Neziderské jezero na kole

Cyklostezky v krajině vinic a termálů

Krajina okolo 35 km dlouhého stepního jezera Neusiedlersee je v mnoha ohledech unikátní. Dlouhé vegetační období a kombinace alpské, středomořské a asijské přírody zajišťují neobyčejnou rozmanitostí flóry i fauny. Je hluboké pouhých 1,5 metru, s typickým rákosovým porostem - po dunajské deltě druhým největším v Evropě. Národní parky Nationalpark Neusiedler See - Seewinkel na rakouské straně a Fertö-Hanság na maďarské straně jsou zapsány na seznam světového přírodního dědictví UNESCO. Síť cyklostezek a opuštěných asfaltových cest mezi vinohrady je vhodným místem pro projížďky. Nasajeme poklidnou atmosféru zdejší krajiny šumícího rákosí a původních vinných sklípků, doplněnou relaxem v termálních lázních na závěr zájezdu.

Čekají nás jednodenní etapy mírně zvlněným terénem převážně po cyklostezkách s průměrným převýšením 200 m. Na kolech strávíme denně 3-4 hodiny čistého času jízdy (náročnost podrobněji). Všechny plánované etapy je možné prodloužit, zkrátit nebo vynechat a nahradit vlastním odpočinkovým programem. Ubytováni budeme v obci Fertörákos v příjemném penzionu ve dvoulůžkových pokojích. Zde dostaneme také snídaně ve standardu místní gastronomie. Zájezd je vhodný i pro rodiny s dětmi od cca 10 let s odpovídající fyzickou zdatností. Na tento zájezd nabízíme speciální slevu pro děti.

Program zájezdu

  • 1. den: Odpolední odjezd z Brna do obce Fertörákos, ubytování.
  • 2. den: Okruh k přístavišti v Mörbisch am See, odtud trajektem do Illmitz a dále po cyklostezce národním parkem Fertö-Hanság přes městečko Fertöd se zámkem Esterházy zpět do místa ubytování ve Fertörákos (↔ 60 km, ↑ 150 m, ↓ 150 m). Na trase návštěva termálních lázní Sá-Ra Termál v obci Hegykö. Fakultativně možnost prodloužení trasy a prohlídka města Sopron (↔ +10 km, ↑ +150 m, ↓ +150 m).
  • 3. den: Okruh z místa ubytování k přístavišti ve Fertörákos a po cyklostezce krajinou slaných jezer v Nationalpark Neusiedler See - Seewinkel k rozhledně Aussichtswarte Hölle, přes Podersdorf am See do přístaviště v městečku Illmitz, dále trajektem do Mörbisch am See a zpět do místa ubytování ve Fertörákos (↔ 60 km, ↑ 250 m, ↓ 250 m). Na trase možnost návštěvy termálních lázní St. Martins u rakouského Frauenkirchen. Odjezd do ČR, příjezd do Brna ve večerních hodinách.

Ubytování

2x v příjemném penzionu Huber Pension, v obci Fertörákos ve 2lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Pokoje doobsazujeme do plné kapacity ostatními spolucestujícími.

Stravování

V penzionu dostaneme chutnou snídani. Na večeři si zajdeme do některé z místních restaurací. Z domova s sebou přibalte jen něco málo na obědy a svačiny přes den. Ceny jídel v restauracích a potravin v obchodech jsou podobné jako u nás, výběr a kvalita jídel mile překvapí. Dokupovat potraviny je možné i během zájezdu.

Další informace k zájezdu

Nástupní místa (v případě dopravy mikrobusem): Brno

Doprava:
1) Mikrobusem za příplatek 800 Kč z Brna. Z Brna vyjíždíme kolem 15 hod.
2) Vlastní dopravou. Z Prahy celkem asi 410 km a z Brna asi 210 km.

V přihlášce prosím uveďte, o kterou variantu máte zájem.

Vhodný typ kola: crossové kolo, trekové kolo
Povrch: 75 % asfalt, 25 % šotolina.
Cyklistická přilba je povinná.
Informace o přepravě kol na cyklovleku: přeprava kol
Elektrokola přepravujeme za příplatek 500 Kč a je nutné je hlásit předem.

Podrobněji: doplňující informace k zájezdu (náročnost, počasí, mapy, vybavení)

Neziderské jezero na kole

Neziderské jezero na kole

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Tauernská cyklostezka

Cykloturistika podél řek Salzach a Saalach v okolí Zell am See

Drávská cyklostezka

Podhůřím Lienzských a Sextenských Dolomit i Vysokých Taur (Rakousko)

Holandsko na kole

Krajem sýrů, větrných mlýnů, dun a perfektních cyklostezek

Dunajská cyklostezka

Cyklistika podél Dunaje přes Linz, Krems a údolím Wachau až do Vídně

Korutanská jezera na kole

Nenáročná cyklistika krajem nejteplejších alpských jezer

Maďarské národní parky na kole

Po cyklostezkách národními parky Aggtelek a Bükk