Indický Himálaj

Hory, tibetské vesničky a kláštery Spiti a Kinnauru (Indie)

 
 

Termíny zájezdů

Náročnost: 3

 
 • Termín
 • Délka
 • Cena
 • Obj.číslo
 •  
 • Rezervace
 • Přihláška

Indie je tak obrovská, barevná a různorodá země, že ji lze jen těžko charakterizovat několika větami. Pro svou rozlohu, svéráznou filozofii a konzervativní kastovní systém nebyla, s výjimkou velkých měst, zatím příliš ovlivněna západním životním stylem, masovou turistikou a komercí. Proto pokud chcete v Asii najít něco skutečně původního, je Indie tou nejlepší volbou. Je to snová země starověké kultury, báječných přátelských lidí, spirituality, tisíce bohů, světového náboženství, Buddhy, koření a obrovských kontrastů. Na jedné straně je Indie zemí s druhou nejrychleji rostoucí ekonomikou a na druhé zemí, kterou sužuje chudoba, přelidnění a špína. Kdo ji však pozná, toho uchvátí...

Budeme se pohybovat v horském himálajském státě Himáčalpradéš (Himachal Pradesh), pro nějž jsou charakteristická hluboká, zalesněná a většinou špatně dostupná říční údolí, v nichž budeme skoro sami. Aklimatizaci zahájíme v Khirganze, kde se vykoupeme v horkých pramenech téměř v 3000 m. Unikátní oblast Spiti byla poprvé otevřena pro cizince teprve před 20 lety. Díky tomu je stále turismem relativně nedotčená. Ve scenériích krásných hor a údolí podobných Ladakhu jsou zde posazené kláštery staré 1000-1200 let, tedy pocházející ze 7.-8. století, kdy do oblasti pronikl buddhismus. Kláštery jsou zde zajímavější než v samotném Tibetu, přesto je kraj Spiti díky své odlehlosti mnohem méně navštěvován turisty, zůstává zatím opuštěný a také velmi levný. Uvidíme krásné vesničky v typicky tibetské architektuře (např. 800 let stará ves Nako, v níž je spousta domů stále původních), několik unikátních klášterů (jedny z nejhezčích na světě jsou Key, Dhankar a Tabo). Pojedeme drsnými údolími řek Spiti a Sutleje jen několik kilometrů od tibetské hranice. V oblasti Kinnaur se mísí tibetská kultura s indickou, některé vesnice jsou buddhistické, jiné hinduistické, jedinečné je krásné vyřezávání místních dřevěných chrámů. V závěru navštívíme bývalé hlavní město Indie - horskou Shimlu, kam se v letních měsících stěhovala z rozpálených pláních celá britská vláda.

Jedná se o unikátní zájezd, který nám umožní se v horách Himaláje pohybovat nalehko, neponeseme stany, spacáky ani jídlo, krásu Himálají si tak vychutnáme jen s malým batohem. Při dvou 3denních trecích využijeme ubytování ve vesnicích v homestay či v guesthousech. Na treku ke Kingarze se budeme stravovat většinou v restauracích, při druhém přechodu ve Spiti dostaneme plnou penzi od místních (večeře, snídaně a balíčky na oběd). Na trecích strávíme denně 5-7 hodin včetně pauz, převýšení je nejčastěji 700-1000 m v součtu nahoru i dolů středně náročným terénem, budeme se pohybovat ve výškách 3000 m až maximálně v sedle 4800 m. V druhé části zájezdu budeme podnikat nenáročné výlety a poznávat tibetskou (buddhistickou), místy zase hinduistickou kulturu. V horách přes vysoká sedla se budeme dopravovat nasmlouvanými džípy, na větší vzdálenosti pak vlaky a autobusy vyšší třídy. Pojedeme v malé skupině do 13 cestovatelů.

Program zájezdu

Aktuální program na rok 2018 pro vás právě připravujeme.

Ubytování a stravování na zájezdu

Ubytování: Ve městech v turistických levnějších hotelech, v horách v guesthousech, penzionech a na třídenním treku v homestay. Většinou se ubytujeme ve 2lůžkových pokojích, na některých místech, zejména v homestay se může jednat o vícelůžkové pokoje. Hlavně v horách je třeba respektovat odlehlost a zaostalost oblasti, čemuž může odpovídat i o něco nižší standard ubytování, než na který jsme zvyklí z Evropy.

Stravování: Při treku po homestay v kraji Spiti máme v ceně zájezdu plnou penzi, která začíná večeří 8. den a končí snídaní 11. den. Domácí nám budou vařit večeře a snídaně a na oběd nám dají balíček na cestu. Jinak se budeme stravovat individuálně, většinou v restauracích, kde se dá pořídit jak indické, tak evropské jídlo, většinou vegetariánské, v tibetských oblastech i tibetské. Ceny se pohybují od 80 do 200 INR za jídlo, dle výběru a dle dostupnosti místa. Základní potraviny se dají v Indii dokoupit takřka kdekoli za ceny nižší než u nás.

Další informace k zájezdu

Doprava na místě: V horách, kde se navíc přejíždějí i vysokohorská sedla (max. 4600 m), budeme využívat nasmlouvaných džípů. Na velké vzdálenosti do hor dojedeme dálkovými linkovými autobusy, do Shimly pojedeme úzkokolejným vlakem a do Dillí se vrátíme v lehátkovém vozu nočním rychlíkem.

Cestovní doklady a víza: Ke vstupu do Indie je potřeba cestovní pas ČR s platností minimálně 6 měsíců po vstupu do země. Do Indie si každý účastník musí zajistit elektronická víza eTV. K vyplnění potřebujete svůj pas a platební kartu, cena je asi 51 USD. S vyplněním vám poradíme, podrobnější pokyny k vyplnění žádosti o indické vízum vám pošleme, až to bude aktuální (nejpozději cca měsíc před odletem).

Očkování: Do Indie není žádné očkování povinné, ale rozhodně doporučujeme očkování proti hepatitidě A a B, případně i proti břišnímu tyfu (často bývá společné s očkováním proti žloutence). Zkontrolujte si také platnost svého očkování proti tetanu. Bližší informace o očkování vám podají zdravotní ústavy a očkovací centra.

Průvodce: Průvodcem bude Luboš "Ovčák" Wachtl. Zná Indii jak své boty, jezdí tam více jak 25 let, obstojně mluví hindsky a v Himalájích prošel spoustu treků. Každoročně odjíždí do Indie v září a vrací se až v březnu. Přes léto průvodcuje mnoho zájezdů, především přechodů hor.

Podrobněji: doplňující informace k zájezdu (náročnost, letenky, pojištění atd.), Indie - informace o zemi

Více informací o koupi letenek a placení zájezdu.

Cena zájezdu Indie - trekking v Himalájích

Cena 40000 Kč = 25000 Kč cena zájezdu + cca 15000 Kč za letenku z Evropy včetně tax (cena za letenku je pouze přibližná, může být o něco vyšší i nižší - kvůli rezervaci letenky a nižší ceně je nutno se přihlásit s co největším časovým předstihem)
1. záloha = 10000 Kč (hradí se po přihlášení)
2. záloha = 15000 Kč (hradí se po dosažení min. počtu účastníků)

Cena 25000 Kč zahrnuje: kompletní místní dopravu (džípy, autobusy, vlaky), 16x ubytování (hotýlky, guesthousy, homestay), plnou penzi v homestay (3 dny), průvodce, elektronické informační materiály, pojištění CK proti úpadku

Cena 25000 Kč nezahrnuje: nutné výdaje: letenku z Evropy do Dillí (cca 13000-17000 Kč), poplatek za vyřízení víza cca 51 USD; volitelné výdaje: případné vstupné do památek; kurz: 100 INR (indická rupie) = 33,7 Kč (říjen 2017)

 

Termíny zájezdů

Náročnost: 3

 
 • Termín
 • Délka
 • Cena
 • Obj.číslo
 •  
 • Rezervace
 • Přihláška
 


Další podobné zájezdy:

Nepál - Annapurna trek

Nepál - Annapurna trek

Nejoblíbenější trek na světě - okolo Annapuren


44500 Kč
Detail zájezdu

 • 14.04.-06.05.
 • 20.10.-11.11.
Nepál - Everest trek

Nepál - Everest trek

Okruh pod nejvyšší horu světa Mt. Everest


51000 Kč
Detail zájezdu

 • 20.04.-13.05.
 • 26.10.-18.11.
Gruzie - trekking na Kavkaze

Gruzie - trekking na Kavkaze

Horský přechod okořeněný místní kulturou, výstup na Kazbek


30500 Kč
Detail zájezdu

 • 13.07.-31.07.
Indie - Ladakh

Indie - Ladakh

Treking v Ladakhu, zemi vysokých sedel, a výstup na Stok Kangri


41000 Kč
Detail zájezdu

 • 28.07.-19.08.
Ladakh - Malý Tibet pohodově

Ladakh - Malý Tibet pohodově

Kláštery Ladakhu i trek s koňmi v Himálaji (Indie)


50000 Kč
Detail zájezdu

 • 19.08.-04.09.
Trekking v Peru

Trekking v Peru

Andy - přechod NP Huascarán a Cordillery Huayhuash


61000 Kč
Detail zájezdu

 • 12.09.-30.09.
 

Indický Himálaj

Indie: hory před sedlem Pin Parvati Pass Indie Údolí sněžných leopardů Výstup de sedla Charang La
 

Indický Himálaj

Indie - horské treky v Himálajích Ganga ve Varanasí Dehli - sikhský chrám Výhled z Kalpy Indie - vesnice Rumsu Tibetský klášter Key Posvátná kráva Společné foto výpravy Horský trek v Himalájích Varanasí - na břehu Gangy Cesta přes řeku Indie Čajovna pod sedlem Chandarkhani Pass 3460 m Stoupání k jezeru Mantalai Zaklínač hadů Zastávka ve škole Pohled ze sedla Pin Parvati (5300 m) Indie Vrcholové foto v sedle Charang La (5260 m) Klášter Tabo z 10. století Cestou do Kazy Klášter Tabo Shimla
 
 

©2018 CK Alpina - zájezdy a dovolená | e-mail ck@alpina.cz | telefon +420 548 522 652 | mobil +420 777 257 462 (+420 777ALPINA) | webdesign | odkazy