Lago di Como MTB

Bajkování ve stínu dvoutisícovek v okolí ledovcového jezera (Itálie)

Lago di Como - úzké jezero ledovcového původu leží v italském regionu Lombardie a jeho okolí je i díky své poloze stranou většího turistického ruchu. Jezero, zaklíněné ve tvaru obráceného „Y“ mezi vysoké štíty přilehlých hor, každý den nabízí dramatické výhledy na alpské hřebeny tyčící se v dáli. Vrcholy, které se zvedají do výšek přes 2000 m přímo od jeho hladiny, skrývají zapadlé vesničky jako z pohádky, šumící potoky i chladivé vodopády a nabízejí panoramatické výhledy na tyrkysově modrou hladinu jezera. Teplota vody v jezeře se během léta pohybuje kolem 18-23 °C, takže po horkém dni stráveném na slunci příjemně osvěží. Podél členitého pobřeží leží celá řada tradičních italských městeček s kavárnami, obchody a rodinnými restauracemi. Ideálním zpestřením dne je tedy chutný oběd, posezení u kávy nebo pravé italské zmrzliny.

Pojeďte s námi v sedle bajku prozkoumat zaříznutá údolí, příkré vrcholky i dlouhé hřebínky v okolí italského jezera Lago di Como. Ze základny v kempu v městečku Dervio projedeme během našeho výletu jezero ze všech stran. Vystoupáme na Monte Ponciv (1452 m) s možností průjezdu panoramatické hřebenovky až na Monte San Primo (1681 m). Absolvujeme stoupání pod štíty dvoutisícovek podél potoka Torrente Varrone až na planinu Alpe Varrone (1665 m). Nebo vyjedeme do sedla Boccheta d´Orimento (1295 m) a vychutnáme si zasloužené sjezdy po exkluzivních singletrailech. Během etap si budeme užívat všudypřítomných pohledů na jezero a najdeme si čas i na ochutnávku místní gastronomie.

Čekají nás denní etapy v délce okolo 50 km s čistým časem jízdy 4-6 hodin a průměrným stoupáním okolo 1400 m a stejně velkým nebo větším klesáním. Během dne bude dostatek času pro odpočinek těla i ducha, protože výhledy do okolí jen těžko donutí člověka ke spěchu. Základní varianty vyjížděk se dají v případě zájmu prodloužit nebo zvolit alternativní program. Nocovat budeme v kempu v městečku Dervio a dostaneme polopenzi z naší polní kuchyně. Doprava a místo noclehu jsou společné se zájezdem Lago di Como na kole a turistickým zájezdem Lago di Como, ke kterým je možné se kterýkoli den přidat.

Program zájezdu

  • 1. den: Předpokládaný odjezd v odpoledních hodinách z Brna přes Prahu a Plzeň, noční přejezd Německa a Švýcarska do Itálie.
  • 2. den: Z města Como (200 m) po cyklostezce do vesnice Albavilla (430 m) a po výšlapu po hřebeni a úbočím až do sedla Colma di Sormano (1125 m). Výšvih pod Monte Ponciv (1452 m), případně alternativně hřebenovkou až na Monte San Primo (1681 m), následný sjezd singletrailem do městečka Bellaggio (200 m). Trajektem do kempu (200 m). (↔ 45 km, ↑ 1400 m, ↓ 1400 m)
  • 3. den: Stoupání z obce Casargo (800 m) údolím potoka Torrente Varrone až na planinu Alpe Varrone (1665 m) pod štíty okolních dvoutisícovek. Výšvih k Rifugio San Rita (1985 m) a hřebenovka s dechberoucími výhledy do širokého okolí. Sjezd zpět do údolí a následně do kempu. (↔ 50 km, ↑ 1300 m, ↓ 2000 m)
  • 4. den: Z městečka San Fedele Intelvi (700 m) mírným asfaltovým stoupáním až na planinu Alpe di Colonno (1310 m) s výhledy na vrcholy východního břehu, poté sjezd pěšinou do vesnice Laino (700 m). Následné stoupání do sedla Boccheta d’Orimento (1295 m) a trailem po úbočí sjezd zpět. (↔ 45 km, ↑ 1350 m, ↓ 1350 m)
  • 5. den: Z kempu stoupání přes vesnici Vendrogno (740 m) na vyhlídkové a poutní místo Rifugio San Grato (925 m). Poté výšlap horskou silničkou na planinu Alpe Giumello (1535 m) s panoramatickými výhledy a možností poctivého výjezdu až na Monte Croce di Muggio (1799 m). Na závěr sjezd úbočím hory do kempu (↔ 55 km, ↑ 1400 m, ↓ 1400 m). V podvečerních hodinách odjezd do ČR, noční přejezd Švýcarska a Německa.
  • 6. den: V ranních hodinách příjezd do Plzně a Prahy, v dopoledních hodinách do Brna.

Nocování

3x ve vlastních stanech v příjemném kempu Green Village u osady Laggeto na břehu jezera Lago di Como. U kempu jsou travnaté pláže a pěší zóna, která poskytuje prostor pro relaxaci. V kempu je k dispozici wifi. Možnost ubytování v dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, povlečením a ručníky za příplatek 2100 Kč/os. Svůj zájem o pokoj uveďte do poznámky v přihlášce.

Stravování

Připravíme vám polopenzi z naší polní kuchyně. Polopenze začíná 2. den večeří a končí 5. den snídaní. Během programu lze také využít řadu místních restaurací a kaváren. Přímo v kempu je obchůdek, kde je možno dokoupit základní potraviny. Ceny v obchodech jsou asi o 50 % vyšší než u nás, v restauracích je asi 2x dráž.

Charakteristika a náročnost 4

Plná varianta je určena bajkerům a bajkerkám s dobrou fyzickou kondicí a s vhodným vybavením. Průměrně denně ujedeme 50 km, nastoupáme a sjedeme 1400 m. V sedlech strávíme cca 4-6 hodin čistého času jízdy, přibližně 2/3 tras pojedeme mimo asfalt. Zájezd je možné kombinovat s méně náročným zájezdem Lago di Como na kole nebo zvolit individuální program. Po celou dobu zájezdu budeme mít k dispozici autobus, ve kterém bude možné nechávat nepotřebné věci.

Vzhledem k rizikovým sportům na zájezdu (MTB) doporučujeme mít sjednané odpovídající cestovní pojištění. U nás si můžete sjednat cestovní pojištění Generali, které pokrývá sportovní činnost v rámci programu, nebo členství v Alpenverein s celoročním pojištěním.

Lago di Como MTB

Lago di Como MTB

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Davos MTB - bike all inclusive

Nejlepší MTB oblast Evropy – ráj všech bikerů (Švýcarsko)

Dolomity MTB

Bajkování v srdci Dolomit – Val di Fassa, Marmolada, Sella (Itálie)

Zell am See MTB

Horská cyklistika ve Vysokých Taurách a Kitzbühelských Alpách

Walliské Alpy MTB

MTB pod ledovci v okolí Zermattu a Saas Fee (Švýcarsko)

Silvretta arena MTB

Bikování s lanovkami v oblasti Ischgl-Samnaun-Verwall