Pákistán - trek pod K2 a Nanga Parbat

Trek k osmitisícovkám Pákistánu

Zájezd Pákistán - trek pod K2 a Nanga Parbat v letošním roce nemáme v nabídce, můžete si vybrat například zájezdy Nepál - Annapurna trek nebo Nepál - Everest trek.

Na treku po ledovci Baltoro dosáhneme základní tábora druhé nejvyšší hory světa - K2. Následně přejdeme sedlo Ghondoghoro La (5680 m). Nezapomenutelné budou zejména výhledy na nejzápadnější osmitisícovky K2 (8611 m), Brod Peak (8047 m), Gashebrum II (8035 m) a Hidden Peak (8068 m). Přechod sedla Ghondoghoro La vyžaduje znalosti a zkušenosti pohybu s mačkami a cepínem ve strmých svazích a dobrou fyzickou kondici.

Předběžný program zájezdu

 • 1. - 2. den: Letecky Praha - Islámábád - Skardu.
 • 3. - 4. den: Skardu - Askole - Jhola. Přejezd džípem 4×4 do nocležiště v Askole (3000 m). Další den vycházíme na trek a spíme v Jhola (3200 m).
 • 5. - 6. den: Jhola - Paju - Khuburse. Pozvolně stoupáme, nabízí se výhledy na čelo ledovce Baltoro. V dálce se otevírá velkolepé panorama Cathedral Towers a vlevo také poprvé trojúhelník K2. Nocleh v tábořišti Paju. (3600 m). Dále pokračujeme po jižním okraji do kempu Khuburse (4000 m).
 • 7. - 8. den: Khuburse - Urdukas - Ghoro II. Stále stoupáme po ledovci s fantastickými výhledy na Paju Peak, Chorichi Biaho, Trango Tower atd. Spíme v Urdukas (4200 m) a další noc v Ghoro II (4500 m).
 • 9. - 10. den: Ghoro II - Concordia. Snadnou chůzí s okázalými výhledy a obřími horskými panoramaty Mustagata Tower, G IV, Matha Peak K2 dosahujeme kempu Concordia (4700 m). Nalehko si vyšlápneme do základního tábora K2. Z Concordia je vidět Gasherbrum IV, K2, Broad Peak, Mitre Peak, Crystal Peak, Marble Peak a Baltoro Kangri.
 • 11. - 12. den: Concordia - Ghondoghoro La - Khuspang. Přejdeme do Ali Camp (4800 m). Další den vycházíme brzy ráno do nejnáročnějšího dne. Strmý vyfixovaný výstupe do Ghondoghoro La (5680 m). Neskutečné výhledy nejen na K2, nezapomenutelná a nejhezčí panoramata. Sestup do Khuspang (4680 m).
 • 13. - 14. den: Khuspang - Dalzampa - Schaicho. Ledovcovou morénou ke krásnému tábořišti Dalzampa (4300 m) „pole květin“, následující den do Schaicho (3600 m).
 • 15. - 16. den: Schaicho - Hushe - Skardu. Poslední den treku do vesnice Hushe (2900 m). Mikrobusem 150 km do Skardu přes Khaplu, druhé největší království ve starém Baltistánu.
 • 17. - 18. den: Skardu - Fairy Meadows. Autem 220 km do Raikot Bridge a 20 km jeepem 4×4 do vesnice Tatttu. Na závěr tři hodiny pěšky do Fairy Meadows - pohádkovou louku. Odpočinkový den s možností vycházky do základního tábora Nanga Parbat.
 • 19. - 20. den: Návrat k autu a přejezd 55 km do Chilas (nocleh), 360 km mikrobusem do Islámábádu.
 • 21. - 22. den: Prohlídka památek a zajímavých míst v Islámábádu, rezervní den.
 • 23. den: Odlet domů.

V případě nepříznivého počasí pro let Islamabád - Skardu uskutečníme tento přesun mikrobusem. Časové rezervy máme. Závěr 16. - 20. den přizpůsobíme fyzickým silám, náladě a počasí. Pokud půjde vše hladce, uskutečníme výše popsaný plán. V opačném případě upravíme závěr dle okolností.

Další informace k zájezdu

Strava: Na treku z vlastních zdrojů, přivezených z ČR a koupených ve Skardu.

Vybavení: kvalitní spacák (-10°C), stan, karimatka, treková obuv, sandály, turistické hole, sedací úvazek, mačky, karabina s pojistkou, vařič na dvojici či čtveřici, oblečení do mrazu i -20°C, sluneční brýle, kvalitní opalovací krém, pláštěnka, lékárnička
Zájezd pořádáme ve spolupráci se spřátelenou CK.

Pákistán - trek pod K2 a Nanga Parbat

 

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Kavkaz - Elbrus

Vysokohorská turistika s výstupem na Elbrus (Rusko)

Gruzie - treking na Kavkaze

Horské přechody Tushetie a Svanetie okořeněné místní kulturou

Turecké hory - Ararat a Kačkar

Výstup na bájný Ararat a přechod pohoří Kačkar

Indie - Ladakh

Treking v Ladakhu, zemi vysokých sedel

Indie - trekking v Himálajích

Údolím sněžných leopardů až do Spiti a Kinnauru nalehko s podporou nosičů