Korsika - přechod GR 20

Severní část nejkrásnějšího treku v Evropě

Korsika je právem nazývána perlou Středomoří. Najdeme zde rozeklaná, ostrá a divoká pohoří, skalní věže, křišťálově čistá jezera, ale i rozsáhlé lesy, malebné zátoky a dlouhé kilometry písečných pláží. Dravé řeky a horské bystřiny zde tvoří hluboké kaňony, soutěsky, kaskády a vodopády. Snad nikde jinde nevytvořila příroda na tak malém území tolik zázraků.

Trek napříč ostrovem dlouhý 160 km, GR 20, patří mezi nejznámější horské přechody ve Francii. Čeká nás osmidenní přechod vedený po trase GR 20 napříč severní polovinou ostrova. Výchozím bodem je vesnička Calenzana, kde slavný trek také oficiálně začíná. Těšit se můžeme na skalnaté štíty i hluboké kaňony, ledovcová jezera a nejvyšší horu Korsiky Mte Cinto (2706 m). Budeme odpočívat u malebných tůní říčky Golo, projdeme přes nejvýše položené silniční korsické sedlo Col de Vergio (1477 m), budeme obdivovat krásy jezera Lac de Nino s volně se pasoucími koňmi, vystoupíme na krásný vrchol Mte Rotondo (2622 m). Ochutnáme také čerstvé sýry od místních pastevců a večer si můžeme se sklenkou vína vychutnávat dechberoucí panoramata. Dva dny strávíme odpočinkovější turistikou, poznáváním městeček Saint Florent nebo Corte a koupáním v moři. Srdce každého si zde přijde na své.

Zájezd je určen turistům, kteří zvládnou několikadenní přechod natěžko s délkou túr 7-10 hod a průměrným převýšením 1200 m (nejnáročnější túry mají převýšení až 1400 m). Náročnější program je možné některé dny odlehčit zkrácením túry o výstup na vrchol. Po čtyřech dnech přechodu se krátce setkáme s autobusem, ze kterého bude možné doplnit zásoby. Nocovat budeme ve vlastních stanech u chat či salaší. Doprava a některé dny, kdy dostanete polopenzi z naší polní kuchyně, jsou společné se zájezdem Pobřeží Korsiky na kole. Kratší variantou přechodu GR 20 je zájezd Nejvyšší hory Korsiky po GR 20.

Program zájezdu

 • 1. den: Předpokládaný odjezd kolem 12 hod. z Brna, přejezd přes Rakousko do Itálie.
 • 2. den: Ranní trajekt z Livorna na Korsiku do Bastie. Prohlídka malebného přístavního města St-Florent: prodejna vinařství Domaine Lazzarini, citadela a hráči pétanque. Koupání a odpočinek na písečné pláži u kempu.*
 • 3. den: Ráno přesun autobusem do městečka Calenzana (280 m). Zahájení treku stoupáním lemovaným typickými macchiemi do sedla Col de Salto (1250 m) s úžasnými výhledy na severní pobřeží a dále pak borovicovým lesem směrem k chatě Piobbu (1583 m). (6-7 hod, ↑ 1400 m, ↓ 100 m)
 • 4. den: Nejnáročnější den přechodu zahájíme stoupáním skalnatým údolím k sedlu Bocca di Pisciaghja (1950 m), dále členitým hřebenem do Bocca di Avartoli (1898 m) a prudký sestup k Refuge de Carrozzu (1270 m). Od chaty přes visutý most, stoupání podél říčního koryta až k Lac de Muvrela (1860 m) a dále do sedla s výhledy na zimní středisko Haut Asco (1422 m). (10 hod, ↑ 1350 m, ↓ 1400 m)
 • 5. den: Dobytí nejvyššího vrcholu Korsiky: Stoupání zpestřené o několik málo lehkých lezeckých úseků s řetězy až do sedla pod Mte Cinto. Nalehko na vrchol (2706 m) a zpět. Sestup k Refugi Tighiettu (1683 m). Zasloužené koupání v tůních. (9 hod, ↑ 1400 m, ↓ 1150 m)
 • 6. den: Z Refuge Tighiettu (1683 m) k salaším, ochutnávka místního ovčího sýra. Od Refugi Ciottulu di i Mori sestup podél kaskád vybízejících ke koupání - odpočinek a relaxace v křišťálově čisté vodě - až do nejvýše položeného silničního sedla Col de Vergio (1477 m) (7 hod, ↑ 1150 m, ↓ 1050 m). Setkání s autobusem a doplnění zásob.
 • 7. den: Přechod ze sedla Col de Vergio (1477 m) kolem nádherného jezera Lac de Nino (1743 m), přes sedlo St Pierre s kapličkou a sedlo Bocca a Reta k salaším na chatu Manganu. (7 hod, ↑ 800 m, ↓ 600 m)
 • 8. den: Přes sedlo Bocca a Porta s výhledy na jezera Melo a Capitello přes lehké lezecké partie, místy jištěné řetězy, až k chatě Petra Piana. (7 hod, ↑ 900 m, ↓ 650 m)
 • 9. den: Pro zájemce náročný ranní výstup nalehko na nejkrásnější vrchol Korsiky Mte Rotondo (2622 m) s koupáním v ledovcovém jezeře Bellabone (5 hod, ↑ 850 m, ↓ 850 m). Společný sestup od chaty Petra Piana přes vrcholek Punta di Pinzi Corbini (2021 m) s výhledy na údolí Manganello a vrchol Mte D'Oro na chatu Onda (1430 m). (5 hod, ↑ 400 m, ↓ 900 m)
 • 10. den: Výstup na vrchol Mte D'Oro (2389 m), v závěru sestupu koupání v Anglických kaskádách (9-10 hod, ↑ 1100 m, ↓ 1600 m). Rozloučení s GR 20 a přesun vlakem světoznámou úzkokolejkou Micheline do starobylého města Corte. Vyhlídka na město, pevnost, kavárny, restaurace, bary, noční život. Nocleh v kempu v Corte .
 • 11. den: Ranním vlakem do Bastie, prohlídka města, nákupy, možnost oběda. Relax a koupání na krásné písečné pláži našeho kempu.
 • 12. den: Au revoir, Corse! Rozloučení s mořem dopoledním koupáním. Přejezd autobusem do přístavu v Bastii, odpolední trajekt do Livorna. Noční přejezd Itálie.*
 • 13. den: Příjezd do Brna v dopoledních hodinách.

(*) Poznámka: Program na tento den může být v průběhu sezóny upraven v závislosti na konkrétním trajektu, kterým pojedeme.

Nocování

2x v kempu u moře, 2x v horách v kempu a 6x v horách u horských chat, vždy ve vlastních stanech. V případě volné kapacity je možné přespání i na horské chatě. Chaty poskytují základní zázemí (někdy teplá, někdy studená sprcha nebo alespoň hadice, WC, nápoje, případná strava). Kempy na pobřeží jsou větší, dobře vybavené a s teplou sprchou v ceně.

Stravování

Po dobu přechodu je nutná vlastní strava především z dovezených potravin. Během přechodu většinou není možné dokupovat běžné potraviny a pečivo, ale je možné si dát jídlo na některé z chat, u kterých spíme (večeře 12-25 €). Lépe zásobený obchod lze navštívit 2., 11. a 12. den. 6. den se setkáme s naším autobusem. Ceny v obchodech jsou asi o 30 % vyšší než u nás. Na začátku a na konci vám připravíme polopenzi z naší polní kuchyně. Počítejte 2. den s večeří, 3. den se snídaní, 11. den s večeří a 12. den se snídaní.

 • 05.07.2023 - 17.07.2023
 • 13 dní
 • Číslo: 385
 • 16 500 Kč
 • Rezervace

Korsika - přechod GR 20

Korsika - přechod GR 20

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Pyreneje - přechod po chatách

Národní parky Ordesa, Possets a Maladeta (Španělsko)

Nejvyšší hory Korsiky po GR 20

Přechod severní části GR 20 s výstupy na nejvyšší vrcholy

Zillertálské Alpy - přechod po chatách

Východní část Berliner Höhenweg v jižním Tyrolsku (Rakousko)

Tour de l'Oisans - přechod NP Écrins

Legendární horský trek nebetyčnými horami Dauphinských Alp (Francie)

Brenta - ferraty

Ferratový přechod skalního ráje a věží Brenty (Dolomity)

Brenta - přechod po chatách

Pohodový přechod skalního ráje Brenty (Dolomity)