • 2. den: Ze sedla Flüelapass (2383 m) výstup divokou horskou krajinou do sedla Fuorcla da Grialetsch (2537 m) a sestup kolem jezera Furggasees a dále podél potoka Dischmabach k chatě Dürrboden (2007 m) (5 hod, ↑ 450 m, ↓ 850 m). Alternativně výstup na vyhlídkový vrchol Schwarzhorn (3147 m) s grandiózním výhledem (+2,5 hod, ↑ +450 m, ↓ +450 m).
 • 3. den: Z chaty Dürrboden (2007 m) výstup do průsmyku Scalettapass (2606 m) po stopách středověkých obchodníků a v současné době také švýcarského alpského maratonu až k chatě Kesch-Hütte (2594 m) pod ledovcem Porchabella (6 hod, ↑ 900 m, ↓ 600 m). Navíc možná odbočka k okouzlujícím jezerům Ravais-ch (2560 m) (+1 hod, ↑ +100 m, ↓ +100 m).
 • 4. den: Údolím Plazbi a okolo nejvyšší hory Albulských Alp Piz Kesch (3418 m) až k chatě Chamanna d'Es-cha (2594 m). (6 hod, ↑ 1100 m, ↓ 1100 m)
 • 5. den: Poslední den přechodu kolem modravého jezera Palpuogna (1918 m) a údolím s jednou z nejimpozantnějších železnic na světě, do UNESCO zařazené Rhaetian Railway. Z Bergünu (1367 m) do Davosu přeprava vlakem. Večer odjezd do ČR. (6 hod, ↑ 300 m, ↓ 1500 m)
 • 6. den: Návrat přes Plzeň, Prahu a Jihlavu do Brna v dopoledních hodinách.

Ubytování

3x na horských chatách: Dürrboden, Kesch-Hütte a Chamanna d'Es-cha. Spí se na matracích ve společných noclehárnách nebo ve vícelůžkových pokojích a je potřeba mít vlastní spacák. Na chatách jsou malé restaurace, pitná voda, WC. Obvykle zde není wifi ani mobilní signál. Na chatě Kesch-Hütte je za slunečného počasí k dispozici sprcha (vyhřívaná solárním panelem), na dalších chatách sprcha není.

Stravování

Na chatách se očekává, že si hosté zaplatí ubytování s polopenzí. V ceně ubytování je na chatě Dürrboden zahrnuta snídaně. Cena ubytování s polopenzí pro členy OEAV stojí 60 - 75 CHF, pro nečleny OEAV vychází cena ubytování s polopenzí na cca 75 - 90 CHF. Večeře se skládá z polévky, salátu, hlavního jídla a zákusku. Na všech třech chatách je možné zakoupit si obědový balíček (8-10 CHF). Pokud nevyužijete obědových balíčků, je potřeba mít jídlo na den vlastní z domova, při přechodu není žádná možnost dokoupení potravin. Na trasách nejsou další chaty s možností občerstvení. 5. den večer vám po sestupu z hor připravíme večeři z naší polní kuchyně.

 • 17.08.2022 - 22.08.2022
 • 6 dní
 • Číslo: 3642
 • 7 400 Kč
 • Rezervace

Švýcarsko - Albulské Alpy

Švýcarsko - Albulské Alpy

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Vysoké Taury

Horský přechod v blízkosti rakouské nejvyšší hory Grossglockner

Švýcarské Alpy - Davos

Plessurské Alpy a Silvretta (Švýcarsko)

Berchtesgadenské Alpy

Přechod po chatách v okolí Orlího hnízda nad jezerem Königssee