Nejvyšší hory Korsiky po GR 20

Přechod severní části GR 20 s výstupy na nejvyšší vrcholy

Korsika je právem nazývána perlou Středomoří. Najdeme zde hluboko rozeklaná, ostrá a divoká pohoří, skalní věže, křišťálově čistá jezera, ale i rozsáhlé lesy, malebné zátoky a dlouhé kilometry písečných pláží. Dravé řeky a horské potoky zde tvoří hluboké kaňony, soutěsky, kaskády a vodopády. Snad nikde jinde nevytvořila příroda na tak malém území tolik zázraků.

Na severu Korsiky se nachází nejkrásnější sedla i nejvyšší vrcholy a skalnatou krajinou se vine červenobílá stopa snad nejznámějšího treku Evropy - slavné GR 20. Během šesti dnů přejdeme její severní část. Půjdeme po hřebenech a přes sedla Bocca a Reta, St Pierre s kapličkou či známé Col de Vergio. Vychutnáme si pocit vítězství z dobytí tří vrcholů Korsiky - nejvyšší Mte Cinto (2706 m) a dva překrásné velikány Mte d'Oro (2389 m) a Mte Rotondo (2622 m). Z ptačí perspektivy si prohlédneme třpytivá jezera Lac de Nino, Melo a Capitello a projdeme se v krásné přírodě v údolí Manganello či na úpatí „korsického Matterhornu“ Paglia Orba (2525 m). Na závěr každého dne nás čeká zasloužený odpočinek u horských chat. Korsika je neskutečně pestrý ostrov, každý den bude jiný než ten předešlý.

Zájezd je určen pro zdatné milovníky horských přechodů. Pohybovat se budeme po pěšinách ve skalnatém terénu, po kamenné suti a částečně po lesních hliněných cestičkách. Občas je možné narazit na lehké pasáže s řetězy ve skále. Průměrná délka jednotlivých výletů je 6-8 hodin celkového času i s přestávkami s převýšením nejčastěji okolo 800 m, kromě 9. dne, kdy je potřeba překonat převýšení až 1700 m (náročnost podrobněji). Nocovat budeme ve vlastních stanech na tábořištích u chat či salaší. Ve skupině bývá do 15 osob. Doprava a některé dny, kdy dostanete polopenzi z naší polní kuchyně, jsou společné se zájezdem Korsika - horská turistika a Korsika - pohodová turistika.

Program zájezdu

 • 1. den: Předpokládaný odjezd kolem 14 hod. (bude upřesněno v závěrečných informacích) z Brna (u termínu 3832 z Brna kolem 10 hod. a přes Prahu), noční přejezd Rakouska do Itálie.
 • 2. den: Trajekt na Korsiku, koupání na krásné písčité pláži u Bastie, příjezd do horského městečka Tattone.*
 • 3. den: Zahájení severního přechodu GR 20 údolím Manganello, koupání v zalesněných průzračných tůních, výstup na hřeben k chatě Onda (1430 m) (4 hod, ↑ 750 m, ↓ 150 m). Od chaty možnost výstupu nalehko na vrchol Monte d'Oro (2389 m) (+7 hod, ↑ 1150 m, ↓ 1150 m).
 • 4. den: Přechod přes vrcholek Punta di Pinzi Corbini (2021 m) s výhledy na údolí Manganello a vrchol Monte d'Oro na chatu Petra Piana (1842 m). (6 hod, ↑ 900 m, ↓ 400 m)
 • 5. den: Nalehko výstup na nejkrásnější vrchol Korsiky Mte Rotondo (2622 m), koupání u jezera Bellabone s ledovou vodou, návrat k chatě Petra Piana. (7 hod, ↑ 850 m, ↓ 850 m)
 • 6. den: Přechod přes lehké lezecké partie (řetězy) s výhledy na jezera Melo a Capitello a přes sedlo Bocca a Porta k chatě Manganu. (7 hod, ↑ 650 m, ↓ 900 m)
 • 7. den: Přes sedlo Bocca a Reta, kolem horského jezera Lac de Nino (1743 m) a přes sedlo St Pierre s kapličkou do nejvýše položeného korsického silničního sedla Col de Vergio (1477 m). (7 hod, ↑ 600 m, ↓ 800 m)
 • 8. den: Nalehko výstup pod „korsický Matterhorn“ Paglia Orba (2525 m) k nejvýše položené chatě GR 20 Ciottulu di i Mori (1991 m) na úpatí hory s výhledem na vrchol a do údolí Golo (6 hod, ↑ 750 m, ↓ 750 m). Setkání s autobusem v průsmyku Vergio a přejezd do kempu pod Mte Cintem.
 • 9. den: Náročný výstup nalehko na nejvyšší vrchol Korsiky Mte Cinto (2706 m) přes chatu Ercu s možností zastávky u jezera lac du Cinto (2300 m). (10 hod, ↑ 1700 m, ↓ 1700 m)
 • 10. den: Návštěva starobylého města Corte, vyhlídka, nákupy, kavárny, pevnost. Přejezd do Bastie, koupání na krásných písečných plážích, prohlídka večerní Bastie se skvělou atmosférou, možnost korsické večeře v místní hospůdce.
 • 11. den: Dopolední koupání na krásné písčité pláži v kempu. Trajekt z Bastie na italskou pevninu, noční přejezd přes Itálii a Rakousko.*
 • 12. den: Návrat na stejná místa jako při odjezdu (Brno v dopoledních hodinách).

(*) Poznámka: Program na tento den může být v průběhu sezóny upraven v závislosti na konkrétním trajektu, kterým pojedeme.

Nocování

9x v horských kempech a na tábořištích u horských chat ve vlastních stanech. V případě volné kapacity je možné přespání i na horské chatě. Chaty poskytují veškeré zázemí (sprcha, WC, alko i nealko nápoje, případná strava). Předpokládáme nocování 1x v Tattone, 5x u horské chaty, 2x v Lozzi a 1x u Bastie přímo u pláže.

Stravování

Po dobu přechodu je nutná vlastní strava především z dovezených potravin. Během přechodu většinou není možné dokupovat běžné potraviny a pečivo, ale je možné si dát jídlo na některé z chat, u kterých spíme (večeře 15-20 €). Lépe zásobený obchod lze navštívit 2., 10. a 11. den. Ceny v obchodech jsou asi o 30 % vyšší než u nás. První a poslední dny vám připravíme polopenzi z naší polní kuchyně. Počítejte 2. den s večeří, 3. den se snídaní, 8. den s večeří, 9. den s polopenzí, 10. a 11. den se snídaní.

Nejvyšší hory Korsiky po GR 20

Nejvyšší hory Korsiky po GR 20

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Korsika - horská turistika

Perla středomoří - nejvyšší hory, přírodní krásy, města a moře

Durmitor a Bjelasica

Přechod skalnatých a pasteveckých hor (Černá Hora)

Albánské Alpy (letecky)

Přechod opuštěných a divokých hor severní Albánie

Korsika - přechod GR 20

Severní část nejkrásnějšího treku v Evropě

Tour de l'Oisans - přechod NP Écrins

Legendární horský trek nebetyčnými horami Dauphinských Alp (Francie)

Silvretta

Přechod po chatách v ledovcovém království