Kurz běžkování skate - Nové Město na Moravě

Skejtování pro pokročilé běžkaře s instruktorem

Bruslení je nová technika, která vznikla v 70. letech 20. století, když se hledaly možnosti zvýšení rychlosti v běhu na lyžích. Podmínkou vzniku bruslení je vyšší úroveň trénovanosti a dokonalá mechanická úprava běžeckých tratí. Bruslení je účinnější a rychlejší. Název (anglicky skating) je zcela výstižný, protože odraz z vnitřní hrany lyže v odvratném postavení a následný skluz po ploše skluznice jsou vizuálně i fakticky velmi podobné jízdě na bruslích. Technika bruslení je technicky i fyzicky náročnější a je vhodná pro zkušenější běžkaře, kteří už mají klasický styl v malíku.

Náš výukový kurz bude probíhat nedaleko Nového Města na Moravě, v prostředí neodmyslitelně spjatém se závody světového poháru v klasickém lyžování a stále populárnějším biatlonu. Nespornou výhodou běžeckého areálu v Novém Městě jsou upravené běžecké tratě s dostatkem umělého sněhu, jehož výrobu v chladných dnech zajišťují sněžná děla. V mimozávodní termíny můžeme při nedostatku přírodního sněhu využít nedalekou Vysočina arénu. Při dobrých sněhových podmínkách budeme trénovat na tratích v okolí hotelu Pavla.

Kurz je určen pro pokročilé běžkaře, kteří mají zvládnutý klasický styl a touží po zvýšení rychlosti. Věnovat se budeme základním technikám bruslení. Obsahem jsou jednotlivá cvičení, která postupně povedou ke zvládnutí jednotlivých technik. Program je rozdělen do tří bloků: dopoledního a odpoledního praktického bloku, večery strávíme přednáškami o údržbě, mazání a trendech běžkařského vybavení a rozborem techniky na videu. Kurz povedou zkušení instruktoři, trenéři běžeckého lyžování a aktivní závodníci. Předpokladem pro účast na kurzu jsou běžky na bruslení, nebo alternativně běžky combi, nebo klasické mazací a dostatečně dlouhé hůlky.

Co se naučíme


Během teoretických přednášek a praktického výcviku v terénu se budeme pod vedením zkušeného instruktora věnovat následujícím oblastem a tématům:
 • běžkařské vybavení, nové trendy
 • údržba a mazání lyží
 • zásady pohybu ve stopě, chování běžkaře k okolním lidem
 • oboustranné bruslení dvoudobé
 • oboustranné bruslení jednodobé
 • oboustranné bruslení střídavé
 • oboustranné bruslení prosté

Program zájezdu

 • 1. den: Sraz účastníků u hotelu Pavla ve Vlachovicích do 10 hod., ubytování a zahájení praktické části kurzu. Odpoledne pokračování v praktické výuce. Večer přednáška o mazání lyží a současných trendech v běžkařském vybavení, chování běžkaře ve stopě.
 • 2. den: Dvoufázový trénink běžeckého lyžování s pořízením videozáznamu. Večer pak rozbor techniky běhu jednotlivých účastníků.
 • 3. den: Dopoledne intenzivní praktická výuka, většinou spojená s výjezdem do okolí. Výuka končí v cca 12 hod, odjezd domů kolem 14 hod.

Ubytování

2x v hotelu Pavla u Třech Studních. Spát budeme ve 2-4lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, balkónem a wifi. Ubytování v 1lůžkovém pokoji garantujeme za příplatek 600 Kč, svůj zájem o něj uveďte do přihlášky. Pokud cestujete z větší dálky, můžete přijet už ve čtvrtek večer a připlatit si jednu noc se snídaní navíc za 1000 Kč/os., případně 1300 Kč/os. na 1lůžkovém pokoji. Požadavek uveďte v poznámce přihlášky. Pokoje doobsazujeme do plné kapacity ostatními spolucestujícími.

Stravování

V ceně ubytování je polopenze, která začíná 1. den večeří a končí 3. den snídaní. Snídaně je formou bohatého bufetu a večeře zahrnuje polévku, hlavní jídlo a dezert. Přes den je možné stravovat se individuálně v restauraci nebo z vlastních dovezených potravin. Samostatné vaření na hotelu není možné.

Další informace k zájezdu

Doprava: Vlastní. Místo srazu: hotel Pavla

Vybavení: Běžky na bruslení, nebo alternativně běžky combi, nebo klasické mazací (klasické a combi běžky musí být očištěny od stoupacích vosků a pokud možno naparafinované po celé délce skluznice) a dostatečně dlouhé hůlky. Nemáte-li své běžecké vybavení ani možnost si je ve vašem okolí zapůjčit, můžeme vám zapůjčení výbavy zprostředkovat v půjčovně Sun sport za 900 Kč (set lyže, boty a hole). Váš zájem o půjčení vybavení uveďte již v poznámce přihlášky. Nezapomeňte uvést své požadavky na délku lyží a holí (nevíte-li si rady, uveďte případně výšku postavy) a velikost bot.

Podrobněji: doplňující informace k zájezdu (náročnost, počasí, mapy, vybavení atd.)

 • 23.02.2024 - 25.02.2024
 • 3 dny
 • Číslo: 1173
 • 6 100 Kč
 • Rezervace

Kurz běžkování skate - Nové Město na Moravě

Kurz běžkování skate - Nové Město na Moravě

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Norsko na běžkách (letecky)

Nekonečné pláně lyžařského střediska Sjusjoen

Kurz běžeckého lyžování - Nové Město na Moravě

Běžky pro začátečníky a mírně pokročilé s instruktory běžkování

Kurz běžeckého lyžování - Jeseníky

Běžky pro začátečníky a mírně pokročilé s instruktory běžkování