Livigno - silniční cyklistika

Vysoká sedla italského Tibetu

Na pomezí Švýcarska a Itálie se nachází vyhlášená oblast pro silniční cyklistiku, vysokohorské slunné údolí Livigno (1800 m). Okolí Livigna, položené ve vysoké nadmořské výšce, je pro milovníky cyklistiky ideální tréninkovou oblastí. Na zájezdu si užijeme desítky kilometrů kvalitního asfaltu v úchvatné krajině italsko-švýcarského pomezí. Každý den dosáhneme nadmořské výšky minimálně 2000 m a zdoláme řadu vysoko položených horských sedel, včetně nejvyššího silničního sedla ve Východních Alpách - Passo Stelvio. Livigno je bezcelní zónou a pobyt si tak můžete zpříjemnit cenově atraktivními nákupy.

Denně nás čeká 70-120 km s převýšením 1200-2300 m. Všechny plánované etapy je možné prodloužit či vynechat a nahradit vlastním programem. Spát budeme ve vlastních stanech v kempu v Livignu, kde dostaneme polopenzi z naší polní kuchyně. Dopravu autobusem a místo noclehu máme společné se zájezdem Livigno - MTB v italském Tibetu a turistickým zájezdem Livigno - turistika v italském Tibetu, ke kterému je možné se kterýkoliv den připojit. Naše skupina bude mít okolo 10 osob.

S realizací zájezdů do Itálie dle vyhlášených Covid-podmínek počítáme! Itálie se otevírá turistům, situace se tam zlepšuje a opatření se postupně rozvolňují.
Aktuální povinnosti - vstup do Itálie: vyplnění formuláře (dPLF) a certifikát o negativním antigenním nebo PCR testu (48 hod) nebo o dokončeném očkování (14 dní) nebo o prodělání Covidu (6 měsíců) (podrobnosti mzv.cz). Návrat do ČR vyplnění elektronického příjezdového formuláře a splnění jedné ze tří podmínek: antigenní nebo PCR test v ČR do 5ti dnů po návratu, dokončené očkování, prodělání Covidu.

Program zájezdu

  • 1. den: Předpokládaný odjezd z Brna kolem 17 hod přes Jihlavu, Prahu a Plzeň, noční přejezd Německa a Rakouska.
  • 2. den: Rovinatý rozjezd z městečka Zernez do Svatého Mořice, poté přes 2 panoramatická sedla Bernina Pass (2328 m) a Forcola di Livigno (2315 m) až do Livigna. Navíc možný přídavek do horského průsmyku Maloja Pass (1815 m) a do sedla Jullier Pass (2284 m). (↔ 70-120 km, ↑ 1200-1700 m, ↓ 750-1250 m)
  • 3. den: Přejezd autobusem pod sedlo Bernina pass. Sjezd do La Punt-Chamues-ch (1700 m) a následné stoupání do horského průsmyku Albula Pass, dlouhý sjezd podél legendární železnice do obce Filisur, přes Davos, sedlo Fluela Pass (2383 m) a obec Zernez. (↔ 115 km, ↑ 2300 m, ↓ 2900 m)
  • 4. den: Průjezd tunelem u Livigna přes vesnici Valchava k světoznámému stoupání do sedla Passo Stelvio (2758 m), sjezd do Bormia a rovinatý dojezd do Valdidentro. Přejezd autobusem nebo na kole do Livigna. (↔ 90 km, ↑ 2000 m, ↓ 2400 m, s prodloužením až do Livigna ↔ +30 km, ↑ +1100 m, ↓ +1100 m)
  • 5. den: Výjezd autobusem do sedla Passo d´Eira (2211 m), přes průsmyk Passo Foscagno (2315 m) do Bormia, dále přes městečka Tirano, Poschiavo a sedlo Forcola di Livigno (2315 m) do Livigna (↔ 120 km, ↑ 2300 m, ↓ 2600 m). Večerní odjezd, noční přejezd Rakouska a Německa.
  • 6. den: Návrat přes Plzeň, Prahu a Jihlavu do Brna v dopoledních hodinách.

Nocování

3x v kempu v Livignu. Je třeba mít vlastní stan, spacák a karimatku. V kempu je k dispozici prádelna (pračka a sušička). Teplá voda v prádelně a sprchách je zpoplatněna zvlášť (žeton na 4 minuty stojí 1 €). Kemp je asi 4 km od centra, kam je možné dojet místní dopravou zdarma nebo na kole. Nejbližší pizzerie a dobře zásobený obchod s potravinami jsou vzdáleny cca 1 km od kempu.

Stravování

Připravíme vám polopenzi z naší polní kuchyně. Polopenze začíná 2. den večeří a končí 5. den snídaní. Nákup potravin je možný v některém z mnoha místních obchůdků. Livigno je bezcelní zóna, což se projevuje hlavně na cenách alkoholu, cigaret, benzínu a luxusního zboží. Zakoupit občerstvení během dne je možné, ceny v restauracích jsou však oproti Livignu výrazně vyšší. V Livignu v obchodech počítejte s cenami podobnými jako u nás, v restauracích asi 1,5x vyššími a na horských chatách s cenami až trojnásobnými.

Livigno - silniční cyklistika

Livigno - silniční cyklistika

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Provence - silniční cyklistika

Ve stopách Tour de France krajem vína, oliv a levandule