Jezera Solné komory na kole

Cyklistika v okolí jezer pod Dachsteinem

Cykloturistika v překrásné krajině Solné komory, jedné z nejhezčích částí rakouských Alp. Čekají nás nezapomenutelné vyjížďky v okolí poklidných jezer Hallstattersee, Wolfgangsee a Gosausee, v jehož hladině se třpytí ledovcem pokrytý vrchol Dachsteinu. Během jednotlivých etap navštívíme rakouskou historickou perlu Hallstatt zapsanou v UNESCO, císařské lázně Bad Ischl a malebný St. Wolfgang na břehu stejnojmenného jezera.

Zájezd je určen všem milovníkům cyklistiky a cykloturistiky, kteří si rádi užívají jízdu v krásném horském prostředí, v zemi s rozvinutou sítí cyklostezek a volnočasové infrastruktury. Náročnost jednotlivých etap je možno přizpůsobit (délka je do 65 km, převýšení maximálně 750 m, náročnost podrobněji). Ubytováni budeme v příjemném hostelu s chutnou polopenzí v městečku Bad Goisern, ideálním výchozím místě cyklostezek v Solné komoře. Dopravu a místo ubytování máme společné s dalšími zájezdy do Solné komory. Na zájezd nabízíme speciální slevu pro děti.

Program zájezdu

 • 1. den: Předpokládaný odjezd kolem 22 hod z Brna přes Jihlavu, Prahu a České Budějovice, noční přejezd Rakouska. U zájezdů 6506 a 65011 odjezd pouze z Brna v 11 hod, denní přejezd, podvečerní příjezd do Bad Goisern, večeře a ubytování se.
 • 2. den: Od malebného jezera Gosausee (933 m) ležícímu na úpatí Dachsteinu s výhledem na ledovec i samotný vrchol hory pozvolný sjezd k Hallstattskému jezeru a okruh kolem něj včetně prohlídky Hallstattu (možnost návštěvy solných dolů, výjezd lanovkou, ...) s dojezdem na ubytování v Bad Goisern. (↔ 40 km ↑ 250 m, ↓ 650 m)
 • 3. den: Na kole do lázeňského městečka Bad Ischl, prohlídka jeho památek (měšťanské domy, Císařská vila, ...) a malebnou soutěskou Rettenbachklamm k usedlosti Blaa Alm (902 m) s restaurací a nádhernými výhledy na rozeklaný vrchol hory Loser. Sjezd přes lyžařské středisko k městečku Altausee ležícího u stejnojmenného jezera. Návrat po cyklostezce zpět do Bad Goisern. (↔ 65 km, ↑ 750 m, ↓ 750 m)
 • 4. den: Etapa k jezeru Wolfgangsee. Přes pastviny obklopené štíty hor do nejromantičtějšího městečka celé Solné komory St. Wolfgang, ležícího na břehu jezera Wolfgangsee. Možnost výjezdu unikátní zubačkou na vrchol Schafberg (1792 m). Lodí přes jezero do vesničky Abersee s pláží vhodnou ke koupání. Pro zájemce možnost prodloužení o výlet do „Mozartovy vesnice“ St. Gilgen (↔ +15 km). Návrat po druhé straně jezera přes Bad Ischl do Bad Goisern. (↔ 65 km, ↑ 350 m, ↓ 350 m)
 • 5. den: Dopolední vyjížďka k jedinečné stezce vysekané ve skále Ewige Wand a na vyhlídku u Berghotelu Predigstuhl (↔ 15 km, ↑ 350 m, ↓ 350 m). Pro rychlé možnost přídavku údolím Weissenbach k Brunntalalm (↔ +15 km, ↑ 250 m, ↓ 250 m). V odpoledních hodinách odjezd a návrat přes České Budějovice, Prahu a Jihlavu do Brna před půlnocí. U zájezdu 6506 a 65011 příjezd pouze do Brna kolem 21 hod.

Zájezdy č. 6502, č. 6506, č. 6508 a č. 65013 nemají 3. den programu.

Ubytování

V městečku Bad Goisern ve velmi příjemném hostelu Luise-Wehrenfennig Haus, většinou ve 3-7lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. 2lůžkový pokoj garantujeme za příplatek 700 Kč/os., svůj zájem o něj uveďte do přihlášky. Některé postele jsou patrové. K dispozici je povlečení, společenská místnost s TV, ping-pong, wifi. Pokoje doobsazujeme do plné kapacity ostatními spolucestujícími.

Stravování

Dostaneme místní polopenzi, která začíná 2. den večeří a končí poslední den snídaní. U zájezdu 6506 a 65011 začíná polopenze 1. den večeří. Snídaně obvykle zahrnuje např. šunku, vejce, sýry, salámy, máslo, džem, pečivo, jogurt, müsli, cornflakes, ovoce, zeleninu, kávu, čaj, mléko a džus. K večeři je polévka, chutné hlavní jídlo (masové i vege), salátový bar a šťáva. Za příznivé ceny se můžete v jídelně sami obsloužit nealko nápoji, pivem, vínem nebo kávou. Přes den se stravujeme z vlastních zásob nebo na horských chatách a v restauracích. Na náměstí v Bad Goisern (100 m) je supermarket, několik příjemných kaváren, pekárna a pizzerie. Ceny v obchodech jsou o něco vyšší než u nás, v restauracích je asi 2x dráž.

 • 25.07.2024 - 29.07.2024
 • 5 dní
 • Číslo: 6507
 • 10 000 Kč
 • Rezervace

Video z cyklozájezdu Jezera Solné komory z roku 2016 (autor: Monika Bezuchová):


Jezera Solné komory na kole

Jezera Solné komory na kole

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Lago di Garda na kole

Nenáročná cyklistika v okolí největšího italského jezera

Tauernská cyklostezka

Cykloturistika podél řek Salzach a Saalach v okolí Zell am See

Drávská cyklostezka

Podhůřím Lienzských a Sextenských Dolomit i Vysokých Taur (Rakousko)

Korutanská jezera na kole

Nenáročná cyklistika krajem nejteplejších alpských jezer

Livigno na kole

Cyklistika v italském Tibetu