Murská cyklostezka

Pohodové cyklotrasy údolími Nízkých Taur (Rakousko)

Štýrsko je malebná spolková země na jihovýchodě Rakouska. Historická města, pohádkové vesnice, prosluněná údolí, to vše zasazeno mezi majestátními horskými masivy Nízkých a Vysokých Taur a Gurktalských Alp. Díky udržované síti cyklostezek si toto rozmanité alpské prostředí plně a bezpečně vychutnáme. Během čtyř dnů projedeme údolími řek Mur, Rantenbach, Katschbach, Wölzerbach, Gurk a Riegenbach. Prohlédneme si Judenburg, město už deset století propojené s jeho židovskou historií a obyvateli. Ze sedla kol budeme obdivovat podmanivou krajinu i kvetoucí horské louky. Na závěr u jezera v Millstattu můžeme navštívit benediktinský klášter s renesančním nádvořím lemovaným dvoupodlažními arkádami.

Každý den se můžete rozhodnout pro jednu ze dvou variant etap: A s minimálním převýšením (do 250 m) a délkou 45-55 km, nebo B s maximálním převýšením 550 m a délkou 55-80 km (náročnost podrobněji). Každou z plánovaných etap je možné prodloužit, zkrátit nebo vynechat a nahradit vlastním odpočinkovým programem. S ohledem na vlastní nároky a odlišnosti požadavků si tak každý může denně přizpůsobit program i trasu. Ubytováni budeme v hotelu v Murau, kde dostaneme chutnou polopenzi.

Program zájezdu

  • 1. den: Odjezd kolem 12 hod z Brna, denní přejezd, k večeru příjezd do hotelu v Murau, večeře.
  • 2. den: A: Busem na konec údolí do Rotgülden (1340). Na kolech přes obec Muhr (1107 m) s květinovými sloupy, sjezd údolím podél řeky přes Tamsweg, Ramingstein s dominantou hradu Finstergrün a přes Sankt Lorenzen ob Murau do Murau (830 m) (↔ 65 km, ↑ 150 m, ↓ 650 m). B: Navíc výjezd k chatě Sticklerhütte (1750 m) a od pramene řeky Mur dolů do Murau (↔ +15 km, ↑ 400 m, ↓ 400 m).
  • 3. den: Z Eselsbergweg (1080 m) postupně údolími čtyř řek přes Scheifling a Sankt Peter am Kammersberg do Murau (830 m) s renesančními domy a výrazným gotickým kostelem. (↔ 60 km, ↑ 300 m, ↓ 550 m)
  • 4. den: A: Z Murau (830 m) podél řeky Mur přes Teufenbach do města Judenburg (735 m) se středověkou židovskou čtvrtí (↔ 50 km, ↑ 200 m, ↓ 300 m). B: Navíc cyklostezkami v údolí Mur až do Knittelfeldu (↔ +20 km, ↑ 100 m, ↓ 200 m).
  • 5. den: A: Z turistického a lázeňského centra Bad Kleinkirchheim k jezeru Millstätter See (580 m) do Millstattu s benediktinským klášterem (↔ 25 km, ↑ 50 m, ↓ 500 m). B: Navíc z horského sedla Turracher Höhe (1780 m) na hranicích Štýrska a Korutan sjezd údolím přes Patergassen do Bad Kleinkirchheim (↔ +20 km, ↑ 50 m, ↓ 750 m). Odpolední odjezd, příjezd do Brna cca po 22 hod.

Ubytování

4x v hotelu Alpin v centru Murau ve 2lůžkových pokojích (s možností přistýlky) s vlastní sprchou/vanou, WC a TV. K dispozici je místnost k večernímu posezení, sauna, kolárna a wifi. Hotel se nachází vedle parku u řeky Mur. Pokoje doobsazujeme do plné kapacity ostatními spolucestujícími.

Stravování

V místě ubytování dostaneme chutnou polopenzi, která začíná 1. den večeří a končí 5. den snídaní. Snídaně jsou vydatné formou švédského stolu, večeře čtyřchodové menu. Během dne bude příležitost k zakoupení oběda, teplých i studených nápojů v restauracích či obchůdcích na trase. Ceny v obchodech jsou o něco vyšší než u nás, v restauracích je asi 2x dráž.

Murská cyklostezka

Murská cyklostezka

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Jezera Solné komory na kole

Cyklistika v okolí jezer pod Dachsteinem

Lago di Garda na kole

Nenáročná cyklistika v okolí největšího italského jezera

Tauernská cyklostezka

Cykloturistika podél řek Salzach a Saalach v okolí Zell am See

Drávská cyklostezka

Podhůřím Lienzských a Sextenských Dolomit i Vysokých Taur (Rakousko)

Innská cyklostezka a Ötztal

Alpské cyklostezky po proudu Tyrolských řek

Ennská cyklostezka

Pohodové cyklotrasy údolími Vápencových Alp (Rakousko)